Jednání o rozšíření Anfieldu je na programu tento týden

Tento týden je na programu druhá fáze jednání o rozšíření tribuny Anfield road End, která by mohla přinést dalších 7 tisíc míst navíc.

Pokročilé fáze jednání už probíhají delší dobu, no tento týden je z pohledu majitelů, města a budoucnosti klubu jeden z nejdůležitějších. Na stole jsou plány, které ukazují jak by mohla stavba probíhat a k dispozici jsou také poprvé datumy, které ukazují na důležité fáze, které by dali i fanouškům jasně najevo, kdy se mohou na co těšit.

Pokud by vše dopadlo pozitivně, mohla by prvotní příprava a takzvané „první schůzce“ proběhnout už na jaře tohoto roku, kdy by byla na programu hlavně struktura, financování a další věci, které se zatím vizuální stránky nedotýkají. Klíčová demolice a začátek rozšiřování stavby se počítá na konec roku 2021 až přelom začátku 2022 aby co nejméně zasáhla zápasy a další věci s tím spojené.

Vizualizace budoucí tribuny Anfield road End (zdroj: Thisisanfield)

Tribuna, která je zobrazena nad tímto odstavcem se jeví jako poslední vizualizací. S informacemi, které momentálně Liverpool FC publikuje je fakt, že nová tribuny by měla výškou a stylem navazovat na novou Main Stand, které se LFC dočkalo v roce 2016. Spolu s tím bude mít i výstavba společný styl otevření, kdy se počítá že první dva zápasy v sezóně 2023 by se odehráli na hřištích soupeře.

Finální datum dokončení se tedy, jak již bylo zmíněno, počítá na sezónu 2023, kdy by finální kapacita mohla přesáhnout 61 tisíc míst k sezení. Nová tribuna počítá i s místy pro soupeře.

Nová tribuna by přilákala ještě více diváků (zdroj: thisisanfield)

Liverpool po této výstavbě také počítá s možným využitím i pro americké sporty, které v tuto chvíli zažívají rozmach na evropském kontinentu. Stadion tak bude moct hostit nejen fotbal, ale také soutěže NFL nebo popřípadě Baseball.

Posledním důležitým faktem je, že výstavba tribuny nijak neovlivní dosavadní kapacitu v průběhu probíhajícího ročníku 21/22. Líbí se vám tato 90% finální vizualizace?

I kdyby Liverpool spadnul do 5. ligy, moji lásku ke klubu to neovlivní! Hrdý člen OLSC Slovakia a držitel aktivního členství Liverpool OFFICIAL MEMBERSHIP

1
Leave a Reply

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
jano Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
jano
jano

pekné