Minamino: Derby s Evertonom bol jeden z najťažších zápasov, aké som hral

Čoskoro 25-ročný (nar. 16.1. 1995) japonský reprezentant sa po pohárovom Merseyside derby podelil o svoje pocity.

LFC porazil Everton aj s dorastom, v FA Cupe sme v 4. kole

Takumi Minamino debutoval po čerstvom prestupe zo začiatku januára z RB Salzburg v 3. kole FA Cupu. Prestížny duel proti Evertonu v plnej zostave, na ktorý Jürgen Klopp postavil juniorskú jedenástku doplnenú o hráčov nedostávajúcich v áčku až toľko šancí, bol zároveň aj debutom šikovného Japonca v červených farbách. Ten si od manažéra Kloppa po stretnutí zaslúžil veľkú pochvalu, 70 minút, ktoré odohral veľa ukázali. A Takumi si rezervy uvedomuje.

„Som šťastný, že môžem byť súčasťou tohto tímu, od tohto momentu ale potrebujem ukázať, čoho som na trávniku schopný,“ povedal pre goal.com

„Bol by som rád, keby sa mi podarilo skórovať alebo prihrať na gól,“ vyjadril nesplnené prianie.

Tento duel bol jedným z najťažších zápasov, aké som kedy hral. Vedel som ale, že Premier League bude presne o tomto, takže ma to neprekvapilo.

Talking points: V Liverpoole sú len 2 tímy, ako hovorieval Shankly

Vysoký celoplošný pressing, útočiaci hráči s množstvom defenzívnych úloh. To je niečo, čo zdobí Kloppov herný systém.

Mám skúsenosti s vysoký agresívnym pressingom, rovnako tak smerom dozadu. Čo je tu ale iné, je samotný systém, ktorý teraz musím pochopiť, aby som bol pre tím platný.

Minamimo si po Merseyside derby pochvaľoval aj atmosféru: „Bola skvelá, myslím si, že Anfield je najlepším štadiónom pre futbalistu. Fanúšikovia si zápas i výhru užili, som veľmi rád, že sa nám podaril takýto výsledok,“ dodal na záver.

0 0 hlasuj
Article Rating
Haters gonna hate
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Zobraz všetky komentáre
8
0
Podeľ sa v diskusii o názor. Zaujíma nás ;)x
()
x
| Reply