Od novej sezóny máme Nike. Začína sa nová éra

Najvyšší súd v Londýne rozhodol, že Liverpool FC nemusí pokračovať v spolupráci so značkou New Balance. A tak je zrejmé, že sa od novej sezóny bude na dresoch The Reds vynímať výrazne renomovanejšie meno.

Bude nás obliekať najväčší gigant vo svete športových značiek. Nielen tu na webe som sa stretol s názorom, že spoločnosť Nike mala prísť vtedy, keď sa The Reds nedarilo, resp. keď nepatrili medzi absolútnu futbalovú špičku. Pre mňa v zásade iracionálny názor, lebo asi nebude veľa tých, čo si radšej vyberú feldu ako bavoráka. A možno len nechápem tej našej typickej nostalgii za starými vecami .. či názormi.

Popojedem teda. V spoločnosti Nike má LFC partnera, ktorý je etablovaný po celom svete. Vďaka tomuto už nadnárodnému brandu z amerického Oregonu sa značka Liverpool FC dostane k ešte viac ľuďom. A to je z hľadiska marketingu, resp. prílevu peňazí do klubovej kasy len a len dobrý deal. Veď dnešný futbal je v prvom rade o peniazoch.

The Reds tak bude ešte viac promovať jeho minoritný akcionár LeBron James, najväčšia hviezda NBA ostatných rokov. Ďalej aj tenisová legenda Serena Williams či raper Drake, ktorý ovplyvňuje milióny fans po celom svete. A tých známych mien, ktoré sa s Nike spájajú a ktoré potom budú mať celkom logicky bližšie aj k značke Liverpool FC je, samozrejme, omnoho viac. Námatkovo skvelí golfisti Rory McIlroy a Tiger Woods, ďalšia superstar z NBA Kevin Durant, kráľ antuky Rafael Nadal a ďalší.

Nike má k LFC bližšie. Najprv ale súd s New Balance

Pokojne sa dá povedať, že tím z Anfieldu vstupuje do novej fázy svojej reformy, na začiatku ktorej sa pokojne dá s plnou vážnosťou vyhlásiť, že Fenway Sports Group (akokoľvek sa na ňu roky nadávalo) je brutálne dobrý majiteľ.

Spolupráca Mersysiders s Nike sa ale nezačne až v sezóne 2019/20, ako sa predpokladalo, ale už v priebehu tejto. „Pokračujeme v tejto sezóne v spolupráci s New Balance, rovnako tak ale budeme už s novým sponzorom pracovať na dizajne dresov pre tú budúci,“ uvádza sa vo vyhlásení klubu z mesta Beatles.

Nový sponzoring prinesie Liverpoolu za 5 rokov £150m.

No, som už veľmi zvedavý, ako budú nové dresy vyzerať. A nielen tie prvé (červené), ale aj away a tretie. A úprimne sa teším. Nike totiž nie sú takí dizajnoví a vkusoví diletanti ako New Balance, aj keď zasa, ich kreatívne a dizajnové oddelenie v poslednej dobe výrazne upgradlo, čo potvrdzujú aj aktuálne dresy LFC.

A tí fans The Reds, ktorí to vedia aj v nejakom grafickom editore, sa už predbiehajú v tom, ako by nové dresy od Nike mohli vyzerať.

 

Haters gonna hate

2
Leave a Reply

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
TrapyFabio21 Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Trapy
Trapy

Suhlas,NB je peace of shit oproti Nike,i ked si myslim,ze vo futbale je asi najvacsi gigant Adidas.
Najdolezitejsie z hladiska penazi je vsak ina vec,nie len 150 mil.£. A sice,to ze nam daju dalsich 20% z obratu ( nie zo zisku) na drevo! Predajna a marketingova sila Nike voci NB,alebo desivemu Warrioru,je naozaj asi ako porovnavat Fabiu s Mercedesom S 🙂

Fabio21

Čierny je TOP ✔️