Pár mladíkov chce upútať Kloppa. Ktorí sú to?

Klopp má na tréningoch áčka už aj deviatku futbalistov z Akadémie, ktorých mená nie sú pre väčšinu fanúšikov známe.

O bankárskej kríze, ktorá The Reds hneď skraja prípravy na novú sezónu postihla, sme už informovali. V reáli tak musel Klopp na neprítomnosť Alissona, Mignoleta, Grabaru i čerstvo zraneného Kellehera reagovať okamžite, teda ak nechcel, aby do brány šiel napr. univerzál Milner.

Mladý český gólman U18 i výberu U19, ktorý sa predstavil v pohárovej Európe, Vítězslav Jaroš sa už pripojil k áčkarom, nemecký šéf lavičky The Reds ale už v druhom dni prípravy siahol aj po ďalších juniorských talentoch.

Ovieho Ejariu asi netreba nejako zvlášť predstavovať, ex-mamažér The Reds Rodgers ho priviedol z Arsenalu, súčasný Klopp mu dal šancu v pre-season na 18/19, dokonca aj v áčku, kde doposiaľ zasiahol do 8 stretnutí. Majster sveta do 20 rokov z roku 2017 sa ale v poslednej dobe nedokáže dostať do A-teamu, preto aj 2x po sebe hosťoval v tíme účastníka Championship z Readingu. 21-ročný stredopoliar so zaujímavou kopacou technikou, sa teda teraz pokúsi Kloppa upútať.

Harry Wilson a Liverpool. Je pro něj v týmu místo už nyní?

Pred Nemcovými očami je aj mladý ľavý bek, ktorý dokáže hrať aj o post vyššie na krídle Adam Lewis. Produktívny fullback bol viacerými tipovaný ako backup za Robertsona, tento Angličan ale nie je dozadu taký dobrý, ako by sa žiadalo. Uvidíme, ako presvedčí Kloppa, ako realizačný tím áčka podporí jeho ukážkovú ofenzívu (ako ľavý obranca strelil v 209/10 skvelých 9 gólov, pozn.) a naopak upgrdne jeho problémovú defenzívu.

Od úvodného dňa prípravy je s premiérovo s tímom aj kolumbijský obranca Anderson Arroyo, ktorý doposiaľ na Britských ostrovoch nemohol pôsobiť pre problémy s pracovným povolením. 19-ročný stredný bek hosťoval v belgickom Gente, pozornosť ale skôr upútal na MS 20-ročných v tomto roku, kde sa so svojím tímom dostal do vyraďovacej fázy.

Image result for Yasser Larouci

Yasser Larouci (foto: liverpoolfc.com)

Ďalším do partie je Yasser Larouci. 18-ročný futbalista prišiel z francúzskeho Le Havre ako krídelník, ale v ostatnom čase skôr nastupuje na poste ľavého obrancu (hlavne pri neúčasti Lewisa vo výbere do 18 rokov, pozn.).

Rýchly a s loptou na nohe šikovný Larouci je považovaný za jeden z naj talentov súčasnej Akadémie LFC.

Brewster je ako nová kúpa. Vymaní sa talent z tohto ohavného klišé?

Pod Kloppom si zatrénuje aj George Johnston. Anglický stopér a rodák z Manchestru má 20 a aj keď nepatrí medzi najväčšie hviezdy junitrských kategórií, vyniká poctivosťou a vysokou dávkou zodpovednosti, čo si na ňom vážia tréneri napriek mládežníckym výberom.

A práve táto vlastnosť v kombinácii s poctivosťou ho môže vystreliť aj ďalej ako len smer jednorázová šanca v áčku počas prípravného obdobia.
18-ročný Abdi Sharif bol výraznou súčasťou tímu do 18 rokov, ktorý v 18/19 vyhral FA Youth Cup (nad Man City 1:0, pozn.). V strede poľa dokáže uplatniť svoje videnie hry a veľmi dobrý pohyb, navyše prirodzene disponuje kvalitnou fyzičkou, čo je jeho devíza aj vo vzťahu k tréningom pod Kloppom.

Sharif má somálske korene, ale narodil sa už v Liverpoole, kde aj roky hráva vo farbách The Reds, aktuálne podpísal svoj prvý profi kontrakt a žije si svoj sen.

Asi najznámejšie mená uplynulej sezóny, čo sa liverpoolskej Akadémie týka sú Bobby Duncan a Paul Glatzel. Výnimoční strelci (prevažne) z U18 dali dovedna v 18/19 až 59 gólov a na ďalších 26 prihrali.

Momentálne sa teda na sezónu pripravujú s prvým tímom The Reds, je tu teda reálna šanca upútať, presvedčiť o kvalitách.

Haters gonna hate

4
Leave a Reply

avatar
2 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
robroykwopFilip Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
robroy
robroy

Dakujem za obšírnu „exkurziu“ naprieč nasou akademiou, kt. núka možnosti a širokú paletu talentov. Čitajuc tvoje riadky je celkom možné, že sa objaví další mládenec medzi seniormi, po vzore Trenta, či Gomeza.. úprimne.. držim palce ako jednemu tak druhemu. Klopp svojou prácou, ich posúva do inej dimenzie..
Takže už sa zmiernujem s realitou, že doplnenie „A“čka sa bude konať nášho mládežníckeho prameňa..
Ćo iné aj zostáva ?
Chechtáky z vítazstva Ligy Majstrov berie asi niekto iný..

Filip
Filip

Ejariu do LFC určitě nepřivedl Klopp, ale Rodgers.

robroy
robroy

nepodstatné