Prekvapenie prípravy má meno Yasser Larouci. Zotrvá v áčku?

Až pokiaľ mu istý blázon o farbách sevillského FC menom Joris Gnagnon neodpálil americkú časť prípravy (resp. podľa všetkého i jej zvyšok) na novú sezónu, prežíval Yasser Larouci najlepšiu časť svojej liverpoolskej kariéry.

Má 18 (nar. 1.1. 2001), jeho príchod do Liverpoolu konzultovali aj so Stevenom Gerrardom, aby sa tento mladík, ktorý sa futbalovo začal dostávať do povedomia vo francúzskom Le Havre, stal jednou z najvýraznejších osobností doterajšej prípravy A-teamu LFC na sezónu.

Larouci (čítaj Larusi) je pri rieke Mersey od leta 2017, oprávnenie hrať na Britských ostrovoch ale dostal až v novembri spomenutého roku. Začal v 18-ke, začal na krídle, čo bol aj v Le Havre jeho obvyklý post.

A čo som ho v tomto liverpoolskom výbere na krídle videl, skôr ako nejaký výnimočný technik pútal neúnavným pressingom a behaním. Azda aj preto ho tréner U18 Barry Lewtas pre sezónu 2018/19 posunul o post nižšie. A práve na ľavom  bekovi začal mladý Francúz výraznejšie pútať. Na jej konci bol označený za jeden zo strojcov úspechu – výhry v prestížnom FA Youth Cupe.

Ak by som ho mal v krátkosti predstaviť, tak zopakujem a podčiarknem jeho priam až robertsonovskú, milnerovskú, či kuytovskú neúnavnosť. Vlastnosť odovzdať sa pre tím sa cení, a zavše je veľmi dobrým mostíkom smer prvý tím. Klopp to na Lauricm vidí, predpokladal by som, že práve preto je v hierarchii pred Adamom Lewisom, domácim chalanom, ktorý kapitánoval výberom do 16, 18 i 23 rokov (tu ako záskok).

Nový Alexander-Arnold v áčku? Klopp povolal juniora, ktorý púta

Ľavonohý futbalista disponuje aj ďalšou veľmi dobrou vlastnosťou – je poctivý. Lewtas ho ešte v priebehu minulej sezóny označil za hráča, proti ktorému sa hrá ťažko. lebo sa od protihráča neodlepí, zašprintuje aj v nastavenom čase, keď je dávno o výsledku rozhodnuté.

Dozadu je lepší ako spomínaný Lewis, dopredu si (pochopiteľne) v 18-ke dovolil viac ako teraz počas pre-season v áčku. Tu si ale dovolím povedať, že Adam Lewis je do ofenzívy platnejší a rozhodne produktívnejší.

Toto ale môže prísť časom, Andy Robertson tiež vo svojej prvej sezóne v Liverpoole neprihral na 13 ligových gólov.

Medzi ďalšie Larouciho pozitívne stránky patrí, že počúva pokyny trénerov, je to tímový hráč. Na druhej strane ale musí popracovať na centri, zakončení i pozičnej hre.

Aktuálne ale je po bezohľadnom zákroku krajana Grangona zo zápasu so Sevillou (1:2) zranený, klub teraz čaká, ako dlho bude musieť pauzovať. „Nie je to také vážne, ako to po zákroku vyzeralo,“ hovoril po zápase v bostonskom Fenway Parku Klopp. Update jeho situácie ponúka rezultát – mladý obranca bude stáť niekoľko týždňov, jeho zranenie stehennej kosti sa bude monitorovať.

Už podľa mena je zrejmé, že Yasser Larouci musí mať „korene“ v severnej Afrike. A je to tak, narodil sa v Alžírsku v meste El Oued, okrem francúzskeho má aj toto občianstvo.

Haters gonna hate

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of