Juniori si poriadne zamakajú, Klopp má pre nich tréningový plán

Výber do 23 rokov mení predsezónny tréningový program. Na požiadanie Jürgena Kloppa.

Dôvod je prostý – zaručiť, aby mladíci, ktorých si Nemec vyhliadne pre potreby (väčšinou tréningy) A-teamu, boli schopní hneď od prvého dňa chápať požiadavky, nároky a to, ako to v Melwoode chodí.

Metodika aj postupy pri tréningovom procese sa teda zjednotili, mládežnícke tímy (prednostne) U23 a U18 budú kopírovať áčko.

Dvadsaťtrojku vedie Neil Critchley, ktorý sa pre liverpoolfc.com vyjadril nasledovne: „Snažíme sa nasledovať program prvého tímu všemožne ako to ide. Teda časy tréningov, samotnú tréningovú záťaž. Jednoducho našich hráčov pripravujeme na ďalší krok.“

Ambícia mladíkov dostať sa do Kloppovej pozornosti je, samozrejme,  legitímna, každý z tínedžerov o ňu zabojuje. „Možno sa niektorému z našich hráčov dostane trénovať priamo s áčkom. Musíme teda zabezpečiť, aby bol každý jeden z nich pripravený. Ak by sme tak neurobili, boli by ´odsúdení´ na neúspech,“ hovorí.

LFC a výchova talentov. Presadí sa niekto v áčku?

Critchley ďalej priblížil, že každého z členov kádra pravidelne čakajú fyzické testy a prehliadky u lekárov, ak je všetko v poriadku, je možné im naordinovať práve takú tréningovú záťaž, ako si Jürgen Klopp predstavuje.

Nie je žiadnym tajomstvom, že futbalisti sa aj počas letnej pauzy o seba starajú, udržujú sa v kondícii, dodržujú zdravý jedálniček. „Aspoň sa tak rýchlejšie môžu dostať do pohody, lepšie nabehnúť do tréningového procesu,“ vysvetľuje Critchley.

0 0 hlasuj
Article Rating
Haters gonna hate
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Zobraz všetky komentáre
0
Podeľ sa v diskusii o názor. Zaujíma nás ;)x
()
x
| Reply