Z Liverpoolu odišiel ďalší sľubný mladík

Rafael Camacho definitívne opúšťa LFC a vracia sa domov do lisabonského Sportingu. Veci smerom preč sa pohli pred pár týždňami, keď talentovaný mladík odmietol podpísať posledný návrh The Reds na nový kontrakt.

The Reds mali v Camacnovi najlepšieho hráča U23 ostatnej sezóny i zaujímavého univerzála, ktorý síce prioritne hrával na pravom krídle, ale dokázal zaskočiť aj na pravej obrane, poste ofenzívneho záložníka či na ľavom krídle.

Jeho liverpoolska bilancia v prvom tíme činí len 2 zápasy, a práve nedostatok príležitostí v áčku viedlo mladíka a jeho agenta, aby sa poobzeral po inom pôsobisku.

Liverpool so Sportingom vyjednal klauzulu o práve prednostnej kúpy (teda Camacho by sa za istých okolností mohol vrátiť späť na Anfield – skôr je ale predpoklad, že dopadne ako svojho času Jordon Ibe, ktorý sa v B´mouthe až tak nepresadil, resp. opora tímu sa z neho nestala, pozn.) a tiež tú, že ak sa 19-ročný futbalista o nejaký čas presunie do iného tímu, Liverpool dostane 20% z prestupovej čiastky.

Prestupové leto 2019: Camacho opouští Liverpool

Camacho prišiel na Anfield, resp. do Kirkby, kde hrávajú a trénujú mládežnícke tímy, na konci sezóny 2015/16, sezónu po tom, ako uspel na skúške v konkurenčnom Manchestri City, tam mu ale po sezóne nepredĺžili zmluvu.

V Liverpoole začal napĺňať potenciál hneď pod začiarku. V prvom roku strelil v 18 zápasoch 14 gólov. V apríli 2018 sa dostal počas derby s Evertonom na lavičku, ale do zápasu nezasiahol, A tak si svoj debut v prvom tíme The Reds odkrútil na začiatku januára 2019 v dueli facupovom dueli s Wolves, ktorý ale Liverpool prehral. O necelé dva týždne sa premiérovo ukázal aj v Premier League, keď sa v nastavenom čase duelu s Crystal Palace dostal na trávnik.

A už nič, Teda ešte 4 odsledované zápasy z lavičky. No a na záver liverpoolskeho pôspbenia si užil oslavy výhry v Lige majstrov.

Za mňa škoda, že Camacho odchádza, vieme ale, že Klopp má svoje „kone“, navyše portugalský mladík sa rozhodol po vzore viacerých jeho rovesníkov odísť tam, kde šanca na reálnu zápasovú vyťaženosť v prvom tíme je výrazne vyššia ako v Liverpoole.

0 0 hlasuj
Article Rating
Haters gonna hate
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
guest
1 Comment
Najnovšie
Najstaršie S najviac hlasmi
Inline Feedbacks
Zobraz všetky komentáre
robroy
robroy
Guest
29. júna 2019 16:58

Plne súhlasím s posledným odsekom

0
Podeľ sa v diskusii o názor. Zaujíma nás ;)x
()
x