Brewster je ako nová kúpa. Vymaní sa talent z tohto ohavného klišé?

Na úvod otázka – Ak by si ako tréner mal v tíme mladíka talentu veľkosti Mbappého, kúpil by si pred novou sezónou ďalšieho útočníka?

Nie, nemyslím si, že 19-ročný Rhian Brewster je ako Kylian Mbappé z PSG. Mladý Angličan je ale majster sveta do 17 rokov z roku 2017, rovnako tak najlepší strelec tohto turnaja a jeden z najjagavejších súčasných talentov Albionu. No a rodák z Londýna, ktorý prišiel do LFC v 2014 z Chelsea, práve teraz dostáva reálnu šancu ukázať Kloppovi, čo v ňom je.

Manažér The Reds Jürgen Klopp urobil v prvý deň pre-season vyhlásenie, ktoré má u mňa ten najtučnejší palec dole. Proste ohavné klišé o tom, že Lallana, Oxlade-Chamberlain a vlastne aj J. Gomez a Brewster sú novými hráčmi.

Jasné, chápem to, že to myslel v kontexte s ostatnými mesiacmi, kedy spomenutá štvorica nebola zdravotne fit a tým pádom k dispozícii, aj tak je to ale podľa mňa len oddiaľovanie pozornosti od s realitou hraničiaceho predpokladu, že toto prestupové leto to bude z pohľadu transfer aktivity ostatného víťaza Ligy majstrov bieda. Aj preto som sa naposledy pýtal Na čo čakáš, Liverpool?

Chápem aj to, že Klopp verí v tréningový proces, v hráčov, ktorých k dispozícii má.

Nechápem ale nevhodné narábanie so slovami – lebo tieto jeho aktuálne skôr vyznievajú ako to, že si fans majú myslieť jediné – po zranení vracajúci sa hráči sú tým najvhodnejším doplnením kádra. Teda nie nové posily, kúpy, ale práve títo štyria hráči.

Ale by som nevyznieval tendenčne, tu je to, čo hovorí Klopp. „Po mnohých problémoch, ktoré minulú sezónu mali, tak ak po tom všetkom zostanú fit, je to pre nich a pre nás kompletne odlišná situácia (lepšia), pretože do tímu dodávajú reálnu kvalitu. Aktuálne im teda dáme čas, aby všetko išlo podľa predpokladov. Pre nás sú teda pre najbližšie týždne, mesiace novými hráčmi, novými pre sezónu 2019/20 (lebo sme v tej minulej s nimi nemohli počítať /tak, ako sme chceli/).“


Brewster ale veľký talent bezpochyby je. Teraz len otázka, ako naloží so šancou, ktorá sa mu dostáva. Klopp o ňom  hovorí, nie je to len tak, že ho berie do tréningového procesu ako predtým N. Phillipsa, Ejariu, Camacha, C. Jonesa, Kellehera a pod. Nemec sa o mladíkovi reálne vyjadruje do médií, čo, dúfam, nie je žiadna demagogická hra na upokojenie fans, lebo mizivá transfer aktivita počas tohto leta.

Šikovný a výbušný mladík dal za Anglicko U17 dvadsať gólov v 23 stretnutiach, jeho výkonnostný rast ale zhatilo vážne zranenie kolena, kvôli ktorému vynechal bezmála celú minulú sezónu. Klopp ho však zobral aj do Madridu na finále Ligy majstrov, dokonca bol medzi náhradníkmi a neskôr si poriadne užil oslavu aj priamo v uliciach Liverpoolu. Takže toto všetko naznačuje, že s ním šéf liverpoolskej lavičky počíta.

„Rhian je skutočne veľký talent,“ hovorí Jürgen Klopp pre oficálny web liverpoolfc.com. „Naozaj sa teším, ako ho uvidím pracovať počas tréningov,“ dopĺňa.

Zapojiť Rhiana do tréningového procesu so všetkými úlohami a náležitosťami je pre nás dôležitou úlohou. Dôležitú časť však má pred sebou aj on sám.

Tak uvidíme. V príprave si teda budeme viacerí všímať, čo číslo 24 dokáže už v priamej konfrontácii so seniorskými obranami či seniorskými konkurentmi v zostave. Lebo ide o prvú Rhianovi takúto skúsenosť. Jedna vec byť super v mládežníckych kategóriách a druhá, ako sa uplatníš po prechode k mužom.

0 0 hlasuj
Article Rating
Haters gonna hate
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
guest
3 Comments
Najnovšie
Najstaršie S najviac hlasmi
Inline Feedbacks
Zobraz všetky komentáre
kloppinho
kloppinho
9. júla 2019 18:43

teraz scifi kwop.. keby sa vrátil couts… bol by posila? Alebo nový hráč?

Xabi18
Xabi18
8. júla 2019 13:34

Podle mě Klopp nemusí fanoušky nijak uspokojovat..Kádr máme dobrý a myslím, že pokud jej konečně doplníme i odchovanci, Brewsterem, Wilsonem, fans budou jenom rádi. Možná i radši, než kdybychom přivedli hráče za 100 mega..a ty Kloppova slova? Chápu, tvoří si kádr podle sebe a pokud mu z něj někdo dlouhodobě vypadne, je to pro něj jako nová posila..

robroy
robroy
7. júla 2019 11:49

Odpoved na úvodnú otázku, je jasne, že nie, ak máme v akadémii talent velkosti Mbappého, alebo čo i len Sterlinga (teda podobne futbalového..), tak AŽ tak nepotrebujeme — hoci aj keby este niekto další prišiel ? tak čo ?
Nevedel som, že ten „zajačik v cylindri“, sa predsa nájde..

1
0
Podeľ sa v diskusii o názor. Zaujíma nás ;)x
()
x