Bundesliga nastavila precedens

Po dlhej odmlke od svetového futbalu kvôli koronavírusu sa jedna z európskych líg konečne rozbehla.

(ONLINE): Posun vpred k obnoveniu PL!

Dnes, 16.mája, zažila po dvojmesačnej pauze svoju obnovu nemecká futbalová súťaž a tá ukázala, ako sa futbal po koronavíruse bude odohrávať. Budem hodnotiť podľa šlágra kola, tzv. Revierderby, alebo ak chcete, porúrske derby, a to medzi Borussiou Dortmund a jej veľkým rivalom Schalke 04. Ak by niekoho zaujímal výsledok, tak Dortmund rozdrvil Schalke pomerom 4:0.

Zápas sa odohral, ako všetci vieme, pred prázdnymi tribúnami. Ďalším zaujímavým bodom zápasu bol pohľad na striedačku, kde hráči sedeli v 2 metrových odstupoch s rúškom na tvári. Na zápase okrem hráčov, rozhodcov, realizačného tímu a pár kameramanov sme už veľa ľudí nenašli.

Lavička náhradníkov

Lavička náhradníkov

Hráči si okrem iného po striedaní museli navliecť rúška a zdržiavať sa v odstupoch. Rovnako tak aj pri oslave gólu, pri ktorom bol obmedzený dotyk hráčov.

Futbalový zápas pred komornou atmosférou mal čudnú príchuť, kedže je rozdiel hrať pred tisíckami fanúšikov a pred prázdnymi tribúnami, kde je počuť každé jedno slovo hráčov, trénerov a v neposlednom rade rozhodcov. Rovnako aj náboj zápasu a nasadenie hráčov zo začiatku zápasu bolo skôr v tréningovom tempe, no časom sa to zlepšilo.

Počas zápasu je počuť aj rôzne jazyky a nadávky čo bude rozhodne zaujímavé a máme sa na čo tešiť. 😀

Ako si myslíte, že bude Premier League vyzerať po svojom obnovení? Zavedie Anglicko aj nejaké nové opatrenia?

6
Leave a Reply

avatar
2 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
kloppinhokwoprobroySteeler Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
robroy
robroy

Tak riziko v UK, že Covid-19 získa na „popularite“ že sa aktivuje na štadionoch je velmi vysoké.. Dnes ostrovania zase zaznamenali zvýšený počet nakazených a aj úmrtí. Bohužial nevidím to ružovo s dokončením tohto ročníka PL, ani pred prázdnymi hladiskami..

kloppinho
kloppinho

Ja sa teším dobre bude…
zachvilu vymyslia vakcínu.. celý ostrov dostane trošku ortute do tela a iné mňamky

kwop

Veľmi dobre napísané 👍