Druhá fáze přestavby Anfieldu o rok odložena

Liverpool FC během včerejšího dne (27.4.) oznámil, že plánované pokračování rozšiřování Anfieldu bude kvůli pandemii Covid-19 minimálně o rok odloženo.

Náš klub začal s  přestavbou Anfield v roce 2014 a v její první fázi prošla změnami Main Stand. K té bylo dostavěno nové patro, které pojme 8 tisíc fanoušků a kapacita tak činí 54 000 míst. Druhá fáze přestavby měla vyvrcholit v létě 2022 a na Anfield Road Stand by mělo přibýt 7000 míst. Celková kapacita Anfieldu tak po dokončení stavby vzroste přes šedesát tisíc míst.

V listopadu loňského roku zahájili zástupci klubu konzultace s obyvateli, firmami v okolí a fanoušky a cílem bylo připravit podklady pro podání žádosti Stavebního povolení na jaře 2020. Klub počítá, že všechny práce okolo nové fáze stavby zaberou 18 měsíců a k jejímu úspěšnému dokončení budou potřeba dvě mezisezónní přestávky tak, aby práce co nejméně ovlivnily zápasy. Jedná se o komplexní stavební proces, který je vysoce závislý na mnoha časově citlivých proměnných. Patří mezi ně zadáváná věřejných zakázek, výstavba, subdodavatelé, dodavatelský řetězec a také fotbalový kalendář.

LFC launches first-stage public consultation on proposed Anfield ...

Zástupci klubu si vypracovali analýzu, ve které zkoumali zpoždění způsobené pandemii Covid-19 v dohledné budoucnosti na pracovní trh. Pandemie totiž vyvolala vysokou míru nejistoty ve stavebnictví a klub se tak rozhodl rok počkat, aby v případě dalšího pokračování této nejisté doby nemusel celý proces zastavit.

Andy Hughes se k celé situaci vyjádřil pro oficiální web lfc.com: ,,Již v této chvíli jsme vinou pandemie zažili řadu zpoždění v našich plánech v důsledku celosvětové pandemie. K úspěšnému provedení prací potřebujeme dvě mezisezonní přestávky a proto jsme se rozhodli přijmout zodpovědný přístup a raději rok počkat. Podání žádostí ke stavebnímu povolení bychom chtěli provést v průběhu následujícího roku. Tento čas využijeme k dalším rozhovorům s obyvateli oblasti Anfield a zvážení dalších možností tak, abychom celý projekt v létě 2023 úspěšně dokončili. Naší prioritou pochopitelně zůstává zdraví a pohoda našich zaměstnanců, místní komunity a přiznivců klubu v této těžké době“.

0 0 hlasuj
Article Rating
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
guest
4 Comments
Najnovšie
Najstaršie S najviac hlasmi
Inline Feedbacks
Zobraz všetky komentáre
Fabio21
Admin
28. apríla 2020 18:47

Medzi Main Stand a Anfield Road Stand sa priam pýta nová grafická tabuľa.
Tá aktuálna pod unimobunkami, v podobe T602, je prežitkom .-)

Fabio21
Admin
Odpoveď na  Xabi18
28. apríla 2020 19:29

presne to myslim, klasicku obrazovku, grafiku a nielen textový údaj

kwop
Admin
Odpoveď na  Fabio21
28. apríla 2020 20:38

anglani v tom vidia kus historie … a my zvysni si myslime, ze sme v roku 1972

6
0
Podeľ sa v diskusii o názor. Zaujíma nás ;)x
()
x
| Reply