Fans čakali vyše mesiaca na prvú kúpu. Kto je van den Berg?

Má len 17 (nar. 20.12. 2001) a už stihol odohrať v najvyššej holandskej súťaži 22 zápasov. Sepp van den Berg je dlho očakávanou prvou kúpou aktuálneho letného prestupového okna.

Nie však vysnívanou. Aj tak si ale poďme o ňom povedať pár slov, veď nie každý má Erredivisie napozeranú.

Mladík, ktorý prešiel mládežníckymi kategóriami PEC Zwolle, a z neho aj do LFC prichádza, je stopér, ktorý sa považuje za jeden z najväčších defenzívnych talentov holandského futbalu. Rovnako tak ako jeho kolega z repre výberov Oranjes a po novom aj liverpoolskej U23 Ki-Jana Hoever.

Liverpool sa teda v istom zmysle začína spoliehať na mladé nádeje od Oranjes.

Van den Berg je vo svojej vekovej kategórii výrazne dominantným tipom hráča, ktorý dokáže veľmi dobre čítať hru, a rovnako ako jeho krajan Virgil van Dijk, je silný v hre hlavou a má aj kvalitnú rozohrávku. V domovskej krajine sa jeho herný štýl prirovnáva k Jaapovi Stamovi, ktorý si meno urobil vo farbách nenávideného Manchestru United.

Rodák zo Zwolle debutoval v Eredivisie už v marci 2018, teda vo veku 16 rokov, na zápasy, do ktorých zasiahol sa posledné mesiace doslova hrnuli scouti renomovaných európskych klubov.

Van den Bergovou prednosťou je aj rýchlosť (čo je vzhľadom na jeho výšku – 1.89 m zaujímavé), v mládežníckej repre Holandska si z neho v dobrom robili srandu, že by protihráča dobehol, aj keby ten stál na jednej šestnástke a Sepp na tej druhej. Samozrejme to treba brať s nadsázkou, mladík ale aj v najvyššej holandskej súťaži dokázal držať krok s dospelými, čo je veľká devíza.

Som stopérom, s loptou na nohe som pokojný a som celkom rýchlym hráčom. Prišiel som sem hlavne preto, aby som sa ešte viac zlepšil. Myslím si, že toto je to najlepšie miesto, kde môžem rásť a dúfam, že tu odohrám veľa zápasov.

Čo ale musí zlepšiť je fyzická sila. V Anglicku je ten futbal predsa len o dosť náročnejší, navyše uvidíme, ako dlho u bude trvať aklimatizácia.

Na novom pôsobisku začne vo výber do 23 rokov s tým, že v FA Youth Cupe bude k dispozícii aj 18-ke či tímu do 21 rokov, ktorý sa predstaví v pohári Football League.

Haters gonna hate

4
Leave a Reply

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
LagyoMichalJMengiCZEkwop Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Lagyo
Lagyo

To bude dobrý chrac len treba mu dať šancu

MengiCZE

A polovina fans na začátku sezóny bude říkat sestavu prvního kola s ním v základu.. LOL .. tohodle týpka tu uvidíme možná za 2 roky v A týmu, tuhle sezonu určitě ne.. A nebo?