LFC pod vedením Kloppa znova začal s tréningom!

Prestávka spôsobená koronavírusom sa blíži do svojho záveru a o rozhovor sa podelil najdôležitejší človek dnešného Liverpoolu Jürgen Klopp.

Liverpool pod vedením Jürgena Kloppa sa od 20. mája v Melwoode opäť trénuje. Manažér Liverpoolu sa následne podelil o pozitívny pocit z návratu na tréningové ihriská.

Jürgen, ste späť v Melwoode a určite ste za to veľmi radi. Môžete mi opísať, aké je to pre vás nezvyčajné a emočné ráno?

Ráno sa začalo už naozaj dobre. Prebudil som sa skôr ako obvykle, a potom som si uvedomil, že je to môj prvý deň. Bolo to ako prvý deň v škole, aj keď to bolo pred 46 rokmi. Znova som musel vstať, obliecť sa a ísť na tréning do Melwoodu.

Bol som naozaj šťastný, že som konečne mohol vidieť chlapcov z tímu. Zatiaľ som však nevidel úplne všetkých. Pravdepodobne asi len 10 ľudí z hráčov a trénerského štábu, ale to je dobrý začiatok. Všetci vyzerajú dobre. Počasie je tu brilantné a Melwood je pre nás pripravený. My sme taktiež pripravení a je skvelé byť späť.

Vždy ste hovorili o dôležitosti každého jednotlivca v Melwoode, nie sú to len hráči – sú to všetci členovia personálu. Musíte to teraz cítiť ešte viac.

Je to tu skvelé. Melwood fungoval neustále. Nie kvôli tréningom, ale napríklad šéfkuchári tu varili hráčom, fungovala tu donáška a podobné veci. Takže Melwood fungoval neustále aj keď sme netrénovali. Teraz sme späť a vidíme ako je všetko pripravené. Ray Haughan odviedol vynikajúcu prácu, aby všetkých ľudí umiestnil na svoje miesto.

Ak ste na nejakom cudzom mieste a potrebujete ísť na toaletu, tak vám to bude v tomto okamihu trvať približne pol hodinu. Ale momentálne to všetko patrí k nášmu životu. Všetko je iné a musíme si na to zvyknúť. Ak si na to zvyknete, tak začnete robiť správne veci.

My sme začali s tréningom aj keď nie v najvyššej intenzite. Chlapci však vyzerajú byť v dobrej kondícii. Nevieme však presne koľko času máme. No máme nejaký čas na to, aby sme boli prepravení na dokončenie tejto sezóny a na začiatok ďalšej. To znamená, že toto je naše tréningové obdobie medzi dvoma sezónami, takže ho musíme využiť.

Nakoľko sa teda toto obdobie bude podobať predsezónnu prípravu? Bude to podobné? Začali ste aj s fit testami?

Je to pre nás predsezónna príprava. Nevieme ako dlho to bude trvať, či budeme mať fit testy a prípravné zápasy. Možno to dokážeme zorganizovať medzi sebou, ale nebude to rovnaké ako v predsezónnych prípravách.

Naši hráči majú zvyčajne prázdniny dva alebo tri týždne ročne, teraz mali voľno deväť týždňov. Neboli to sviatky, ale bolo to deväť týždňov voľna. Z jedného hľadiska je to dobré – nakoniec si konečne oddýchli. Na druhej strane však nemôžete oddychovať, ak sa svet nachádza v takejto situácii. Nie je to to isté, ako byť na letnej dovolenke.

Taká je však situácia a my ju musíme prijať. Všetkých hráčov sme otestovali. Teda vieme, ako sú na tom všetci naši hráči a môžme začať trénovať. Je to pred sezónnou. Musíme si byť istí, že budeme pripravení na prvý zápas a aj na druhý a vlastne, teda určite aj na tretí. 😀

Prvýkrát ste ráno videli dve skupiny hráčov. Ako to vyzeralo, a vlastne aké to celé bolo?

Perfektné, absolútne dokonalé. Stretnutia boli dokonale zorganizované, ide predovšetkým o futbal. Sú to malé veci, ktoré musíte používať na ihrisku. Prihrávky, behy, malá akcelerácia, streľba na malom ihrisku a pod.

Vyzeralo to naozaj dobre, musím povedať. Ak ste sa obávali o našich hráčov, nemusíte – chlapci sú v dobrej kondícii.

Vy a celý trénerský štáb musí byť veľmi kreatívni, kedže intenzita tréningov  a ďalšie veci by mali byť bez osobného kontaktu.

Samozrejme. Zabaviť chlapcov je však veľmi jednoduché. Hodíte im loptu a zakričíte na nich, hrajte sa. Dva bránky, lopta a nejaké cvičenia, ktoré robia pravidelne.

Predsezónna príprava je vždy najkreatívnejšie obdobie roka, ale teraz nemôžeme hrať prípravne zápasy. To však musíme prijať a nie je to najmenší problém. Vždy je to ľahšie, ak robíte veci, ktoré vás bavia a ste aj pripravený na väčšiu intenzitu, ktorú budeme postupne zvyšovať. Samozrejme musíme byť aj kreatívni a aj budeme!

Pokiaľ ide o všeobecnú dostupnosť hráčov, je v súčasnej dobe každý schopný trénovať? Pred posledným zápasom bolo pár hráčov nedostupných…

Áno. Všetci sú v poriadku a dúfajme, že to tak samozrejme zostane.

Toto je samozrejme prvý krok, starostlivo rozfázované tréningy. Zameriavate sa na konkrétny dátum zápasov, alebo je to všetko o tom, aby ste boli spolu a fit?

Zo športového hľadiska je to správna výzva prijať a pripraviť sa na niečo, čo neviete kedy nastane. Je tu 25, 26 alebo 28 hráčov, ktorých treba na to pripraviť. To je to, čo musíme urobiť.

Užívam si tieto problémy, kedže sú to iné problémy, ktoré som mal pri posledných tréningoch a my nájdeme riešenie. Liga sa rozhodla, že nás nechajú trénovať a ich nariadenia sú brilantné.

Na druhú stranu však nie je ľahké ich všetky splniť, no my sme ich splnili a môžeme trénovať na veľmi bezpečnom mieste. Potom dúfajme, že dostaneme dobré správy, pretože by to znamenalo dobrý posun vpred pre celú krajina a pre futbal. Pripravujeme sa na budúcnosť, aj keď nevieme, kedy tá budúcnosť začne.

Tento prvý krok je veľmi dôležitý a upokojujúci pre vás aj pre hráčov. Rovnako aj pre fanúšikov, ak vás vidia ako prichádzate do Melwoodu.

Pevne v to verím a dúfam, že všetci sledujú záznam a vidia nás späť. Je to reklama pre futbal v Liverpoole, pretože počasie je brilantné, Melwood je úplne tiché miesto, päť hráčov na jednom ihrisku. Presne vidíte kto je kto a chlapci majú úsmev na tvári.

Tréning bol dobrý, no nie príliš intenzívny. Odporučím všetkým nech si pozrú záznam na oficiálnom webe. Ja mám to šťastie, že to uvidím dnes ešte dvakrát. 🙂

zdroj: liverpoolfc.com

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of