LFC stále žije! Po kvalitnom výkone vyhral na pôde Man Utd 4:2

Šiesty duel v rade sme s Man Utd V Premier League neprehrali, a keďže sa LFC podarilo na Old Trafforde streliť 4 góly, berie zaslúžené 3 body.

Premier League 20/21 (13.5.), Old Trafford, Manchester

Manchester United FC - LIVERPOOL FC 2:4 (1:2)

góly: 10. N. Phillips vl., 68. Rashford - 34. Jota (N. Phillips), 45.+2 Firmino (Alexander-Arnold), 47. Firmino (Alexander-Arnold), 90. Salah (C. Jones)
ŽK: Bailly, McTominay, Cavani
ČK:
rozhodca: Anthony Taylor
TV: Premier Sport (SK/CZ)

MUFC zostava

D. Henderson - Wan-Bissaka, Bailly (86. Matić), Lindelöf, Shaw, McTominay, Fred (65. Greenwood), Rashford, B. Fernandes, Pogba, Cavani

lavička: de Gea - Mata, Matić, Telles, Tuanzebe, van de Beek, B. Williams, Greenwood, Amad

LFC zostava

Alisson - Alexander-Arnold, R. Williams, N. Phillips, Robertson, Fabinho, Wijnaldum (74. C. Jones), Thiago, Jota (74. Mané), Salah (90.+2 N. Williams), Firmino

lavička: Adrián, Kelleher - Origi, C. Jones, Tsimikas, Shaqiri, Mané, Woodburn, N. Williams

Aj keď je kvalifikovanie sa do Ligy majstrov z pohľadu LFCc už len v teoretickej podobe, prístup, ktorý Kloppovci predviedli v derby s Man Utd určite teší. A tiež aj defenzívne momenty, kedy sme mali aj šťastie, na druhej starne potom 4 góly v sieti druhého tímu poradia, čo asi čakal málokto.

Na Old Trafforde šli do vedenia domáci už v 10. minúte, keď si pokus B. Fernandesa do vlastnej brány zrazil N. Phillips, do polčasu sme ale dokázali skóre otočiť. Najprv v 34. min dostal pätičkou loptu do brány Jota, keď po závare v 16-ke výborne zabojoval N. Phillips, a potom v druhej minúte nadstavenia aj Firmino, ktorý premenil center Alexandra-Arnolda hlavičkou na gól.

V druhom polčase to bol tiež veľmi zaujímavý duel, naši Firminom zvýšili na rozdiel 3 gólov už v 47. minúte, Red Devils kontrovali v 68. min Rashfordom, ale v samom závere pečatil výhru hostí Salah, ktorá je v lige na tomto štadióne prvá po 7 rokoch.

Liverpool aktuálne stráca na 4. miesto zaručujúce miestenku v Champions League 4 body, má ale o zápas menej ako Chelsea. Do konca súťaže odohráme ešte 3 duely.

Ten najbližší v nedeľu 16.5. na pôde už zostupujúceho WBA. Výkop je o 17.30 h.

I. polčas

V 5. min obrovská chyba v rozohrávke v podaní Alissona, ktorý prihral priamo Cabanimu, ale skúsený útočník domácich v superšanci netrafil bránu. V 10. min B. Fernandes v 16-ke LFC, jeho pokus „šajtlí“ si nešťastne do vlastnej brány zrazil N. Phillips a Man Utd šil do vedenia – 1:0.

Liverpool sa potom snažil v ďalších minútach oklepať, tie ale boli z pohľadu fanúšika veľmi nezaujímavé. Až prišla 31. min šanca Pogbu, ktorý ale netrafil bránu. V 34. min akcia LFC, Jotov pokus z prvej skvele na roh vytlačil D. Henderson. Lenže po rohu záver v 16-ke Red Devils, N. Phillips vybojoval v skrumáži loptu, dokonca zakončil a jeho strelu pätičkou do brány usmernil Jota – 1:1.

Krátko po góle ďalšia nebezpečná akcia Kloppovcov, Firminov pokus zo 17 m bol ale zrazený. 41. min ponúkla Pogboviu ranu zo 14 m do bočnej siete. Skóre sa ale ešte predsa len menilo, Alexander-Arnold poslal z priameho kopu loptu do 16-ky priamo na hlavu Firmina, ktorý zo 6 m zavesil do ľavého horného rohu – 1:2.

Diogo Jota (vľavo) sa teší z gólu. (foto: Twitter)

II. polčas

Liverpool začal druhú časť ako z rozprávky. V 47. min domáci chybili najprv Fredom a následne loptu v nebezpečnom území stratil aj McTominay, k nej sa dostal Alexander-Arnold, ktorého ranu síce D. Henderson vyrazil, ale len pred Firmina a ten nemal problém – 1:2.

V 59. min akcia hostí, Firmino doľava do čistej šance Jotovu, ale jeho pokus zastavila tyč! O necelých 180 sekúnd neskôr aktivita našich, príležitosť Alexandra-Arnolda ale zostala nevyužitá.

V 68. min vyšiel domácim brejk, Cavani vysunul Rashford a ten nám dal v 5 dueli na Old Trafforde už piaty gól – 2:3 a začala sa črtať možná dráma.

V 70. min mohlo byť vyrovnané, keď sa do dvoch obrovských šancí v priebehu sekúnd dostal striedajúci Greenwood, najprv ale lopte k ceste do siete zabránil ba nránkovej čiare N. Phillips a vzápätí pri pokuse útočníka Red Devils zasiahol aj mladík R. Williams.

V 73. min brejk LFC, Salah ale pálil zo 14 m nad. O 120 sekúnd neskôr dostal loptu za obranu striedajúci Mané, ale vybehnutého D. Hendersona tesne neprehodil, a nedostal sa tak do zakončenia do prázdnej brány.

V 77. min nebezpečná štandardka MUFC, B. Fernandes ale z 19 m netrafil bránu.

Záver priniesol ešte jeden dôležitý moment, C. Jones pri tlaku MUFC vysunul Salaha, ktorý svoj samostatný nájazd premenil na gól – jeho 21. v sezóne a 4. liverpoolsky v tomto North-west derby – 2:4.

V 2. minúte nadstavenia mal ešte šancu Rashford, ale pri brejku tesne minul bránu.

Mohamed Salah spečatil víťazstvo Liverpoolu na Old Trafforde. (foto: Twitter)

Roberto Firmino potreboval na gól do siete Man Utd 11 zápasov a k tomu ešte polčas.

Thiago hral v zálohe opäť veľmi dobre. Keď hrajú s Fabinhom v strede poľa, úplne inak to funguje.

Salahov 200. zápas za Liverpool bol gólový. Egypťan strelil 21. gól v Premier League 20/21 a dobehol lídra Harryho Kanea z Tot´hamu

Liverpool vyhral na Old Trafforde po 7 rokoch.

Už 6 duelov za sebou sme s Man Utd v lige neprehrali.

Salah je prvý futbalista LFC za posledných 100 rokov, ktorý dokázal v jednej sezóne streliť na Old Trafforde gól v 2 dueloch

Alisson (7) - v úvode mal problémy s rozohrávkami, párkrát sa pohral s nervami fanúšikov. Za góly nemohol a najmä v druhom polčase pomohol mužstvu dobrými výbehmi

Alexander-Arnold (7) - smerom dopredu veľmi dobre, skvelé prihrávky, zachytil lopty a hneď vytváral protiútoky. Vzadu hral precízne, občas mu ale ušli útočníci

R. Williams (7) - bol to pre neho veľký zápas, v ktorom sa mnohému priučil. Urobil nejaké chyby a párkrát si nebol veľmi istý v komunikácií s Alissonom

N. Phillips (7) - veľmi rýchlo si strelil nešťastný vlastný gól. Hral však bojovne, hlavne v druhom polčase sa nestratil, čo mužstvu pomohlo. Dokonca po faule na neho sme mohli kopať penaltu, ale to by sme nemohli hrať na Old Trafforde

Robertson (8) - dnes ma zaujali jeho prihrávky Thiagovi alebo Jotovi, veľmi dobre čítal hru smerom dopredu. Vzadu bránil, bojoval a nevzdával sa žiadneho súboja

Fabinho (8) - škoda prvého gólu, ktorý sme dostali a pri ktorom bol. Inak v zálohe výborný, zachytil množstvo lôpt, hral tvrdo, vytváral protiútoky

Wijnaldum (7) - v prvom polčase kryl loptu, prihrával dopredu, v druhom polčase nebol až taký viditeľný

Thiago (8) - skvelé prihrávky, prenesenie hry a hlavne v druhom polčase bol dôležitý pre držanie lopty, presné prihrávky a skvelé úniky

Jota (8) - strelil vyrovnávajúci gól a neustále robil problémy obrane Manchestru United

Salah (8) - tvoril hru, hral pre mužstvo a bol aktívny aj vzadu. Dosť často vozil loptu z odkopnutých rohov a strelil víťazný gól

Firmino (8) - na konci polčasu strelil gól do šatne a krátko po polčase zvýšil na 1-3. Veľmi potrebné a dôležité góly

streams: livetv, totalsportek

TV: Premier League - Premier Sport CZ/SK; Champions League - Orange Sport 1, 2, 3, 4 (SK), O2 Sport TV (CZ); domáce poháre: Nova Sport (CZ), Sport TV 1, 2 (CZ), Digi Sport (SK/CZ)