Liverpool ´kúpil´ internetovú hviezdu z Iránu. Chlapčisko dokáže neskutočné veci

Zimné prestupové obdobie nemusí byť pre Liverpool zasa až také zlé. 😉 The Reds sa aktuálne dohodli s chlapcom, ktorý má na sociálnych sieťach väčší dosah ako Mohamed Salah.

Arat Hosseini má 7 rokov a už dnes sa môže pýšiť futbalovými skills, ktoré nemá väčšina profesionálnych futbalistov hrajúcich na najvyššej úrovni. Veľmi šikovný Iránčan je okrem toho aj brutálnym influecnerom, veď na Instagrame ho vrátane svetových hviezd ako Novak Djoković, Will Smith, Rio Ferdinand, ex-Liverpoolčan Luis Garcia či Lionel Messi sleduje 4,6 miliónov userov. A práve psoledný menovaný je jeho veľkým vzorom, pričom sa lefendárnemu Argentínčanovi herne neskutočne podobá.

Arat je už nejaký ten piatok členom liverpoolskej Akadémie, resp. detských výberov do 7, 9 a 11 rokov, ktoré kvôli pandémii koronavírusu aktuálne nehrávajú pre túto vekovú kategóriu tak typické miniturnaje. V týchto dňoch sa ale jeho otec, čoby právoplatný zástupca, s klubom od rieky Mersey dohodol na juniorskom kontrakte, resp. zmluve o budúcej zmluve.

Ten sa samozrejme od bežnej profi zmluvy výrazne líši, jednak preto, že obchodovať s deťmi je v západnom svete out of všetkých dobrých mravov, a potom aj že takáto forma kontraktu nie je striktne viazaná na konkrétny klub. V praxi to znamená, že keď sa Hosseiniho právoplatný zástupca či zástupcovia rozhodnú, že čojaviem a 3 roky pôjde do Barcelony alebo pokojne aj Poltára, tak s tým LFC neurobí nič.

V takomto vlastne predkontrakte si The Reds zabezpečili to, že vysoko talentovaný chlapec bude svoj potenciál rozvíjať v ich Akadémii s vyhliadkami na to, že postupne, ako budú plynúť roky a bude obojstranná spokojnosť, príde na rad aj juniorská a neskôr možno profesionálna zmluva.

Do tej doby si držme palce, držme ich Aratovi, ktorý je naozaj veľmi veľmi šikovný a talentovaný. Na druhej strane mať ale už v 6 či 7 rokoch života tehličky na bruchu, to možno nebude po vôli každému. Mamičky z Modrého koníka snáď spíšu aj nejakú petíciu, ale na druhej strane, na čo ti niekomu kázať, že…

Namiesto toho si pozrime naozaj obdivuhodné zručnosti chlapca, ktorého už v tak mladom veku obdivuje takpovediac celý svet.

0 0 hlasuj
Article Rating
Haters gonna hate
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Zobraz všetky komentáre
12
0
Podeľ sa v diskusii o názor. Zaujíma nás ;)x
()
x
| Reply