Liverpool otočil zápas s Newcastlom, hrdinom Mané

Prvých päť zápaosv novej ligovej sezóny The Reds zvládli víťazne. Po repre pauze na Anfielde sa nechali zaskočiť rýchlym gólom Magpies, zaujali pekné góly, akcie i individuálne výkony.

Premier League 19/20 (14.9.), Anfield, Liverpool

LIVERPOOL FC - Newcastle United FC 3:1

góly: 28. Mané (Robertson), 40. Mané (Firmino), 72. Salah (Firmino) - 7. Willems
ŽK:
ČK:
rozhodca: Andre Marriner
TV: Premier Sport (SK/CZ)

Adrián - Alexander-Arnold, Matip, van Dijk, Robertson, Fabinho, Wijnaldum (84. Shaqiri), Oxlade-Chamberlain (75. Milner), Salah, Mané, Origi (37. Firmino)

lavička: Kelleher - Milner, J. Gomez, Shaqiri, Lallana, J. Henderson, Firmino

zostava NUFC

Dúbravka - Krafht (67. Manquillo), Schär (80. F. Fernández), Lascelles, Dummett, Willems, Hayden, Shelvey, Atsu, Almirón (67. Muto), Joelington

lavička: Darlow - Manquillo, F. Fernández, Clark, M. Longstaff, Ki Sung-yueng, Muto

1. polčas:

8. mintúta: Po nevyzranom úvode dostal loptu Willems, obstrelil Adriána a otvoril skóre. Newcastle vyhrával 0:1

11. minúta: Alex Oxlade-Chamberlain strieľal na bránu, ale netrafil ju

15. minúta: Opäť Oxlade-Chamberlain skúšal. Tentokrát lobom, ale prekopol bránu

17. minúta: Maného hlavička neotvorila skóre, netrafil bráu

26. minúta: Zdá sa, že si obranca Newcastle pomýlil šport. Po rohu sa stiahol na Matipa ako rímsky zápasník a rozhodca neodpískal nič. (Pobavil ma komentátor: Vidno, že to nie je Harry Kane, ale len obyčajný Matip.)

28. miúnta: Robertson našiel Maného a Sadio vyrovnal nádhernou strelou

40. minúta: Firmino vystriedal Oigiho a jeho prvý dotyk lopty znamenal asistenciu Manému, ktorý otočil z 0:1 na 2:1

45. minúta: Wijnaldum strieľal na bránu, ale strele chábala razancia

II. polčas

49. minúta: Wijnaldum chcel prelobovať brankára, ale prekopol bránu

56. minúta: Salah nahral Firminovi, ten Alexandrovi-Arnoldovi, ale mladý anglický Dúbravku neprekonal

61. minúta: Trend Alexander Arnold centroval, ale Firminova hlavička smerovala priamo do rúk gólmana

63. minúta: Dúbravka zabránil gólu Robertsonovi, jeho pokus vyrazill na roh

71. minúta: Salah si narazil s Firminom a zrarzu stal pred Dúbravkom. 3-1

87. minúta: Trent Alexander Arnold stál pred Dúbravkom, ale jeho pokus brankár vyrazil na roh

• 50. zápas Oxlade-Chamberlaina za LFC
  • Fabinho je v zálohe neskutočne potrebný
  • Salah hral pre tím, viac nahrával ako strieľal
  • Mané ma vynikajúcu kopaciu techniku
  • Newcastle mal len 1 strelu na bránu

Adrián (7) - za gól nemohol. Inak nemal žiadnu prácu, pretože Newcastle mal len jedinú strelu na bránu. Pri rozohrávkach dobre čítal hru.

Alexander-Arnold (7) - občas nejaká chyba, ale inak stabilný výkon

Matip (8) - smerom dozadu hral dobre. Mohol streliť aj gól z rohu

van Dijk (9) - veľmi dobrý výkon, obetavo pre mužstvo a ešte chlapcov hecoval

Robertson (8) - obetavý výkon pre mužstvo. Mohol streliť gól. Po ľavej strane to hral výborne

Fabinho (9) - Pre mňa je to najlepší záložník Reds za posledných pár rokov

Wijnaldum (7) - mal 2 šance, ktoré neskončili gólom. Inak jeho stabilný výkon

Oxlade-Chamberlain (7) - snažil sa. Občas mal problém s prihrávkami. Skvelé, že strieľal a hral pre mužstvo

Salah (8) - strelil posledný gól. Hral pre tím, nahrával, chodil si po lopty dozadu a takisto aj bránil

Mané (9) - dal dva góly, snažil sa a drel. Ukazuje, že je rozdielový hráč

Origi - nehodnotený. Skoro sa zranil a odchádzal už v 37. minúte

Firmino (9 ) - nádherný zápas. Jeho prvý dotyk a už asistencia na gól. Mimoriadne dôležitý zápas

streams: livetv, totalsportek

TV: Premier League - Premier Sport CZ/SK; Champions League - Orange Sport 1, 2, 3, 4 (SK), O2 Sport TV (CZ); domáce poháre: Nova Sport (CZ), Sport TV 1, 2 (CZ), Digi Sport (SK/CZ)