My LFC Story (1.): Owen na stene bol začiatok

Nový seriál lfcway.com, ktorý snáď pravidelne ponúkne príbehy obyčajných fans, ktorým v srdci zarezonoval Liverpool FC. A ten sa stal doslova závislosťou.

Pamätám si to, ako by to bolo včera. Alebo presnejšie pred týždňom, lebo si ani za svet neviem predstaviť, čo som v ten deň robil.

Mal som skoro 19, chodil som v Bratislave – ešte stále, lebo som mal v škôlke ročný odklad – a šiel som sa po vyučovaní len tak flákať. Bola, myslím, streda. Ešte dva dni do konca toho nudného týždňa, nejaké písomky na jeho záver, z mechanizácie snáď bude aspoň trojka nech fotrovci doma nevyvádzajú.

Fakt si to pamätám ako by to bolo nedávno. Šiel som popri baráku plnom obchodov. Vtedy som ale príliš veľký futbalový fanúšik nebol. Teda, chodil som sem tam na ŠKP, naša liga ma ale nebavila. Repre som ale mal rád, určite aj preto, že ma na Tehelné pole sem tam zobral starý otec. To boli fajn chvíle.

Ale späť. Šiel som popri baráku plnom obchodov niekde v širšom centre mesta a spomenul som si, že zajtra hráme s chalanmi po škole futbal a že sme sa dohodli, že sa tímy rozdelia na červených, bielych a čiernych. Mne pripadol červený tím. vedel som, že doma má v červenej farbe maximálne tak košeľu spred rokov, ktorú teraz nosí môj 11-ročný brat, a tak som zašiel do sekáča.

Súvisiaci obrázok

A našiel som tam niekoľko futbalových dresov, medzi nimi aj červený liverpoolsky s osemnástkou na chrbte a menovkou Owen.

O pol roka na to som už vedel o Liverpoole snáď všetko. YNWA, Shankly, Paisley, Fields of Anfield Road, Dalglish, posledný titul v 1990, dokopy 18, 4 víťazstvá v dnešnej Champions League a najlepší fanúšikovia na svete.

Dres s Owenom skončil u m§a v izbe na stene. Bol tam roky. Dokonca ešte pred dvomi rokmi tam osamotený visel. Dnes si rodičia prerobili moju izbu na hosťovskú. Owen je niekde v krabici. Ale neľutujem to. dostal sa tam sám. ja mu ale ďakujem, lebo bol na počiatku mojej liverpoolskej cesty.

Dnes žijem v Londýne. V Anglicku som už vyše desať rokov. Na Liverpoole som v hlabvnom meste Anglicka bol 23x, priamo v Liverpoole na Anfielde 19x. Zo 42 návštev zápasu The Reds som 35x stratil hlas.

Som fanda LFC. That means more.

Dnes už tých titulov v Champions League máme 6. Ten šiesty je čerstvý. A dúfam, že je zároveň začiatkom niečoho veľkého.

 

Rado, verný fanda The Reds.

0 0 hlasuj
Article Rating
Haters gonna hate
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
guest
4 Comments
Najnovšie
Najstaršie S najviac hlasmi
Inline Feedbacks
Zobraz všetky komentáre
keeno
keeno
9. júna 2019 0:58

keď som si to prečítal a čítal bolo to ako o mne v inej časovej osi keďže som starší. Mal som osem rokov , Panenka to tam šupol a Sepp Maier by bol v tej chvíli najšťastnejší , keby sedel unesený v lodi s mimozenšťanmi. V tom čase v telke bolo len UEFA a EPM /a PVP/, a v tom , čase dominoval Liverpool FC a v ňom ma zaujal Kevin Keegan, nielen jeho hrivou na hlave a inštinktom futbalového zabijáka, ale aj postavou, /maličký ako ja / , idol idolov, a čo nielen čert chcel a fanúšikovia vúbec ,… Čítaj viac »

johnysheek
johnysheek
Odpoveď na  keeno
10. júna 2019 8:37

U mňa to bol tiež Owen.. ktorý bol v tom čase „väčší“ ako klub, však neskôr to už bol klub, ktorý určoval mojich obľúbených hráčov 🙂 A toho roku, resp. v tejto sezóne som konečne „dospel“ 🙂

keeno
keeno
Odpoveď na  johnysheek
10. júna 2019 11:18

rozhodnutie Owena hrať za United bolo nepochopiteľné a nikdy to žiadny fanúšik Liverpoolu nemá šancu pochopiť. A už vôbec anglický fanúšik, to proste Owen nemá šancu vysvetliť, nijako vysvetliť. Keegan bol nielen vynikajúci hráč, on mimo ihriska na verejnosti viacej fungoval, pôsobil, správal sa ako rocková hviezda, aj preto sa rozhodol nepochopiteľne opustiť klub, ktorý kraľoval v tom čase nielen v Anglicku , ale aj v Európe. Predtým , než prišiel Klopp do LFC , tak som si hovoril, že sa môže veľmi ľahko stať, že sa už titulu nemusím dožiť, teraz mám v pláne každý rok navštíviť mesto v… Čítaj viac »

15
0
Podeľ sa v diskusii o názor. Zaujíma nás ;)x
()
x