Nat Phillips je rozšírením obrany. Klopp: V Nemecku hral dobre

Pri aktuálnej maródke (Fabinho, Lovren, Matip) mal Klopp k dispozícii len dvoch zdravých stopérov. A tak sa rozhodol, že z hosťovania v Stuttgarte stiahne Nathaniela Phillipsa.

22-ročný anglický mladík (nar. 21.3. 1997) šiel koncom leta 2019 pomerne prekvapujúco hosťovať do tímu 5-násobného nemeckého majstra VfB Stuttgart. V druhej Bundeslige odohral 9 zápasov a dva pridal v DFB-Pokal, čo je Nemecký pohár. Aktuálne už tieto štatistiky nerozšíri.

Pre tých, ktorí nesledujú 2. Bundesligu len toľko, že Stuttgart je spoločne s Hamburgom najkvalitnejším tímom druhej najvyššej súťaže Nemecka. Aktuálne sú tretí v poradí, čo aj stálo ich pôvodného trénera miesto. Takže vidíme, aké ambície má. Nathaniel si v Stuttgarte počínal naozaj dobre.

(Jürgen Klopp, zdroj: liverpoolfc.com)

Šéf lavičky The Reds navyše dúfa, že Phillips bude na FA Cup s Evertonom (5.1. 2020) pripravený.  A prečo Klopp spomína duel s Evertonom a nie tie pred ním? Zimné prestupové okno sa otvára 1.1. 2020 a podľa platných regulí v anglickom futbale nemôže žiadny nanovo registrovaný futbalista (pre konkrétnu sezónu) nastúpiť na prvý zápas, čo znamená, že Nat Phillips nebude k dispozícii pre duel so Sheffieldom Utd.

Natzhaniel Phillips je 1.90 m vysoký stopér, ktorý s futbalom začínal v rodnom Boltone. Pri svojej výške je pochopiteľne jeho silnou stránkou hra vo vzduchu, rovnako tak je slušne na tom, čo sa pozičnej hry týka, lopta na nohe tiež nebýva problém. Nathanielovou slabinou je ale rýchlosť.

Nathaniel Phillips v drese Stuttgartu. (foto: liverpoolfc.com)

Haters gonna hate

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of