Nový Alexander-Arnold v áčku? Klopp povolal juniora, ktorý púta

Adam Lewis má 19 (nar. 8.11. 1999) a je hráčom, ktorého s hviezdou prvého tímu Trentom Alexandrom-Arnoldom spája hneď niekoľko momentov.

Keď sa prvý deň predsezónnej prípravy neobjavil na tréningu A-teamu, zdalo sa, že je (aspoň krátkodobo) koniec predstavám mnohých fans, resp. že jeho možná pozícia backupu Andyho Robertsona je len zbožným želaním niekoľkých fans a ľudí priamo z Liverpoolu.

Rodák od  rieky Mersey sa ale ku Kloppovmu výberu pripojil cez víkend. Poďme sa teraz pozrieť na futbalistu, ktorého si mnohí spájajú s uvoľneným postom po Albertovi Morenovi, a to v porovnaní s Trentom Alexandrom-Arnoldom, ďalším scouserom, ktorý sa etabloval na pravej strane základnej zostavy LFC.

Pár mladíkov chce upútať Kloppa. Ktorí sú to?

– Lewis je produktívny. V sezóne 2018/10 strelil vo všetkých súťažiach za U23 i U19 deväť gólov, čo je na krajného beka výborná vizitka. K tomu sedem asistencií a máme tu smerom dopredu naozaj zaujímavého futbalistu.

Alexander-Arnold naproti tomu v ostatnej ligovej sezóne stanovil s 12 asistenciami nový rekord najvyššej anglickej súťaže.

– Adam Lewis je rýchly. Priamočiary. S veľmi dobrým centrom i ovládaním lopty. Presne ako Alexander- Arnold, ktorý rovnako tak svojho času hrával v zálohe.

– Lewis má nebezpečné štandardky, lopty posiela s dostatočnou rotáciou. Jeho priame kopy sú pre súpera veľmi nebezpečné. Aká to paralela s TAA.

– Má však problémy smerom dozadu. Podobné ako mal ešte pred pár mesiacmi Alexander-Arnold, ktorý síce ako jeden z naj talentov svetového futbalu súčasnosti, svoju defenzívu výrazne zlepšil, ale stále má k ideálu ešte ďaleko.

U Lewisa je ale defenzíva veľkou prekážkou. Značne pripomína Morena. Najmä problémom s pozičnou hrou a neistotou v bránení 1 na 1, či koncentrácii. To je aj dôvod, pre ktorý si myslím, že mu Klopp napokon šancu nedá. Myslím takú reálnu ako dal Alexandrovi-Arnoldovi.

– Adam bol rovnako ako Trent kapitánom U16, U18 i U19.

Je v zásade ťažké naskočiť do prípravy prvého tímu. Vieme, čo manažér (Klopp) vyžaduje, vieme, že je rád, keď sú jeho hráči v pohybe. Predsezónna príprava je šancou aj pre mňa, manažér ma opäť uvidí hrať (rovnako, ako pár krát v 18/19). Dúfam, že presvedčím a dostanem sa v ďalšej sezóne na lavičku prvého tímu.

Adam Lewis pre liverpoolfc.tv ďalej pokračuje: „Trénovať s hráčmi, ktorí sú v áčku, vám dodáva chuť do ďalšej práce, proste ešte viac chcete byť súčasťou zostavy. Navyše byť členom tak veľkého tímu, ako je Liverpool vám dávajú všetku sebadôveru tak potrebnú na tréningoch v Melwoode a všeobecne v napredovaní.“

„Pre mňa ako scousera je to celé ešte dôležitejšie,“ dopĺňa mladý Angličan. „Je mi jasné, že všetko, čo potrebujem je sústrediť sa na tvrdú prácu, tréningy, upútať, a potom dúfať, že šanca príde.“

V pre-season ale Lewis bojuje aj s rovesníkmi Laroucim, Arroyom či skúseným Clynom.
Haters gonna hate

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of