Premier Legue sa obnoví čoskoro. Hráči už môžu trénovať kontaktne

17.6. 2020. To je pre mnohých fans magický dátum, ktorý sa aktuálne omieľa nielen v médiách a mysliach možno nás všetkých, ale hlavne je to návrh na optovný reštart sezóny 2019/20, s ktorým už narába Football Association i predstavitelia jednotlivých klubov.

Liverpool má na čele (kvôli pandémii spôsobenej koronavírom) prerušenej Premier League impozantný 25-bodový náskok a majstrovskú definitívu chce pochopiteľne dosiahnuť čo najskôr. Ešte predtým, ako sa naplno rozbehne súťažné zápolenie v záverečnej fáze ročníka je tu ale pred kompetentnými kopec roboty. Pod jeden z pracovných krokov predchádzajúci reštartu spadá aj ostatné vyhlásenie FA.

V ňom sa hovorí, že vlastnící klubov Premier League sa v tajnom hlasovaní rozhodli, že hráčom povolia už aj kontaktné tréningy, čo je výrazný krok k reštartu samotného futbalu v PL. O necelý mesiac by sa teda mohlo reálne hrať. Lebo prachy, lebo možná strata pre kluby i televízne spoločnosti prinajlepšom v desiatkach miliónov libier. Ale skôr sa bavme o stovkách.

Vedenie PL nás, samozrejme, ubezpečuje, že všetko sa to deje v najlepšom záujme zdravia hráčov, členov realizačného tímu a v neposlednom rade ich rodinných príslušníkov a známych. Takže momentálne už hráči jednotlivých účastníkov najvyššej anglickej súťaže môžu naplno v tréningoch zaberať. A my to budeme sledov ať len z diaľky, keďže je nemysliteľné, aby fans na štadióny pustili. Covid-19 má stále svoju a nie malú moc.

Haters gonna hate

2
Leave a Reply

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
jirka1618robroy Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
jirka1618
jirka1618

Už se nemohu dočkat. Uděláme poslední kroky k titulu.

robroy
robroy

Hrozná nuda bez možnosti sledovnia PL.
Vynútená „pauza“ spôsobená koronavírusom sa poriadne natiahla a to ostrovania pristupujú k pandémii trochu ležérnejšie..

Mali by v UK za premiera Matoviča s Krčmérym, tak si skoro ani nekopnú.. Zdá sa však, že sa sútaž predsa len dohrá, reštart bude(pravdepodobne) až 17 júna.
Kloppovci snád doladia formu do vysokeho štandardu, tak len dúfam, že to bude naplno, prehier či bodových strát, aby bolo čím menej.
Letná dovolenková pauza bude asi kratučká, kedže nový ročník za chvílku bude klopať na dvere.