LFC je blízko postupu do vyraďovačky LM, Genk opäť položil Ox

Na Anfielde sa v rámci 4. kola skupinovej fázy Ligy majstrov predstavil belgický majster a aj v druhom vzájomnom zápase sa musel pred favoritom skloniť.

Champions League 19/20 (5.11.), Anfield, Liverpool

LIVERPOOL FC - KRC Genk 2:1 (1:1)

góly: 14. Wijnaldum (Milner), 53. Oxlade-Chamberlain (Salah) - Samatta
ŽK: Lucumí, de Norre
ČK:
rozhodca: Ivan Kružliak (SVK)
TV: Orange Sport 2 (CZ/SK), O2 Sport (CZ)

Alisson - Alexander-Arnold, J. Gomez, van Dijk, Milner, Fabinho, N. Keïta (74. Robertson), Wijnaldum, Oxlade-Chamberlain (74. Mané), Origi (89. Firmino), Salah

lavička: Adrián - Lovren, Robertson, Lallana, C. Jones, Mané, Firmino

zostava KRC

Coucke - Cuesta, de Norre (85. Onuachu), Lucumí, Mæhle, Dewaest, Heynen, Hrošovský (85. Bongonda), Berge, Ito (68. Ndongala), Samatta

lavička: Vanderwoordt - Wouters, Onuachu, Piotrowski, Hagi, Bongonda, Ndongala

The Reds z väčšej časti vo voľnom tempe i prístupe porazili KRC Genk na domácom štadióne 2:1. Súper opäť dokázal skórovať, opäť mal pár sľubných možností, ale domáci si trojbodový cieľ, resp. jeho zreálnenie ustrážili.

O výhre posledného víťaza Ligy majstrov rozhodol v II. polčase Oxlade-Chamberlain, ako prvý sa ale medzi strelcov zapísal Wijnaldum a na strane súpera kontroval Samatta.

V zvyšnom zápase E-skupiny remizoval Neapol doma so Salzburgom 1:1, čo znamená, že sa na čelo poradia dostali práve The Reds.

V Champions League sa najbližšie predstavíme v stredu 27.11. na domácom trávniku proti SSC Neapol, výkop je opäť o 21 h.

I. polčas

Liverpool nastúpil aktívne smerom dopredu. V 6. minúte mal možnosť N. Keïta, ale jeho strela bola zblokovaná. Belgičania sa prakticky nedostali do šance. Za riekou Mersey sa domáci radovali celkom skoro, keď v 14. minúte vošiel s loptou do pokutového územia Milner, prihral pred bránu, Gini Wijnaldum vybojoval loptu a strelil prvý gól.

Dokonca polčasu hral Liverpool ofenzívne, ale nie s veľkým tlakom. N. Keïta i Salah to skúšali, ale niečo tomu chýbalo. Prišla 41. minúta a Genk nemal ani jednu gólovú šancu. Ako sa to rýchlo zmenilo! Prišiel rohový kop a Samatta vyrovnal na 1:1. Záver prvého 45-minútovky patril Liverpoolu. Najprv Origi netrafil bránu a ani hlavička Virgila van Dijka sa nedostala do siete.

II. polčas

Do druhého polčasu The Reds vybehli s jasným cieľom, streliť gól. Najprv sa o to pokúsil Origi v 49. minúte jedovatou strelou, ale gólman vyrazil. V 53. minúte to bol Salah, ktorý našiel Alexa Oxlade-Chamberlaina a Angličan dával ľavou nohou na 2:1. Vo zvyšnom priebehu duelu Liverpool držal hru a Genk k ničomu nepustil. Šance na 3:1 boli, Trent Alexander Arnold, Divock Origi, Gini Wijnaldum ich ale nevyužili.

Domácich výborne podržal Alisson. Celý polčas sa k nemu lopta nedostala, ale na konci zabránil niekoľkým gólovým šanciam.

Gini Wijnaldum je pri Fabinhovi a Keitovi úplne iný záložník.

Celkom milo prekvapil Keita s Milnerom.

Salah hral tímovo, nahrával a pušťal lopty do lepších šancí.

Genk pri svojej prvej šanci strelil vyrovnávajúci gól.

Alisson (8) - za gól nemohol, inak nemal veľa práce. Na konci zápasu bol oporou, zneškodnil niekoľko šancí.

Alexander-Arnold (8) - na kraji hral veľmi dobre, chodil si po lotpy, v obrannej činnosti  hral svoj štandard.

J. Gomez (7) - je vidieť, že mu chýba zápasová prax. Jeho výkon bol fajn, občas si však bol neistý.

van Dijk (8) - líder obrany, ktorý párkrát zabránil nebezpečnej situácii. Inak jeho štandardný výkon.

Milner (7) - veľmi príjemne prekvapil, keď bol vzadu. Na ľavej obrane bol stabilný, podporoval útok a vlastne prihral na gól.

Fabinho (9) - jednodznačne to s ním v zálohe vyzerá oveľa lepšie. Hrá veľmi dobre, číta hru, zbiera lopty, nahráva a podporuje spoluhráčov.

Wijnaldum (8) - pri Fabinhovi je Gini úplne iný futbalista. Okrem streleného gólu neustále podporoval útok, chodil si po loptu a jeho výkon sa mi páčil.

Keita (7) - prekvapil. Občas vymyslel nejakú šikovnú kľučku, dokonca mohol aj gól streliť.

Oxlade-Chamberlain (8) - Alexovi sa v novej sezóne darí. Doslova bojoval, chodil si po loptu, podporoval útok. Strelil víťazný gól.

Salah (9) - Salah sa mi dnes páčil. Nestrelil gól, ale na jeden prihral a veľmi dobre podporoval útok.

Origi (7) - snažil sa, ťahal loptu a strieľal. Škoda, že mu to v prvom polčase nevyšlo.