Spolumajiteľ LFC: Klopp ostane tak dlho, ako sa mu bude páčiť

Klopp a Werner

Riaditeľ a jeden z majiteľov The Reds Tom Werner sa vyjadril na margo otázky nového kontraktu pre Jürgena Kloppa.

Vec sa má jasne. Majitelia LFC, americká spoločnosť Fenway Sports Group, sú s Nemcovými výsledkami a spôsobom práce spokojní, a tak by tu ex-kouča Mainzu či Dortmundu mali čo najdlhšie.

„Musí však sám chcieť,“ hovorí Tom Werner.

Klopp má kontrakt do leta 2022, navyše má záujem v Liverpoole zostať. Teda minimálne do konca dĺžky jeho trvania. A preto aj poslal všetkých špekulantov, ktorí ho spájali s pozíciou trénera turínskeho Juventusu, kade ľahšie.

Nie. Správy o mojom odchode do Juventusu sú obyčajné hlúposti. Neviem, prečo sa tým vôbec zaoberať.

Čoskoro 52-ročný (nar. 16.6. 1967) Nemec prišiel na Anfield v októbri 2015 a odvtedy krok za krokom vylepšuje kvalitu tímu The Reds i celkové povedomie o klube ako takom.

V sobotu (1.6.) na Deň detí si s Liverpoolom zahrá už tretie finále v rámci európskych pohárových súťaží, druhý rok v rade je v boji o „ušatý pohár“, ktorý sa udeľuje víťazovi Ligy majstrov. LFC navyše v tejto sezóne Premier League siahal na svoj prvý ligový titul od roku 1990, napokon skončil bod za Manchestrom City, vylepšil však hneď niekoľko historických čísel.

A toto všetko majitelia vedia. I vidia.

Jürgen Klopp (foto: liverpoolfc.com)

Werner i hlavný akcionár v klube z Anfieldu John W. Henry a ich kolega z predstavenstva Mike Gordon si pozrú sobotňajšie (1.6. o 21.00) finále Champions League priamo v Madride.

Sme veľmi spokojní s celkovým kontinuálnym progresom, ktorý LFC zaznamenal na športovom poli. Klub prežíva skvelé časy. Za mňa Johna (Henry) a Mikea (Gordon) môže povedať, že sme skutočne na tento klub hrdí.

Tom Werner pre Liverpool Echo povedal, že celkový úspech, resp. napredovanie, celkové skvalitňovanie značky Liverpool začalo práve u Kloppa. Ten dokázal od svojho nástupu premeniť tých, čo neverili na oddaných jeho filozofii, Liverpool u vďaka športovým úspechom, transferom i marketingovým krokom mimo futbalového diania zaznamenáva nárast fanúšikov po celom svete. Jednoducho povedané, dnes sa o LFC rozpráva vlastne vždy a všade. A to je dobre.

Jürgenovo skvelé vodcovstvo je pre všetkých inšpiráciou. Každý urobil kus výbornej práce, jeden dokáže zaskočiť za druhého, vzájomne sa posúvame k našim cieľom.

Americký podnikateľ sa vyjadril aj k téme, ktorá pred finále Ligy majstrov zaujíma nielen fanúšikov The Reds.

Mať tu Kloppa ešte, čojaviem, 10 rokov, to nemusí byť vôbec zlý nápad. Werner ale tesne pred vrcholom sezóny nehodlá Nemca zaťažovať takýmito myšlienkami, príprava na Tottenham má v tomto momente najvyššiu možnú prioritu.

Nie je vhodné sa teraz o jeho kontrakte baviť. Dôležijšie je finále Champions League. Myslím, že ale každý vie, že sme s Jürgenom kontrakt už raz predĺžili (v 2016, pozn.). Čo ale k tomuto môžem povedať, že je extrémne dôležité, aby tu chcel zostať tak dlho, ako sa mu bude páčiť. Veríme, že je naklonený dlhému zotrvaniu v klube.

0 0 hlasuj
Article Rating
Haters gonna hate
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Zobraz všetky komentáre
3
0
Podeľ sa v diskusii o názor. Zaujíma nás ;)x
()
x