Talking points: Firmino predstavuje novú mentalitu útočníka

Liverpool vyhral na ihrisku Spurs. Tu je niekoľko talking points.

1. Firmino predstavuje novú mentalitu útočníka

Ach áno, nemá formu. Nedáva toľko gólov a potrebuje oddych. (O iných názoroch stačí otvoriť sociálne siete.) Mohol by som pokračovať, ale trošku sa zamyslím. Firmino dal v sezóne 7 gólov.

Keď som sledoval finále majstrovstiev sveta klubov, komentátor sa o ňom vyjadroval, že zatiaľ dal Firmino v priemere 1 gól za mesiac. Bobby predstavuje novú mentalitu útočníka. Ok, možno nebudú fanúšikovia nad ním slintať, ale to vôbec nevadí. Dôležité pre tím je to, že Bobby je stále tam, kde má byť. Jeho góly nie sú náhodné. On nie je len falošnou deviatkou smerom dozadu, ale občas nikto netuší ako sa vpredu ocitne a je pred brankárom.

2. Wijnaldum je veľmi dôležitý pre takéto zápasy

Gini Wijnaldum bol v poslednom zápase z môjho pohľadu najlepším záložníkom na ihrisku. Čo sa s ním deje poslednú dobu? Vôbec nič. On hrá stále to svoje. Pre takéto zápasy je veľmi dôležitý, pretože mnoho lôpt pokryje, zachytí a rozohrá. Hlavne cíti, kedy je lepšie s loptou počkať, kedy prihrať. Keď si vezmem, kde všade Gini behá po loptu a akú psychiku dodáva hráčom, teším sa.

Hrať proti súperovi, ktorý len bráni a odkopáva loptu, je veľmi náročné. Jednak pre fyzičku, behať po loptu prakticky kdekoľvek. A takisto psychicky. Gini ukázal, že ho nezlomí ani jedna prekážka.

Firmino zariadil na pôde Tot´hamu výhru i rekord, zvýšili sme náskok

3. Alisson je v posledných zápasoch hrdinom koncov

Už Steven Gerrard písal vo svojej knihe, že brankári to v Liverpoole nemajú ľahké. Niekedy nerobia 35 minút nič, a potom musia spraviť šprint do polovice ihriska.

Ako sa má brankár cítiť, keď za celý zápas nedostane k zákroku? Zrazu príde prvá strela v 70. minúte a on sa nezosype! Alisson je dôležitý najmä na konci, keď Liveprool vyhráva o gól. Tam stačí akákoľvek zaváhanie, chvíľka nepozornosti a je oheň na streche. Veľmi dobre Alisson, toto ho robí najlepším na svete podľa mňa.

4. Chémia mužstva alebo kto je individuálna hviezda Reds?

Nemyslím teraz to, že ktorí hráči sú superhviezdy. Iste, keby sme mali voliť nejakú najlepšiu jedenástku roka, skončili by tam skoro všetci. Ale ako by hrali tí hráči, keby sa necítili spoločne na ihrisku? Klopp buduje z mužstva rodinu. Nech im to ide spoločne. Keď to klape, chémia medzi hráčmi je úžasná. Stačí si vziať gól tuším proti City. Trent kopne do lopty, Robertson ju spracuje a odcentruje. Tam je Salah a dáva gól.

Myslím, že v tom je tá sila Liverpoolu, ktorú rozvíja Jurgen Klopp. Úprimne, som veľmi rád, že som súčasťou a fanúšikom takého futbalu. (A to majú podľa mňa v sebe ešte omnoho viac.)

11
Leave a Reply

avatar
3 Comment threads
8 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
Robert ČapekkloppinhoFabio21kwopYogino Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Robert Čapek
Robert Čapek

Velmi dobrý text. Já bych na konto Giniho podotkl ještě jednu důležitou věc: je gólový. Samozřejmě, když je na hřišti OX, můžeme se těšit na nějakou tu ránu. Gini se spíš přimotá na správné místo. Ale je super, že naši záložníci mohou dát kterýkoliv kdykoliv gól a také jej dávají. Henderson, Milner, Shaq, kdokoliv. To je příjemná změna proti historii, kdy bylo jisté, že třeba Lucas nebo Mascherano, kteří hráli každá zápas, by gól nedali ani z metru. To samé obrana. Všichni jsou nebezpeční. Takový Carra dal za celou kariéru víc vlastňáků než gólů. Naše obrana je pro soupeře nebezpečná… Read more »

robroy
robroy

Stále váham, či niečo (si dovolím) napísať aby som zbytočne svojimi „kritickými“ príspevkami niekoho nepopudil, či nevyprovokoval. Momentálne fakúšikovký tábor červených prežíva obrovskú euforiu – jasneže naše suverénne učinkovanie v lige a pohlad na tabulku dáva jasne najavo, že prvé husle „dnes“ hrá jedine a jednoznačne Kloppov tím. Zacal by som odzadu teda štorkou, myslím že Klopp vyladil tohoročný káder do extremu, ohromuje najmä neúnavný dominantný štýl a konzistentnost výkonov. Teda je na mieste vyzdihnút celkový tím a jeho obdivuhodný a neuveritelný výkon. (tuším, sme naposledy prehrali pod Vezuvom s SSC Neapol.) Individualnou hviezdou by som označil Vv Dijka, v… Read more »

keeno
keeno

Citujem

Stále váham, či niečo (si dovolím) napísať aby som zbytočne svojimi „kritickými“ príspevkami niekoho nepopudil, či nevyprovokoval.

Píš a provokuj. Nemusím súhlasiť so všetkým, čo píšeš, môžem mať názor na niečo iný, veď koľko divákov, toľko trénerov.

Píš, provokuj, hlavne nenadávaj ľuďom do kokotov, debilov , idiotou, futbalových imbecilov ako to mal vo zvyku keeno

Pohľad je vždy pre fanúšika, ktorý situáciu v zápase v tej sekunde vidí objektívny, jasný, len pekne píš, ja čítam rád, čo píšeš

kwop

zbytocna (az zavadzajuca, aj ked si myslim, ze si to tak nemienil) poznamka smerom k robovi o tom, ze nech nenadava inym .. je to ak nie najslusnejsi a najkultivovanejsi, tak rozhodne jeden z najslusnejsich a najkultivovanejsich citatelov vobec ..

Yogino
Yogino

Ja som na kolkom mieste? 🙂

kwop

haha

Fabio21

tento rebríček je len pre redakčné „potreby“ 😉

keeno
keeno

Súhlas. Presne tak to je a funguje.

Mňa by skôr zaujímalo, či už nie je nuda pre fanúšika Liverpoolu chváliť a chváliť a chváliť

Tridsať rokov bez titulu, iba dva roky úžasného futbalu a víťazstiev a fanúšik Liverpool FC je znudený. Však to je normálne a bežné vyhrávať.

kloppinho
kloppinho

Aký znudený?? Sme hladný nenasýtný

kwop

kamarat, tie tvoje ypsilony ma raz odpalia 😉

kloppinho
kloppinho

Hehe to keď píšem tak ten skurveny napomahač má automaticky upravuje 😉