Talking points: Milner je obrovským zdrojom pozitívnej energie

Liverpool opäť bodoval v Londýne. Tentoraz na trávniku nabudeného West Hamu. Tu je niekoľko talking points.

1. Phillips sa chytil šance

Stopéri v Liverpoole sú zranení. Preto Jurgen Klopp musí dosť často vymýšľať a spájať. Keď mohol Joe Gomez zažiariť, zranil sa. Joel Matip je veľmi náchylný na zranenia a R. Williams je mladý.

V poslednom zápase nemohol nastúpiť ani Fabinho a do stredu obrany prišla stopérska dvojica. J. Henderson – N. Phillips. Nathaniel Phillips sa chytil šance. Od začiatku hral zodpovedne, obetavo a plnil si úlohy. Ukazuje, že vie byť pracovitý a zodpovedný.

LFC vyšiel na West Hame 2. polčas, žiaril Salah

2. Virgil van Dijk naozaj chýba, obrancovia sú neistí

Čím viac nie je Holanďan v hre, tým viac trpí psychika. Keď hral Virgil van Dijk, vedel si dobre dirigovať obrancov. Všimol som si, že aj prechod dopredu je pri van Dijkovi oveľa lepší. Hráči vedia, že majú za sebou oporu, a keď stratia loptu, Holanďan ich pokryje.

Virgil van Dijk nie je len obyčajným obrancom. On je opora v mužstve a veľká osobnosť na ihrisku. Stopér je posledná istota. Ak stratí loptu, môže dôjsť k protiútoku. Liverpool hráva zápasy väčšinou smerom dopredu a často sa lopta točí na súperovej polovici. Je preto úplne pochopiteľné, že stopér musí mať obrovskú zodpovednosť za svoje prihrávky.

Henderson zaskočil veľmi dobre. Jeho výkon bol celkom fajn, ak rátam, že hral stopéra. Ale je neuveriteľný rozdiel, aké je to, keď je posledným van Dijk,  a keď Jordan Henderson. Henderson na stopérovi nemôže riskovať, preto loptu radšej kopne späť Alissonovi. Nezaloží útok, nevyberie sa na výlet, neriskuje prihrávku pri niekoľkých hráčoch. Je to pochopiteľné, lepšie je byť na pozícii stopéra opatrný, ako partizán a vyhovárač.

3. Milner je obrovským zdrojom pozitívnej energie

v zápase na Old Traforde ukázal Milner, že chce a vie burcovať mužstvo. Už od zápasu na Old Trafforde chalanov burcuje, ťahá mužstvo dopredu.

Milner je obrovským zdrojom pozitívnej energie na ihrisku aj mimo neho. James je pracant. Nie je futbalovým talentom, na ktorého sa lepí lopta, ale ako futbalista má obrovskú vášeň a chuť burcovať chlapcov. Myslím si, že aj on je dôvodom, prečo si Liverpool odviezol z Londýna 6 bodov.

5 2 hlasy
Article Rating
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
guest
2 Comments
Najnovšie
Najstaršie S najviac hlasmi
Inline Feedbacks
Zobraz všetky komentáre
robroy
robroy
1. februára 2021 19:00

Ano teší, že jeden z dvoch rezervných možností z hráčov na stopera sa chytá. Phillips sa „nechal“ nakaziť slovami Kloppa, kt. sa nedávno vyjadril, že ked sa nedarí, tak treba „makat ešte, ešte tvrdšie“a nemcovi to ozaj vyšlo, však sme z dvojzápasu z Londýna 100%-ný. Tieto slová si k srdcu očividne zobral aj veterán Milner a hral, akoby mal o 10 rokov menej. Faktom je, že sme dokázali zvýšiť obrátky, až by to jeden neveril (no ja). Pri „šefovi“ našej obrany, po tažkom zranení, bude fanúšikovská verejnost určite napätá, kedy vybehne prvý krát po dlhéj rekonvalescesii a akú formu ukáže.… Čítaj viac »

keeno
keeno
1. februára 2021 18:46

Dík marsur za talking points, áno milly je taký hrajúci asistent kloppa, a nekonečný zdroj pozitívnej energie , pracovitosti a vzor profesionalizmu nielen pre mladých hráčov

1
0
Podeľ sa v diskusii o názor. Zaujíma nás ;)x
()
x