Talking points: Momentálne je najdôležitejšia mentálna sila

Liverpool porazil v poslednom ligovom zápase londýnsky West Ham a bolo to zasa raz náročné, rozpačité i o obrate skóre. Tu je niekoľko talking points.

1. Gomez a Philips ako stopéri odohrali skvelý zápas

Červení z mesta Beatles narazili na veľký problém. Koho na stopéra, a čo ďalej? Holanďan si už túto sezónu nezahraje, Matip ktovie kedy príde a hlavne, ako dlho mu to vydrží.

J. Gomez má momentálne veľmi ťažkú úlohu. V súčasnej situácii je stopér číslo jedna. Postupom času sa môže vypracovať na veľkého stopéra. Robí niečo, na čo nie je zvyknutý. Pri van Dijkovi rástol, vyvíjal sa. Dnes to musí byť on, kto bude dirigovať obranu.

Iste, bol pri prvom góle, keď odhlavičkoval loptu prakticky na gól súpera. To však bola smola. (Pravdaže, futbaloví manažéri na hre FIFA by to riešili mega super nožničkami, ktoré by dali gól do siete Hammers.) Joe Gomez rastie od zápasu k zápasu a psychicky sa posúva. Skvelé je, že sa nezosype. Držme mu palce, bude silnejší.

Nat Philips bol vyhlásený za najlepšieho hráča zápasu. Aj pre mňa to bol MOTM. Nehral už tak dlho súťažný zápas za Liverpool. Pri takom tlaku a absencii van Dijka to zvládol veľmi dobre. Obaja stopéri hrali precízne a vôbec to neflákali. Nathaniel Phillips bol silný v hlavičkových súbojoch a ja pevne verím, že ho ešte uvidíme.

The Reds opäť s obratom, West Ham dorazili Shaqiri s Jotom

2. Momentálne je najdôležitejšia mentálna sila

Liverpool nehrá pekný futbal od začiatku sezóny. Ak nerátam zápasy proti londýnskym klubom, futbal rozhodne nie je oku lahodiaci. Táto sezóna je iná, pre LFC je asi najdôležitejšie, aby mal zdravých hráčov. Druhá vec je, aby to bol silný tím. Je to obrovská skúška, pretože už prišli prvé zranenia. Najprv vypadol Mané, bez ktorého mentalita tímu veľmi trpí.

Kreatívny záložník Thiago si takisto prešiel Covidom. Zdravotné problémy trápia aj Keïtu, ktorý dlhšie nehral – konkrétne od poslednej repre pauzy. Španiel Thiago síce hral, ale v Mersyside derby ho skosil Richarlison. Henderson zrejme tiež nie je úplne fit, keďže v niektorých zápasoch neodohral všetko, ako je u neho zvykom.

Mužstvo potrebuje rásť mentálne. Sme stále na začiatku sezóny, ktorá bude dlhá. Ktovie, ako to bude s pandémiou, ako budú reagovať hráči, ako to bude so zraneniami, apod. Od začiatku sezóny Reds ani nemal ľahkého súpera a prehral len raz. V podstate, pokazili sme si to len vo Villa Parku. Inak to boli celkom dobré zápasy. (Remíza v Godison parku je len zlyhaním futbalu. Zároveň je to odpoveď na otázku, charakterizujte dvoma slovami FA: alibizmus a zbabelosť.)

Mám pocit, že táto sezóna nebude o veľkých víťazstvách alebo o tom, že Reds niekoho zničia 5-0 a vyššie. Najdôležitejšie je, aby mentálna sila rástla. To bude aj z takých víťazstiev ako proti Hammers. Držme si palce, v najbližšom zápase to budeme potrebovať.

Jürgen Klopp. (foto: Twitter)

3. Jota stále niečo vymyslí

Posledné zápasy si praje mnoho fanúšikov Jotu do základu. Nech ide Firmino dole a Jota ho nahradí. Podľa mňa tak Klopp neurobí. Tých dôvodov je niekoľko. Prvým je ten, že Salah – Firmino -Mané stále existuje.

Firmino je na prvý pohľad neviditeľný, ale stále je takým čiernym koňom pre Salaha a Maného. Ďalším dôvodom je to, že Klopp má svoju taktiku k hráčom, ktorým „to nejde“. Bojí sa, že, keď posadí Firmina na lavičku (dlhodobo), odpíše ho a zničí mu tým futbalovú mentalitu. (Vlastne o to sa snažil aj pri Kariusovi, lebo, aj po finále Ligy majstrov, bol brankárom číslo jedna.)

Diogo Jota je vynikajúci futbalista, ktorý má skúsenosti s anglickým futbalom. Je to tvrdý hráč a veľmi kreatívny. Z lavičky nabehli so Shaqirim a zmenili tempo hry. To je inak dôležité mať niekoho na lavičke. Prvým dôvodom je kreativita, druhým akási futbalová osobnosť. Nie každá futbalová primadona by psychicky zvládla to, čo zvláda napríklad Shaqiri.

Možno má Jürgen s Jotom, Shaqirim a Minaminom iné plány. Sám sa vyjadril, že Shaqiri a Jota na tréningu pracujú tvrdo a spolu. Každopádne, teším sa, že je Portugalčan v Liverpoole. Jeho sila spočíva v tom, že stále niečo vymyslí a tím z toho slávi úspech.

PS: Viete, čo sa mi páči na Jotovi? Aj, keď príde VAR, nevzdáva sa a strelí dôležitý gól.

0 0 hlasuj
Article Rating
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
guest
2 Comments
Najnovšie
Najstaršie S najviac hlasmi
Inline Feedbacks
Zobraz všetky komentáre
keeno
keeno
1. novembra 2020 23:58

Diogo José Teixeira da Silva, TEN CHALAN , šliape na plný plyn

keeno
keeno
1. novembra 2020 23:57

Marsur, absolútny súhlas, citujem Marsura
Momentálne , mentálna sila, je najdôležitejšia, ………..

6
0
Podeľ sa v diskusii o názor. Zaujíma nás ;)x
()
x