Talking points: Potrebujeme nájsť spôsob ako sa nakopnúť

Liverpool opäť nepotešil fanúšikov a prípravný zápas proti Neapolu prehral. Tu je niekoľko talking points.

1. Obranná činnosť?

Zápas ešte ani poriadne nezačal a Neapol už strelil dva góly. Mignolet za góly nemohol. Môžeme namietať, že ich ani nechytil. Mám pocit, že obranná hra bola akoby sa chlapci v krčme dohodli, že ideme hrať niekde za starú škôlku. Veď keď niekto prejde,nevadí. Možno nám rozhodca zamáva ofsajd. Alebo je tam predsa van Dijk a ten obraňuje ako Gandalf pred Balrogom.

No a potom tu máme Alissona, ktorý robí zázraky. Akurát to nevyšlo. van Dijk skutočne nemôže behať po celej šestnástke a Alisson ani nehral. Smerom dozadu obaja krajní obrancovia nehrali dobre. Neviem, som zvyknutý u nich na iný štýl hry.

Liverpool po príšernom výkone prehral s Neapolom hladko 0:3

2. Nielen obrana

Netýka sa to len obrany, ale aj celkovej hry. Od útočiacich hráčov som mal dojem, že nepotrebujú brániť. Proste, keď Neapol získal loptu, útočiaci hráči sa veľmi neponáhľali dozadu. Čo sa týka prechodu dopredu, opäť sa ukázalo to, čo napríklad v Belehrade. Nedá sa povedať, že by sa nesnažili. Lenže za celý prvý polčas si nevypracovali žiadnu šancu okrem Origiho začiatku a Giniho gólu. Ibaže Gini Wijnaldum nemal také šťastie a herecké umenie ako svojho času Filippo Inzaghi.

Neapol ale nemal na svojich kopačkách viac lopty ako Reds. (Aspoň vizuálne som mal taký pocit.) Problém bol ten, že Liverpool hral opäť hadzánárskym spôsobom. Prísť k šestnástke, párkrát si vytvoriť nejakú tú sľubnú prihrávku. No a keď príde to rozhodnutie, nebude lepšie prihrať van Dijkovi? A on urobí čo? Kopne orliu strelu ako Benjamin a roztrhne sieť ako detský futbalový hrdina? (najlepšie z vlastnej 16ky)

Chýbala tam nejaká zodpovedná osoba, ktorá im povie. „Chalani, preboha, veď keď hrajú takto, skúsme strieľať! Začnime niečo robiť! Veď prehrávame 2-0, ale to ešte nie je koniec sveta!“

3. Možno to je dobre, že sa podobný zápas stal v príprave

Nevidel som prípravné zápasy v Severnej Amerike. Tento zápas ukázal práve tie, ktoré Reds možno stali titul. Pretože presne toto hral Liverpool v Londýne, kde nedokázal West Hamu streliť ďalší gól. Presne toto boli zápasy minulý rok v Lige majstrov. Prakticky to isté sa dialo v Belehrade. Územná prevaha bola, ale chýbalo niečo. Niečo, to dôležité!

Každopádne, možno je dobré, že sa niečo také stalo. Toto je niečo, na čom musia zapracovať najviac. Hrať proti takým súperom a podariť sa im obranu súpera zlomiť. Vymyslieť niečo iné ako prísť k 16-ke a nahrať van Dijkovi.

Podľa mňa je dôležité, aby hráči mali nejaký nakopávač na ihrisku. Také zápasy prídu. A je prirodzené, že sa lepšie behá a vymýšľa, keď už sme strelili gól. Ale, čo keď ten gól nestrelíme? Potom začne mnoho hráčov stagnovať a vymýšľať bojazlivé spôsoby. Pretože toto je bojazlivé.

Bill Shankly je známy tým, že futbal sa nedá hrať bez prírodného entuziazmu. Keď sa prehráva, ja viem, stojí to veľa síl, ale veď to chalani nevzdajte! Hráte predsa za Liverpool!

4. Mladíci potešili

Pozitívny bol záver. Hrali pekne, snažili sa a dreli. Wilson dal skoro aj gól. Bolo cítiť zmenu chuti hrať po tom, čo prišli na ihrisku. Len tak ďalej chlapci!

0 0 hlasuj
Article Rating
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Zobraz všetky komentáre
0
Podeľ sa v diskusii o názor. Zaujíma nás ;)x
()
x