Talking points: Proste zlý deň v práci (na ktorý nie sme zvyknutí)

Po žrebe osemfinále Ligy majstrov sme si viacerí povzdychli – toto je najťažší možný súper. A Atlético aj za pomoci fans a poloslepého sudího (a vlastne aj jeho čiarových kolegov) nám to na Wanda Metropolitano dokonale predviedlo.

Liverpool bez střely na bránu odjíždí z Madridu poražen 0:1

Myšlienky na semifinále s Barcelonou

Tie okamžite po záverečnom hvizde zaplavili celú liverpoolsku časť internetovej sféry. Však na Camp Nou sme pred trištvrte rokom prehrali 0:3 a doma sme ich predsa rozflákali 4:0, z čoho sa Messi pomočoval ešte nejaký ten piatok, povie si veľa fans.

Ono je to ale aktuálne o čosi iný prípad – dovolím si tvrdiť, že úloha, ktorá nás o 3 týždne v odvete na Anfielde čaká, je rovnako ťažká, ak nie ťažšia ako oná semifinálová spred mesiacov, kedy sa nám vďaka dvom gólom Origiho a rovnakom príspevku od Wijnalduma podaril jeden z najfamóznejších obratov v celej futbalovej histórii.

Pri Atléticu je totiž rozdiel v tom, že Simeone proste hru neotvorí. A keďže jeho tímy hrajú veľmi účinnú defenzívu, keďže sa Argentínčan môže pýšiť efektívnou a veľmi dobre pohybujúcou sa obrannou dvojlíniou, keďže bloky pôsobia na trávniku ako jednoliaty celok, bude tento „betón“ náramne ťažké prekonať.

Ako som sa ale po zápase bavil s jaymzom, veľmi podobne rozmýšľajúcim fandom ako som ja, tento Kloppov tím nepodceňujme, nedávajme žiadne predčasné závery. A aj keď si len čisto pre môj náhľad na veci myslím, že nepostúpime (Lokaj, toto nie je negatívny pohľad, jo?;), je prienik do štvrťfinále reálny. „Sme len v polčase,“ povedal Klopp v Madride hneď po zápase a dodal, že „Anfield bude pripravený.“

A on naozaj bude. Ak sa dnes hráči Los Colchoneros tešia zo skvelého výsledku, 11.3. sa im pri tom, akú atmosféru fans The Reds vytvoria, bude liať pot po chrbte. A to hneď v momente ako ich lietadlo pristane v Liverpoole.

Na to, aby sa minulosezónna Barcelona opakovala ale potrebujeme, aby sa na trávniku objavil iný, lepší Mané, iný, lepší Firmino aj iný, lepší Salah. A rozhodne budeme potrebovať zálohu vyskladanú inak – lebo tá v zložení J. Henderson – Fabinho – Wijnaldum nie je v konfrontácii s takým defenzívnym špecialistom, ako je Altético, resp. Simeone dostatočne kreatívna.

Takže z doubters na believers, z believers na winners ale so všetko pokorou a nohami pevne na zemi. Čaká nás zápas jari. To je už isté.

Zarážajúca štatistika

Sme ako CZ Belehrad, ako tím, ktorý nás v Lige majstrov 2018/19 na vlastnom trávniku porazil.

Od štartu minulej sezóny sme prehrali na súperových štadiónoch v Champions League až 6 zápasov. Ale to neznamená, že končíme. Naproti tomuto faktu stojí ďalší – Klopp nikdy s Liverpoolom neprehral konfrontáciu hranú na dva zápasy.


Kopne si ešte Robbo roh či štandardku?

V 2018/19 mali Robertson a Alexander-Arnold dovedna 38 gólových asistencií. Na krajných bekov šialene výborná vizitka. Aktuálna sezóna ale zaznamenáva posun – Škót And Robertson už väčšinu štandardiek (priamych kopov, kedy sa centruje i rohov) svojmu mladšiemu parťákovi.

A tomu to v Madride ale že vôbec nešlo. Mal tam možno zo 3 dobré centre, ale zvyšok bol niečím, na čo si už mnohí ani pri občasných myšlienkach na Mascherana či Moma Sissoka nespomenú. Trentovo to totiž lietalo hocijako a žiaľ aj hocikam. Aj napriek tomu sa tento liverpoolsky odchovanec k štandardkám tlačil, čo bolo na škodu. Ako chybu vnímam to, že z lavičky neprišiel apel, aby sa lopty ujal práve Robertson.

Čudný sudí

Szymon Marciniak a jeho poľskí kolegovia si v tomto zápase urobili meno. Pre nás, fans LFC, pochopiteľne negatívne. Takto skraja ale poviem, že za prehrou Merseysiders nestojí prioritne ich výkon.

Aj keď tých čudných posudení kontroverzných situácií bolo dosť. A boli v prospech domácich.

Hendo is out

Kapitán Jordan Hederson sa v posledné týždne „potýka“ s na jeho pomery výbornou formou. Teraz sa ale zranil. a tak je na mieste polemika, či bude chýbať až tak, ak osi jeho fanclub myslí. A čo vy?;)

Haters gonna hate

4
Leave a Reply

avatar
2 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
kloppinhoFabio21robroy Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
kloppinho
kloppinho

Rýchlo sme dostali smolný gól a jeden s najlepších defenzívnych tímov sveta sa zabetónoval. Naposledy v septembri sme v zápase nestrelili gól.. každá séria raz končí 😉 Na anfielde ich čaká peklo a dúfajme že už bude pískať normálny sudi.

Fabio21

Ideál aby pískal Cakir, resp. charakterovo jemu podobný, aspoň podľa mňa je nestranný. To dostane Costa ČK a Cholito pôjde na tribúnu v 64.minúte.

kloppinho
kloppinho

Hlavne musíme prepnúť na väčší stupeň.. push the tempo, ale najdôležitejšie bude zakončenie, presne to potrebujeme ešte zdokonaliť

robroy
robroy

Po vlanajšej prehre 3:0 na Camp nou, som dával LM už pá-pá, no a stalo sa čosi neuveritelné, ked v riadnom hracom čase sme zdolali hviezdnu Barcu po dvojzápase. Myslím, že tak ako vtedy, aj tento dvojzápas bude rozhodujucim faktorom Jurgen Klopp. Bude včerajší duel dookola analizovat do bezvedomia a príde na cestičky riešenia. Neželám si, aby nám rozhodcovia nejako nadržiavali, ale bol by som rád za korektné posudenia v rámci fairplay. Neviem aké je vážne zranenie Henda, len škoda že azda celej plejáde záložnej rady LFC, akoby dovolenka ubrala z formy či nasadenia a vieme že musíme prežit pár… Read more »