Talking points: Stratený syn sa vrátil a otvoril skóre

Liverpool si svojim víťazstvom zabezpečil postup medzi 16 najlepších v Európe. Tu je niekoľko talking points.

1. Stratený syn sa vrátil a otvoril skóre

Guinejčan nastúpil v základe, čo prekvapilo mnoho fanúšikov. (V dobrom.) Od začiatku si futbal užíval a páčilo sa mi jeho hra. Vzadu si odohral svoje, smerom dopredu šiel takisto dobre. Pekne využíval prihrávky.

Keita mi prišiel ako stratený syn, čo sa vrátil domov. On je pre tím potrebný. Dlho síce nehral, ale hneď sa chytil do zápasového rytmu. Z ničoho ničoho nič sa k nemu dostala lopta a on hlavičkou otvoril skóre. Len tak ďalej! Myslím, že mnoho fanúšikov sa usmialo a potešilo. Liverpool ho momentálne potrebuje do zálohy ako soľ.

 

LFC odrovnal ofenzívny Salzburg 2:0. Je vo vyraďovačke Ligy majstrov

2. Salahove šance

Mo Salah odohral veľmi dobrý zápas. Dostal sa do šancí, nejednému fanúšikovi div infarkt nespôsobil a smerom dopredu bol dravý. Mal tam štyri tutovky, ktoré útočník jeho formátu musí premeniť. Potom príde jedno zaváhanie, Egypťan dostane loptu a slabšou nohou dá gól z neuveriteľného uhlu. Nikto nechápe, čo sa deje a Salzburg je na kolenách.

Mo Salah si za poslednú sezónu prešiel rôznym futbalom. Rok a pol dozadu si vzal loptu na ihrisku, hodil si ju a utekal do brány. Neskôr ho začali brániť 4-5 hráči a našťastie lopta sa dostala k niekomu inému. Salah je potrebný pre tím. Momentálne je to hádam aj najviac strážený útočník.

Možno potrebuje popracovať na koncovke a na svojej chladnokrvnosti, keď je pred bránou. To nemení nič na fakte, že tie góly streliť jednoducho mal.

Gól, čo pridal, bol jeho typický. Dostal loptu, prebehol a kopol. (A lopta skončila v sieti.)

 

 

3. Vráti sa Gomez do základnej zostavy?

Futbal to bol dynamický na oboch stranách. Liverpool veľmi v úvode podržal Alisson, ktorý behom niekoľkých minút zlikvidoval šance domácich. Hostia takisto útočili, ale skóre sa zmenilo až po druhom polčase.

Salzburg hral sympatický futbal, chceli tiež postúpiť a bojovali. Nakoniec si tri body vzali hostia, čo ma prirodzene ako fanúšika Reds potešilo. Celkom som si zápas užil.

Neteší zranenie Lovrena, pretože bude opäť treba riešiť stopéra. Matip by už mohol byť vyliečený, ale bude to trvať nejaký čas, kým sa zapracuje. (Zápasový rytmus, kondícia, atď.) Možno prichádza čas Gomeza.

Joe Gomez minulú sezónu začal s Virgilom van Dijkom a stopérska dvojica hrala pekne. Potom prišiel nešťastný zápas v Burnley, kde miestni drevorubači div neodrúbali mladému Angličanovi nohu. Odvtedy sa poriadne nechytil. Možno prišla jeho chvíľa, dúfam, že sa chytí, čo najlepšie! Predsa len, je to stopér a on na stopérovi vie hrať veľmi dobre!

0 0 hlasuj
Article Rating
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Zobraz všetky komentáre
1
0
Podeľ sa v diskusii o názor. Zaujíma nás ;)x
()
x