Titul na neutrálnej pôde? LFC hrozí aj takýto scenár

Je veľmi pravdepodobné, že prvý ligový primát po 30 rokoch The Reds neoslávia v domácom zápase. 

Šéf pre „národné futbalové pravidlá“ Mark Roberts sa pre BBC vyjadril, že niektoré zápasy po chystanom reštarte Premier League sa odohrajú na neutrálnej pôde.

Predpokladá sa, že ide o nasledovné duely:

  • Manchester City vs Liverpool
  • Manchester City vs Newcastle
  • Manchester United vs Sheffield United
  • Newcastle vs Liverpool
  • Everton v Liverpool
  • zápas, v ktorom by Liverpool mohol potvrdiť majstrovskú definitívu

Restart Premier League naplánovaný na 17.6!

Dôvod je ten, že ide o všeobecné zdravie populácie, do rokovaní sú okrem predstaviteľov Premier League a samotných klubov zainteresovaní aj predstavitelia britskej vlády, obzvlášť ministerstva zdravotníctva, krízového štábu a špecialisti – virológovia.

„Dosiahli sme dohodu, ktorá je balansom medzi futbalovými potrebami (všetkým, čo zápas obnáša od zapojenia príslušných úradov, cez samotnú organizáciu, zapojenie organizačných zložiek, atď., pozn.)“ a samotnými požiadavkami na políciu, ktoré by takto boli minimalizované,“ hovorí Roberts.

„Väčšina zápasov sa odohrá klasicky doma, alebo vonku, podľa stanoveného rozpisu. Je tu ale aj malá skupina duelov, ktoré ale budú mať výkop na neutrálnej pôde. Ešte sa ale definitívne nerozhodlo, ktoré to budú,“ informuje.

„Ide nám o to, aby sa v stopercentnom a striktnom rozmere prihliadalo na zachovanie verejného zdravia, pričom v tomto pláne sú kľúčovým faktorom práve fanúšikovia, ktorých týmto žiadame, aby pokračovali v dodržiavaní vládou nastavených pravidel ohľadne koronavírusu, a tiež aby nenavštevovali možné projekcie, resp. verejné priestory v blízkosti štadiónov.“

Potvrdíme titul v derby s Evertonom?

Liverpool je aktuálne na čele Premier League, a to s impozantným 25-bodovým náskokom pred Manchestrom City. Už len čudná zhoda okolností by viedla k tomu, aby sa premiérovo v Premier League netešil z celkového triumfu.

A sláviť titul The Reds môžu práve po mestskom derby s „karamelkami“. Teda, ak to všetko vyjde práve podľa matematických predpokladov.

Práve duel s Evertonom je aj vo vrcholnom záujme policajného zboru na Merseyside, veď tisíce fans budú istotne chcieť osláviť prvý ligový titul po 30 rokoch a to priamo v uliciach Liverpoolu, čo vzhľadom k dnešnej koronasituácii je veľmi rizikové, a rovnako tak výraznou záležitosťou pre bezpečnostné zložky.

Merseyside Police v súvislosti s duelom odvekých rivalov vydala stanovisko, v ktorom hovorí, že ak by sa duel (ako je pôvodne plánované) odohral v Goodison Parku, nevidí v tom nijaký väčší problém. Samozrejme, narába sa s myšlienkou, že sa derby odohrá pred prázdnymi tribúnami.

Premier Legue sa obnoví čoskoro. Hráči už môžu trénovať kontaktne

Premier League má v záujme sezónu dohrať

„O tom, ako to napokon v reáli bude, rozhodne poradná skupina mesta Liverpool, ktorá sa striktne riadi nariadeniami britskej vlády,“ hovorí riaditeľ polície na Merseyside Rob Carden.

„Spolupracujeme so všetkými klubmi, priebežne prijímame príslušné opatrenia, pravidelne sa radíme o ďalších krokoch. Ide nám, pochopiteľne, o minimalizáciu možných rizík a neohrozenie verejného zdravia. Momentálne máme za sebou pozitívne rokovania s Radou policajných náčelníkov Národnej polície, Jednotkou britskej futbalovej polície, takže sme pripravení na akýkoľvek scenár,“ dodáva Carden.

Haters gonna hate

6
Leave a Reply

avatar
5 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
Fabio21MengiCZEjirka1618kwoprobroy Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
MengiCZE

vsadím barák, že přeletí nejedno letadlo nad anfieldem 😀

Fabio21

myslíš ten nedokončený barák ? buď trošku veľkorysý 😉

jirka1618
jirka1618

Byla by to škoda neoslavit titul doma,ale získat ho na hřišti městského rivala také není špatné.Hlavně,že titul bude.

kwop

Predstavme si situáciu, že majstrovský LFC bus sa vlečie po meste, hráči, tréneri personál z neho mávajú fans… A tí tam nie sú..ulice Liverpoolu sú prázdne..

Fabio21

Hrozbou nie je scénar získať titul na neutrálnej pôde, ale sú skôr obavy, že ľudia sa pohrnú do centier, parkov atď., aby ho ako tak oslávili.
Pretože byť LFC fanúšikom, resp. futbalovým, akéhokoľvek tímu, a nezakričať si, nerobiť bordel, ak dosiahnete na niečo, obzvlášť po tak dlhej dobe…toto dokáže len kwop…poker face pri zápasoch LFC a jeho následné punkové vyšantenie sa 🙂

robroy
robroy

Tak alfou a omegou, teda je rozhodnutie kompetentných, že ročník ..19-20.. sa vôbec dohrá !! pre Liverpool Fc s 25 bodovým náskokom pred druhým MC – „len“ 9 kôl pred koncom tohto ročníka je všetko ostatné irelevantné. Je mi uplne jedno, že kde si na ten titul oficialne siahneme, či na Goodisone, alebo hoci na Old Trafforde. Oslavovat sa aj tak bude. Ano je velká škoda, že návrat LFC na zlatý piedestál, sa koná pod „asistenciou“ Covidu 19, velká škoda bujarých osláv, kt. určite aj tak budú, ale zrejme budú redukované či tlmené koronavírusom. Ten povästný „zárez“ nám však už… Read more »