Tvořili historii LFC III: George Patterson

V novém seriálu na našem webu se zaměřujeme na manažery i hráče, kteří tvořili tak bohatou historii našeho klubu.

Ve třetím díle se zaměříme na muže, který se narodil v Liverpoolu a celý svůj život žil pro místní FC. Je však také manažerem, který více svých zápasů prohrál než vyhrál.

George Patterson - LFChistory - Stats galore for Liverpool FC!Role manažera se v průběhu let hodně vyvinula a v počátečních dnech klubu byla tato role spíše sekretářem klubu. Patterson vstoupil do klubu v roce 1908 jako asistent Toma Watsona, vizionáře, o kterém jsme již psali a který do fotbalového klubu přinesl mnoho nového, včetně prvního ligového titulu.

Watson náhle zemřel v roce 1915 a jeho nástupcem měl být právě George Patterson, jenomže vypuknutí První světové války jeho manažerské počátky posunuly o tři roky. V roce 1918 se již dočkal a vedl klub z hlavní pozice manažera, jenomže na této pozici vydržel jen osmnáct měsíců a vystřídal jej David Ashwort.

George však pro klub pracoval dále jako administratovní pracovník a v roce 1928 se dostal na manažerskou lavičku podruhé, když nahradil odvolaného Matta McQueena. Tentokrát na lavičce vydržel osm let a odkoučoval 366 utkání. Bohužel toto období nelze brát pro klub jako úspěšné, v tabulce neskončil lépe než pátý a na konci Pattersonova působení se  na 18. příčce tak tak zachránil v nejvyšší soutěži.

Tvořili historii LFC I : Tom Watson

Navíc ani statistiky Pattersona nebyly nijak úchvatné, klub vedl v 366 utkáních a jen ve 137 dokázal zvítězit. Spolu s Donem Walshem  jsou jedinými manažery v historii klubu, kteří své dny na lavičce skončili v mínusových číslech. Ke 137 výhrám totiž přidal hned 144 porážek. Navíc i v hodnocení vstřelených a inkasovaných branek to jsou mínusové čísla, 665/700.

The Men Who Made Liverpool: George Patterson, the steady hand with ...

Když v roce 1935 vyhrál pouze třikrát z posledních dvaceti utkání a v nejvyšší soutěži se udržel o pouhé tři body musel skončit na své manažerské pozici a zastával již jen funkci tajemníka klubu. Na jeho post přišel ze Southamptonu George Kay, kterému se klub pozvednout nepodařilo a i přesto mohl oslavit zisk mistrovského titulu, ale o tom zase příště..

George Patterson zemřel v roce 1955 a byl pochován na hřbitově kousek od Anfieldu, u kterého i celý život bydlel. Byl však umístěn v neoznačeném hrobě a až v roce 2019 skupinka historiků hrob našla a nechala mu postavit pomník, jaký si určitě za své 30ti leté služby klubu zaslouží.The men who built Liverpool FC: George Patterson | Tales of ...

 

Tvořili historii LFC II : Matt McQueen

0 0 hlasuj
Article Rating
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Zobraz všetky komentáre
6
0
Podeľ sa v diskusii o názor. Zaujíma nás ;)x
()
x