Čtenáři LFCWAY hodnotí uplynulou sezónu

Nápad, který se vypustil na sociální sítě, dostal ohlasu, který byl až nečekaně veliký. Čtenáři LFCWAY hodnotí sezónu ze svého pohledu odpovědmi na několik otázek.

Po zveřejnění otázky na facebooku, ohledně zájmu zhodnotit sezónu, už bylo po několika hodinách jasné, že všem bohužel vyhovět nemůžeme. Nejrychlejší byli Honza, Václav, Milan, Faly, Coudy a Luboš. Původně měli být ještě další dva, Ti ale se přihlásili a po zaslání otázek už nekomunikovali.

Redakci vždy potěší, když mají lidé zájem se zapojit, proto mi tento rozhovor při editaci dělal radost, že mezi sebou máme fanoušky, kteří se rádi podělí o svůj názor.

Liverpool vyhrál Ligu mistrů a tak to vypadá, že hodnocení bude vcelku pozitivní. Jestli to tak opravdu je, to se dozvíte níže. Je spokojenost s Kloppem a kdo je hráč sezóny? Užijte si rozhovor.

Sen skutočnosťou. LFC porazil Tot´ham a slávi triumf v Lige majstrov!!

Samozřejmě všichni máme v hlavách Ligu mistrů, ale přeci jen začneme od začátku. Jak hodnotíš celkově sezónu v Premier League? Kde osobně myslíš, že jsme ztratili titul?

Honza:

Byla to jízda. To je asi první, co mě ve spojení s touto sezonou PL napadne. Upřímně, před začátkem jsem chtěl zase jako loni TOP 4, ideálně dojít pro nějaký anglický pohár a samozřejmě co nejdál v Lize mistrů. Že se nám povede bojovat až do konce o titul jsem vůbec nečekal a pořád jsem si říkal, že už se to musí zadrhnout. Teď už nemůžeme vyhrát, teď už prostě musí přijít ztráta. A ona nepřišla, a když už se zdálo, že je blízko, zachránil nás Alisson nebo třeba Origi. Musím říct, že jsem si to prostě strašně užil, i když jsem upřímně raději v pozici „underdoga“, toho, co musí dohánět než toho, co musí držet náskok.

To si myslím, že se nakonec ukázalo jako klíčové, protože prostě nemáme zkušenosti s tím, držet sedmibodový náskok. Ale nechtěl bych působit negativně, ačkoliv by se to po 97 bodech, jedné prohře a druhém místu nabízelo. Takže jsem si ty zápasy prostě užíval, i když občas jsem byl blízko nervového zhroucení. A jako třešnička na dortu letošní ligové sezony působí domácí zápas s Evertonem. Branka v 96. minutě byla strašně sladká, navíc ještě od někoho jako Origi, který byl vlastně půl sezony jednou nohou, a možná i celým trupem, někde ve Wolverhamptonu.

Takže i přes zklamání z konce jsem na celý průběh a progres Liverpoolu neskutečně hrdý a jsme s ním spokojený. A že najednou nejsme na odpis dokazují i internetové diskuze, kde nás fandové United nebo Evertonu zesměšňují tak moc, jak to za poslední dobu nepamatuju.

A kdy jsme ztratili titul? Každý asi napíše zápas s Man City, kdy jsme prohráli 2:1. Ale já si myslím, že to byly remízy s Leicesterem a především West Hamem. Doteď mám před očima šanci Origiho v nastavení, která sice přišla po ofsajdu, ale rozhodčí se ho zjevně nehodlal odpískat, takže kdyby to trefil, možná by Divock neměl jen pověst hrdiny, ale regulérní sochu před Anfieldem. To samozřejmě přeháním, ale tahle remíza mrzela asi nejvíce (pak jsou tu samozřejmě Man Utd a Everton, ale to je derby, čili trochu specifické prostředí). A potom remíza s Arsenalem v první polovině sezony, kdy nám rozhodčí neuznal gól myslím Maného, který uznat měl. Takže asi zápas s Arsenalem nebo West Hamem.

 

Související obrázek

(Alisson udržoval naději na titul do posledního hvizdu – zdroj: liverpoolroom.com)

Zajímal by mě názor na hráče sezóny. Hodně fanoušků dává do této pozice Virgila van Dijka, souhlasíš?

Václav:

Tady se snad nedá nesouhlasit. Párkrát jsem se dokonce přistihl při tom, že jsem při zápase s úšklebkem úžasu na rtech sledoval pár minut jen jeho. Co ale musím jedním dechem dodat je to, že i další hráči byli v úžasné formě a bez nich bychom na trofej v LM nedosáhli.

Stejnou jistotu jako u něj cítím u Trenta, Alissona, nebo Andyho Robertsona. Z více ofenzivních hráčů mám od jeho příchodu slabost pro Sadia. Dokonce ho ve svém subjektivním žebříčku oblíbenosti stavím i nad Salaha s Firminem.

 

Když se zmínil hráč sezóny, kdo je pro tebe zklamáním sezóny?

Luboš:

Veľmi ťažká otázka. Netrúfam si hovoriť, kto bol najväčšie sklamanie. Všetci prispeli k dielu niečím.

 

Výsledek obrázku pro shaqiri vs united

( Shaqiri se v druhé polovině sezóny moc neprosadil – zdroj: Liverpool echo )

Otázka ohledně Ligy mistrů. Vyhráli jsme jí i s trochou štěstí, ale zajímá mě, zdali jste čekali, že po minulo ročním zklamání, se dostaneme k trofeji tak rychle.

Milan:

Upřímně jsem opravdu nečekal, že hned další ročník budeme ve finále znovu. O to větší to byla euforie.

 

Poslední otázka, jak hodnotíš Kloppa? Rád bych slyšel sezónní plusy a mínusy.

Fa Ly:

Klopp se dá hodnotit snad jenom pozitivně. To jak zlepšuje všechny hráče individuálně, jak je dokáže namotivovat. Jak vhodně doplňuje mužstvo, kde vlastně neměl žádny vyložený fail. I ty peníze, co jsem utratili za Kariuse, nejspíš dostane na připadném přestupu zpět. Jako negativa bych viděl občasné hraní hráčů mimo svojí pozici, zde vyčnívá Hendo. S tím je spojené dlouholeté ignorování (a nejen Kloppa) pozice defenzivního záložníka. Což vyřešil až příchod Fabinha.

Někdy brblám, že stále lpí na hráčích jako Lallana, nebo Lovren, nebo že občas pozdě střídá, ale to jsou fakt jen drobnosti. A zase na druhou stranu, který tým muže říct, že „nejlepší“ obránce světa, je na pozici třetího, nebo raději čtvrtého stopera. 😀

I kdyby Liverpool spadnul do 5. ligy, moji lásku ke klubu to neovlivní! Hrdý člen OLSC Slovakia a držitel aktivního členství Liverpool OFFICIAL MEMBERSHIP

3

Leave a Reply

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
sixxjanokwop Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
sixx

LFC!

jano
jano

pekné, dobre spracované, tlieskam

kwop

famozna praca, mengi ..

chalani podla toho, co pisu, zijz liverpoolom, vedia o nom pomerne dost, radost citat 🙂