Konfrontujem Kloppa. Kto sa mýli? (kritický pohľad)

Transfer deadline je tu tak o 2 týždne a Liverpool (až na 17-ročného tínedžera) zatiaľ zhola nič. Jürgen Klopp to najnovšie opakovane vysvetľuje. Fajn, tu je ale môj pohľad na vec.

Okrem suchého prekladu Nemcových  slov som sa rozhodol reagovať na každý jeden názor ohľadne aktuálneho prestupového okna. Konfrontácia, ku ktorej sa síce ex-kouč Mainzu či Dortmundu nikdy nedostane, ale aj tak. Pointou je, že sme aj takí, ktorí predstaviteľom LFC nežerú všetko. PS: Toto nemá s úctou či rešpektom ku Kloppovi zhola nič. Tú mám, je TOP 1, ale to ešte neznamená, že všetko robí najlepšie ako sa dá.

Nie je to vôbec jednoduché. Ako som už povedal minulú sezónu, skvalitniť tím nie je jednoduché len s primeranou čiastkou. Jasné, so šialenými peniazmi to ide, vždy sa môžeš vydať aj touto cestou – jednoducho zaplatíš, čo pýtajú, áno, aj to je možné.

Lenže my nie sme takýto klub. Nerobíme to takto. Sme síce bohatý klub, lenže nerobíme to, čo napr. iné kluby. Proste tak to je.

Áno, Jürgen. Nie sme ako Man Utd, Man City, PSG, Real Madrid, Barcelona či šialené čínske kluby, ktoré by aj Lallanovi boli schopné dať pol milióna libier týždenne na ruku (tu ma ale zaujíma, prečo sa stále žiadny neohlásil 😉

Za tvojho pôsobenia do Liverpoolu prišli van Dijk a Alisson za čiastky, ktoré sa dajú považovať za vysoké. Plus mínus 40 mil. libier za Salaha či Fabinha a o čosi viac za Keïtu do škatuľky horibilné prestupy ani nedávam, veď dnes je táto suma úplne smiešna a The Reds ju majú späť už len na suveníroch do piatich minút po ohlásení takéhoto hráča.

Na druhej strane mi príde ako hrozná výhovorka, od teba Jürgen, ešte dvakrát tak, lebo vravíš veci na priamo, tvoj svetonázor je z veľkej časti aj mojím, že si dovolíš na plné ústa vyslovovať takéto vety. Vety, ktoré pochopiteľne väčšinu fans uspokoja – lebo tvoja vynikajúca práca s hráčmi, lebo z aj z lempla (viď Milner) vieš urobiť užitočného futbalistu, lebo mantra, krorej veria masy, že v Liverpoole môžu hrať len najlepší hráči planéty, a preto takým je aj Clyne či Lovren, lebo nesporná kvalita tvojich  pracovných metód, lebo tvoja charizma, atmosféra, do ktorej dokáže vtiahnuť desaťtisíce.

Lenže, keď sa hovorí A, treba povedať aj B. A to beeeee síce znie ako ovčia vrava, ale sme tu aj takí, ktorí ovcami vo veľkom šťastnom (kloppovskom) stáde nie sme. Narábať teda s myšlienkou, že bez veľkej finančnej investície nemôžeme káder vhodne doplniť je, prepáč, urážkou intelektu mnohých fans.

Nemusíme stoj čo stoj nakupovať (aby sme tím skvalitnili). Musíme ale počas sezóny nájsť riešenia. Jasné, na prestupovom trhu je možné ich nájsť. Už sme to ale spravili. Nemusím konkretizovať, všetci veľmi dobre vieme, o čom hovorím. Ale na druhej strane, potrebujeme nájsť riešenia na tréningoch a to je cesta, po ktorej ideme, to je to, ako to u nás funguje.

Stále hľadáme, ale ako som už povedal v minulosti, toto pre LFC nebude najväčšie prestupové okno v histórii. Uvidíme, čo sa ešte udeje, a ak by sa aj neudialo nič, bude to pre rôzne dôvody.

Aktuálne je to teda o využívaní tímu, hráčov, ktorých máme pokope. Počas prestupového okna musíte stavať tím, s ktorým by ste radi šli do sezóny. Ja ale tu ten tím už mám.

Nebudem spochybňovať tvoje tréningové metódy, Jürgen. Sú špičkové. Nebudem ani znevažovať tvoj prínos v kvalitatívnom rozvoji tvojich zverencov, to by som bol za poriadneho tupca. Ale narábať s myšlienkou, že nepotrebujeme nakupovať, lebo tu už ten „dream team“ máme, je pre mňa holý nonsens.

Či si už zabudol na to, ako napr. kápo J. Henderson hral pred tým, ako si ho posunul na osmičku? Zabudol si na to, aký vplyv na hru má tvoj miláčik Lallana? Zabudol si, že James Milner, teda backup na ľavého beka, je má zasa o rok viac, čo znamená, že je zasa pomalší a to už v tejto super sezóne už doť pomalý bol?

To, že toto nebude naj prestupové okno v klubovej histórii hovoríš do médií už aspoň po tretí raz. OK, nech nie je, nepotrebujem, aby si kúpil troch stomiliónových hráčov. Kvôli vidine ligového titulu, ktorého posledný zárez takto o rok bude mať už šialených 30 rokov, kvôli vidine víťazstva v Premier League, ktorá je tak strašne blízko zreálneniu, by si ale nakupovať mal.

Lebo na transfer markete sú aj hráči, ktorí by nám kvalitu ponúkli a nestoja zrovna 150 mil. libier každý.

Minulú sezónu sme začali s piatimi strednými obrancami vrátane Nata Phillipsa. No a potom prišiel zápas s Brightonom, kde musel na stopéra ísť Fabinho. Proste nie je možné, aby ste boli pripravení na všetko. Potrebujete aj trochu šťastia a my sme ho aj v záverečnej časti sezóny 2018/19 mali. Prešli sme cez nástrahy, dokonca niečo (Liga majstrov) vyhrali a teraz sa o to ideme pokúsiť znova.

Super, ale bez skvalitnenia kádra sú to len pekné slová.

Obaja vieme, že Lallana nevydrží celú sezónu zdravý A keby aj, tak jeho freestyle je pre tvoj herný štýl futbalu asi tak užitočný ako pre baníka slnečné okuliare. Obaja vieme, že Kent, H. Wilson, Brewster (aj keď o ňom rozprávaš) a čojaviem aj mená ako C. Jones, N. Phillips, Lewis, Hoever, Larouci či Duncan reálnu šancu v áčku nedostanú. A myslím, že vieme aj to, že na odohratie vyše 60 zápasov v sezóne treba nie že trochu šťastia (na to, aby opory vydržali zdravé, mali formu) ale za celú tatrovku.

A spoliehať sa na šťastie? Čojaviem. Čakal by som o dosť viac.

Prestupová stratégia musí byť dlhodobá. Proste musí.

Krátkodobé riešenia síce zakryjú problém, ale nevyriešia ho. Ak sa niekto zraní, no a ty na jeho miesto kúpiš náhradu, a zranený hráč je o nejaký čas späť, potom máš zrazu na jednom zdvojenú kvalitu.

Bingo! Zdvojená kvalita. Tak ako to má napr. Manchester City, ktorý aj napriek hektickému záveru The Reds v Premier League 2018/9 ten titul predsa len ukopal.

Ak vypadne van Dijk, Matip, J. Gomez a už vôbec nie je chorvátsky pomätenec (Lovren) nie sú adekvátnou náhradou. Chlapci z juniorky N. Phillips, van den Berg či Hoever rovnako tak.

Ak vypadne Firmino, Origi rozhodne nie je rovnocenná náhrada. Brewster ani zďaleka.

Ak sa zraní Mané či Salah, tak Oxlade-Chamberlain, Lallana či Origi, Kent, H. Wilson to neukopú na takej úrovni. Proste nie.

A preto je priam nutnosťou pri takej enormnej dávke zápasov mať posty zdvojené KVALITOU.

Ešte pripomienka – jasné, že prestupová stratégia musí byť dlhodobá. Nikto predsa nechce, aby si kúpil Ibrahimovića. Prestupový trh je potom plný mladých perspektívnych talentov. Taký Tielemans bol dostupný, B. Fernandes zo Sportingu stále je, talentovaní chlapci z Ajaxu, vo francúzskej lige sa dá takýchto hráčov nájsť hneď niekoľko…

Mať priveľa kvality nepomáha hráčom sa rozvíjať.

Tak tomuto, priznám sa, vôbec nerozumiem.

Takže, keď mám vedľa seba jedného Messiho, pomôže mi to viac, ako keď ich mám vedľa seba 5?

Ak spolu celý týždeň pracujete, tak traja z hráčov (rovnakej kvality a pozície) nemôžu hrať. Tým pádom to pre nich nie je vôbec dobré. Nie je to len o tom, aby vytrvali byť sebaistí. Proste  musíte vykreovať situáciu, v ktorej potrebujete hráča, potrebujete chalanov. To je to, o čo sa pokúšame.

Stopercentne sme za dlhodobú transfer stratégiu. A to je to, čo je na tomto klube naozaj dobré.

Nemôžu hrať každý zápas. Ale tých zápasov v sezóne je vyše 60. Už len keby sa k trojici Mané, Salah, Firmino niekto rovnocenný kúpil, tak sa môžu rotovať – všetci odohrajú dostatok duelov, navyše sa „neprepália“.

Takto to vidím ja.

Ak Alex Oxlade-Chamberlain nie je niečo ako nová kúpa. tak ja už potom neviem. Aká by asi bola jeho prestupová čiastka, keby sme ho kúpili až po tom, ako sa u nás chytil, ako u nás presvedčil?

U Rhiana Brewstera, Joa Gomeza i Adama Lallanu je to rovnaké.

Ak hrajú, je to fajn. Ak nie, musia tlačiť na (výkony) zvyšku chalanov. To je, ako by to malo byť. To je to, ako to v dobrom tíme funguje a to je zároveň to, v čo veríme.

Reči o tom, že hráči po zranení sú ako nové kúpy beriem tak z 5 percent. Zvyšok sú to len kecy. Bez urážky, ale sú.

Taký Lallana je zranený polovicu sezóny a keď sa vráti na trávnik, tak jeho prínos pre tím, pre výsledok, je nulový. Označovať takéhoto hráča za novú kúpu, to je ako čo? Ak vtip, tak dosť blbý.

Navyše tí, čo LFC sledujú a futbal aj celkom chápu, plus neprepadli závislosti na PC hrách, vedia, že nie je požiadavka kúpiť ďalšieho Oxlada-Chamberlaina. Jednoducho preto, že ho už máme. Je ale požiadavka kúpiť do ofenzívy niekoho, kto má napr. lepšiu hĺbkovú prihrávku, je kreatívnejší, má lepšie videnie hry ako takej.

Navyše mi aj to spomínanie Brewstera príde až príliš pritiahnuté za vlasy. Chalan nikdy nehral súťažný zápas v „seniorskej lige“. Navyše bol rok zranený, ešte nie je tak fyzicky silný, aby dokázal čeliť tvrdým obranám anglických ligistov. Jasné, je to super mladý talent, ale pokiaľ sa neoťuká, nezdvihne sa hneď po údere do zubov, tak to bude len ďalší z celej plejády mien, ktoré mali v áčku LFC urobiť kariéru a neurobili ju ani v prvom tíme Shrewsbury.

Na záver ešte poznámka – nemyslím si, že ak Klopp povie, že sa nenakupuje, že je to o jeho rozhodnutí – viď tieto vyhlásenia, ktoré dáva – vyhlásenia často popierajúce obyčajnú logiku, vyhlásenia, ktoré vyzerajú ako výhovorky, či akési zahmlievanie stavu.

Nevieme, či FSG peniaze uvoľnila. Takisto ako nevieme, či má Klopp posledné slovo ohľadne transferov. Vieme ale, že peniaze sú. LFC zarobil za umiestnenie v PL, dostal za TV práva, za pôsobenie v Lige majstrov vyše 250 mil. libier. A kúpil van den Berga. Podľa mňa je ro trestuhodne málo.

Plus vieme aj to, že nastávajúca sezóna bude oveľa ťažšia, ako tá ostatná, v ktorej The Reds aj vďaka skvelej práci  Kloppa vyhrali Champions League.

0 0 hlasuj
Article Rating
Haters gonna hate
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
guest
26 Comments
Najnovšie
Najstaršie S najviac hlasmi
Inline Feedbacks
Zobraz všetky komentáre
Alan Kennedy
Alan Kennedy
25. júla 2019 18:26

Tyhle články mě fakt nebaví. Chápu, že pro hráče fotbalových manažerů je to hrozné, nemít velké posily každé přestupové období, ale pro mě je to nářek malých chlapečků, kteří jsou živí z fotbalového bulváru. Byli jsme svědky jedné z nejlepších sezón v dějinách klubu. Po mnoha letech je LFC klubem, který baví svět fotbalem. Mnoho utkání ukázalo, že i hráči, kteří nejsou největší hvězdy, táhnou za jeden provaz. Co když Klopp je právě ten výjimečný trenér, který dává přednost týmovému duchu před marketingem? Co když je přesvědčen, že hráči mají svou cenu i jako lidské osobnosti? Co když nechce narušit… Čítaj viac »

robroy
robroy
Odpoveď na  Alan Kennedy
25. júla 2019 18:37

A nemáš náhodou aj ty v svojom príspevku príliš vela otázok ??
Otázok, na ktoré ani Ty nepoznáš odpovede.

A nazvat adminove snaženie o racionálny pohlad, nazvat ich sračkami, je taký slovníček pubertiaka a nie dospeleho človeka. Co tak prijat pohlad na dianie v klube, ktorý iný, ináč položený a v inom uhle, ako ten tvoj a ten je taký – prepáč – ničotný a bez myšlienky..

Suhlasím len s pohladom na Milnera, vek ani on však neoklame..

Alan Kennedy
Alan Kennedy
Odpoveď na  robroy
25. júla 2019 22:57

Pokud nějaký fanoušek LFC považuje výrazy jako „chorvátsky pomätenec“ apod. za racionální pohled, pak je něco špatně. A to tvoje „bez myšlienky“ je také perla. A ano, hejty na vlastní hráče, ať je to Lallana, Henderson nebo Lovren, jsou sračky. Admin neadmin.

Burton
Burton
Odpoveď na  Alan Kennedy
26. júla 2019 8:36

To iba preto, že hráč je súčasťou LFC ho fanúšik nemôže kritizovať? Toto mi príde dosť úbohé. Vlastne si tým povedal, že máš rád všetkých hráčov, lebo ktokoľvek koho nemáš rád a príde do LFC sa zrazu zmení na obľúbenca a nebudeš ho nekritizovať? Ďakujem, ale toto pre mňa nie je. Mám svoje názory a stojím si za nimi – hoci môžu byť odlišné. Keď nemám rád Neymara, tak ho nebudem mať rád ani keby prišiel do LFC (leda by sa rapídne zmenil).

Trapy
Trapy
24. júla 2019 22:14

Palec hore za tento clanok.Plne sa s nim stotoznujem. Ako som uz pisal,mna nic,ale vobec nic nezaujima,len titul.A to doslova chorobne,lebo sme naozaj len krocik od neho. A preto treba zakladnu zostavu,ktora je top, pozichrovat. Ak vypadneme v LM v skupine,ak vypadneme v prvych kolach anglanskych poharoch,ak pohnojime majstrovstva klubov,community shield,superpohar s Chelsea- who cares!!! Ale titul je nadovsetko,aj keby sme mali odohrat 38 usmudlanych zapasov s vysledkami 1:0,2:1… Naozaj staci cca70-80 mil.na creative midfielder, u mna ideal Bruno Fernandes,mlady,tvarovatelny a mali by sme konecne strelca spoza sestnastky. Tak isto treba kridlo,resp. univerzala do utoku. A to je vsetko. Ziadna… Čítaj viac »

Xabi18
Admin
Odpoveď na  Trapy
27. júla 2019 10:55

Z dálky umí Ox ne? Na křídla a dopřed Brewster Wilson Kent. Já bych mladým dal šanci. Koho jiného tu přívést? Průměrné hráče na rozšíření? Nebo ty top, kteří zase budu brblat že nehrajou?

kloppinho
kloppinho
24. júla 2019 21:26

Liverpoolu nebude minimálně šest měsíců k dispozici Nathaniel Clyne. Anglický obránce, jenž část minulé sezóny strávil na hostování v Bournemouthu, si přetrhl přední zkřížený vaz v koleni. (skysports.com)

kwop
Odpoveď na  kloppinho
24. júla 2019 21:36

Nezmysel.. Oficiálny web informuje, ze to bude možno az pol roka, nie ze to bude minimálne pol roka.. Henten, co to prekladá aso niečo skúša..

Ale tak, či onak, Clyne teda pôjde najneskôr o rok z LFC zadara..

kloppinho
kloppinho
Odpoveď na  kwop
24. júla 2019 21:48

Henten môže byť mrdkynsyn a nepraje nám.. jak v telke ten čo komentuje úplný z mrdky-bastard
Ináč ešte sa furt nevie kto bude vysielať PL či digi alebo orange. Pred troma rokmi sme sa to dozvedeli pár hodín pred 1. kolom

keeno
keeno
24. júla 2019 20:08

Včera som si zhodou okolností prezrel do včerajšieho dňa nákupy , nové posily a odchody hráčov tímov PL prvej šestky a zatiaľ okrem City Rodri, United Van Bissaka , Spurs zabudol som meno tak nikto nikoho hotového hráča nekúpil,… neviem presne o čo ide, ale pripadá mi to buď ako veľké ticho pred búrkou, alebo sa udialo niečo , ale čo to niečo je neviem Nepamätám si tak málo aktivity u top tímov PL počas letného okna prestupového za posledných 20 rokov Takže ak, by to tak ostalo, tak sa v podstate nič hrozného nedeje, ak ani klopp nenakupuje fakt… Čítaj viac »

kloppinho
kloppinho
Odpoveď na  keeno
24. júla 2019 21:20

Prestup neymara za 222 do psg pokazil trh a nakoniec to bol fail…

kwop
Odpoveď na  keeno
24. júla 2019 21:25

Veľmi dobrý postreh.. Ktovie, aká je odpoveď..

kloppinho
kloppinho
Odpoveď na  kwop
24. júla 2019 21:27

Nekecaj..:) možno sa to pomaly začne vracať do normalu

kwop
Odpoveď na  kloppinho
24. júla 2019 21:33

To bola reakcia na keenov príspevok 🙂

kloppinho
kloppinho
Odpoveď na  kwop
24. júla 2019 21:36

Jaaj neva daj mi palec hore ☺️

kloppinho
kloppinho
24. júla 2019 19:47

Možno to není super preklad.. „Není to snadné a letos to je ještě složitější. Vyhráli jsme Ligu mistrů a každý klub na nás chce vydělat. Minulý rok jsem řekl, že posílím tým jen rozumně a nebudu zbytečně utrácet. Tento názor mám i letos. Nechci se účastnit toho, co se děje v Evropě, kdy se nesmyslné částky rozhazují za hráče, kteří pak týmu výrazně nepomohou,“ nechal se slyšet Klopp…„Liverpool se pomalu vrací na vrchol, ale stále nejsme klubem, který by si mohl dovolit prohospodařit nemalé částky. Bedlivě pozorujeme několik hráčů, ale nebudu je teď jmenovat. Asi nebudeme nejaktivnějším klubem tohoto léta,… Čítaj viac »

kloppinho
kloppinho
Odpoveď na  kloppinho
24. júla 2019 19:51

Asi týždeň staré…..Jsem se svým kádrem zcela spokojený. Opravdu jsme šťastní. Zaobíráme se pouze jednou pozicí, ale nikterak na to netlačíme. Pokud se nám to povede, bude to dobré. Ale není tady nějaký tlak na to, že bychom museli podepsat nového hráče. Máme řešení pro všechny situace. Opravdu už se těším na novou sezónu. Bude to opět hodně vzrušující.“

kwop
Odpoveď na  kloppinho
24. júla 2019 21:23

Klopp v tom rozhovore vôbec nepovedal, ze ešte niekoho kúpiť chceme.. To je výmysel..

kloppinho
kloppinho
24. júla 2019 19:29

….keby sa k trojici Mané, Salah, Firmino niekto rovnocenný kúpil, tak sa môžu rotovať – – to by nefungovalo.. ktorý klub rotuje hráčov? Možno v socceri 😉 mohlo by to v mužstve naštrbiť morálku. To by radšej hráči prestúpili tam kde by mali garantované miesto a ešte by zarobili väčšie prachy a niekoľkoročná jurgenova práca založená na tímovom duchu by bola fuč. Teraz, iba v príprave sarri striedal ronalda a ten mu hneď nakladal. Hráči a hlavne hviezdy chcú hrať každý zápas, v lige streliť čo najviac gólov, proste zahrať si každý zápas kde o niečo ide…ale keby si napísal… Čítaj viac »

robroy
robroy
24. júla 2019 18:32

S článkom sa úplne stotožnujem, palec hore kwop

Steeler
Steeler
24. júla 2019 13:13

test

Davec
Davec
24. júla 2019 12:49

Nezlob se, ale nechápu, proč konfrontovat Kloppa. Kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde, tak to na mě působí. Myslím si, že Jürgen dobře ví, co dělá a minulou sezonu nám to ukázal. Naprosto nevíme, jaké pokyny má od majitelů, jaká je vnitřní politika, jen víme to, že Klopp má výsledky a za čtyři roky jeho práce jsme dokázali vyhrát největší klubovou trofej. To co, píšeš naprosto odporuje filosofii klubu, protože za ním stojí fanoušci a stáli, i když se nedařilo. Bez urážky, jdeme svojí cestou, on umí s hráči pracovat, kabina za ním stojí a bylo by fajn,… Čítaj viac »

Steeler
Admin
Odpoveď na  Davec
24. júla 2019 12:54

Nerozumieš zjavne článku.. pointa je o tom, že ak sa zraní nejaký kľučový hráč tak čo budeme robiť a potom všetci tí fanúšikovia budu presne vtedy nespokojný

0
Podeľ sa v diskusii o názor. Zaujíma nás ;)x
()
x
| Reply