Priestor pre súpera: LFC a Man Utd majú toho veľa spoločného

Priestor pre súpera pred veľkým derby s Man Utd proste musí byť. Za respondenta som si vybral Markyho, admina FB stránky i rovnomenneho webu devilpage.cz. A musím povedať, že to prebehlo na vysokej úrovni, za ktorú by sa nemuseli hanbiť ani profi redakcie SK či CZ médií.

Premier League 19/20 (19.1.), Anfield, Liverpool

LIVERPOOL FC - Manchester United FC 17.30


kto s kým: 1. vs 5.
rozhodca: Craig Pawson
TV: Premier Sport (SK/CZ)

Tak sa usaďte, tento rozhovor (klasika na spôsob zadám otázky a respondent o nejaký čas na ne odpovie) ponúka množstvo zaujímavých odpovedí, Marky veľmi šikovne „vykľučkoval“ aj z niektorých mojich rýpavičných otázok, navyše búra zažité konvencie a to, úprimne, je veľmi sympatické. Na druhej strane ale vysoko zaujato 😉 dodám, že MUFC prajem to, kde je. A aj si to nejakej mieri užívam.

Podľa mňa je toto najväčšie derby v rámci svetového futbalu, aký máš na tento duel pohľad ty?

Z môjho pohľadu ako dlhoročného fanúšika nielen Manchestru United, ale aj anglického futbalu je to tiež najväčšie derby.

Jedná sa o dva historicky najslávnejšie a najúspešnejšie futbalové kluby na Britských ostrovoch, pričom obidva kluby sprevádzajú aj smutné – tragické udalosti, ktoré ich z časti spájajú vid. Busby Babes a Hillsborough.

Gini Wijnaldum v súboji s Fredom (vpravo, foto: Twitter)

Roky, kedy sme ako fanúšikovia Liverpoolu z veľkej diaľky sledovali úspechy Man Utd, doba, kedy pre nás bol duel s Man Utd za každých okolností zápasom sezóny sa hlavne pre mladšie ročníky zmenila. Dnes počúvame, že zaujímavejším súperom, ktorého poraziť je napr. Man City, či na európskej scéne Barcelona, Bayern, Real Madrid. Ako to vnímajú dlhoroční priaznivci Manchestru United? 

Je to prirodzený cyklus. Žiadny klub ani v NBA, v NHL a rovnako ani vo futbale nebude dominovať ligovej, či európskej scéne nonstop. Manchester United doplatil na neočakávaný odchod jedného z najväčších ´godfatherov´(Alex Ferguson, pozn.) svetového futbalu, pričom rovnako dopláca na nové vedenie, ktoré nemá s dlhodobým plánovaním, náborom hráčov a skautingom, také skúsenosti ako predchodcovia napr. Ferguson, Gill atď.

Samozrejme na jednej strane je to bolestivé, na druhej strane to beriem športovo. Manchester United prekonal už aj horšie, oveľa horšie časy a verím, že postupnou koncepčnou prácou sa postupne vráti späť na vrchol. Je tam pevný základ talentovaných mladíkov, dravosti a potenciálu, len to chce správne posily a čas. Rovnako ma tešia aj odchovanci, ktorí aj v náročnejších časoch dostávajú herný priestor.

Adam Lallana (vľavo) vyrovnával v ostatnom derby na konečných 1:1 (foto: liverpoolfc.com)

Liverpool do zápasu vstupuje s 27-bodovým náskokom na  Man Utd, čo na prvý a možno aj druhý pohľad vyzerá ako riadne sci-fi. Aké je to pre fans Red Devils pozerať sa na aktuálnu fazónu dlhoročného nepriateľa? Resp., čo sa stalo s Giggsovým tvrdením spred rokov, že Man Utd nikdy nespadne na miesta, ktoré ešte pred pár sezónami okupoval Liverpool, vtedy považovaný za tím, ktorý má meno ale výsledky už nie. Aké je to pre fanúšika MUFC vidieť, že jeho tím je nanajvýš tak jemne nadpriemerný, v kontexte úspechov z minulých rokov sa nebojím povedať, že až smiešne tragický.

Ono tých vyhlásení vo futbale býva nekonečne veľa. Aj o takom Lionelovi Messim sa niekedy hovorilo, že kvôli svojej rastovej genetickej chybe nebude nikdy úspešný, podobne ako to hovorili o Davidovi Beckamovi a kde sú dnes?!

Alebo taký Klopp, ktorý povedal, že nebude preplácať hráčov, viď jeho výrok na adresu Pogbu: „V deň, keď vo futbale budú bežné stomiliónové obchody, tak ja skončím…“

Manažér LFC Klopp urobil s Liverpoolom výrazný pokrok (foto: Twitter)

Existuje mnoho pohľadov na súčasnú dobu, ale my sme sa bavili úspechmi tri dekády, takže ak je úspech a progres zaslúžený, športovo uznám kvalitu Liverpoolu bez ohľadu na rivalitu. Liverpool to dosiahol koncepčnou cestou, postupnou výmenou tímu, implementovaním herného konceptu a správnym posilnením kádru. Nebola to cesta PSG, alebo Manchesteru City, že skúpili to najlepšie a vystrelili na futbalový vrchol.

United doplácali na zlé, doslova smiešne až tragické rozhodnutia predstavenstva, ktoré po roku 2013 nastúpilo do štruktúr tímu. To s odstupom času kritizoval aj Louis van Gaal, José Mourinho, či Sir Alex Ferguson a mnoho bývalých hráčov United, takže na tom niečo bude. Ono zase netreba zabúdať aj na malé pozitíva…

Manchester United zažíva najťažšie a najhoršie obdobie za posledných 30 rokov, ale aj vzhľadom na to dokázal v uplynulých 6 rokov od odchodu Fergusona siahnuť na 4 pohárové finále, čo iné kluby ako Arsenal a Tottenham, či doteraz Liverpool v ťažších časoch nezažívali.

Samozrejme pre United je nejaký Ligový pohár, FA Cup, či Európska liga stále málo. Bohužiaľ sa ten proces vždy niekde zasekol, či už chybou manažéra, vedenia, ťažko ukázať na jedného vinníka, pretože Manchester United potrebuje konečne určitý koncept a víziu. Tú si Liverpool s Kloppom za tie štyri roky jasne stanovili a to je ten zásadný rozdiel.

V každom prípade beriem to s nadhľadom, ale najväčší podiel viny dávam novému vedeniu. 

Manažérska legenda Man Utd Alex Ferguson (foto: Business Insider)

Man Utd je potom možno paradoxne jediným tímom, ktorý Liverpoolu v tejto ligovej sezóne zobral body. Na Old Trafforde to bolo 1:1. Spomínaš si na ten duel? Ono to teraz vyznie ako moja trápna výhovorka, ale Atkinson tam vtedy domácich riadne tlačil, či? 😉

Vidím, že tu máme ďalšiu pikantnú otázku, ale v pohode napíšem to asi takto. Potlačil, nepotlačil, ale najlepší Liverpool za posledných 30 rokov nedokázal poraziť najhorší tím United za posledných 30 rokov, resp. pozrime sa na štatistiky Sky Sports ohľadom bodov získaných vďaka systému VAR, to už LiVARpoolu neprekáža, či?! 😉

Ale samozrejme za bodmi stojí predovšetkým skvelá práca tímu a hráčov Liverpoolu, no minimálne 3-krát sa rozhodnutia, doslova podobné momenty rozhodli inak pre Liverpool, ako pre United, Spurs, Chelsea, ale za to nemôže ani Liverpool, ani žiadny iný tím. Jednoducho systém VAR potrebuje ešte mnoho vylepšení.

Ako je možné, že po odchode Fergusona sa tímu z Old Traffordu nie, že nepodarilo nadviazať na jeho úspešnú éru, ale aktuálne ho už niekoľko sezón sprevádza herný i výsledkový ústup, čo je v ostrom kontraste tomu, koľko peňazí vedenie investuje do kádra?

Viem, že sa v tejto súvislosti neustále riešia peniaze, pretože fanúšikovia by očakávali lepšie výkony, ale fanúšikovia iných klubov nemajú v tomto taký prehľad, dokonca ani samotní fanúšikovia United.

Ed Woodward je v MUFC zodpovedný za súčasný stav. (foto: Twitter)

Jedna vec je koľko peňazí možno United investovali, ale druhá je tá, že od roku 2005 od príchodu Glazerovcov klub pod Fergusonom šetril. Zmenilo sa to až po jeho odchode, ale s nesprávnym človekom na poste výkonného riaditeľa ako je Ed Woodward, ktorý nemá žiadneho športového poradcu po svojom boku, bolo mnoho nielen nákupov nesprávnych, no hlavne nedokázal hráčov ani speňažiť.

Liverpool dokázal takého Ingsa, M. Sakha, Solankeho, Ch. Bentekeho predať za sumy od 15 až do vyše 30 miliónov eur. Pre porovnanie Nani, van Persie, Rafael odišli za 4 až 6 miliónov eur a nemyslím si, že boli horší ako predtým menovaní hráči.

Jednoducho vedenie sa nezaujímalo o ten konečný rozdiel, keďže na komerčnom trhu je United stále aj vzhľadom na to slabé 6-ročné obdobie medzi Top 3 klubmi s najvyššími príjmami. A čo dosiahla Barcelona, čo Real Madrid a čo United, že?!

Zľava Tom Werner, Mike Gordon a Johns Henry. Pod ich vedením sa v Liverpoole začala „ozdravovacia“ revolúcia, ktrorá vychádza. (foto: Football Insider)

Samozrejme dlh amerických majiteľov, ktorý po príchode prepísali na klub je ďalšia téma. Ale s hodnotou vyše 4 miliardy eur je niekoľkokrát krytý, no hospodárenie, resp. náborové oddelenie v spojení so skautingom sa mi za tie roky vôbec nepáči a v tom som veľmi kritický.

Čo sa týka minutých peňazí – to ma už nezaujíma, pretože dnešný – moderný futbal sa bohužiaľ totálne skomerčnil a lepšie to už nebude. Glazerovci ročne vytiahnu z klubu desiatky miliónov na vlastný biznis v USA, takže nech len platia. Napríklad za posledné 4 prestupové okná minuli červení diabli „len“ 133,30 miliónov libier. Prišiel určite preplatenejší Harry Maguire, ktorým fanúšikom zalepili oči, ale na druhej strane predali Romelua Lukakua za takmer rovnakú sumu do Interu Miláno, čím si celú investíciu preplatili.

Takže akoby kúpili len Wan-Bissaku a D. Jamesa – hráča z druhej ligy. Leto predtým to bol len mladík Dalot a Fred z ukrajinskej ligy. Pričom tých odchodov bolo naozaj veľa viď Fellaini, Herrera, Smalling, Darmian, Valencia, A. Sánchez, Lukaku.

Alexis Sánchez je jedno z najhorších transfer rozhodnutí Man Utd ostatných rokov. (foto:Twitter)

A takto by som vedel písať spätne až do obdobia s Davidom Moyesom, pretože som tomu venoval podrobnú analýzu a spracoval si to celé pre svoj vlastný prehľad. Podobným spôsobom som si spracoval aj Liverpool a rozprával o tom v podcaste pre liverpoolsky.net, ktorý možno zo zaujímavosti odporúčam vypočuť.

Na záver len dodám, že Ferguson síce vyhral pri jeho odchode ligový titul, ale sám priznal, že tím v tej dobe nebol ani vo štvrtine prestavby, ktorú plánoval ako poslednú. Úmrtie v blízkosti jeho rodiny ho presvedčilo skončiť neočakávane a na to nebol pripravený nikto.

Treba dať Solskjærovi viac času? Je v ňom potenciál, ktorý by United vrátil na stratené pozície?

Toto je veľmi náročná otázka, pretože čas publika mu verí, druhá časť si želá jeho odchod a žiada si skúsenejšieho manažéra ako napr. Pochettina.

Z môjho pohľadu sa opäť skôr pozerám na vyššie pozície vo vedení klubu, kde smerujú moje kritické pohľady. Ak si tí páni v kravatách hore neuvedomia fakt, že futbal je tímová a predovšetkým koncepčná hra, kde musí fungovať vzorec – vedenie – skauting – tréneri – hráči, tak to nikdy nebude fungovať.

Woodward je skvelý biznisman, bývalý riaditeľ komerčnej stránky klubu, ktorý z klubu urobil jednu z najdrahších športových značiek vo svete, ale ako výkonný riaditeľ je z môjho pohľadu tragický. Ani raz neprevzal zodpovednosť za svoje chyby počas pôsobenia Moyesa, van Gaala či Mourinha.

Každého z nich potiahol za nos veľkými sľubmi a pritom nemal žiadnu dlhodobú víziu – koncepčný plán. Spoza van Gaalovho chrbta rokoval s Mourinhom, potom sľuboval Mourinhovi čokoľvek bude chcieť, nakoniec odpálil oboch a vsadil na oveľa menej skúseného Oleho, ktorý pre United žije a dýcha srdcom.

Ja neviem, či je ten správny manažér, ale ako prvý zo všetkých sa nebál urobiť veľký rez kádrom, nebál sa aj v ťažkých časoch vytiahnuť mladíkov a dať im šancu, a hlavne jeho hráčske posily sú z posledného obdobia asi najsprávnejšie.

Áno, za Maguira sa zaplatilo viac a ešte nehrá pravidelne na top úrovni, ale vždy je to v 26 rokoch perspektívnejší hráč do budúcnosti ako Phil Jones, či Chris Smalling. Ani Nemanja Vidić a Patrice Evra neboli hneď top hráči, ale potrebovali čas.

Dúfam, že ďalšie rozhodnutia a kroky klubu budú podobné ako v prípade angažovania Daniela Jamesa, Aarona Wan-Bissaku, či vytiahnutím Mason Greenwooda a Brandona Williamsa. Samozrejme všetko to chce čas a hlavne po ich boku skúsených lídrov, ktorí nám enormne chýbajú.

Paul Pogba je pre mňa osobne veľkým sklamaním, Juan Mata a David De Gea nie sú vodcovské typy, takže v tomto prípade musí niekto vystúpiť z radu, napríklad ako odchovanec Scott McTominay, ktorý je tiež sľubným hráčom do budúcnosti a už vo svojom mladom veku sa nebojí po spoluhráčoch kričať a usmerňovať ich.

Solskjaer potrebuje trpezlivosť, dôveru a čas. Rovnako aj financie, pričom toto všetko mu zatiaľ Woodward sľubuje. Ale to sľuboval aj jeho predchodcom a vieme ako dopadli, takže odpoveďou bude až čas. Po Solskjaerovi môže prísť Pochettino, môže prísť Allegri jednoducho ktokoľvek, ale svoju prácu si musia dobre začať robiť tí páni hore.

Ole Gunnar Solskjaer, aktuálny manažér Red Devils má v tejto dobe plnú hlavu starostí. (foto: Twitter)

Baviť sa o tom, kto z hráčov MUFC by si zahral v základe Liverpoolu je bezpredmetné. Spýtam sa teda niečo iné – kto je tým hráčom, ktorého by si zo súčasného kádra „červených diablov“ nevymenil? Keďže situácia je taká, že si veľmi veľa fans praje, aby bola vymenená väčšina tímu.

Zo súčasného kádru by som určite za nikoho nevymenil Marcusa Rashforda, či Scottyho McTominaya. Sú to rodáci z Manchesteru a odchovanci tímu.

Ďalej sa mi veľmi pozdáva Wan-Bissaka a D. James. Presne to sú tie správny typy do budúcnosti, na ktorých treba budovať nový tím. Sú to makači a pracanti, ktorí na ihrisku zoderú kopačky, aj keď sa tímu nedarí.

Na hviezdy už Woodward stavil a vieme ako to dopadlo vid. Falcao, Di Maria, A. Sánchez, či Pogba. Takže treba hráčov so srdiečkom a charakterom, ktorí červenému dresu obetujú všetko.

Podobná otázka. Koho z tímu Liverpoolu by si uvítal v zostave MUFC?

Osobne som veľkým fanúšikom Trenta Alexandera-Arnolda a Sadia Maného. Oboch hráčov pozorne sledujem a aj kvôli nim si zápasy Liverpoolu pozriem oveľa častejšie ako v minulosti. Z tímu Liverpoolu by som však najradšej uvítal vyššie spomínanú skúsenosť hráčov ako má Firmino, či vodcovstvo ako u vídať u van Dijka.

Zľava Roberto Firmino a Sadio Mané. (foto: Twitter)

Ako to vidíš. Má Man Utd reálnu šancu na to, aby z Anfieldu odišiel s bodom či dokonca tromi? Síce sa hovorí, že derby nemá favorita, ale v tomto prípade je ním LFC, tak ako pred rokmi, za úspešných rokov Fergusona bolo jasné, že jasným favoritom bol tím, ktorému fandíš.

Z môjho pohľadu je favorit jasný a hlavne teraz, keď je defenzíva United polozranená – Maguire hrá so sebazaprením, pretože P. Jones netrafí ani do kabíny, nie to aby bránil Salaha. Rovnako pri zranení Pogbu a McTominaya sa spoliehame na Matića, ktorý sa po 2 mesiacoch vrátil po zranení. Zostáva len nevýrazný A. Pereira, ktorý z môjho pohľadu na United nemá a Fred.

Ale ako minulý rok na jar, kedy na Old Trafford Liverpool stratil cenné body v boji o titul s Man City (a to sa ešte v tom zápase zranil Herrera a Martial), tak aj na jeseň nedokázali United poraziť. A nebavme sa tu o rozhodcoch, pretože forma a kvalita je hlavne na jednej strane.

Ale ako verný fanúšik verím, že počas 90 minút vo futbale sa môže stať hocičo. Pekný príklad sú decembrové výhry nad Tottenhamom a Manchesterom City. Vraj neschopný Solskjaer, ktorý neovláda žiadne taktiky, ale porazil dvoch z najlepších taktikov v hre ako je Mourinho a Guardiola.

No potom príde posledný Watford a sme doma. Teda opäť sa opakuje ten dobre známy scenár z posledných rokov, teda jeden krok dopredu, dva dozadu a takto to je pod Solskjaerom stále.

A prečo vlastne MUFC, prečo si si ho vybral? Síce je tento dodatok dosť expresívny, vychádza ale z rivality, konvenčnosti a dlhého čakania fanúšikov Liverpoolu na ligový primát, takže doplním, že pre mnoho priaznivcov LFC je tím z Old Traffodu niečo ako hnisavý vred na zadku.

U mňa sa to začalo v roku 1998, keď mi otec z pracovnej cesty v zahraničí priniesol dres Davida Beckhama. Potom som v televízii o rok na to ako mladý futbalista sledoval pamätné finále 1999. Následne už na Slovenskej televízii pravidelne vysielali zostrihy európskych súťaží pod názvom Euroligy a nejako to vo mne zostalo.

V každom prípade fanklubovej činnosti sa venujem od roku 2008 a za tie dlhé roky som získal na severe Anglicka veľa, veľa cenných kontaktov, skúseností, spomienok, čo mi dosť pozmenilo tento bežný český, alebo slovenský pohľad na tieto dva tábory.

Mnoho známych to berie tak, že ak niekto fandí Liverpoolu, tak s ním pomaly nemôžem ísť ani pozerať futbal, či ísť na pivo, alebo prehodiť slovo. Tiež to platí aj opačne, ak fandím Liverpoolu a on fandí United, no to je čistý bullshit.

Rozhovor: Fanda Man Utd sa pýta, ja odpovedám. Lebo derby je derby

Pocestoval som Liverpool, krásne mesto, nádherné promenáda aj prístav. Ulica hudobníkov Mathew Street, pochodil som aj Strawberry Fields, stretol som sa s Martinom Škrtelom, mnoho scouserov mi pomáha s transportom po severe Anglicka, dohadzujem im kšeftíky, takže ja sa na to s pribúdajúcim vekom pozerám trošku inak, keďže s mnohými rodenými scousermi spolupracujem.

Rovnako mnohým fanúšikom Liverpoolu v Čechách a na Slovensku pomáham so vstupenkami na Anfield (irónia, že sny im plní práve fanda United), takže teraz nebudem ako fanúšik automaticky nálepkovať každého scousera za hnisavý vred na zadku.

Tieto dva kluby sú oveľa viac prepojené ako si hociktorý bežný internetový fanúšik na Slovensku myslí. Len sa treba o to zaujímať. Vzájomná história Liverpoolu a Manchestru Utd je hrozne pútavá, potom je tu samotná futbalová rivalita, ktorá nemá v Anglicku obdobu.

Keď som bol mladší „násťročný fanda“ aj ja som bol dosť expresívny a bil sa do pŕs, že každý fanúšik Liverpoolu je asi veľmi jednoduchý človek, ale z toho som už vyrástol.

Jedna vec je rivalita, druhá vec je rešpekt a tak to mám aj so spomínanými chlapcami, s ktorými som v kontakte z Liverpoolu. Dobrým príkladom je aj Gary Neville a Jamie Carragher. Na oko verejnosti robia veľkú show, ale v skutočnosti spolu výborne vychádzajú. Iná reč je sa baviť o ortodoxných členoch fanklubov priamo v Liverpoole, alebo v Manchestri, kde to vie byť pred samotnými zápasmi, alebo aj po nich veľmi akčné, ale toho je len málokto z nás súčasťou.

Samozrejme nebude sa mi na konci sezóny asi ľahko pozerať na ligový triumf Liverpoolu, ale je to výsledok kvalitnej – koncepčnej práce.

Radíš sa medzi tých priaznivcov konkurenčných tímov, ktorí si myslia, že nebyť VAR-u, tak Liverpool nie je aktuálne v lige taký suverénny? Alebo inak, pomáhajú rozhodcovia Liverpoolu konečne vyhrať domáci titul?

Už som sa o tom vyjadril vyššie a je pravda, že pár sporných momentov, ktoré boli úplne totožné u iných tímov, alebo v prípade United boli rozhodnuté na rozdiel Liverpoolu v ich neprospech. Toto skôr považujem za nedostatky samotného VAR systému a pravidiel okolo toho, ktoré je nutné doladiť.

Samozrejme nezabúdam na slávne a obľúbené slovné spojenie ´Fergie Association´, za ktoré sa počas tej dekády fanúšikovia scouserov mnohokrát skrývali, že rozhodcovia pomáhajú United, ale tak ani LiVARpool neznie úplne zle. 😀

Liverpool alebo Man City, kto je väčší rival? Komu by si viac doprial titul?

Pre Manchester United bol a vždy bude najväčší rival Liverpool. Manchester City aj vzhľadom na všetky tie úspechy v posledných rokoch od príchodu šejkov budú mestským rivalom, ale nie najväčším.

Ďakujem pekne za rozhovor, s pozdravom Marky.

0 0 hlasuj
Article Rating
Haters gonna hate
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
guest
32 Comments
Najnovšie
Najstaršie S najviac hlasmi
Inline Feedbacks
Zobraz všetky komentáre
keeno
keeno
18. januára 2020 2:05

A nebyť Busbyho, tak by Angličania hrali futbal ako vždy , na svojom piesočku.

Robert Čapek
Robert Čapek
17. januára 2020 18:25

Hmmm… dobrý pokec. Pamatuji se, že v tom zmíněném roce 1999 jsem MU ve finále proti Bayernu fandil a ten závěr mi udělal radost. To jsem byl fanouškem LFC už roky, ale taky jsem tak nějak fandil každému anglickému klubu. Ovšem ta nevraživost k MU u mě s věkem neklesala, ale rostla 🙂 Po odchodu Fergusona se to trochu spravilo, teď je jenom nesnáším, ale toho koko*a jsem fakt upřímně nenáviděl.

Ovšem pár hráču MU respektuju. Ti už ale fotbal dávno aktivně nehrají 😀

kwop
Odpoveď na  Robert Čapek
17. januára 2020 19:01

Ja som vtedy prvý a doteraz posledný krát fandil bayernu..

Robert Čapek
Robert Čapek
Odpoveď na  kwop
17. januára 2020 20:38

😀 To mě tohle uvědomění chybělo. Ale když měly anglický týmy po Bruselu zakázané poháry, tak jsem pak nějakou dobu díky tomu absťáku fandil v pohárech vlastně všem anglickým týmům. Ale už jsme se vyléčil, díky za optání 😀

keeno
keeno
Odpoveď na  Robert Čapek
18. januára 2020 2:04

Sedem rokov bez ligy majstrov pre Liverpool, ktorý v tom čase dominoval európskemu futbalu.

Navyše v Bruseli počas tej tragédie sa nielen zápas hral, ale ešte aj Juventus vyhral vďaka penalte, ktorá nebola. Boniek bol faulovaný meter pred vápnom.

Liverpool bol odsúdený na zánik. Nikdy bol mŕtvy a nikdy bude, rovnako ako Manchester United a Busby kids, ktorí zahynula väčšina z nich v lietadle. Kvôli tvrdohlavosti a hlavne zastaraným názorom funkcionárov anglickej futbalovej asociácie.

Pravda

kwop
Odpoveď na  keeno
18. januára 2020 9:17

Co myslíš vetným konstruktom ‚nikdy bol‘, resp. ‚nikdy bude‘??? Vypadla ti tam v oboch prípadoch predpona ‚ne‘, či to len proste nechápem?

keeno
keeno
Odpoveď na  kwop
18. januára 2020 13:54

Odkedy som sa naučil trochu po anglicky ( po 12 rokoch v Dubline), trochu myslím 50 percent ovládam angličtinu , tak rád v slovenčine niekedy nepoužívam zápor. Samozrejme, že by som mal, lebo potom to dáva nezmysel, nedáva zmysel

Som proste …. Ospravedlňujem sa

keeno
keeno
Odpoveď na  kwop
17. januára 2020 21:24

Rovnako ja, a potom som bol na seba nahnevaný, že som zavinil prehru Bayernu, pretože, keď ja niekomu fandím, tak prehraje a 30 rokov bez titulu sú toho dôkazom. Je to len hypoteticky pohľad , že nosím nešťastie , samozrejme, že je to nezmysel. Ale tiež som prvý a posledný krát fandil Bayernu, Hamburg SV bol môj nemecký tím. Na tej myšlienke, že prvý a posledný krát som fandil Bayernu krásne, že aj keby mal prísť koniec futbalu a sveta, tak Manchesteru United nebudem fandiť ani raz, Samozrejme, že by som fandil Manchester United v zápase posledného kola PL ,… Čítaj viac »

Alesh
Alesh
17. januára 2020 18:14

Ďakujem za výborný rozhovor!

kloppinho
kloppinho
17. januára 2020 15:33

Že…najlepší Liverpool za posledných 30 rokov nedokázal poraziť najhorší tím United za posledných 30 rokov“…srať na výkon rozhodcu, proste v mrdkynej diere (OT) sme mali najslabší deň v sezóne. Uvidíme v nedeľu, podľa mňa to bude fotbal na jednu bránu, ale v tejto dobe to je normalka.

robroy
robroy
17. januára 2020 14:13

Aj ked sa mi to píše tažko, fanúšik United Marky je vzácne na úrovni, majstrovky ovláda obrusovanie hrán, kt. sa v otázkach sem-tam vyskytli. LFC sa na môj vkus dlho nachádzalo na dne a ked som si myslel, že to už horšie byt nemôže, tak sme „objavovali dalšie nové obzory“. Trochu by som opravil menší omyl.. Slávnu vetu „hráčov nebudeme preplácať“ a jej praktické realizovanie nevyslovil Klopp, ale Henry. Bolo na margo trojice Henderson, Carroll a tuším Downing, ktorí sa v LFC príliš neujali, teda až na nášho kapitána, ale okrem nich prichádzala a aj odchádzala celá plejáda dalších. Čas… Čítaj viac »

keeno
keeno
Odpoveď na  robroy
17. januára 2020 15:12

To preplácanie bolo myslené aj platovo. A platovo sú naši hráči za United. Ak si dobre pamätám desiatku najlepšie platených hráčov v PL , tak tam sú až šiesti z ManUnited, dvaja z arsenalu, jeden city a z Chelsea a Spurs. Asi Salah je najlepšie platený v lfc.

Takže United je ďaleko pred Liverpoolom. Napríklad Shaw má 180 tisíc, možno aj dva krát viacej ako Arnold a Robertson.

To len tak na okraj

Plus Liverpool neprepláca hráčov ani na transferoch. Myslím, že sú dokonca v pluse

LFC4ever
LFC4ever
17. januára 2020 12:32

Super čítanie. Verím, že ich v nedeľu rodrvíme.

keeno
keeno
17. januára 2020 11:53

Skvelý rozhovor, tlieskam.

Ak Manchester City vyhrá všetky zápasy do konca sezóny získajú 95 bodov. Liverpool z posledných 17 potrebujú vyhrať 12 zápasov. Najlepšie hneď prvých 12 .

kloppinho
kloppinho
Odpoveď na  keeno
17. januára 2020 13:25

Kalkulácia.. to je najväčšia sračka, keby to začali robiť hráči a tréneri, tak to prejebeme

Alex85
Alex85
Odpoveď na  kloppinho
17. januára 2020 15:32

A preto ich mozeme robit my tu a hraci to snad necitaju 😀 😀 😀

kloppinho
kloppinho
Odpoveď na  Alex85
17. januára 2020 15:34

Prívalová to brikeš.. smolu

kloppinho
kloppinho
Odpoveď na  Alex85
17. januára 2020 22:32

ja viem alex… ale za tych 30 rokov musime byt aj povercivi.. nekalkulovat, nespoliehat sa na superov city (vlani mali zaver 14wins) a my.. 97bodov“ (o tolkatich bodoch fergie iba snival;)

kloppinho
kloppinho
Odpoveď na  kwop
17. januára 2020 23:38

vidim ze si pochopil pointu

kloppinho
kloppinho
Odpoveď na  kloppinho
17. januára 2020 23:40

horsie jak ypsilony

kloppinho
kloppinho
Odpoveď na  kloppinho
17. januára 2020 23:23

a hlavne v tejto dobe to je unikatne…vsetky tie rekordy“. teraz nehra o spicu blackburn alebo a.vila.. teraz dokaze novacik nakupit hracov za 100mega a nepomoze si..vypadne hehe

keeno
keeno
Odpoveď na  kloppinho
17. januára 2020 15:35

Napísal som to sem práve preto, že naši idú zápas po zápase, že už nekalkuluju, vedia veľmi dobre, že City môže vyhrať dvadsať zápasov po sebe

Alex85
Alex85
Odpoveď na  kwop
17. januára 2020 15:32

Kwop pridavam sa….
Sportovo je to nas najvacsi „nepriatel“ ale ten rozhovor je fakt TOP!!! a kludne by som asi na pivo s Markym isiel a o futbale pokecal.
Co sa tyka VAR: je fakt nahoda, ze par sezon dozadu nejaki matematici spocitali, ze keby boli opravene omyly rozhodcov v lige, tak najviac bodov to prida LFC.A teraz ked prisiel VAR a najma offsajdy su az moc presne, tak ma LFC taky naskok?
Neni to tak, ze predsa len FA ma tazke srdce na LFC? (co popravde najma v kontexte Brusel je trosku pochopitelne)

MengiCZE
17. januára 2020 10:20

Super rozhovor jak Kwopa tak Markyho .. Můj názor tady lidi na ten tým znají. Každopádně tenhle rozhovor mě baví!

Díky

Fabio21
Fabio21
Odpoveď na  kwop
17. januára 2020 22:27

a čo, vari nevieme vypípať Mengiho celú vetu v médiach ? 🙂

keeno
keeno
Odpoveď na  Fabio21
18. januára 2020 2:07

Chceme

9
0
Podeľ sa v diskusii o názor. Zaujíma nás ;)x
()
x