Priestor pre súpera: Body na Anfielde by boli zázrak, tvrdí fanda Genku

 

Má rád futbalové fóra, Radiohead a v Anglicku mu je najsympatickejší Leicester. Ben Ohara roky drukuje nášmu najbližšiemu súperovi v Lige majstrov – KRC Genk.

Champions League 19/20 (5.11.), Anfield, Liverpool

LIVERPOOL FC - KRC Genk 21.00


kto s kým: 2. vs 4.
rozhodca: Ivan Kružliak (SVK)
TV: Orange Sport 2 (CZ/SK), O2 Sport (CZ)

Začnem hneď na priamo. Fandíš Genku, lebo si sa v tomto belgickom meste narodil, či v ňom žiješ, prípadne je na to iný dôvod? 

Starý otec žije v Genku. Ja som v Bruseli, kde je predsa len viac pracovných príležitostí. Dokonca robím na štadióne Anderlechtu ako člen PR oddelenia. Ale odmalička, myslím tým od mojich 8-9 rokov som priaznivcom KRC.

Chodíš aj na zápasy Genku? 

Teraz už vôbec, nie ja na to čas. Takže som odkázaný vidieť jeho zápasy v televízii. Nie som ale ten typ fanatického fanúšika, ktorý by kvôli svojmu tímu odriekal všetko možné.

Keďže pracujem aj cez víkendy, tak sa mi stane, že sa zápasy KRC kryjú s mojou prácou. Ale zvykol som si. Navyše si rád duely pozriem v kľude zo záznamu. Aj to nie všetky. Takých 70% duelov v sezóne ale vidím.

Ox zariadil výhru v Genku, LFC konečne vyhral vyšším rozdielom

Videl si teda aj prvý vzájomný duel s Liverpoolom? 

Áno, to áno. Taký zápas si proste nemôžeš nechať ujsť. Liverpool je dnes obrovský pojem, má aj tu v Belgicku množstvo priaznivcov. Mne sa ale z anglických tímov viac páči Leicester.

Ale späť k The Reds. Myslím, že sme mali v dueli s nimi aj dobré pasáže, aj pár sľubných šancí, ale LFC ukázal, že je proste aktuálna svetová špička.

Čo očakávaš na Anfielde? 

Skôr ako odpoviem sa len pochválim, že idem predtým na skúšku kapely, čo mám. Hráme poväčšine prebraté veci od Radiohead, musím ale spolukapelníkov ukecať, aby sme skončili skôr, pretože LFC si chcem pozrieť.

A čo čakám? Tlak domácich, našu organizovanú defenzívu a poctivý výkon. Keby sa nám na Anfielde podarilo niečo uhrať, tak by to bol priam zázrak. Radi by sme ale ešte zabojovali o konečné tretie miesto v základnej skupine (Ligy majstrov) a postúpili aspoň do vyraďovačky Europa League.

0 0 hlasuj
Article Rating
Haters gonna hate
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Zobraz všetky komentáre
15
0
Podeľ sa v diskusii o názor. Zaujíma nás ;)x
()
x
| Reply