Priestor pre súpera: Liverpool nás nesmie podceniť

Semifinálová (a prvá vzájomná) konfrontácia medzi C.F. Monterrey a Liverpool FC na MS 2019 klubov v Katare.

MS klubov 19/20 (18.12.), Khalifa International Stadium, Doha

CF Monterrey - LIVERPOOL FC 18.30


kto s kým: víťaz CONCACAF Champions League vs víťaz UEFA Champions League
rozhodca: Roberrto Tobar (CLE)
TV: ČT2 (CZ), Dvojka (SK)

Dnes sa nám podarilo získať na rozhovor fanúšika súperovho tímu Erika Peréza, ktorý nevynechá žiadny zápas a pred vyvrcholením sezóny v Mexiku sa teší aj na majstrovstvá sveta klubov, ktoré sa hrajú pod záštitou FIFA.

Ahoj Erik, som rád že si mi odpovedal a budeme môcť mať rozhovor aj s niekým z ďalekého Mexica. Začnem prvou otázkou, ako dlho fandíš Monterrey a prečo práve tento tím?

Ahoj, fanúšikom som od roku 2001, a prečo práve tento tím? Asi kvôli farbám – biela a modrá.

Písal si, že žiješ priamo v meste Monterrey, ako často navštevuješ zápasy?

Pozerám každý jeden zápas, či už doma v televízii alebo priamo na štadióne. Náš štadión je fakt veľmi veľký a je na ňom nezabudnuteľná atmosféra. Určite môžem všetkým odporučiť návštevu, či už ste fanúšikom Monterrey alebo nie.

Ďakujem teda za odporučenie. Ako vnímaš túto súťaž majstrovstvá sveta klubov?

Myslím si, že táto súťaž je veľmi dobrá. Stretnú sa najlepšie tímy zo všetkých kontinentov. Všetky tímy sa budú snažiť ukázať to najlepšie. Je to aj unikátna príležitosť pre hráčov, prezentovať nielen svoju, ale spoznať aj kultúru iných, a to z celého sveta. Skvelá príležitosť ukázať to najlepšie, čo svet futbalu ponúka.

Sleduješ aj futbal v Európe? Alebo aspoň hráčov z Mexika, ktorí tu pôsobia? Teraz si narýchlo spomeniem napríklad na Raúla Jiméneza, ktorý hrá v Premier League za Wolverhampton Wanderers.

Áno, sledujem aj tímy z Európy, všetky sú veľmi kvalitné a samozrejme sledujem aj Wolves, kde Raúl odvádza veľmi dobrú prácu aj s celým jeho tímom. Ale čo môžem vidieť je, že nič nie je vo futbale isté. Po uplynutí 90 minút môže byť víťazom každý, nič nie je vopred vylúčené.

Minulú sezónu som celkom často sledoval aj zápasy Liverpoolu, všetci v mojom okolí sme si mysleli, že Barcelona cez Liverpool prejde ďalej ale nakoniec práve LFC hral veľmi prezieravo a spravil nezabudnuteľný zápas proti Barcelone. Takže si uvedomujem, že práve The Reds sú favoritom, ale aj tak si myslím, že určite máme šancu.

Raúl Jiménez (foto: Twitter)

Ako vidíš reálne tento duel ?

Je to 11 hráčov proti 11 hráčom, a ako som už napísal, stať sa môže všetko, Liverpool nás nesmie podceniť. Naši hráči si vedú veľmi dobre, zvlášť po tom, čo Mohamed je opäť trénerom. Ešte sme po jeho vymenovaní neprehrali jediný zápas. Liverpool vnímam ako najlepší tím, ale určite nie je vopred rozhodnuté a zabojujeme.

A konkrétny tip?

Neviem, ale dúfam že „Rayados“ vyhrajú.

Pozeral som, že Mexická liga finišuje a na konci roka hráte finále (hrá sa play-off, pozn.). Tešíš sa na zápas?

Jasné, lístky už mám kúpené a dúfam, že to vyjde. Ale už len účasť vo finále po nie príliš dobrej sezóne je pre nás skvelým úspechom.

Budem teda držať palce nech to Monterrey (samozrejme ligu, nie MS proti nám) vyhrá. Ďakujem ti za rozhovor a uži si zápas.

Ďakujem tiež, ahoj.

3
Leave a Reply

avatar
1 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
YoginoFabio21robroy Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
robroy
robroy

Dobrá práca ! Cenný „ulovok“ fanúšika Erika.. Som zvedavý na túto konfrontáciu s mexickým tímom..
ČT 2 to bude vysielat ?

Fabio21

áno, ČT2 priamy prenos od 18:20

Yogino
Yogino

aj dvojka to bude vysielat