Bořiči Mýtů I.: FSG rozprodává majetek

V průběhu minulého týdne uveřejnil Marco Lopes pro thisisanfeld.com sérii sedm článků, ve kterých používá úspěšnou sezonu 13/14 k vyvrácení Sedm Mýtů o hráčích, trenérech a majitelích LFC.

My Vám dnes přinášíme jeho první část, Fenway Sports Group (majitel The Reds) rozprodává majetek.


Přemýšlejte chvíli, taky cítíte tu čirou zlomyslnost dýky zabodnuté do zad LFC v cílové rovince v souboji o titul v Premier League, při závodu, který se zpočátku pro LFC zdál jako závod na hranatých kolech?

Nedělám si žádné iluze o tom, že hořko sladký konec sezony 13/14 nás bude strašit celé léto. Bude to jako přehlídka vyčítavých popěvků na adresu Steveho Gerrarda (to není  k***a podklouznutí). Bude se nám to zdát jako ozvěna, když uslyšíme další mýdlovou operu.

Připadá mi to epicky dlouho, od doby kdy začal tento dramat, od doby kdy nás nový belgický hrdina vykouzlil dva magické zákroky v úvodním souboji se Stoke.

Ale jakmile se prach usadí a čas zahojí rány, které jsou ještě po zisku titulu Man City čerstvé, všichni budeme znovu přát Stevemu G zaplnění jeho prázdného místa ve vitríně.

Ve svém zamyšlení jen můžeme říci, že zrcadlo vypráví o Liverpoolu jakýsi příběh. Příběh, v němž optimismus a naděje hrály ústřední roli. Na Anfieldu zpívali o znovu nalezené víře, to znamená, že socha opletená Shankleyho duchem opět připomněla starým dobré časy a inspirovala mladé.

Toto je má verze povídky o Liverpoolu, je v ní zastoupeno sedm mýtů, které byly v letošní sezoně vyvráceny před celým fotbalovým světem.
Začalo to ještě před výkopem. Flirtování Suáreze s Realem Madrid a později Arsenalem, zdálo se, že se na víc, než jen na romantické pohledy přes celé hřiště nezmůžou. Bylo napsáno mnoho slov o významu tohoto hráče pro celý klub.1. Každý hráč má svou cenu ( FSG rozprodává majetek)

Statečnější psali, že Liverpool měl (v té době) mírně lepší výsledky bez něj. Odvážnější dokonce tvrdili, že prodat ho dává smysl, neboť se z utržených peněz mohou zafinancovat další Coutinhové a Sturridgové.

Cynici zase tvrdili, že FSG si utržené peníze nechá pro sebe, nemají přeci s klubem žádný dlouhodobý plán. Chtějí přece rozprodat majetek klubu a co nejvíce se napakovat, Suárez stejně špiní dobré jméno klubu, tak ho prodejme Bastarda, no ne?

LIVERPOOL, ENGLAND - Saturday, January 18, 2014: Liverpool's owner John W. Henry and wife Linda Pizzuti before the Premiership match against Aston Villa at Anfield. (Pic by David Rawcliffe/Propaganda)

V mém krátkém sloupku jsem si tehdy postěžoval, že by majitelé neměli dovolit hráči býti větším než klub – pokud by mu toto dovolili tak…Jenomže reakce Johna W. Henryho na celé snažení klubu z Emirates byla tak důrazná a okouzlující. Bylo to pro mě zcela nečekané.

John Henry Tweet

Příběh však nekončí, nejenže Liverpool neprodal svou superstar. Mladíček mezi manažery Brendan Rodgers měl tu drzost, aby zahanbil řeči odborníků a přesvědčil hráče, který byl tak moc nešťastný v rudém dresu v hráče, který na hřišti nechal pro klub z Anfieldu duši!

Jaká změna při představě, že budete muset svého nejlepšího soupeře prodat svému rivalovi – jaká novátorská myšlenka!

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply