Súboj o prvú trofej, resp. ostrá generálka pred začiatkom ligovej sezóny vyznela lepšie pre Manchester City.

LIVERPOOL FC - Manchester City FC 1:1 (0:1), 4:5 na penalty

góly: 77. Matip (van Dijk) - 12. Sterling

Alisson - Alexander-Arnold (67. Matip), J. Gomez, van Dijk, Robertson, J. Henderson (79. Lallana), Fabinho, Salah, Firmino (79. Oxlade-Chamberlain), Origi (79. Shaqiri)

lavička: Mignolet - Lovren, N. Keïta, Oxlade-Chamberlain, Matip, Shaqiri, Lallana

zostava MCFC

Bravo - Walker, Otamendi, Stones, Zinchenko, Rodri, David Silva (61. Gündoğan), K. De Bruyne (89. Foden), Sané (13. Gabriel Jesus), Bernardo Silva, Sterling

lavička: Ederson - Gündoğan, Gabriel Jesus, Aguero, Angelino, Foden, E. Garcia

Ako sa čakalo. Man City držal loptu a LFC hral na brejky, a potom z toho niečo bolo. The Reds síce vďaka striedajúcemu Matipovi doviedli duel do penaltového rozstrelu, ale jediný, kto sa v ňom pomýlil, bol Gini Wijnaldum. a tak je to jasné.

Vo všeobecnosti si ale myslím, že nám zápas prehral Salah. Strelec ako je on proste musí (aj keď nemá za sebou celú letnú prípravu) z 5 čistých a jednej miliónpercentnej šance proste minimálne raz skórovať.

I. polčas

Salah mal v prvej 45-minútovke tri veľmi dobré príležitosti, ale v 8., 15. ani 29. si s koncovkou neporadil tak, ako by sme chceli.

Celý duel ale odštaertovala Saného šanca v 4. min, pri ktorej sa činil Alisson. Ani nie o 120 sekúnd na to pálil z otočky Firmino, Bravo nemal problém.

Najdôležitejší moment prvej časti sa udial v 12. min, kedy Liverpool zhorel vzadu, po centri do 16-ky J. Henderson nepokryl Sterlinga a ex-Reds otvoril zápasové skóre - 0:1.

V závere polčasu ešte po rohu súpera vypadla Alissonovi lopta, ale skóre sa nemenilo.

Zaujímavosťou sú žlté karty pre K. De Bryuneho a Guaridolu, ktorý vehementne protestoval proti Gomezovmu zákroku na D. Silvu.

II. polčas

The Reds vstúpili do druhej 45-minútovky lepšie, začali viac kontrolovať hru. A to vravím aj napriek tomu, že Alexander-Arnold v 47. min hlúpo stratil loptu na vlastnej 16-ke, D. Silva ale našťastie pálil nad.

Pútavá bola aj 48. min, to mal najprv po peknej kombinácii možnosť Origi, ale bol zblokovaný, na opačnej strane sudí neodpískal ofsajd a Sterlin šiel sám na Alissona, ktorého aj obstrelil, ale loptu v ceste do brány zamedzila žrď.

Šancu mal aj Holanďan Wijnaldum, ale Stones zasiahol.

Silné momenty Liverpool predviedol v 57. a  58. min, to najprv po roho nastrelil aj vďaka pohotovému Bravovi van Dijk brvno, aby Salah o niekoľko momentov na to po peknom uvoľnení trafil tiež len konštrukciu brány (žrď).

LFC sa vyrovnania dočkal v 77. min, keď sa po štandardke lopta dostala k van Dijkovi, ten ju okamžite poslal pred bránu a pohotový Matip sa mohol tešiť z presného zásadu - 1:1.

V 83. min sme mohli viesť, keď Lallana šikovne poslal spätnú prihrávku na Keïtu, ale ten z jasnej pozície trafil len do miest, kde stál Bravo. O 3 minúty neskôr bol v šanci opäť Salah, ale činil sa Bravo. Krátko na sa to ešte záverečnú aktivitu The Reds snažil na gól premeniť Oxlade-Chamberlain a napokon sa to nepodarilo ani Mohamedovi Salahovi, ktorý v druhej minúte nadstavenia spálil dvojšancu, keď jeho hlavičku napokon spred bránkovej čiary vykopával Walker.

Tesne pred záverečným hvizdom mal Liverpool sľubný brejk, ale Shaqiri v dobrej pozícii nezakončil dobre.

O víťazovi teda museli rozhodnúť penalty. V druhej sérii sa pomýlil Wijnaldum, u ktorého už zdiaľky bolo vidieť, že nie je psychicky OK, a keďže bol spomedzi všetkých hráčov (za LFC premenili Shaqiri, Lallana, Oxlade-Chamberlain aj Salah. pozn.), ktorí na penaltu šli  jediný, čo zaváhal, prvú trofej v 2019/20 berie Manchester City.

- LFC bol v druhom polčase nebezpečnejší, je vidieť, že Klopp vie, ako má na Guardiolu hrať, rovnako tak vie aj to, že jeho tím má enormnú mentálnu silu i hernú kvalitu

- van Dijkov pokus skončil na brvne, to som už spomenul v komentári, lopta sa od neho obdarila na bránkovú čiaru a The Reds boli milimetre od gólu. Mnohým to pripomenulo situáciu z minulej sezóny, kedy Maného pokus tiež tiež len veľmi veľmi tesne neskončil gólom. The Cityzens teda majú v súbojoch s nami enormné šťastie.

- Klopp nenominovaním H. Wilsona na tento zápas, jasne ukázal, že s Walesanom nepočíta. Čakajme teda, že sa mladý talent poberie niekam inam

- Druhým do partie je Rhian Brewster. Tinedžer je hráčom, s ktorým Klopp počíta. Ak si ale mnohí mysleli, že tento 19-ročný útočník je už v 19/20 adeptom na rolu v prvom tíme, tak musia byť sklamaní, veď Brewster sa nedostal do nominácie zápasu, v ktorom bolo povolených až 6 striedaní. Akú má teda reálnu šancu, že sa dostane do nominácie duelu, kde sa môže striedať len trikrát? Ledaže v Ligovom pohári.