Coutinho má nový kontrakt. Všetko je v najlepšom poriadku

Nie, že by ma správa o tom, že Philippe Coutinho podpísal s klubom nový dlhodobý kontrakt nepotešila. Mrzí ma ale tendenčnosť klubu, ktorá týmto krokom zalepuje fanúšikom oči.

Populárny Couts, aktuálne jeden z ťahúňov The Reds, sa hneď po podpise zmluvy, ktorá nadobudne platnosť od júla tohto roku, vyjadril, že je v meste i klube šťastný, že si cení podporu, ktorú LFC dal jemu i jeho rodine a keď ešte novinár z Liverpool Echa James Pearce povedal, že Brazílčan nie je žiadny L. Suárez, ktorý klub opustil len 7 mesiacov po podpise nového kontraktu, tak sa zdá byť všetko v najlepšom poriadku.

24-ročný Coutinho teda, na prvý pohľad, odoláva záujmu Barcelony i PSG, na to dokedy si počkáme, čo ma ale zaráža na tomto celom je načasovanie. Však keby Couts nový kontrakt dostal 15. 3., asi by sa nič zásadné nestalo.

Počínanie LFC je ale vysoko tendenčné, pretože prichádza v dobe, kedy u fans rezonuje sklamanie z toho, že v januárovom prestupovom období do klubu nikto nepríde a to výrazne znižuje reálnosť dosiahnutia výsledkov, ktoré by potešili.

V čase, keď Klopp hovorí, že by aj rád niekoho kúpil, ale tých „správnych“ hráčov ich zamestnávatelia pustiť nechcú (čo sa dá zinterpretovať dvomi spôsobmi – 1. chceme Messiho, Ronalda, Griezmanna a pod., ponúkame aj adektvátnu čiastku, ale Barca, Real či Atlético proste o svoje hviezdy nehodlajú prísť, 2. chceme Messiho, ale ponuka na úrovni 500 libier sa zdá nenásytnej Barce primalá), v čase, kedy sa fans zasa raz rúca pekný sen, si ich klub udobruje takýmto vysoko tendenčným ťahom. Len aby bol pokoj. A tak sa bude najbližšie dni rozprávať o tom, že Little Magician zostáva v LFC na veľa veľa rokov a tým pádom sme všetci do jedného šťastní.

A tak sa tešme. Veď aj Klopp hovorí, že podpísanie Coutsa je smerom od Liverpoolu veľkým gestom, gestom, ktoré vypovedá o tom, že sa ten uberá správnym smerom. Takým istým, ako sú tí hráči, ktorí pri rieku Mersey aktuálne nechcú.

1 Comment

  1. JURAJ

    25. januára 2017 at 18:58

    Coutinho má nový kontrakt. Všetko je v najlepšom poriadku

    Nadpis lepší od posledného pomazania

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply