Daniel Sturridge kloppe na dvere základnej zostavy

Po tom ako Liverpool FC nestrelil gól na ihrisku Southamptonu FC (tretíkrát v sezóne z 12-tich zápasov) predstavuje zápas zo Sunderlandom AFC ideálnu príležitosť pre návrat Daniela Sturridga do základnej jedenástky a k streleniu jeho vôbec prvého gólu v tejto sezónne Premier League.

Aktuálna sezónna pre Sturridga musí byť veľmi frustrujúca. V anglickej repre strelil 2 góly v 4 zápasoch, v pohároch dal dokonca 4 góly v 2 zápasoch, ale v lige nie a nie sa trafiť. Rolu v tom zohráva aj fakt, že v lige dostáva pred ním prednosť Firmino a Sturridge nastupuje len na pár minút.

Kvôli jeho slabšej vyťaženosti zo strany Kloppa sa začali v anglických médiách objavovať správy o tom, že by mal v januári odísť preč. Ide skôr o novinárske kačice ako o overené informácie. Počas dobre rozbehnutej sezónny sa očakáva skôr posilnenie kádra ako jeho oslabenie. Aj keď človek nikdy nevie…

Prišiel čas Daniela Sturridga?

Vo všeobecnosti prevláda názor, že Sturridgove výkony v tejto sezóne sú veľmi slabé. Jeho nízka strelecká efektivita a časté prejavy frustrácie sú terčom kritiky zo strany novinárov a fanúšikov. Navyše Kloppov systém neustáleho napádania protivníka po strate lopty viac vyhovuje Firminovi ako Sturridgovi.

Po dlhšom období je Sturridge opäť v plnej kondícii, ale zatiaľ to je len tieň hráča, ktorý strelil v 33 zápasoch sezóny 2013/14 25 gólov a na ďalších 9 prihral. Návrat po zranení je pre každého hráča náročný a v prípade Sturridga, ktorý bol častejšie zranený ako hral, to musí byť ťažké. O tom, že je to výborný futbalista niet pochýb, len potrebuje čas, a hlavne pravidelne hrávať, aby sa dostal do rytmu.

Pri zranení Adama Lallanu a slabšej forme Wijnalduma sa naskytá šanca pre Sturridga. Trojlístok – Coutinho, Firmino, Mané – v súčasnosti patrí medzi najnebezpečnejšiu útočnú trojku na svete, ale Sunderland AFC rovnako ako Southampton FC bude betónovať a čakať na brejky. V takomto prípade by Klopp mohol na poste hrotového útočníka postaviť klasického zakončovateľa, ktorým Sturridge nepochybne je.

Coutinho by sa v tomto prípade posunul nižšie na post Wijnalduma a Firmino by sa posunul na krídlo. Firminovi sa najlepšie hrá na hrote, kde je veľmi produktívny, ale aj v niektorých zápasoch, kedy hral na krídle ukázal, že vie byť nebezpečný pre súpera aj z tejto pozície. Tento ťah by umožnil Kloppovi mať na ihrisku štyroch najtalentovanejších hráčov, ktorých má.

Daniel je stále dôležitou súčasťou tímu

Sturridge by určite nevyhral cenu pre „najlepšieho spoluhráča roka“, či „najsympatickejšieho hráča LFC“, ale jeho futbalové kvality prevyšujú všetky jeho negatíva. Sturridge disponuje vzácnou schopnosťou – dokáže sám vyhrať zápas pre svoj tím. Túto vlastnosť majú iba veľkí hráči. Jeho gólová produkcia v Liverpoole hovorí sama za seba (107 zápasov – 53 gólov). Štatistika, ktorou sa môžu pochváliť iba veľmi kvalitní zakončovatelia.

V januári, po odchode Maného na Africký pohár národov, sa vynára otázka kto ho nahradí? Daniel bude určite patriť medzi najvážnejších kandidátov. Samozrejme, ak už nebude v tom čase stabilným členom základnej zostavy. Štart proti Sunderlandu a prípadný gól by mu veľmi pomohol k zvýšeniu sebavedomia. Inštinkt „zabijaka“ určite nestratil, len ho treba v ňom opäť prebudiť.

Otázkou len zostáva, či Klopp vidí budúcnosť Sturridga v drese LFC, alebo v podobe zinkasovaných peňazí, ktoré by investoval do svojej novej posily (samozrejme ak by mu ich majitelia nechali na prestupy…).

zdroj: thisisanfield.com

6 Comments

 1. robroy

  24. novembra 2016 at 21:01

  No niekde som sa dočítal a vo vyjadrení jasne povedal, že sa nikam nechystá, a že bude rád, že je súčastou budovania mladého tímu..

  No je otázne, či mu KLopp dá šancu najbližší zápasm Osobne by som mu to doprial na Anfield prichádza Sundeland v značne „rozloženom“ stave, takže golovo by sa Daniel mohol. Má famozne štatistiky..

  • Trapy

   24. novembra 2016 at 22:09

   Ja by ju dal radsej Origimu,ako som uz pisal,podla mojho nazoru, obec nepasuje do Kloppovho systemu,ziaden pressing,ziaden osobny suboj,len premrhane sanse,sebec vzdy bol,aj za Lisa,je a bude.

   • robroy

    24. novembra 2016 at 23:33

    Ešte nie až tak dávno, aj ja som ho tu energicky( v príspevkoch ) predával a posielal preč, dôvod bol ten, že jeho priliš dlhá marodka bola minimálne podozrivá a vyvolávala pochybnosti v čase, ked sme poriadneho útočníka de facto, nemali.

    Daniel, zdá sa, sa konečne zdravotne ako-tak pozbieral, a ja verím, že po správnom uvážení, tomuto nesporne talentovanemu strelcovi NEdať šancu by bolo krátkozraké, nemusím tu hadam písať dôvody prečo som svoj názor zmenil, sú viac menej jasné.. Ano, šetrí sa, už nechodí tak bez hlavo do súbojov ako pred dvomi rokmi bolo a tu sebeckosť mu nezazlievam, je súčastou čistokrvných zakončovatelov..
    Origi sa mi velmi pozdáva má svoje prednosti, ale je zrejme ešte len v úzadí Kloppových plánov je velmi mladý, perspektívny a zrejme ešte má čas ukázať sa a presvedčit Kloppa, a nedostať sa na výhybku (smerom preč), ako Sakho, Teixeira, či Allen..

    Xabi, jasné, tak tipuješ čisté X-ko, či dvojku ? 😀

  • Xabi18

   24. novembra 2016 at 22:17

   Já jen, dle mě v lednu určitě neodejde. Mané odjede na APN a Klopp určitě nebude chtít řešit dvě náhrady místo jedné…Takhle se jen Studge posune na pozici Firmina, který se zasune a Origi bude první střídající…
   Sunderland právě podle mě není v rozloženém stavu…poslední dva zápasy vyhráli, k Defoeovi se góly připojil Anichebe a tak při brejcích můžou být nebezpeční !

 2. craby

  26. novembra 2016 at 13:05

  Tak Sturridge nakoniec ani nebude na lavicke nahradnikov. Dlho mu to zdravie nevydrzalo… 🙁

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply