Emre: Vím kde musím zlepšit svou hru

Emre Can

Emre Can v rozhovoru pro oficiální stránky klubu naznačil možnosti ve kterých by se měl zlepšit, pokud chce být tahounem zálohy Reds v této sezoně.

Emre se v těchto dnech poprvé představil v A-týmu Německa a ve včerejším (7.9.2015) zápase našich západních sousedů ve Skotsku si připsal i asistenci na druhou branku svého týmu.

V prvních čtyřech kolech se vždy dostal na hřiště i v dresu Liverpoolu. V prvních dvou kolech se Stoke a Bournemouthem jako střídající hráč. Proti Arsenalu a West Hamu už v základní sestavě.

Poté co ve své první sezoně na Anfieldu nastupoval převážně na pravé straně obrany se v letošní sezoně posunul zpátky na své místo ve středu zálohy.  Emre si však je vědom že zatím nepředvádí to nejlepší v sobě a ví, že se musí zlepšit.


EmrevsSkotsko

Pro lfc.com se rozmluvil: ” Chci se ještě více zapojovat do útočné fáze naší hry. Vím že můžu týmu více pomoci střílením branek a asistencemi na ně. “

” Snažím se zlepšit svou hru a proto na tréninku makám na 100 %. Jsem vždy odhodlaný týmu pomoci jak nejlépe to umím. Vždy na hřišti nechám vše, hodně pomáhám obraně. Nechci však být jen kluk co brání, chci pomáhat i v útoku.”

Henderson, Lucas, Allen, Milner a Rossiter, to je Emreho konkurence ve středu hřiště a on se tak musí ohánět aby si zajistil místo v základní sestavě.

Bývalá hvězda Leverkusenu slíbil že udělá vše co bude v jeho silách, aby ukázal Rodgersovi jeho kvality, schopnosti se dále učit a rozvíjet. Chce také ukázat své vůdčí schopnosti které už prokazoval v mládežnických výběrech Německa.

EmrevsChelsea

” Každý hráč se chce dostat do základní sestavy svého týmu. Každý tak na tréninku tvrdě maká aby ukázal manažerovi že si zaslouží hrát. V týmu je velká konkurence a nikdo tak nemá nic jisté. Konkurence je ale důležitá, bez té se člověk nemůže zlepšovat a není to dobré ani pro něj, ani pro tým. “

” Jsem připraven převzít ve své druhé sezoně větší zodpovědnost na hřišti. Má angličtina se pořád zlepšuje a s každým zápasem se cítím vyzrálejším hráčem.

Když hrajete ve středu pole, je na vašich zádech větší zodpovědnost než na kraji hřiště. Chci dát v letošní sezoně více branek a pomoci tak týmu k úspěchům. “

I když chce Emre skórovat častěji než tomu bylo v jeho první anglické sezoně, prozatím se mu skórovat nepodařilo.

” Nemám stanovený konkrétní cíl, dát pět nebo deset branek. Jdu za svým zápas po zápase a v každém chci skórovat. 

Loňskou sezonu jsem dal jen jeden gól a já chci dát více branek než v poslední sezoně. Laťku tak nemám nastavenou moc vysoko. “ uzavřel svůj rozhovor s úsměvem Emre.

 

2 Comments

 1. robroy

  8. septembra 2015 at 20:26

  Myslím, že na otázku : Kde si hráč môže, respektive, musí zlepšit hru, zhruba by mal aj poznať odpoved každý jeden jednotlivec a samozrejme aj trener ktorým by mal riešiť a tesne spolupracovať na nedostatkoch .. ale jasne, tu sa o tom lahko píše alebo filozofuje…Niekedy je to velmi tažké alebo dokonca neriešitelné.

  Emre skratka by rád bol viac ofenzívnejší…je to síce vlastnosť hráča užitočná a prospešná a dá sa relizovať vtedy, ked výlety pred súperovu 16-ku, teda napríklad E Cana, kryje spoluhráč s danými defenzívnymi vlastnosťami predstopéra, ktorého LFC vlastne ani nemá. Dokonca ho “robí” aj on sám. Myslím že ignorovanim nákupu tak potrebného hráča “špecialistu” na tieto účely Rodgers je spolupáchatelom množstva golov ktoré inkasujeme.

  Bohužial bazíruje na nakupoch haldy mladých hráčov ktorých rád značkuje ako “univerzálnych”, ktorých potom strká na rôzne posty niekedy úplne mimo, kde daný hráč pred sodomou najlepšie vynikal. Náš výkon doposial je jeden velký chaos, v ktorom sme nejak zošili 2 goly a 3 brvná. Stačilo však “mužstvo zo stredu tabulky” ktoré nás prečitalo a šli sme do kolien..Ja sa ešte divím, tým siedmym bodom..

  • Xabi18

   9. septembra 2015 at 7:44

   Souhlasím, pokud by Emre měl za sebou pořádného čističe alá Masch, měl by klid na ofenzivu, navíc skvěle brání ale mohl by více využivat ten potenciál ofenzivní. V repre Německa mu dají první minuty na hřišti a stejně je to na pozici pravého beka a on si stejně připsal asistenci, i když to bylo po jeho vyražené střele…

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply