ČESKO - SLOVENSKÝ WEB FANS LIVERPOOL FC, FUTBALOVÉHO TEAMU PREMIER LEAGUE

neprihlásený užívateľ

Academy news

Všetky info o mládeži LFC >> KLIK

Zápasy - program

PL 14/15 (V) - Swansea 16.3. 21:00, PREVIEW >>
FA 14/15 (D) - Blackburn 8.3. 17:00, PREVIEW >> 0:0
PL 14/15 (D) - Burnley 4.3. 21:00, PREVIEW >> 2:0
PL 14/15 (D) - Man City 1.3. 13:00, PREVIEW >> 2:1
EL 14/15 (V) - Beşiktaş 26.2. 19:00, PREVIEW >> 0:1, 4:5pen
::rozpis a výsledky 14/15
::ako a kde pozerať LFC
::stats hráčov 14/15

Tabuľka Premier League

DÔLEŽITÉ INFO:

Pomôž lfcway.com a staň sa redaktorom vyprofilovaného webu o Liverpool FC. Baví ťa písať, robiť grafiku, videá? Kontaktuj nás na [email protected]
Liverpool FC - LFCWAY.com > Fans zone > Blog > 3 x 3 = 3. Podľa dnešného LFC rozhodne
3 x 3 = 3. Podľa dnešného LFC rozhodne
Napsal uživatel kwopor    Čtvrtek, 04 Srpen 2011 09:39

LFC Week aj o tom ako klub predstavil letné posily až to nevydržala žiarovka, vtipné video a la Jovanovič, 18-ka aj naďalej vysoko vyhráva a možno najdôležitejšia info - F. Aurélio existuje!! Alebo ako sa kompetentní po dlhých týždňoch rozhodli spomenúť si, že aj tento Brazílčan je v kádri LFC.

Len tak som niečo hľadal na lfcway.com, pri pohľade na box "Zápasy" na homepage mi však do očí opäť raz udrela trojka. Nechcem faktu, že Liverpool FC dostal v každom jednom prípravnom zápase (bolo ich dovedna 5) tri góly, pripisovať žiadny symbolický význam, aj keď sa mi pri tomto v hlave okamžite vynárajú školské časy.

A tak len, aby reč nestála trikrát zaklepem na drevo, to, aby aj poverčiví boli spokojní, pripomeniem, že aj hmota je poznačená trojkou, veď skupenstvá poznáme len pevné, kvapalné a plynné, byť o trochu metafyzickejší tak mi okamžite napadne, že čas je na tom rovnako, veď minulosť, prítomnosť a budúcnosť.

Samozrejme je toho viac, známa hra, ktorá často pomáha ľuďom pri rozhodovaní sa používa kameň, papier a nožnice, no a napokon poznáme tri základné farby (žltú, modrú, červenú), pri oslavách sa na slávu volá 3x hurá a aj všetko najlepšie prichádza až do tretice. No, ešte trochu z vlastného - lfcway.com na jeseň tohto roku slávi práve 3 roky od svojho vzniku.

OK, dosť bolo, teraz už naozaj k podstate LFC Week, ktorý mapuje to najzaujímavejšie, čo sa v súvislosti s klubom v posledných dňoch udialo. Okienko pre špekulantov :) Prestúpi č. 3 z Newcastlu Jose Enrique do LFC? Máte tri možnosti (1./ Áno, 2./ Nie, 3./ Daj už s tou trojkou pokoj).

Úsmev na tvárach liverpoolskych fans privodil odchod Milana Jovanoviča do Anderlechtu. Ako sme sa už bavili v diskusii pod článkom, v ktorom o tejto skvelej správe informujeme, Benítezovo pôsobenie pri rieke Mersey nebolo len zlé. Takto by to nemal kategorizovať ani najväčší odporca Španielových praktík, za angažovanie tohto Srba by mu však, pravdupovediac mali na zadok značkovačom dobytka vypáliť zákaz nakupovať hráčov v dobe, kedy ho prepadne nával absolútnej ješitnosti.

No ale, keďže tu máme navodenú príjemnú atmosféru a k nej patrí aj smiech, tak len pripomeniem, že sa Jovanovič hneď v úvode svojho pôsobenia v Liverpoole ukázal ako skvelý zabávač a humorista v jednom. Viac vo videu.

Jovanovič má odhad

Potešil ma aj odchod Toma Inca. Vždy, keď som si počas posledných dvoch sezón na syna bývalého hráča LFC Paula spomenul, okrem jeho fajn rýchlosti a pomerne slušnej techniky, sa mi pred očami vynorilo nespočetne veľa situácií, ktoré, keby vyriešil hlavou (mám na mysli, použil mozog), tak sa tu teraz bavíme o tom, že máme v áčku skvelé mladé krídlo, ktoré čaká veľká budúcnosť.

Ale to možno aj v Blackpoole, kde podpísal 2-ročný kontrakt, ak ale Tom nezačne v situáciách, kedy má prihrať prihrávať a nie strieľať, či kľučkovať najmenej do troch protihráčov, a v tých, keď má strieľať proste strieľať, nie zašívať obsadených spoluhráčov, tak to o nijak oslnivej kariére rozhodne nebude.

Inak posledným hráčom v LFC, ktorý mozog zásadne nepoužíval bol Djbril Cissé a práve toho mi mladý Ince náramne pripomínal. To máš tak, keď ti bolo dopriate talentu, ale v hlave je na*ráno .. No nič, nechcem krivdiť ani jednému, ani druhému. Odchod 19-ročného krídelníka ma ale teší rovnako, ako ten Djibov pred rokmi.

Zostanem pri prestupoch. Hull City sa snaží získať Daniela Ayalu, ktorý si už na KC Stadium zahral počas hosťovania v 2010/11. Manažér The Tigers Nigel Pearson sa k prípadnému príchodu španielskeho futalistu vyjadril naskledovne: "Popýtali me sa na hráča, na ktorého sme podali ponuku. Či bude v tomto smre smerom k víkendu nejaký progres, povedať neviem."

Príjemná nôta pokračuje aj stredajším oficiálnym predstavením letných posíl. Henderson, Adam, Doni a Downing si sadli v miestnosti určenej na tlačovky pred novinárov a každý pekne v krátkosti porozprával o tom, aké je skvelé byť hráčom The Reds.

Po takejto povinnosti však to však treba začať pravidelne dokazovať na ihrisku. Napr. už v sobotu v ligovej generálke proti Valencii.

King Kenny je samozrejme rád, dokonca vyhlásil, že LFC by lepšieho majiteľa ako je Fenway Sports Group ani mať nemohol.

Rozhodne však cíti záväzok, veď John Henry, čo je hlava spoločnosti, uviedol, že TOP 4 túto sezónu proste byť musí. Pričom je úplne zrejmé, že pri filozofii - vložím peniaze a chcem, aby sa mi znásobili, sa proste o rok Liga majstrov hrať musí.

Veď, kde inde sa dajú zarobiť také obrovské prachy, ako práve v najsledovanejšej nadnárodnej klubovej súťaži sveta.

Ozaj, čo takto aj niečo poriešiť s elektrinou? :)

Svetlá počas tlačovky

Relatívne dobré info prišli aj od lekárov, ktorí nasadili Gerrardovi lieky na infekciu, ktorá sa mu dostala do operovaných triesel. Určite mnohých zaujíma, kde sa stala chyba, či Steve niekam trieslami liezol, alebo si len po horúcom letnom dni zabudol dať sprchu. No, každopádne ako hovorí Dalglish: "Steve nebude stáť príliš dlho, ale na tom, že sa vráti v septembri sa nič nemení."

Fabio Aurélio sa nevyparil!!! Kompetentní sa konečne rozhýbali a priniesli o tomto Brazílčanovi prvé letné správy. Na to, že už začal august je to teda poriadny výkon. No a aký typ správ sa v súvislosti s ľavým bekom, ktorý môže zaskočiť aj na kraji zálohy pravidelne čakajú?Áno, tí, čo sledujú The Reds vedia, že 31-ročný futbalista alias lazar na entú bol zase raz zranený. Teraz už ale začal trénovať s tímom, čo zvyšuje konkurenciu na ľavej strane obrany, kde to pri pohľade na káder tímu z Anfieldu vidím ako aktuálne najväčší problém.

Hrať by chcel aj Slovák Škrtel, ten má ale smolu, že ho lýtko, ktoré si minulý piatok na tréningu zranil, necháva v neistote. Stihne štart sezóny? Alebo nie? Tu už ani tá v úvode spomínaná trojka nepozná odpoveď. Inak Martin v 2010/11 nevynechal v PL ani jednu minútu.

Marshova 18-ka aj naďalej súperom nakladá. V 6 prípravných dueloch nastrieľala už 33 gólov, naposledy Macclesfield 4:0, keď sa dvomi gólmi predviedol Gainford, po jednom presnom zásahu pridali Morgan a portugalský mladík Baio.

Naopak sa nedarilo rezerve, ktorá prehrala s Tranmere 0:2, v poslednom zápase letnej prípravy účastníka League One, ktorý vedie ex-manažér rezervy John McMahon. Tím Rodolfa Borrella nastúpil v pomerne silnom zložení aj so Susom (vyrobil veľkú hrúbku pred 2. gólom), Coadym, El Zharom, Degenom, Jonesom v bráne, Ayalom, Wisdomom či Ecclestonom, no na fyzicky zdatnejšieho súpera nestačil.

Späť k A-tímu. Po poslednom zápase s Vålerenga (3:3) som sa dokonca aj ja potešil výkonu Aquilaniho. Ak by 27-ročný Talian hral vo väčšine svojich zápasov tak, ako tomu bolo v poslednej skoro 15-minútovke tohto zápasu, tak by hlasy o jeho zotrvaní na Anfielde boli nanajvýš oprávnené.

V strede liverpoolskeho poľa je ale pretlak, doslova ohromný, Alberto navyše stále nemá pridelené číslo dresu, ktoré nemá ani Insúa, nemal Jovanovič .. Leto ešte trvá a prestupový termín tiež, takže budeme múdrejší až 31. augusta.

Aktualizováno Čtvrtek, 04 Srpen 2011 12:08
 

Přidat komentář

LFCWAY.COM si vyhradzuje právo mazať všetky komentáre, či ich časti, ktoré porušujú pravidlá slušného správania sa. Buďme teda ľudia a podľa toho sa aj správajme :)

Ako si vložiť fotku (avatar) k nicku?


Vlož za pomoci BBCodes do komentárov viac smajlíkov - klikni na návod


Bezpečnostní kód
Obnovit

ŠTATISTIKY 2014/15 (po zápase s Man City 2:1)

GÓLY
10 Gerrard, Sterling 5 Lallana, Coutinho 4 Balotelli, J. Henderson
ASISTENCIE
11 Sterling 10 J. Henderson 7 Coutinho 4 Lallana
ZÁPASY (všetky súťaže)
40 Mignolet 38 J. Henderson, Coutinho 37 Škrtel 35 Sterling 33 Gerrard, Moreno
POČET MINÚT (všetky súťaže)
3643 Mignolet 3286 J. Henderson 3190 Škrtel 3085 Sterling 2832 Coutinho 2787 Moreno 2612 Gerrard 2540 Moreno
BODOVANIE HRÁČOV (na základe reviews, všetky súťaže)
27 Sterling, Coutinho 20 J. Henderson 17 Škrtel 13 Mignolet 8 Gerrard... -8 G. Johnson - 10 J. Enrique -18 Marković, -24 Lovren
HRÁČ ZÁPASU (všetky súťaže)
7 Sterling, Gerrard 5 Coutinho 4 Mignolet 3 J. Henderson, Emre Can
ŽLTÉ KARTY (všetky súťaže)
9 Gerrard 8 Škrtel 5 Lucas Leiva, J. Henderson, Balotelli, Moreno, Lovren 4 - Coutinho, Emre Can
ČERVENÉ KARTY (všetky súťaže)
1 Marković, Borini
HODNOTENIE (posledných 10 zápasov, škála 1 až 5, na hodnotenie na základe reviews)
2, 4, 2, 3, 2, 2, 3, 2, 2, 3 = priemer 2,5
FORMA (posledných 10 zápasov)
V P V V V V R V V R
ZRANENIA
10.3. Flanagan (koleno) 12.3. Gerrard (sval), J. Enrique (noha), Br. Jones (noha) 22.3. Lucas Leiva (triesla), 1.4. Ibe (koleno)

Krátke správy

Lloyd Jones putuje do IV. ligy

19-ročný stredný obranca U21 Lloyd Jones bude mesiac hosťovať v štvrtoligoom Accringtone Stanley. Pre urasteného stopéra je to už druhá krátkodobá hosťovačka v tejto sezóne začiatkom roka 2015 pôsobil takisto v tíme z League Two Cheltenhame.

 
Poznáme zostavy All Stars Game

Charitatívny zápas hviezd, v ktorom sa 29.3. na Anfielde proti sebe postavia výbery Stevena Gerrarda a Jamieho Carraghera, už pozná zostavy. Pozrite si video.

 
Liverpool pozná dátum odvety FA Cupu s Blackburnom

8.4. je dátum, ktorý si fanúšikovia The Reds istotne dobre zapamätajú.

Od 20.45 sa totiž v Ewood Parku hrá opakovaný zápas štvrťfinále najstaršej pohárovej súťaže sveta.Víťaz tohto duelu sa v boji o finále postaví proti Aston Ville.

 
LFC sa v FA Cupe môže s Arsenalom stretnúť až v prípadnom finále

Víťaz štvrťfinále FA Cupu LFC vs Blackburn sa v semifinále predstaví v Birminghame, kde sa stretne s Aston Villou. Rozhodol o tom žreb.

Istým teda je, že The Reds sa v aktuálnej edícii najstaršej futbalovej súťaže sveta s obhajcom Arsenalom stretnú najskôr vo finále. Najprv ale treba zvládnuť opakovaný duel s Rovers a potom aj ten proti Villans.

 
Wilson zariadil výhru v miniderby

Famózny obrat LFC U21 dokonal v 3. minúte nadstaveného času derby s Evertonom parádnou strelou spoza 16-ky Harry Wilson. Ofenzívny futbalista prišiel na ihrisko v 64. minúte a bol aj pri vyrovnávajúcom góle The Reds, ktorý po jeho priamom kope strelil v 73. minúte Cleary, írsky mladík v deň zápasu (9.3.) oslavujúci 19. narodeniny.

V dueli sa na prvých 45 minút predstavil aj Mamadou Sakho, ktorý ho bral ako dobrý dôvod na naberanie kondície a zápasovej praxe po zranení. Späť bol po čase aj Jack Dunn, v minulej sezóne najlepší strelec U21. Derby mohlo vidieť aj červenú kartu, resp. Jordan Williams, ktorý v závere duelu nešetrne sklzom zašiel do protihráča.

LFC sa týmto víťazstvom bodovo dotiahol na lídra Barclays Under 21 Premier League Division 1 Man Utd, má ale rovnako ako Tottenham o zápas menej.

LFC - Everton 2:1

góly: Cleary, H. Wilson

zostava: Vigouroux - J. Williams, L. Jones, M. Sakho (46. B. Smith), Maguire, O´Hanlon (32. Cleary), Stewart, Branagan, Dunn (64. H. Wilson), Canós, J. Sinclair

 
Chce niekto ísť na Liverpool FC Players’ Awards 2015?

Máme možnosť zakúpenia lístkov na Liverpool FC Players’ Awards 2015, oficiálny galavečer usporadúvaný klubom je aj o fanúšikoch, ak je tu teda niekto, kto by sa rád tejto "party" zúčastnil, nech sa ozve tu v diskusii, alebo potom na [email protected]

 

Liverpool FC

názov: LIVERPOOL FC
založený: 15.3. 1892
klubové farby: červená
prezývky: The Reds, LFC, Merseysiders

káder 14/15, stiahni: foto v plnom rozlíšení
majiteľ: Fenway Sports Group (USA)
štadión: Anfield (45.276 divákov)
úspechy: 18x majster Anglicka, 5x Liga majstrov (PEM), 3x Európska liga (Pohár UEFA), 7x FA Cup, 8x League Cup, 15x Community Shield, 3x Európsky Superpohár

Infobox

►►® LFCWAY_COM (v prevádzke od októbra 2008)
►► preklady, vlastné články, blogy, glosy, A-team, Akadémia, previews, zápasové komentáre, špeciály, rozhovory s fans, Fantasy League, lístky na zápasy, grafika, štatistiky, hráči na hosťovaniach, súpiska A-team, súpiska Akadémia, rozpis zápasov a výsledky A-teamu, rozpis zápasov a výsledky U21, rozpis zápasov a výsledky U18, vaša ideálna zostava, tipy redakcie, fanzone, komix, história LFC, chorály, videosekcia
►► lfcway.com_chat: porozprávajte sa s ďalšími fans The Reds
►► redakčný_tím
►► lfcway.com_VIDEO: naše videá

 


►► Chceš nám pomôcť s aktualizáciou webu?
►► Máš nápady, ktoré by ho mohli skvalitniť?
Staň sa súčasťou redakcie LFCWAY.COM !!!
►► Hľadáš priestor, kde by si si mohol oddýchnuť od bulváru a špekulácií a prečítať si aj niečo iné?
►► Chceš vymeniť banner či umiestniť reklamu u nás?
Kontaktuj nás na a [email protected]

 


pre fans baseballu

bazénová chemie

fórum pre tipérov

Sportuj.com

Posledné komentáre

 • tady musí dojít jednoznačně ke kompromisu. Nevím jaký plat má Coutinho,ale tito ... čítaj viac
  napísal cristiano.K.
 • Coutinho podpisal pred nedavnom zmluvu na nieco vyssie ako 80k/w libier... Sterl... čítaj viac
  napísal Jamie23
 • Vy jste mě ale špatně pochopili :-D :-D hodnotil jsem jen zápasy s Burnley a S´t... čítaj viac
  napísal Xabi18
 • tak ak ma 35 tyzdenne tak potom je tych 130 co pyta raz vela zaskuzi si viac aj ... čítaj viac
  napísal saty7
 • Lucas je zly priklad,tam je to jedno,ci je pred,alebo po zraneni,ale velmi dobry... čítaj viac
  napísal trapy
 • Môj názor je, že Raheema si treba každopádne udržat, ano, hoci aj za také prachy... čítaj viac
  napísal Rob Roy
 • Hendo odmietol 80tis./week,ale to bolo este na jesen.Novinari,co sa nezmozu na n... čítaj viac
  napísal trapy
 • na takychto informaciach je zavse kopec nepravdy .. v zasade by som ale pri konr... čítaj viac
  napísal kwopor
 • btw cital som nieco ze aj henderson odmietol novu zmluvu kvoli platu co je natom... čítaj viac
  napísal saty7