ČESKO - SLOVENSKÝ WEB FANS LIVERPOOL FC, FUTBALOVÉHO TEAMU PREMIER LEAGUE

neprihlásený užívateľ

Academy news

Všetky info o mládeži LFC >> KLIK

Zápasy - program

PL 14/15 (V) - Swansea 16.3. 21:00, PREVIEW >>
FA 14/15 (D) - Blackburn 8.3. 17:00, PREVIEW >> 0:0
PL 14/15 (D) - Burnley 4.3. 21:00, PREVIEW >> 2:0
PL 14/15 (D) - Man City 1.3. 13:00, PREVIEW >> 2:1
EL 14/15 (V) - Beşiktaş 26.2. 19:00, PREVIEW >> 0:1, 4:5pen
::rozpis a výsledky 14/15
::ako a kde pozerať LFC
::stats hráčov 14/15

Tabuľka Premier League

DÔLEŽITÉ INFO:

Pomôž lfcway.com a staň sa redaktorom vyprofilovaného webu o Liverpool FC. Baví ťa písať, robiť grafiku, videá? Kontaktuj nás na [email protected]
Liverpool FC - LFCWAY.com > Fans zone > Blog > Antiblog - alebo keď blog nie je blog
Antiblog - alebo keď blog nie je blog
Napsal uživatel RoboP    Sobota, 21 Červenec 2012 14:17

Nemám rád blogy (a ani blogerov). Preto som sa rozhodol napísať jeden aj ja. Prajem príjemné čítanie!

Takže, prečo nemám rád blogy? Alebo v tomto prípade by som mal skôr povedať zamyslenia, úvahy autora na nejakú tému. Blog je podľa mňa totižto niečo iné ako to, čo sa tu prezentuje. Blog je súvislé, chronologické zoradenie nejakých udalostí, pričom najnovšia je vždy navrchu článku (teda napr. to, čo uverejňuje teraz lfctour.com a čo som ja svojvoľne už dvakrát prerobil do podoby článku – sorry by that...).

Blog je aj to, keď má nejaký novinár, prípadne čitateľ, pocit, že má v sebe toľko "múdrych" názorov alebo postojov ku konkrétnym témam (politika, šport...), že sa rozhodne svoje výplody uverejňovať, väčšinou aj na pokračovanie. To, čo uverejňujeme na tomto webe teda podľa mňa nie sú blogy, ale skôr úvahy na danú tému, prípadne viac tém.

Takže, opravujem to, čo som napísal v úvode: nemám rád nie blogy, ale články, v ktorých sa autori snažia "nenápadne" vnútiť čitateľom svoj názor, v horšom prípade nepriamo a zároveň úmyselne ovplyvniť čitateľa, aby odsúdil názory a postoje niekoho iného. Takéto články sú pochopiteľne pre čitateľov atraktívne, vyvolávajú polemiku, dokonca vášne a rozhodne je k nim bohatšia diskusia ako napr. k článkom, kde sa píše o charitatívnej akcii LFC pre nevidiace deti.

Poďme teda uvažovať (blogovať?). A sľubujem, že z mojej strany je to posledná úvaha, ktorá sa na tomto webe objaví!

Prečo fandím Liverpoolu FC?

Keď sme boli malí chlapci a hrávali sme na dvore futbal, hádali sme sa pri rozlosovaní do dvoch mužstiev o to, kto bude Škótsko a kto Brazília. Všetci chceli byť Škótsko. Nevymýšľam si! Keď sme toto zvládli, potom sa "Škóti" hádali o to, kto bude Dalglish... Liverpoolu som fandil odkedy som začal sledovať futbal (cca od svojich 12-ich rokov, t.j. od roku 1977).

Samozrejme, aj ja priznávam, že najmä preto, že boli vtedy najlepší (aspoň pre mňa) a mali fantastických hráčov. Napriek tomu som sledoval aj iné mužstvá a postupom času pre mňa nebolo dôležité to, či je niekto najlepší alebo nie a fandil som aj iným, slabším mužstvám. Napríklad v Bratislave všetci chodili na Slovan, lebo bol slávny a dosahoval lepšie výsledky, ale ja som chodil na Inter. Nebudem tu nudiť vymenovávaním dôvodov.

Liverpoolu teda fandím preto, lebo sa mi vryli do pamäti aj do srdca od detstva. A keby som patril k tým, ktorí fandia len mužstvám, ktorým sa aktuálne darí, tak by som neprispieval na tento web, ale na web Barcy, Realu alebo Man City. Pochybujem, že bude niekto tvrdiť, že sa LFC v uplynulých rokoch darilo...

"Lebo Škrtel"

Áno, som hrdý na to, že je tento Slovák súčasťou takého slávneho tímu ako je LFC, som hrdý na to, že vyhral hlasovanie fanúšikov LFC za hráča sezóny 2011/12, som hrdý na to, že by ho chceli vidieť v mužstve aj iné renomované (alebo skôr bohaté a nenažrané) kluby.

Ale kde je povedané, že mám túto hrdosť schovávať len preto, aby ma niekto neobvinil, že sledujem Liverpool len kvôli nemu? Presne tak isto boli pyšní Česi na to, že tu hral Šmicer alebo Baroš. Tak isto ako oni vtedy, aj mne bude veľmi ľúto, ak Martin z LFC niekedy odíde, ale svet sa nezrúti a LFC bude pokračovať. Určite ho budem sledovať aj v jeho novom tíme a budem mu držať palce.

Tak isto, ako si pozriem zápasy Neapolu, lebo tam hrá Hamšík, alebo zápas Fenerbahce, lebo tam hrá Stoch a teraz sa budem tešiť na to, keď tam uvidím aj Kuyta.

"Pravý" fanúšik nesleduje iné tímy, iba svoj milovaný LFC. To sú výroky niektorých "hrdinov", ktorí sa snažia prezentovať ako tí, z ktorých by si mali ostatní brať príklad. To sú tí, ktorí sú presvedčení, že všetko je len čierne alebo biele a LFC je vždy ten biely a všetci ostatní sú čierni. Bohužiaľ (alebo chvalabohu), nie je to tak.

Komercia a čo s tým súvisí

Naozaj, Liverpool nie je vzor dokonalosti a čestnosti. Je rok 2012 a nie rok 1985 (a ani vtedy to nebolo až také ružové). Futbalovým (a nielen futbalovým) svetom vládnu peniaze, a kto si to neprizná, klame sám seba. Priznali to niektorí už aj na tomto webe a vo svojom "blogu" za to dokonca aj odsúdili našich nových majiteľov. Pokúsim sa urobiť to, čo odsudzujem zase ja. Vnútiť vám svoj názor (samozrejme, žartujem).

Tí informovanejší veľmi dobre vedia, že LFC bol len krôčik od bankrotu a bol tu uverejnený aj článok, kde sa písalo, že chýbal doslova iba jeden deň a LFC by dopadol podobne ako dopadol teraz glasgowský Rangers FC!

Vtedy by sa ukázalo, koľko je tu verných fanúšikov, ktorí by Liverpool prestali sledovať a "presunuli sa" k inému mužstvu. Našťastie sa tak nestalo a našťastie, že sa objavil niekto, kto zaplatil naše dlhy. Niekto, kto to neurobil preto, že je fanúšik LFC! Niekto, kto možno ani neovládal pravidlá európskeho futbalu (alebo pre nich socceru).

Noví majitelia to urobili preto, lebo zistili, že je tu klub s dlhou históriou a veľkými úspechmi, ktorý má veľa fanúšikov po celom svete a to by mohli využiť pre rozšírenie svojho podnikania aj v inom sektore ako doteraz. Je to čistá komercia!!! Vôbec to nesúvisí s láskou k Liverpoolu ani s nejakými čistými nezištnými úmyslami!

Tí, ktorí sa tu oháňajú tým, že my sme neminuli (a pravdepodobne ani v najbližších rokoch neminieme) toľko financií na nákup nových hráčov ako Man City, Chelsea, Paris SG a pod. a snažia sa z toho vyvodiť záver, že toto je lfcway, na ktorú sme boli a sme hrdí, sa veľmi mýli.

To, že nekupujeme drahých hráčov, tzv. žoldákov, ktorí prídu za peniazmi a za trofejami a nie za slávnym menom klubu nie je preto, že noví majitelia nechcú meno klubu týmto spôsobom dehonestovať, ale preto, že sú to Američania a minú len toľko peňazí, koľko je nutné.

Skúšajú, či to nepôjde s lacnejšími hráčmi a s lacnejším trénerom (prosím, priznajme si tento fakt, že Rodgers bol lacný, fakt o ktorom sa tu doteraz vôbec nehovorilo). Čo mi môžeme teraz vedieť, či sa nerozhodnú klub po čase predať zase niekomu inému, ak to týmto "lacným" spôsobom proste nepôjde.

Dalglish alebo "Nevstúpiš dvakrát do tej istej rieky"

Vyhadzov Kennyho Dalglisha vyvolal veľa vášní, podobne ako jeho opätovný príchod na post manažéra LFC. Vyhadzov však asi trochu viac... Väčšina komentárov, úvah alebo ak chcete blogov, ktorí na toto rozhodnutie našich majiteľov reagovali, sa niesla v duchu odsúdenia tohto kroku.

Argumenty boli typu: Nezaslúžil si to. Je to ikona a majitelia mu nesiahajú ani po členky. Aj keď výsledky boli zlé, ale hra sa zlepšila. No a čo, keď sme prehrali s loosermi, ale dokázali sme poraziť silné mužstvá. Vyhrali sme Carling Cup a boli vo finále FA Cupu. Vyhlasovali, že budú trpezliví a nedodržali to. A podobne.

Poďme pekne po poriadku. Majitelia nesiahajú Kennymu ani po členky, lebo nevedia hrať futbal tak ako on, nedosiahli také úspechy ako on a nie sú to tak charakterní ľudia ako on. Súhlas. Ale! Tak, ako som písal vyššie, futbal je biznis, FSG sú biznismeni a LFC je súčasťou tohto biznisu, či sa to niekomu páči alebo nie.

Predstavte si, že vlastníte firmu a hľadáte niekoho, kto by sa mal starať o vašu novú pobočku, ktorú ste práve odkúpili. Dozviete sa, že je voľný manažér, ktorý mal predtým veľké úspechy a aj keď už dlhšie v tomto odbore nepracoval, angažujete ho. Po roku a pol však zistíte, že pobočka neprosperuje tak, ako ste si predstavovali.

Áno, novému manažérovi sa podarilo pár dobrých obchodov, v ktorých bol úspešnejší ako konkurencia, ale celkovo priviedol pobočku do horšej bilancie ako bola predtým. Čo urobí dobrý biznisman? Dá manažérovi ešte šancu? Ak chce skrachovať, tak možno.

Kenny prišiel do tímu ako ikona Liverpoolu a v klube aj medzi fanúšikmi zavládla eufória, že konečne prišiel spasiteľ. Určite to tak cítili aj hráči. Po čase (bohužiaľ veľmi krátkom) však eufória opadla a začali prichádzať sklamania.

Myslím si, že najmä u hráčov to trvalo veľmi krátko a prestali vnímať Dalglisha ako idol a autoritu a začali ho registrovať skôr ako dobrého deduška, ktorý sa sem-tam objaví na tréningu alebo sa dokonca doňho aj zapojí a počas zápasov sedí väčšinou nešťastne na lavičke, nevie zareagovať na vývoj zápasu a ak dajú gól, začne radostne pobehovať popri lajne so slzami v očiach.

Viem, že viacerým teraz vzkypela žlč a ospravedlňujem sa za to. Ja som presvedčený, že Kenny je ikona, že je idol, že to je človek, ktorý má úžasné povahové vlastnosti a charizmu a veľmi oceňujem napríklad aj jeho postoj k Suárezovi pri jeho kauze.

Ale ako manažér v minulej sezóne proste zlyhal (neznamená to, že ho odsudzujem, beriem to iba ako fakt). Dobré výsledky proti silným mužstvám boli podľa mňa skôr zásluhou toho, že sa hráči sami vyhecovali a chceli sa v týchto zápasoch vytiahnuť a poraziť svojich najvážnejších konkurentov. Priznajme si aj to, že CC sme získali len tak-tak a snaha získať ho zo strany mužstiev z Top4 bola viac ako diskutabilná.

Prečo však hráči zlyhali v zápasoch so slabšími mužstvami, alebo v zápasoch, v ktorých akože o nič nešlo (figu borovú nešlo, išlo o meno Liverpoolu!)? Prečo zlyhali posily, ktoré Kenny priviedol pred sezónou? Veď to boli hráči, ktorých sme podpísali preto, lebo nás svojimi výkonmi v svojom klube asi niečím zaujali, či nie?

Prečo sme nakúpili takmer výhradne britských hráčov? Naozaj neviem, ale nemyslím si, že to treba zvaľovať na Comolliho, ktorý nie je Brit, ale Francúz. Dalglish je Škót a určite aj "hrdý národovec", takže je väčšia pravdepodobnosť, že to chcel on. Potom s tým samozrejme súvisí aj to, prečo tvrdohlavo staval hráčov, ktorých nakúpil, aj keď sa im nedarilo. Prečo sa im však nedarilo?

Prečo hráči, ktorí boli oporami vo svojich predchádzajúcich kluboch, nedokázali svoje schopnosti ukázať aj v drese Liverpoolu? Bolo to iba väčším tlakom v takom veľkom klube ako je LFC? Bolo to zlým tréningom, zlou taktikou, zle volenou zostavou? Fakt neviem. Uvidíme, či hráči, ktorí pod Kennym sklamali, zázračne ožijú pod Rodgersom.

"Judáš" Torres

Nedá mi v tejto súvislosti sa vyjadriť aj k tomuto hráčovi. Možno to na prvý pohľad nesúvisí s tým, čo som doteraz napísal, ale na druhý pohľad už možno áno. Jeho pôsobenie ako hráča v LFC aj jeho odchod ku konkurencii s tým totiž súvisí.

Väčšina tých fanúšikov, ktorí milujú svoj klub, milujú aj hráčov, ktorí pomáhajú klubu dosahovať úspechy. Fernando dal za LFC v 142 zápasoch 106 gólov. To je málo? Nepomohol "trochu" Liverpoolu? Nie trochu ale dosť!

Dal góly v PL aj v Lige majstrov a prinášal nám svojou hrou radosť. Milovali sme ho, tešili sme sa na každý jeho zápas, na spoluprácu s Gerrardom, na prieniky a krásne gólové streky. Hnusný Judáš. Futbal je o peniazoch (nepísal som to už náhodou vyššie?) a ak si to neuvedomíme, budeme sklamaní vždy, keď odíde taký hráč, ako bol Torres.

Išiel za peniazmi, za trofejami. No a? Všetky reči o tom, ako v LFC takýchto hráčov nechceme a ako budeme fandiť Liverpoolu, aj keď nevyhrá PL ešte zopár rokov, sú len účelovou výpoveďou tých, ktorí sa chcú zviditeľniť a prezentovať sa ako "praví" fanúšikovia.

Je to veľmi jednoduché takto na diaľku niekoho odsúdiť. Rád by som videl týchto ľudí, ako by reagovali v reálnom živote, keby im niekto ponúkol vysokú sumu peňazí, ak zmenia zamestnanie a prejdú ku konkurencii. Na čo sa tu vlastne hráme? Som presvedčený, že nemáme právo niekoho súdiť. Máme právo byť sklamaní, smutní, môžeme si poplakať (už som to urobil), ale to je tak všetko. Takýchto odchodov ešte bude.

Modlime sa skôr za to, aby k nám neprišli hráči, ktorí klub neposunú vpred. Bez ohľadu na to, či budú lacní alebo drahí. Mne je jedno, či stál Carroll 35 miliónov libier alebo 5 Eur. Ak bude dávať góly, nech stál hoci aj 100 miliónov, nie sú to moje peniaze a je mi to jedno. Ak bude hrať slabo a neprispeje k tomu, aby sme sa dostali do Top4, nech má cenu iba milión, nechcem aby takýto hráč za LFC hrával.

"Nudná" Barcelona

Rodgers chce hrať systém Tiki-Taka, aj keď podľa jeho aktuálneho vyjadrenia už pochopil, že v LFC na to asi zatiaľ nemá vhodných hráčov.

Je jasné, že nechce kopírovať systém Barcelony, lebo si uvedomuje, že to v podmienkach PL proste nejde. A fanúšik LFC by takýto systém možno ani neprijal. Priznávam, že mňa hra Barcy tiež často nudí, ale na druhej strane uznávam to, čo dokázali, to, akí sú to technicky a takticky vyspelí hráči, to, že im súper nie je schopný zobrať loptu a preto takýto herný systém proste zhadzuje, aby to tak hlúpo nevyzeralo, keď prehrá... Naozaj, klobúk dolu aj predtým, čo s nimi dosiahol Pepe Guardiola.

Zhadzovať hru Barcelony sa však medzi fanúšikmi stalo v poslednom čase módou (tak ako je na livernete módou zbožňovať a idealizovať si Lucasa).

Proste všetci majú pocit, že je to IN. Ja sa nehanbím za to, že sa na Barcelonu pozerám rád. Rád sa pozriem aj na Real Madrid aj na iné zápasy. Páči sa mi ako hrá Messi, Iniesta, Xavi, aj ako hrajú Ronaldo, Alonso, či Marcelo. Ďalšou módou je vyhlasovať o sebe, že ma nezaujíma Primera Division, Majstrovstvá Európy a ani Majstrovstvá sveta, lebo tam nehrá Liverpool.

Neviem prečo. Asi aby tí dotyční vyzerali ako tí najvernejší fanúšikovia Liverpoolu. Ja sledujem všetko, ak mám na to čas. Ak nepozerám zápasy iných mužstiev a iné ligy, ako môžem objektívne hodnotiť hráčov? Ako sa môžem vôbec k futbalu vyjadrovať?

Brendan Rodgers

Hej, hej, už končím... Brendana Rodgersa všetci chvália za to, čo dokázal so Swansea, za to, aký je ambiciózny, odvážny, za to, čo vyhlasuje v médiách a chvália ho aj naši hráči (žeby za to, aby sa mu zalíškali? verme, že to myslia úprimne...).

Znovu opakujem. Nič nie je iba biele alebo iba čierne. Rodgers trénoval Swansea, ktorá bola nováčikom PL a mohla iba prekvapiť. Podarilo sa. Vo Swansea však naňho a ani na hráčov nebol taký tlak, aký je a bude v Liverpoole.

Dúfam, že bude úspešný aj u nás, aj keď práve v súvislosti s tým, že nevidím všetko len čiernobielo, sa už začínam niektorých vecí báť. Napríklad toho, že chceme hrať na 3 útočníkov a my ich reálne nemáme. Suárez, Borini a ďalší je kto?

Podľa doterajších Brendanových vyjadrení to asi nebude Andy Carroll. Bellamy, to všetci vieme, neodohrá ani tretinu zápasov, a možno nakoniec predsa len odíde do Cardiffu alebo niekde inde. Sterlinga chce dať Rodgers na hosťovanie (to mňa osobne mrzí, Kenny nech bol aký bol, ale aspoň mu dal šancu).

Kto teda? Eccleston? Morgan? Alebo snáď Cole? Alebo kúpime ešte jedného útočníka? Downing útočník nie je a podľa mňa sa do Rodgersovej koncepcie ani veľmi nehodí. Na moje prekvapenie však podľa rôznych zdrojov kupujeme (ja dúfam, že to nie je pravda) ďalšieho záložníka (Joe Allen zo Swansea). Nemáme ich náhodu dosť?

Už keď mal prísť Sigurdsson, tak boli viacerí z nás proti a toto nebude omnoho iné. Kto bude potom nastupovať v trojčlennej zálohe? Lucas, Gerrard, Allen? Alebo tam bude Henderson? Ak áno, tak kto tam nebude? Shelvey? Pôjde tiež na hosťovanie? Aquilani? Adam? Spearing? Coady?

Súhlasím, že potrebujeme širší káder, keďže nás čaká tento rok aj Európska liga, ale nemali by sme radšej kúpiť teda útočníka alebo krídlo? Práve kvôli týmto pochybnostiam a napriek všetkým pozitívnym očakávaniam viem, že nie je všetko iba čierne alebo biele (nepoužil som to náhodou vo svojom "blogu – neblogu" už príliš často?). Ani Rodgers nie je iba biely, ale dúfajme, že budeme mať v tejto sezóne viac dôvodov na radosť ako v minulej a držme mu palce.

Záver

Nazval som túto svoju úvahu ako Antiblog, z dôvodov ako som naznačil v úvode, ale samozrejme, že nie je smerovaný proti (ANTI) niekomu, ani nechce nikoho uraziť, ani nikomu nič vnucovať. Práve naopak. Chcel som len prezentovať aj trochu iné názory ako tie, ktoré sú na viacerých weboch väčšinovými názormi. Možno sa nájde aj niekto, kto s niečím, čo som tu napísal bude súhlasiť. Tým ostatným sa ospravedlňujem.

  

Aktualizováno Sobota, 21 Červenec 2012 14:37
 

Přidat komentář

LFCWAY.COM si vyhradzuje právo mazať všetky komentáre, či ich časti, ktoré porušujú pravidlá slušného správania sa. Buďme teda ľudia a podľa toho sa aj správajme :)

Ako si vložiť fotku (avatar) k nicku?


Vlož za pomoci BBCodes do komentárov viac smajlíkov - klikni na návod


Bezpečnostní kód
Obnovit

ŠTATISTIKY 2014/15 (po zápase s Man City 2:1)

GÓLY
10 Gerrard, Sterling 5 Lallana, Coutinho 4 Balotelli, J. Henderson
ASISTENCIE
11 Sterling 10 J. Henderson 7 Coutinho 4 Lallana
ZÁPASY (všetky súťaže)
40 Mignolet 38 J. Henderson, Coutinho 37 Škrtel 35 Sterling 33 Gerrard, Moreno
POČET MINÚT (všetky súťaže)
3643 Mignolet 3286 J. Henderson 3190 Škrtel 3085 Sterling 2832 Coutinho 2787 Moreno 2612 Gerrard 2540 Moreno
BODOVANIE HRÁČOV (na základe reviews, všetky súťaže)
27 Sterling, Coutinho 20 J. Henderson 17 Škrtel 13 Mignolet 8 Gerrard... -8 G. Johnson - 10 J. Enrique -18 Marković, -24 Lovren
HRÁČ ZÁPASU (všetky súťaže)
7 Sterling, Gerrard 5 Coutinho 4 Mignolet 3 J. Henderson, Emre Can
ŽLTÉ KARTY (všetky súťaže)
9 Gerrard 8 Škrtel 5 Lucas Leiva, J. Henderson, Balotelli, Moreno, Lovren 4 - Coutinho, Emre Can
ČERVENÉ KARTY (všetky súťaže)
1 Marković, Borini
HODNOTENIE (posledných 10 zápasov, škála 1 až 5, na hodnotenie na základe reviews)
2, 4, 2, 3, 2, 2, 3, 2, 2, 3 = priemer 2,5
FORMA (posledných 10 zápasov)
V P V V V V R V V R
ZRANENIA
10.3. Flanagan (koleno) 12.3. Gerrard (sval), J. Enrique (noha), Br. Jones (noha) 22.3. Lucas Leiva (triesla), 1.4. Ibe (koleno)

Krátke správy

Lloyd Jones putuje do IV. ligy

19-ročný stredný obranca U21 Lloyd Jones bude mesiac hosťovať v štvrtoligoom Accringtone Stanley. Pre urasteného stopéra je to už druhá krátkodobá hosťovačka v tejto sezóne začiatkom roka 2015 pôsobil takisto v tíme z League Two Cheltenhame.

 
Poznáme zostavy All Stars Game

Charitatívny zápas hviezd, v ktorom sa 29.3. na Anfielde proti sebe postavia výbery Stevena Gerrarda a Jamieho Carraghera, už pozná zostavy. Pozrite si video.

 
Liverpool pozná dátum odvety FA Cupu s Blackburnom

8.4. je dátum, ktorý si fanúšikovia The Reds istotne dobre zapamätajú.

Od 20.45 sa totiž v Ewood Parku hrá opakovaný zápas štvrťfinále najstaršej pohárovej súťaže sveta.Víťaz tohto duelu sa v boji o finále postaví proti Aston Ville.

 
LFC sa v FA Cupe môže s Arsenalom stretnúť až v prípadnom finále

Víťaz štvrťfinále FA Cupu LFC vs Blackburn sa v semifinále predstaví v Birminghame, kde sa stretne s Aston Villou. Rozhodol o tom žreb.

Istým teda je, že The Reds sa v aktuálnej edícii najstaršej futbalovej súťaže sveta s obhajcom Arsenalom stretnú najskôr vo finále. Najprv ale treba zvládnuť opakovaný duel s Rovers a potom aj ten proti Villans.

 
Wilson zariadil výhru v miniderby

Famózny obrat LFC U21 dokonal v 3. minúte nadstaveného času derby s Evertonom parádnou strelou spoza 16-ky Harry Wilson. Ofenzívny futbalista prišiel na ihrisko v 64. minúte a bol aj pri vyrovnávajúcom góle The Reds, ktorý po jeho priamom kope strelil v 73. minúte Cleary, írsky mladík v deň zápasu (9.3.) oslavujúci 19. narodeniny.

V dueli sa na prvých 45 minút predstavil aj Mamadou Sakho, ktorý ho bral ako dobrý dôvod na naberanie kondície a zápasovej praxe po zranení. Späť bol po čase aj Jack Dunn, v minulej sezóne najlepší strelec U21. Derby mohlo vidieť aj červenú kartu, resp. Jordan Williams, ktorý v závere duelu nešetrne sklzom zašiel do protihráča.

LFC sa týmto víťazstvom bodovo dotiahol na lídra Barclays Under 21 Premier League Division 1 Man Utd, má ale rovnako ako Tottenham o zápas menej.

LFC - Everton 2:1

góly: Cleary, H. Wilson

zostava: Vigouroux - J. Williams, L. Jones, M. Sakho (46. B. Smith), Maguire, O´Hanlon (32. Cleary), Stewart, Branagan, Dunn (64. H. Wilson), Canós, J. Sinclair

 
Chce niekto ísť na Liverpool FC Players’ Awards 2015?

Máme možnosť zakúpenia lístkov na Liverpool FC Players’ Awards 2015, oficiálny galavečer usporadúvaný klubom je aj o fanúšikoch, ak je tu teda niekto, kto by sa rád tejto "party" zúčastnil, nech sa ozve tu v diskusii, alebo potom na [email protected]

 

Liverpool FC

názov: LIVERPOOL FC
založený: 15.3. 1892
klubové farby: červená
prezývky: The Reds, LFC, Merseysiders

káder 14/15, stiahni: foto v plnom rozlíšení
majiteľ: Fenway Sports Group (USA)
štadión: Anfield (45.276 divákov)
úspechy: 18x majster Anglicka, 5x Liga majstrov (PEM), 3x Európska liga (Pohár UEFA), 7x FA Cup, 8x League Cup, 15x Community Shield, 3x Európsky Superpohár

Infobox

►►® LFCWAY_COM (v prevádzke od októbra 2008)
►► preklady, vlastné články, blogy, glosy, A-team, Akadémia, previews, zápasové komentáre, špeciály, rozhovory s fans, Fantasy League, lístky na zápasy, grafika, štatistiky, hráči na hosťovaniach, súpiska A-team, súpiska Akadémia, rozpis zápasov a výsledky A-teamu, rozpis zápasov a výsledky U21, rozpis zápasov a výsledky U18, vaša ideálna zostava, tipy redakcie, fanzone, komix, história LFC, chorály, videosekcia
►► lfcway.com_chat: porozprávajte sa s ďalšími fans The Reds
►► redakčný_tím
►► lfcway.com_VIDEO: naše videá

 


►► Chceš nám pomôcť s aktualizáciou webu?
►► Máš nápady, ktoré by ho mohli skvalitniť?
Staň sa súčasťou redakcie LFCWAY.COM !!!
►► Hľadáš priestor, kde by si si mohol oddýchnuť od bulváru a špekulácií a prečítať si aj niečo iné?
►► Chceš vymeniť banner či umiestniť reklamu u nás?
Kontaktuj nás na a [email protected]

 


pre fans baseballu

bazénová chemie

fórum pre tipérov

Sportuj.com

Posledné komentáre

 • Coutinho podpisal pred nedavnom zmluvu na nieco vyssie ako 80k/w libier... Sterl... čítaj viac
  napísal Jamie23
 • Vy jste mě ale špatně pochopili :-D :-D hodnotil jsem jen zápasy s Burnley a S´t... čítaj viac
  napísal Xabi18
 • tak ak ma 35 tyzdenne tak potom je tych 130 co pyta raz vela zaskuzi si viac aj ... čítaj viac
  napísal saty7
 • Lucas je zly priklad,tam je to jedno,ci je pred,alebo po zraneni,ale velmi dobry... čítaj viac
  napísal trapy
 • Môj názor je, že Raheema si treba každopádne udržat, ano, hoci aj za také prachy... čítaj viac
  napísal Rob Roy
 • Hendo odmietol 80tis./week,ale to bolo este na jesen.Novinari,co sa nezmozu na n... čítaj viac
  napísal trapy
 • na takychto informaciach je zavse kopec nepravdy .. v zasade by som ale pri konr... čítaj viac
  napísal kwopor
 • btw cital som nieco ze aj henderson odmietol novu zmluvu kvoli platu co je natom... čítaj viac
  napísal saty7
 • rozhodne by som ho nenechal pytat si kolko sa mu zaziada nemam presne info otom ... čítaj viac
  napísal saty7