NEBULVÁRNY WEB FANS LIVERPOOL FC, TEAMU PREMIER LEAGUE

neprihlásený užívateľ

Zápasy

Premier League  (V)  - Sunderland, 10.3. 16:00, PREVIEW >>
Premier League  (D)  - Arsenal, 3.3. 13:45, PREVIEW >>1:2
Carling Cup (N)  - Cardiff City, 26.2. 17:00, PREVIEW >>  3:2pp
FA Cup (D)  - Brighton&Hove, 19.2. 17:30, PREVIEW >> 6:1
Premier League (V) - Man Utd, 11.2. 13:45, PREVIEW >> 1:2
Rozpis a výsledky 2011/12 Súpiska/Stats 2011/12 >>

Tabuľka

DÔLEŽITÉ INFO:

 
>>> V dolnej časti lfcway.com (štatistiky, zaujímavosti, grafika) je najnovšie umiestnený slider, ktorý obsahuje položky "Štatistiky 11/12", "Narodeniny/Zranenia" a "Video týždňa". Buďte teda v obraze a majte vedomosť aj v tejto oblasti >>> Zimné prestupy 2011/12. Kto si to namieril do LFC? Kto naopak z neho odišiel? Prečítajte si súhrn overených transfer info týkjajúcich sa januára 2011. >>> Hľadáme niekoho, kto by nám pomohol s lfcway.com. 1./ niekoho na preklady anglických článkov, 2./ niekoho na robenie wallpapers, či videí. Záujemcovia, píšte na [email protected] >>> Nový seriál lfcway.com, kde hrá prím abeceda. Stačí len kliknúť a čítať. Zaujímavé info prídu okamžite na rad. >>> Buďte v obraze, čo The Reds práve čaká, či čo stojí za prečítanie si, kde si stiahnuť zápasy LFC. Viditeľný farebný (zelená, žltá, modrá, ružová) box nachádzajúci sa pod glosou vám poslúži ako program najbližších zápasov áčka, rezervy či 18-ky a tiež ako výber toho najzaujímavejšieho, čo sa dostalo na stránky lfcway.com >>> Kto všetko hrá za mládežnícke výbery LFC. Pozrite si zostavy rezervy, 18-ky a 16-ky >>> Komplet profily liverpoolskych hráčov - kto vlastne za LFC hrá >>> Pozrite si pár grafických návrhov na tému Liverpool FC
Liverpool FC - LFCWAY.com > Rubriky > Fans zone > Blog > Dve tváre LFC alebo ako biznis vyhral nad človekom
Dve tváre LFC alebo ako biznis vyhral nad človekom
Napsal uživatel kwopor    Úterý, 14 Únor 2012 10:52

Ľudia sú radi fanúšikmi a keď sa im krivdí, tak sú zasa radi moralistami či dokonca tými, ktorí by dotyčnému dali aj po papuli, keby na to prišlo. Moralistami sú však často a radi aj tí, čo sedia na teplých miestach v kanceláriách, tí, čo riadia klub, alebo skôr vlastne tí, ktorým mozgy opantávajú peniaze a moc.

Suárez v posledných týždňoch priam bytostne potreboval podporu oboch skupín. Tej fanúšikovskej sa mu dostalo v hojnej miere, vedenie postupne ale isto ustupovalo zo svojich pozícií, až napokon úplne "vyklidilo prostor."

Tisíce priaznivcov sa teraz oháňa výkladom YNWA. To pekné klišé o tom, ako vlastne nikdy nejdeš sám, pretože tu vždy je niekto (LFC), na koho sa môžeš spoľahnúť, dostalo vážnu trhlinu. Paradoxne, či skôr smutne je jej tvorcom samotný Liverpool FC.

V celom tomto probléme sú len dve roviny. Prvá má prívlastok morálna a tá druhá je potom ekonomická. V ideálnom svete by sa obe pekne dopĺňali, v tom našom reálnom až príliš konkrétnom liverpoolskom sa ale bijú. A vlastne na druhej strane aj nie. Záleží len na uhle pohľadu.

Ak sa na kauzu Suárez vs Evra budeme pozerať ako fanúšikovia, pripomínam, že emóciami nabití jedinci, ktorí osobne prežívajú každú jednu nepremenenú šancu, neodpískaný faul súpera, chybnú zostavu, striedanie a pod., tak budeme vidieť nasledovné:

Klub, ktorý sa roky všade možne oháňajúci zmyslom YNWA, sa proste nepostavil za svojho kľúčového hráča. Ak po vypuknutí kauzy tomu tak bolo, tak postupne, ako plynul čas, úplne zrejme prešiel na stranu tých, ktorí 25-ročnému Uruguajčanovi na štadiónoch či po internetových diskusiách nadávali od vtedy, čo zaúradovala klamárska mrdka Evra (za tieto prívlastky si pokojne doplňte, čo vám napadne - aby to zase nevyznelo až tak zle, tak pokojne aj charakterný miláčik a chúďatko obeť).

LFC prešiel na stranu FA, ktorú smerom k Uruguajčanovi rozohrala jednu vrcholne nechutnú tendenčnú hru, prešiel na stranu tých (Bernard, Powar, G. Taylor, Grebby, McGrath a pod.), ktorí nepotrebovali dôkaz na to, aby vedeli, že Suárez proste rasistom je, lebo sa dostal do sporu s človekom tmavej pleti. Prezumpcia neviny, rešpektovanie druhého, pozitívna diskriminácia? Ale, prosím vás, toto títo prirodzení pokrytci predsa neriešia a ani riešiť nemôžu, lebo to by najprv museli urobiť nemožné - dokázať sa pozrieť aj ďalej, ako len na špičku vlastného nosa.

David Martinez, takisto fanúšik majúci samozrejme fanúšikovský pohľad dokonca hovorí o tom, že Luis Suárez aktuálne kráča sám. Aké to trpké zistenie hneď po tom, ako svojou stále poslabšou angličtinou pochopil, čo sa v klubovej hymne spieva.

Poďme sa však na vec pozrieť z pohľadu biznismenov. Vedenie sa za Suáreza hneď po októbrovom začiatku tejto veľkej ´Ferguson feat. FA hry´ postavilo. Aj Dalglish, ktorého dnes mnohí hania za to,  že si neotvoril ústa nevidiac, že v nich má napchatú klubovú ponožku. Prišli na rad tričká (ktoré aktuálne vyznievajú ako jedna veľká trápna šaškárna), aby Suárez videl, že v tom nie je sám.

Od Evrovho nepodloženého obvinenia tu ale bol jeden veľmi masívny moment - dnešnému svetu stačí prvý plán. Stačí, že si 99 zo 100 ľudí niekde prečíta, že je Suárez rasista a berie to ako holý fakt, ako nemennú pravdu, ktorí mnohí šíria ďalej. Bez preverenia si info, bez chtíču dozvedieť sa ako to vlastne je.

Médiá sa predháňali v tom, kto prvý Suáreza odsúdi, meno Liverpool FC sa začalo devalvovať. No a keď sa technický futbalista pred zápasom (a vlastne aj po ňom) s mancs na OT (1:2) zachoval ako človek, vedenie sa pod tlakom okolia zachovalo svojsky - teda po businesmansky. Lebo obchody treba chrániť a popravde, čím dlhšie by sa táto kauza živila, tým horšie pre finančné aktivity.

Celú situáciu bolo potrebné zahrabať pod zem čo najskôr. Preto ospravedlnenie smerom k ochotníkovi Evrovi, preto jedno veľké prepáč smerom k Fergusonovi v podstate za to, že si dovolil obtrieť tú svoju uslintanú hubu o hráča iného klubu (pričom ako pravý demagóg v časoch, keď mali svoje ďaleko nemorálnejšie aféry ako je trápne nepodanie ruky Giggs, Rooney, Cantona či R. Ferdinand, tak samozrejme svojím mľaskaním nikoho neotravoval) a za to, že keď ruku nepodá Suárez, je to na všeobecné odsúdenie, ale keď ju nepodá drogového dílera náramne pripomínajúci Ferdo, je to vlastne všetko ok.

Do toho prišiel telefonát od Standard Chartered Bank. Tá do klubu dáva až príliš veľa peňazí na to, aby bola ticho. Netuším, čo všetko si o prípade prečítali, jedno je však jasné - sú to obchodníci, ktorým, opakujem, táto kauza výrazne kazí kšefty, lebo ľudia sa nepýtajú, čo je za tým, že Suárez Evrovi ruku nepodal, stačí im spomínaná prvoplánová info, že tak neurobil podporená o moralistické kydy ľudí ako sú Powar a na prekvapenie aj Hansen, Shearer, či Barnes.

Meno LFC 16. októbra 2011 dostalo ranu. Lebo prvoplánovo rozmýšľajúce masy nepotrebovali dôkaz o vine, stačilo len obvinenie a Suárez a hneď na to aj LFC boli za rasistov. Je teda potom na zváženie, či Standard Chartered Bank má svoju značku spájať s tými, ktorí sú braní za rasistov. Telefonát sa teda dal čakať, však vyše £20m ročne za to určite stojí. Musí stáť.

Takže prišiel zásah zhora, Suárez sa za nepodanie ruky ospravedlnil (neverím, že to bol jeho nápad) a teraz to už len celé ututlať. Z pohľadu obchodníkov je menším zlom zničenie vlastného hráča (a nech je akokoľvek kvalitný), ako množstva obchodov. Taký je proste svet.

Neoháňajme sa teda Shanklyho odkazom, tým, že v minulosti za starých dobrých čias by sa nič také, ako že sa klub obráti svojmu hráčovi chrbtom nestalo. Platí, že čím menej budeme túto kauzu brať osobne tým lepšie.

A aj keď to aktuálne skôr vyzerá na letný odchod Suáreza, treba si uvedomiť, že je stále viazaný platným kontraktom. Tak uvidíme, či klub po tom, ako porušil zmysel YNWA náhodou neporuší aj to z dielne tzv. Liverpool Way, že v LFC bude držať len tých, ktorí zaň hrať chcú.

Luis má určite viac ako inokedy zmiešané pocity, ale zatiaľ za The Reds hrať chce (a stále má plnú podporu fans) a na tomto by som staval. Nie na prvom pláne tendenčných moralistov či fans konkurencie, ktorým na ňom vadia aj jeho prirodzené vlastnosti a temperament.

Suárez na jar 2011 vo svojom prvom vzájomnom zápase (3:1) dokonale strápnil celý Man Utd. Dokonale strápnil majstra žuvačkára a tak si to teraz musí celé vyžrať. Pre mňa ako fandu je smutné, že aj za prispenia LFC, na druhej strane ale plne chápem rozhodnutie vedenia, lebo tu nejde o fazuľky ale o milióny libier. A vtedy ide aj morálka bokom. Na to sme si predsa už zvyknúť mohli.

Aktualizováno Úterý, 14 Únor 2012 14:28
 

Přidat komentář

LFCWAY.COM si vyhradzuje právo mazať všetky komentáre, či ich časti, ktoré porušujú pravidlá slušného správania sa. Buďme teda ľudia a podľa toho sa aj správajme :)

Ako si vložiť fotku (avatar) k nicku?


Bezpečnostní kód
Obnovit


Zamerané na The Reds

Všetky fotky


GÓLY
10 - Suárez 9 - Bellamy 7 - Carroll 4 - Maxi, Gerrard 3 - Škrtel 2 - Adam 1 - Henderson, Kuyt, G. Johnson, Shelvey, Downing
ZÁPASY
34 - Reina 31 - Henderson, Carroll, Adam 30 - Downing 29 - Enrique, Kuyt 28 - Škrtel 26 - Bellamy 25 - Agger 24 - Suárez 21 - G. Johnson 19 - Carragher 15 - Lucas
POČET MINÚT
3060 - Reina 2541 - Enrique 2379 - Škrtel 2350 - Henderson 2342 - Adam 2114 - Downing 2089 - Agger 1891 - Suárez 1869 - Carroll 1809 - G. Johnson 1621 - Kuyt 1394 - Carragher 1295 - Lucas 1262 - Bellamy
HRÁČ ZÁPASU
6 - Suárez, Bellamy 5 - Škrtel 3 - Downing, Agger 2 - Lucas, Enrique, Gerrard 1 - Carroll, Carragher, G. Johnson, Henderson
ŽLTÉ KARTY
6 - Lucas 5 - Bellamy, Adam 4 - Agger 3 - Carragher, Kuyt, Carroll 2 - Enrique, Henderson, Suárez, G. Johnson, Škrtel
ČERVENÉ KARTY
1 - Adam, Škrtel, Spearing
FORMA (posledných 10 zápasov)
V, P, R, V, V, R, P, R, P, V
ZNÁMKOVANIE (posledných 10 zápasov)
1, 4, 4, 2, 2, 1, 5, 5, 3, 2 (2,9)
NARODENINY
ZRANENIA
28.1. (34) - J. Carragher
12.2. - J. Robinson, členok
25.2. (19) - C. Coady
20.5. - Lucas L., koleno
25.2. (45) - K. Keen -
27.2. (20) - J. Shelvey -
4.3. (61) - K. Dalglish -
19.3 (30) - B. Jones
-


Glosa

Suárez vs Evra. Ako to bolo s podaním ruky? čítaj viac

TV PROGRAM


>> SO 10.3. o 16 h, PL: Sunderland - LFC
>> UT 13.3. o 21.00 h, PL: LFC - Everton
>> ST 14.3. o 20.00 h, NextGen: LFC U 19 - Ajax U19
>> UT 20.3. o 15 h, rezerva: LFC - Arsenal
>> ST 21.3. o 21 h, PL: QPR - LFC
>> SO 24.3. o 16 h, PL: LFC - Wigan

KDE POZERAŤ LFC?


>> TV. V každom preview nájdeš, kt. TV duel vysielajú.
>> Internet. Pred a počas zápasov sleduj "Match centre" (box s chatom)
>> Nájdeš v ňom linky na streamové prenosy.
>> Nutnosť nainštalovať si programy (sopcast, vhodný aj TVU a pod.)
>> Ak treba, odblokuj si firewall, pripojenie min. 3 MB/s. - viac info

 


ZAUJÍMAVÉ ČÍTANIE


>> Žiadna YNWA! Luis Suárez kráča sám
>> Cesta Suáreze na vrchol
>> Ďalší diel seriálu Vitaj doma Kenny - Před 20 lety: Kenny opouští Liverpool
>> Pokrytectvo - choroba Angličanov
>> Skvelý článok Druhá stránka Craiga Bellamyho
>> Grafika a LFC - pozrite si pár grafic. návrhov

SŤAHUJ - DOWNLOAD


>> LFC - Arsenal (1:2): ťahaj
>> Cardiff - LFC (2:2 pp, 2:3 na 11m): ťahaj
>> LFC - Brighton & Hove (6:1): I. polčas, II. polčas
>> Man Utd - LFC (2:1): 1. polčas, II. polčas
>> LFC - Tot´ham (0:0): I. polčas, II. polčas
>> Wallpapers a grafické návrhy na tému Liverpool FC

Krátke správy

Miniderby bez gólov

Rezerva remizovala v ďalšom zo sezónnych miniderby s Evertonom 0:0. Tentoraz šlo o zápas Reserve Premier League, do ktorého domáci The Toffees nastúpili skoro s celou 11-kou zloženou z hráčov áčka. Silu tímu dokumentujú mená ako Jagielka, Rodwell, Anichebe, McFadden, Osman a ďalší. Aj napriek tomu mali The Reds niekoľko veľmi dobrých príležitosti, Sterling svoje tri nevyužil (raz nastrelil tyčku), Suso zasa zahodil dve. Zostava LFC: Jones - McLaughlin, Mendy, Sama, Wisdom, Coady, Suso, Roberts, Eccleston, Adorjan, Sterling.

 
Semifinále NextGen přesunuto

Jelikož hraje A-tým Liverpoolu své derby proti Evertonu 13. března na Anfield Road, musel se semifinálový zápas turnaje NextGen Series proti Ajaxu (hraje se 14.3. od 20:00) přesunout na jiné místo. Byl zvolen Langtree Park v St Helens, což je kousek od Liverpoolu.

 
Kenny má narozeniny

Dnes (4.3.) oslavuje manažer Liverpoolu Kenny Dalglish 61 let. Přejeme všechno nejlepší a hodně zdraví a úspěchů do budoucna! Oslavovat bude i stoper U18 Stephen Sama. Ten má zítra 19 let. Rovněž mu přejeme vše nejlepší!

Súpiska


brankári
25 Reina 1 Jones
32 Doni
obrancovia
37 Škrtel 2 G. Johnson
22 D. Wilson 23 Carragher
3 Enrique 6 Aurélio
34 Kelly 5 Agger
38 Flanagan 49 Robinson
16 Coates
stredopoliari
14 Henderson 20 Spearing
21 Lucas 8 Gerrard (C)
26 Adam 19 Downing
11 Maxi 33
Shelvey
útočníci
9 Carroll 7 Suárez
39 Bellamy 18 Kuyt

súpiska rezervy, U18, U16

Liverpool FC

názov: LIVERPOOL FC
založený: 15.3. 1892
klubové farby: červená
prezývky: The Reds, LFC, Merseysiders
zostava 11/12, stiahni: 1024x768, 1280x800, 1280x1024, 1440x900
majiteľ: Fenway Sports Group (USA)
štadión: Anfield Road (45.276 divákov)
úspechy: 18x majster Anglicka, 5x Liga majstrov (PEM), 3x Európska liga (Pohár UEFA), 7x FA Cup, 8x League Cup, 15x Community Shield, 3x Európsky Superpohár

Infobox

>> Chceš pomôcť nášmu webu?
Staň sa súčasťou redakcie LFCWAY.COM !!!

>> Hľadáš priestor, kde by si si mohol oddýchnuť od bulváru a špekulácií a prečítať si aj niečo iné?

>> Chceš vymeniť banner či umiestniť reklamu u nás?
Kontaktuj nás naPromo LFCWAY.com


pre fans baseballu

bazénová chemie

fórum pre tipérov

Posledné komentáre

 • to je borrellov rukopis .... čítaj viac
  napísal kwopor
 • Přímo u Goodisonu jsme ne... čítaj viac
  napísal dEst
 • naozaj? teda nikdy som sa... čítaj viac
  napísal kwopor
 • po vcerajsom vykone mladi... čítaj viac
  napísal anfieldroad77
 • Ja som nezakričal na Adam... čítaj viac
  napísal Janko Matuška
 • pred penaltou proti arsen... čítaj viac
  napísal kwopor
 • Nie sme máš pravdu ,lebo ... čítaj viac
  napísal Janko Matuška
Bezpečnostní agentura
Zjistěte aktuální
výsledky fotbalu

Sportovní potřeby pro fotbal a florbal