ČESKO - SLOVENSKÝ WEB FANS LIVERPOOL FC, FUTBALOVÉHO TEAMU PREMIER LEAGUE

neprihlásený užívateľ

Academy news

Všetky info o mládeži LFC >> KLIK

Zápasy - program

PL 14/15 (V) - Swansea 16.3. 21:00, PREVIEW >>
FA 14/15 (D) - Blackburn 8.3. 17:00, PREVIEW >> 0:0
PL 14/15 (D) - Burnley 4.3. 21:00, PREVIEW >> 2:0
PL 14/15 (D) - Man City 1.3. 13:00, PREVIEW >> 2:1
EL 14/15 (V) - Beşiktaş 26.2. 19:00, PREVIEW >> 0:1, 4:5pen
::rozpis a výsledky 14/15
::ako a kde pozerať LFC
::stats hráčov 14/15

Tabuľka Premier League

DÔLEŽITÉ INFO:

Pomôž lfcway.com a staň sa redaktorom vyprofilovaného webu o Liverpool FC. Baví ťa písať, robiť grafiku, videá? Kontaktuj nás na [email protected]
Liverpool FC - LFCWAY.com > Fans zone > Blog > Kto je lepší brankár Suárez alebo de Gea?
Kto je lepší brankár Suárez alebo de Gea?
Napsal uživatel kwopor    Úterý, 30 Srpen 2011 09:09

Po čase je tu LFC Week. Záver prestupového okna bude na lfcway.com aktualizovaný, Suárez ako ten, kto by vedel gólmanovi mancs hodiny hovoriť o tom, ako sa chytá. Carroll a Manchester City, ide to dohromady?

Hneď skraja začnem prestupmi. Tie môžete počas celého leta sledovať cez aktualizovaný live formulár CoveritLive, záverečný deň celých tých miestami nekonečných transfer ťahaníc bude o čosi viac na očiach aj na lfcway.com.

A vlastne ešte rozmýšľam nad tým, že teraz, keď kvôli medzinárodnému futbalovému kalendáru ide na chvíľu ligový futbal bokom, hodím ´live coverage´ zo záveru prestupového okna na homepage už v utorok, čo by znamenalo, že bude dobre viditeľný cez 30 hodín.

To by mohlo stačiť na to, aby ste sa ako čitatelia nášho webu dozvedeli v tomto ohľade to najdôležitejšie. Samozrejme bez bulvárnych splaškov. Ale na to ste si už určite u nás zvykli.

Aby som nezabudol, ešte link na ´prestupové leto 2011´.

Teraz už k LFC. Aj napriek tomu, že úvodné zaváhanie so Sunderlandom (1:1) stále mrzí, zažíva LFC najlepší štart v Premier League za ostatných 17 rokov.

Na oficiálnom webe sa tamojší tím tradične každý mesiac priaznivcom pýta, ktorý futbalista si zaslúži honor Hráč mesiaca a tentoraz je to jasnejšie než jasné - Luis Suárez si z Copa América priviezol formu aj hernú pohodu, ktorú navyše prenáša na spoluhráčov a tak to na Anfielde vyzerá diametrálne odlišne, ako pred pár mesiacmi, kedy sa ešte na manažérskej stoličke vyhrieval Roy Hodgson.

Inak tento bezpochyby skúsený svetobežník toho počas krátkeho pôsobenia pri rieke Mersey narozprával pomerne dosť a kto pozná výroky šéfa policajného zboru SR a prečíta si tie Hodgsonove, možno tam aj nájde istú paralelu.

Medzitým ma vyštudovaný profesor demagógie Paul Tomkins dostal do stavu, kedy sa mi chce vracať. A to som ani nezjedol nič pokazené, či nevypil niečo, čo potrave v bruchu doslova prikazuje, aby sa pobratala s dáviacim reflexom a vyšla von z tela pre tou istou cestou, ako do neho vošla.

Ale k veci. Pred časom ešte zamestnanec liverpoolfc.tv, kde dokázal dookola ospevovať všetko, čo Rafael Benítez na Anfielde spravil a do pozitívneho svetla stavať všetko, čo pokazil (ešte teraz mi je zle pri pomyslení na to, ako vychvaľoval prácu Raaafu Rafaela po potupnej prehre s Evertonom - 0:3 na spôsob typickej demagógie Španiela - hľadáme pozitíva) sa k svojmu idolu proste vrátiť musel.

A tak súčasnú cestu The Reds pomenoval ako niečo, čo sa dostáva práve na tú úroveň, ktorú na Anfield priniesol Benítez. Úspechy či dobré veci (reorganizácia Akadémie) mu samozrejme kvitujem, ale zásadne nesúhlasím s tým, že by sa LFC približoval úrovni toho LFC, ktorý viedol Benítez.

Lebo na toto celé sa treba pozrieť zoširoka - nielen z pohľadu prípadného návratu do Ligy majstrov, či zatemnenia mysle ukazujúceho k žiarivým zajtrajškom lebo The Reds zo štyroch zápasov novej sezóny vyhrali tri.

Benítezovu úroveň teda rozhodne nechcem, lebo tá popri pohárových úspechoch, či opätovného ozvučenia mena Liverpool FC v Európe prinášala aj kopec klamstiev, vrcholného egoizmu, ješitnosti a postupného herného a kvalitatívneho úpadku, ktorých ospravedlnením boli len a len výhovorky typu ´Ja nič, ja som super, to Gillett jr s Hicksom za všetko môžu´.

Ok, posununiem sa teraz radšej niekam do vesela. Andy Carroll bol odfotený pred štadiónom Manchestru City. Čo vám pri takomto titulku napadne? Najprv asi mierna panika súvisiaca so záujmom arabáčov o služby nášho dlháňa. Potom snáď zamyslenie sa nad tým, či náhodou The Reds nehrajú na Etihade (aký ľúbezný názov, Shakespeare sa určite v hrobe spokojnosťou obracia) zápas. Vysvetlenie je ale iné, vtipnejšie ako predošlé dve suchárske možnosti. Však posúďte.

Inak Insúa už ďalej na Anfielde pokračovať nebude, na 5 rokov sa upísal lisabonskému Sportingu CP a ja som rád. Ak je niekto v 20 rokoch pozične zlý, dá sa s tým ešte niečo spraviť. Ale ak je pomalý ako 35-ročný futbalista a neobratný ako medvedie mláďa, tak je pre klub rozhodne lepšie, že už kope za iný tím.

Čo sa týka odchodov, tak ich doposiaľ bolo 22, čo je naozaj neskutočné číslo a navyše nemusí byť definitíve. Áno, aj ja si prajem, aby Degen, Cole, Ngog či Poulsen opustili klub a nemusí to byť nutne spôsobom, že ich niekto zatvorí do sudu a hodí do Mersey.

Toto vysoké číslo však brať v kontexte troch tímov LFC (áčko, rezerva a 18-ka) a tiež zarátať hosťovania. Aj napriek tomu je to o čírej spokojnosti. Na Anfielde sa po rokoch konečne niečo deje, Benítezovi akože talentovaní hráči postupne opúšťajú klub. A neprestupujú do európskych top tímov, ale niekde, kde sa rešpekt len ťažko hľadá.

OK, Aquilani je výnimka, ale ako futbalovo lepší Talian neporušuje pravidlo, ktoré je na britských ostrovoch riadne proti srsti - zahrať si vo všetkých, alebo vo väčšine top klubov Serie A. Riman ako Brno :) hosťoval naposledy v Juventuse a teraz bude v milánskom AC. Lebo na AR nebol šťastný, lebo mu chýbala rodina, vysvetlil Dalglish. "Červeno-čierni" si na 27-ročného záložníka môže po sezóne uplatniť opicu na riadnu kúpu.

Keď som už bol pri vtipných fotkách, tak tu je  ďalšia, teda je to presnejšie koláž, ktorá vyvodí nejednému fandovi ostrovného futbalu úsmev na tvári. Niektorí mancs samozrejme budú mať plnú hubu blbých kecov a červene v tvári, ale aj tak dobre. Dôležitejší je v tomto ohľade nápad, nie hodnotenie gólmana de Geu, aj keď ... :))

18-ka zaznamenala prvé víťazstvo v sezóne. Portsmouth zdolal Morganovým gólom tesne 1:0 a po tom, ako Marshov tím dal v príprave v priemere 3,5 gólu na zápas, je tu, zdá sa o dosť nepríjemnejšia realita.

Ešte mi napadol Henderson. Ten najprv v stredu pri víťazstve v Ligovom pohári na pôde Exetreu (3:1) nafilmoval pád v 16-ke, za ktorý sa ale chlapsky ospravedlnil, aby v sobotu podal svoj najlepší výkon od prestupu zo Sunderlandu, ktorý ešte podčiarkol premiérovým gólom v červenom drese.

Ďalšia info sa týka výstavby nového štadióna, resp. rekonštrukcie Anfieldu. Ako to už býva zvykom vo všetkých končinách sveta, tam, kde sa točia veľké prachy je vždy kopec tých, ktorí by sa na tom radi nabalili. A iní nie sú ani vládni zástupcovia, ktorí LFC tlačia do rýchleho rozhodnutia o tom, čo má byť pre v otázke štadióna nich najlepšie. Naozaj úsmevné.

Ozaj, LFC sa v 3. kole Carling Cupu predstaví na ihrisku Brightonu & Hove Albion.

Na záver ešte dve koláže, možno si zahádate, kto je na nich a možno nie :)

Aktualizováno Pondělí, 05 Září 2011 07:29
 

Přidat komentář

LFCWAY.COM si vyhradzuje právo mazať všetky komentáre, či ich časti, ktoré porušujú pravidlá slušného správania sa. Buďme teda ľudia a podľa toho sa aj správajme :)

Ako si vložiť fotku (avatar) k nicku?


Vlož za pomoci BBCodes do komentárov viac smajlíkov - klikni na návod


Bezpečnostní kód
Obnovit

ŠTATISTIKY 2014/15 (po zápase s Man City 2:1)

GÓLY
10 Gerrard, Sterling 5 Lallana, Coutinho 4 Balotelli, J. Henderson
ASISTENCIE
11 Sterling 10 J. Henderson 7 Coutinho 4 Lallana
ZÁPASY (všetky súťaže)
40 Mignolet 38 J. Henderson, Coutinho 37 Škrtel 35 Sterling 33 Gerrard, Moreno
POČET MINÚT (všetky súťaže)
3643 Mignolet 3286 J. Henderson 3190 Škrtel 3085 Sterling 2832 Coutinho 2787 Moreno 2612 Gerrard 2540 Moreno
BODOVANIE HRÁČOV (na základe reviews, všetky súťaže)
27 Sterling, Coutinho 20 J. Henderson 17 Škrtel 13 Mignolet 8 Gerrard... -8 G. Johnson - 10 J. Enrique -18 Marković, -24 Lovren
HRÁČ ZÁPASU (všetky súťaže)
7 Sterling, Gerrard 5 Coutinho 4 Mignolet 3 J. Henderson, Emre Can
ŽLTÉ KARTY (všetky súťaže)
9 Gerrard 8 Škrtel 5 Lucas Leiva, J. Henderson, Balotelli, Moreno, Lovren 4 - Coutinho, Emre Can
ČERVENÉ KARTY (všetky súťaže)
1 Marković, Borini
HODNOTENIE (posledných 10 zápasov, škála 1 až 5, na hodnotenie na základe reviews)
2, 4, 2, 3, 2, 2, 3, 2, 2, 3 = priemer 2,5
FORMA (posledných 10 zápasov)
V P V V V V R V V R
ZRANENIA
10.3. Flanagan (koleno) 12.3. Gerrard (sval), J. Enrique (noha), Br. Jones (noha) 22.3. Lucas Leiva (triesla), 1.4. Ibe (koleno)

Krátke správy

Lloyd Jones putuje do IV. ligy

19-ročný stredný obranca U21 Lloyd Jones bude mesiac hosťovať v štvrtoligoom Accringtone Stanley. Pre urasteného stopéra je to už druhá krátkodobá hosťovačka v tejto sezóne začiatkom roka 2015 pôsobil takisto v tíme z League Two Cheltenhame.

 
Poznáme zostavy All Stars Game

Charitatívny zápas hviezd, v ktorom sa 29.3. na Anfielde proti sebe postavia výbery Stevena Gerrarda a Jamieho Carraghera, už pozná zostavy. Pozrite si video.

 
Liverpool pozná dátum odvety FA Cupu s Blackburnom

8.4. je dátum, ktorý si fanúšikovia The Reds istotne dobre zapamätajú.

Od 20.45 sa totiž v Ewood Parku hrá opakovaný zápas štvrťfinále najstaršej pohárovej súťaže sveta.Víťaz tohto duelu sa v boji o finále postaví proti Aston Ville.

 
LFC sa v FA Cupe môže s Arsenalom stretnúť až v prípadnom finále

Víťaz štvrťfinále FA Cupu LFC vs Blackburn sa v semifinále predstaví v Birminghame, kde sa stretne s Aston Villou. Rozhodol o tom žreb.

Istým teda je, že The Reds sa v aktuálnej edícii najstaršej futbalovej súťaže sveta s obhajcom Arsenalom stretnú najskôr vo finále. Najprv ale treba zvládnuť opakovaný duel s Rovers a potom aj ten proti Villans.

 
Wilson zariadil výhru v miniderby

Famózny obrat LFC U21 dokonal v 3. minúte nadstaveného času derby s Evertonom parádnou strelou spoza 16-ky Harry Wilson. Ofenzívny futbalista prišiel na ihrisko v 64. minúte a bol aj pri vyrovnávajúcom góle The Reds, ktorý po jeho priamom kope strelil v 73. minúte Cleary, írsky mladík v deň zápasu (9.3.) oslavujúci 19. narodeniny.

V dueli sa na prvých 45 minút predstavil aj Mamadou Sakho, ktorý ho bral ako dobrý dôvod na naberanie kondície a zápasovej praxe po zranení. Späť bol po čase aj Jack Dunn, v minulej sezóne najlepší strelec U21. Derby mohlo vidieť aj červenú kartu, resp. Jordan Williams, ktorý v závere duelu nešetrne sklzom zašiel do protihráča.

LFC sa týmto víťazstvom bodovo dotiahol na lídra Barclays Under 21 Premier League Division 1 Man Utd, má ale rovnako ako Tottenham o zápas menej.

LFC - Everton 2:1

góly: Cleary, H. Wilson

zostava: Vigouroux - J. Williams, L. Jones, M. Sakho (46. B. Smith), Maguire, O´Hanlon (32. Cleary), Stewart, Branagan, Dunn (64. H. Wilson), Canós, J. Sinclair

 
Chce niekto ísť na Liverpool FC Players’ Awards 2015?

Máme možnosť zakúpenia lístkov na Liverpool FC Players’ Awards 2015, oficiálny galavečer usporadúvaný klubom je aj o fanúšikoch, ak je tu teda niekto, kto by sa rád tejto "party" zúčastnil, nech sa ozve tu v diskusii, alebo potom na [email protected]

 

Liverpool FC

názov: LIVERPOOL FC
založený: 15.3. 1892
klubové farby: červená
prezývky: The Reds, LFC, Merseysiders

káder 14/15, stiahni: foto v plnom rozlíšení
majiteľ: Fenway Sports Group (USA)
štadión: Anfield (45.276 divákov)
úspechy: 18x majster Anglicka, 5x Liga majstrov (PEM), 3x Európska liga (Pohár UEFA), 7x FA Cup, 8x League Cup, 15x Community Shield, 3x Európsky Superpohár

Infobox

►►® LFCWAY_COM (v prevádzke od októbra 2008)
►► preklady, vlastné články, blogy, glosy, A-team, Akadémia, previews, zápasové komentáre, špeciály, rozhovory s fans, Fantasy League, lístky na zápasy, grafika, štatistiky, hráči na hosťovaniach, súpiska A-team, súpiska Akadémia, rozpis zápasov a výsledky A-teamu, rozpis zápasov a výsledky U21, rozpis zápasov a výsledky U18, vaša ideálna zostava, tipy redakcie, fanzone, komix, história LFC, chorály, videosekcia
►► lfcway.com_chat: porozprávajte sa s ďalšími fans The Reds
►► redakčný_tím
►► lfcway.com_VIDEO: naše videá

 


►► Chceš nám pomôcť s aktualizáciou webu?
►► Máš nápady, ktoré by ho mohli skvalitniť?
Staň sa súčasťou redakcie LFCWAY.COM !!!
►► Hľadáš priestor, kde by si si mohol oddýchnuť od bulváru a špekulácií a prečítať si aj niečo iné?
►► Chceš vymeniť banner či umiestniť reklamu u nás?
Kontaktuj nás na a [email protected]

 


pre fans baseballu

bazénová chemie

fórum pre tipérov

Sportuj.com

Posledné komentáre

 • tak ak ma 35 tyzdenne tak potom je tych 130 co pyta raz vela zaskuzi si viac aj ... čítaj viac
  napísal saty7
 • Lucas je zly priklad,tam je to jedno,ci je pred,alebo po zraneni,ale velmi dobry... čítaj viac
  napísal trapy
 • Môj názor je, že Raheema si treba každopádne udržat, ano, hoci aj za také prachy... čítaj viac
  napísal Rob Roy
 • Hendo odmietol 80tis./week,ale to bolo este na jesen.Novinari,co sa nezmozu na n... čítaj viac
  napísal trapy
 • na takychto informaciach je zavse kopec nepravdy .. v zasade by som ale pri konr... čítaj viac
  napísal kwopor
 • btw cital som nieco ze aj henderson odmietol novu zmluvu kvoli platu co je natom... čítaj viac
  napísal saty7
 • rozhodne by som ho nenechal pytat si kolko sa mu zaziada nemam presne info otom ... čítaj viac
  napísal saty7
 • lenze bod c. 5 nehrozi .. LFC ma (nielen za tie rodgersove) posledne roky (tak 2... čítaj viac
  napísal kwopor
 • Budem uprimny,a s trapym sme sa o tom nie raz bavili.Za mna,ked nechce podpisat ... čítaj viac
  napísal anfieldroad77