NEBULVÁRNY WEB FANS LIVERPOOL FC, TÍMU PREMIER LEAGUE

Zápasy

príprava 11/12 (V) - Vålerenga, 1.8. 19:00, PREVIEW >>
príprava 11/12 (V) - Galatasaray, 28.7. 20:00, PREVIEW >>
príprava 11/12 (V) - Hull , 23.7. 16:00, PREVIEW >>
príprava 11/12 (V) - Malajzia, 16.7. 11:45, PREVIEW >>
príprava 11/12 (V) - Guangdong, 13.7. 14:00, PREVIEW >>
Rozpis a výsledky 2011/12 Súpiska/Stats 2011/12 >>

Tabuľka

Reklama sa zobrazuje len neprihláseným
užívateľom - prihlás sa (zaregistruj sa)
Bezpečnostní agentura
DOLEŽITÉ INFO: >>> Steven Gerrard ešte nie je úplne fit a tak na krátke ázijské turné s tímom necestuje. "Budem pokračovať v rehabilitácii v Melwoode," uviedol. >>> Komplet profily liverpoolskych hráčov - kto vlastne za LFC hrá >>> Pozrite si pár grafických návrhov na tému Liverpool FC
Reklama sa zobrazuje len neprihláseným užívateľom - prihlás sa (zaregistruj sa)
Kupujeme len mladých, znie Henryho odkaz bulváru
blog
Napsal uživatel kwopor    Středa, 29 Červen 2011 16:47

O ráznych slovách majiteľa LFC, aj o tom, že aktuálne príliš nie je o čom, tiež o tom, ako sa policajti smiali na Gerrardovom spise, či prekvapujúcom odchode Sammyho Leeho. Ďalší LFC Week je tu.

Nuuuuuuuudaaaaaaaaaaa!!!! Teda keď si odmyslím trápne vystúpenie anglickej 21-ky na ME, či svetový šampionát 17-ročných v Mexiku, je to aktuálne ako keby som mal hľadať vodu niekde na Sahare. Len za vodu si doplňte futbal, alebo ešte lepšie nejaké zaujímavejšie info o LFC a za horúci saharský piesok obdobie, ktoré sa v rôznych kruhoch už roky nazýva ako uhorka. Tá aktuálna je riadna, ešteže decká skončili školu a tak je všade plno. Dokonca aj v neskorých nočných, či až skorých ranných hodinách.

Zrovna včera som sa vracal z jedného z obľúbených podnikov, lebo leto, lebo vychladená kofola, ktorú keď miluješ, tak nie je čo riešiť (o pridanej hodnote navyše v podobe poldecákov radšej pomlčím, alebo to skôr zvalím na chlapíka v drese Chelsea, ktorý sedel pri vedľajšom stole a miestami svojim spolusediacim hlasne pripomínal, ako šiel v obci 120 km/h .. no hurá, hovoril som si najprv v duchu a potom po asi 29 zopakovaní už aj nahlas), aby som tesne pred dverami vlastného bytu zakopol do niečoho mäkkého a nepríjemne pichľavého. Ale to, že som si do šlapiek nedal ponožky si nevyčítam. :))

Ale k veci. Naplašil som sa ako malý chlapec. Alebo jemne skríkol ako 13-ročná slečna, ktorá po prvýkrát na sebe spozorovala, že sa začína meniť. Pointa tohto celého tkvie práve v slove naplašil som sa. Lebo v tomto zmysle sa vyjadril aj Carra. Nie však preto, že by ho pred vlastnými dverami prekvapil ježko, ale preto, aby pripomenul, aké je to náročné byť anglickým reprezentantom, ktorý je navyše zasadený do kontextu anglických médií. Chalani z The Sun či News of The World by určite vedeli hodiny rozprávať o tom, ako dokážu komukoľvek a ešte aj kdekoľvek znepríjemniť život. Samozrejme pravidelne. Až tak, že tým liverpoolsku 23-ku poriadne vystrašili. :)

O Carragherovom pôsobení v repre ale radšej hovoriť nebudem, len pripomeniem, že na stopérovi v nej bolo za jeho éry množstvo protežovaných konkurentov, čo ma ako fandu LFC teší. Jamie sa aspoň z repre zrazov nevracal so zdravotnými problémami. Už len na laxnejší prístup k nároďáku nahovoriť Gerrarda a bude to OK.

Inak sa mi do očú dostala hláška z jedného titulku na DSF. Wolfsburg vyhodil aj na papieri brazílskeho Deca Diega a tak v jednom momente pri prepínaní televíznych kanálov čítam, že Diego has a Premier League dream. Lebo Nemčúri si za posledné roky osvojili kopec anglických výrazov (ževraj je to v tých končinách cool). Niežeby by som bol fanda tohto šikovného stredopoliara, ktorý prahne po prachoch, len, že aj Liverpool has a dream. Dokonca aj Martin Luther King jeden mal. Ale to je už o inom. Tím z mesta The Beatles sníva o ligovom titule, o získavaní trofejí. Už roky.Asi preto sa úplne ležérne postavil k faktu, že útočník Connor Wickham bol ešte do stredy poobedia k mání. Už som sa o tom bavil s pár kamarátmi, nedá mi to nezopakovať aj tu - tento útočník má len 18, je teda mladý, talentovaný, vysoko perspektívny, je Angličan, má už dosť skúseností so seniorským futbalom (v Ipswichi pravidelne hrával) a to najlepšie má ešte len pred sebou. Teda je niekým, kto do bodky spĺňa nastolenú filozofiu FSG či Comolliho predstavu o domácom LFC, ktorú už svojho času aplikoval v severolondýnskom slepačinci. Navyše Sunderland, ktorý ho napokon kúpil, ani nestál tak veľa (£9m).

Logicky sa teda naskytá otázka, je LFC až taká lama na prestupovom poli? Prečo si po A. Lennonovi, Balovi, Walcottovi a pod. (príkladov je viac) nechal teraz ujsť ďalší talent? Alebo má náhradný a o dosť lepší plán? Popravde, zistiť, že nám "čierne mačky" vyfúkli Wickhama schválne, pretože sme im to isté urobili v prípade Hendersona, sa stráviť dá. Ale stráviť tradičný liverpoolsky diletantizmus, to je už aj na mňa veľa a to má jedlo celkom rád.

Z tohto celého navyše vyplýva, že Sunderland pochopiteľne Ngoga nekúpi. Veď na čo by aj. A tak si ja a mnohí osttaní opätovne kladieme otázku, čo je lepšie, mať na hrote Davida Wash Ngoga, alebo Pavla Bruchalu? Neodpoviem, lebo nechcem Francúzovi krivdiť :)

V rovnaký deň, ako sa Wickham upísal SAFC prišla ďalšia nepríjemná správa. Sammy Lee opúšťa po niečo vyše troch rokoch LFC. Už sa mu to síce dvakrát stalo a ako hovorí stará múdrosť, do tretice všetko dobré, čo by pri tejto logike mohlo znamenať, že ak sa ešte vráti, tak ho odtiaľto už nikto nedostane, aktuálna situácia ale prináša množstvo otázok. "Prečo?", "Čo sa stalo?", "Ako je to možné?", síce pripomínajú nemecký krimiseriál Derrick, v skutočnosti však na ne neviem odpovedať. A špekulovať sa mi nežiada.

Každopádne nech je to akokoľvek, Sammy bude chýbať. Veď chlapík, ktorý hecuje hráčov či všetkých naokolo aj keď sa nedarí, je podľa mňa v tíme potrebný, na druhej strane ide o úspešného záložníka, ktorý z The Reds 2x pokoril Európu (rozumej vyhral Pohár európskych majstrov, čo je dnešná Liga majstrov).

Medzitým ako toto píšem vyradil Tsonga vo Wimbledone Federera a to už Švajčiar viedol 2:0 na sety. To len, keby to niekoho zaujímalo. Ja by som takto z kádra Liverpoolu vyradil Lucasa, Jovanoviča, Kocnheskeho, Degena, Poulsena, spomínaného Ngoga, Cola .. a vlastne tých by sa našlo, čo by si kufre a následne aj vlastné zadky našli v Mersey. :)

Pepe Reina tento prípad z pochopiteľných dôvodov nie je. Španiel čerstvo zdupľoval posezónne: "Zostávam," aktuálne povedal ´nie´ bulvárnym šplechom o prestupe do Madridu. "Viem, že Atlético zháňa brankára, ale ja som v Liverpoole šťastný," pripomenul jednoznačným tónom.

Medzitým Steve Gerrard sníva svoj celoživotný sen o tom, ako nad hlavu zdvihne trofej pre víťaza Premier League. Samozrejme tej anglickej. Keby pred rokmi prestúpil do Chelsea, asi by sa tak stalo, povedal by si skeptik, keďže ale ja som tu aktuálne za pozitívne naladeného realistu (verte či neverte) :), tak len dodám, že najprv posily milý kápo, až potom vyhlásenia typu, že LFC v najbližšej dobe čaká svetlá budúcnosť plná trofejí. Inak sa môže stať, že rešpektovaný stredopoliar zostane na hanbu sveta. Ale viem, roky bežia a tá neprekonateľná ľahkosť bytia je naozaj neprekonateľná.

Keď som spomenul Gerrarda, jeho policajný spis, ktorý mapoval incident z 2008, kedy sa v bare pochytil s dídžejom až tak, že tomu museli zašívať ksicht, videlo až 150 tamojších dôstojníkov. Určite sa dobre pobavili, Steve zase teraz môže urobiť právne kroky k tomu, aby jeho súkromie zostalo jeho súkromím. Aj keď sa toto tvrdenie zdá pri svetoznámej osobe ako dosť veľký výmysel, nad tým, ako by to bolo v Čechách či na Slovensku sme sa už zamysleli v krátkej diskusii. Oravish to vystihol perfektne.

Inak Doni na Anfield pravdepodobne nezamieri. The Reds tomuto brazílskemu gólmanovi rímskeho AS ponúkajú tak o 60% menší plat, ako má vo večnom meste a keďže si tento 31-ročný chlapík vie dať 2 a 2 dokopy, radšej bude sedieť na lavičke tam, ako tu. Navyše v Anglicku by sa mu pokojne mohlo stať, že chytí vlka od toľkého vysedávania na často studenej lavičke. Takže prachy a zdravie sú prednejšie, znie rada do života.

Rezerva cestuje v júli do Írska na zatiaľ 2-zápasové miniturné, v druholigovom Waterforde United sú už celí bez seba: "Myslím, že to bude historický moment pre Waterford," nadšene uviedol viceprezident United Sam White. Ktovie či vie, že do mesta príde len liverpoolske béčko.

Inak zápasy predsezónnej prípravy bude okrem ESPN vysielať aj klubová telka. To poteší. Viac by síce tie riadne súťažné, budem ale realista, veď prachy sú prachy.

Kratšie  letné voľno spôsobila nominácia na MS 20-ročných dvojici mladíkov. Jack Robinson a Andre Wisdom sa pokúsia Albionu pomôcť k úspechu. V ceste im najprv v skupine stoja S. Kórea, Argentína a Mexiko, potom sa uvidí, čo bude.

Hehe, teraz mi tu pod oknom krčí nejaký 8-ročný šarvanec, že Drogba je lepší futbalista ako Torres. :) Pozrel som sa von a mladý má na sebe nejaký mancs fake fres s menovkou Berbatov. A deň je hneď krajší :)

Ozaj a aktuálne z Twitteru Johna Henryho: "Prestupové špekulácie by nemali zahŕňať hráčov určitého veku. Nestaneme sa úspešnými, keď sa budeme zameriavať len na krátkodobé potreby." Múdro hovorí ten náš majiteľ len, čo je pravda. Prečo ale nešiel po tom Wickhamovi mi je záhadou. :) Takže bulvárni pisálkovia, okamžite otvoriť Football Managera a v databáze vyhľadať len mladých hráčov.

A ešte na záver citát od Steva McManamana: "Dalglish doniesol do LFC staré liverpoolske hodnoty." Dnes sa mi nehodlalo skončiť inak, ako palcom hore.

Aktualizováno Středa, 29 Červen 2011 22:25
 

Přidat komentář

LFCWAY.COM si vyhradzuje právo mazať všetky komentáre, či ich časti, ktoré porušujú pravidlá slušného správania sa. Buďme teda ľudia a podľa toho sa aj správajme :)

Ako si vložiť fotku (avatar) k nicku?


Bezpečnostní kód
Obnovit


Zamerané na The Reds

Všetky fotky


Sledujte počas leta to, čo sa deje v kádri LFC
LIVE PRENOS - Prestupy do, aj von z klubu, komentáre a reálny pohľad na dianie na transfer trhu. Prečítajte si overené a aktuálne info o tom, čo zaujíma snáď každého fanúšika. Zapojte sa svojimi postrehmi.
STAČÍ KLIKNÚŤ

Krátke správy

Copa América

V druhom vystúpení Uruguayu sa síce Luis Suarez strelecky nepresadil, no mal obrovský podiel na jedinom góle svojho tímu a opäť patril medzi najlepších hráčov. Uruguay remizoval s Chile 1:1 a v poslednom zápase skupiny proti Mexiku potrebuje na postup do štvrťfinále bodovať naplno.


 
Hendo a Adam s číslami

Jordan Henderson a Charlie Adam si vybrali čísla, ktoré budú nosiť na dresoch. Hendo berie 14-ku, Adam nahovoril Spearinga, aby mu prenechal jeho obľúbenú 26-ku, zatiaľčo sa Spearo za pár chvíľ stotožní č. 20. Mení aj Maxi, ktorý púšťa 17-ku a volí č. 11.
 
Darby do Rochdale

Účastník tretej najvyššej súťaže Anglicka (League 1) Rochdale sa so Stephenom Darbym dohodol na sezónnom hosťovaní. Znamená to, že ex-kapitán liverpoolskej rezervy sa ani vo svojich 22 rokoch nedočká príležitosti v áčku The Reds.


 

Súpiska


brankári
25 Reina 42 Gulácsi
obrancovia
16 Kyrgiakos 2 Johnson
22 Wilson 23 Carragher
34 Kelly 5 Agger
37 Škrtel 6 Aurélio
38 Flanagan 49 Robinson
stredopoliari
18 Kuyt 33 Shelvey
28 Poulsen 8 Gerrard (C)
4 Meireles 10 Cole
14 Jovanovič 21 Lucas
11 Maxi 20 Spearing
14 Henderson 26 Adam
útočníci
9 Carroll 7 Suárez
24 N'Gog

Liverpool FC

názov: LIVERPOOL FC
založený: 15.3. 1892
klubové farby: červená
prezývky: The Reds, LFC, Merseysiders
majiteľ: Fenway Sports Group (USA)
štadión: Anfield Road (45.276 diváků)
úspechy: 18x majster Anglicka, 5x Liga majstrov (PEM), 3x Európska liga (Pohár UEFA), 7x FA Cup, 7x League Cup, 15x Community Shield, 3x Európsky Superpohár


Reklama sa zobrazuje len neprihláseným užívateľom - prihlás sa (zaregistruj sa)

Infobox

>> Chceš pomôcť nášmu webu?

Staň sa súčasťou redakcie LFCWAY.COM !!!

>> Hľadáš priestor, kde by si si mohol oddýchnuť od bulváru a špekulácií a prečítať si aj niečo iné?
>> Chceš vymeniť banner či umiestniť reklamu u nás?

Kontaktuj nás naPromo LFCWAY.com


LFCWAY.COM - jediný nebulvárny web v cz/sk internetovom priestore zameranom na anglickú Premier League


pre fans baseballu

bazénová chemie

Hanspaulská liga

Posledné komentáre

 • to sedne :D čítaj viac
  napísal R22
 • Na thisisAnfield som čítal ohľ... čítaj viac
  napísal vladis271
 • chalani nechcem byt otravny al... čítaj viac
  napísal anfieldroad77
 • ahoj, jj odepíše ti :) jinak d... čítaj viac
  napísal R22
 • ahoj kosta, napisal som mail b... čítaj viac
  napísal marcel8
 • to by byl super obchod kdyby n... čítaj viac
  napísal R22
 • konchesky je vraj pred podpiso... čítaj viac
  napísal anfieldroad77
 • pohoda info je a trafit zostav... čítaj viac
  napísal anfieldroad77