ČESKO - SLOVENSKÝ WEB FANS LIVERPOOL FC, FUTBALOVÉHO TEAMU PREMIER LEAGUE

neprihlásený užívateľ

Academy news

Všetky info o mládeži LFC >> KLIK

Zápasy - program

PL 14/15 (V) - Swansea 16.3. 21:00, PREVIEW >>
FA 14/15 (D) - Blackburn 8.3. 17:00, PREVIEW >> 0:0
PL 14/15 (D) - Burnley 4.3. 21:00, PREVIEW >> 2:0
PL 14/15 (D) - Man City 1.3. 13:00, PREVIEW >> 2:1
EL 14/15 (V) - Beşiktaş 26.2. 19:00, PREVIEW >> 0:1, 4:5pen
::rozpis a výsledky 14/15
::ako a kde pozerať LFC
::stats hráčov 14/15

Tabuľka Premier League

DÔLEŽITÉ INFO:

Pomôž lfcway.com a staň sa redaktorom vyprofilovaného webu o Liverpool FC. Baví ťa písať, robiť grafiku, videá? Kontaktuj nás na [email protected]
Liverpool FC - LFCWAY.com > Fans zone > Blog > LFC na prestupovom poli v lete 2011: Ako z pekného sna
LFC na prestupovom poli v lete 2011: Ako z pekného sna
Napsal uživatel kwopor    Čtvrtek, 01 Září 2011 07:53

Pred začiatkom letného prestupového obdobia 2011 som si vrcholne idealisticky zostavil tzv. wishlist. Zoznam trinástich hráčov, ktorých by som na Anfielde už najradšej nevidel. Na nielen moje ohromné pozitívne prekvapenie je z neho preč hneď 11.

A to ani nemusím striktne veriť na veci medzi nebom a zemou, na to, že energia tejto myšlienky sa dostala až ku Comollimu a Dalglishovi. A tiež ku Fenway Sports Group. Znovu to zopakujem, lebo mi to vytvára úsmev na tvári - možno za to môže anfieldroad77, ktorý hneď po uverejnení wishlistu hovoril niečo o sviečkach a možno je to len zhluk okolností, ktoré poriadne prečistili káder.

Nech je to akokoľvek, je to dobre. :)

Roky, aj tu na lfcway.com, volám po revolúcii v kádri. Keď Henry a Werner zobrali zásluhou vtedajšieho výkonného riaditeľa Christiana Purslowa ešte v októbri 2010 klub z rúk nenažratého dua Gillett jr - Hicks, každý si želal, aby sa v LFC konečne veci pohli. K lepšiemu samozrejme.

Keď sa v januári porúčal Mr. Loyalty Torres a naopak do tímu prišli Suárez s Carrollom, bolo popri výčitkách a urážkach, ktoré sa na Španiela (a po jeho prvom rozhovore ako hráča Chelsea sa ukázalo, že právom) okamžite vzniesli, jasné, že sa v klube od rieky Mersey niečo deje.

Snáď po tristo rokoch tupovlády hlúpučkého dobráka Mooresa, ktorému had Parry dokázal za tučný plat nahovoriť čokoľvek, následne hruzovlády amerických biznismenov pracovne nazvaných strýček George a strýček Tom, ktorí zašli až tak ďaleko, že kauzu predaja klubu dali na súd a žiadali odškodné vo výške jednej miliardy dolárov, aby mohli v ich luxusných rezidenciách pri zo zlata vyrobených válovoch spokojne krochkať slasťou a spokojnosťou.

A keď sa k tomu ešte pridala "au revoir" cesta pána Houlliera plná priživujúcich sa krajánkov a hlavybôľu, ktorú následne na spôsob "despedida, amigos" znásobil opakovaný svetový šampión v ješitnosti Mr. Working Hard Benítez, bolo to miestami až neúnosné.

.... veci sa však našťastie hýbu.

Nie, FSG nemusí po čase vypáliť ako super majiteľ. Prachy jsou prachy a prachy delaj lidi ... a tie najmä po čase môžu odhaliť viditeľné charakterové nedostatky, ktoré sme si predtým na očiach s okuliarmi s hrubým rámom (lebo je to teraz IN) a ružovými sklami proste nevšimli.

Slintať preto zatiaľ neslintajme a to ani vtedy, kedy sa nový bohatý majiteľ z krajiny neobmedzene tučných ľudí zdá mierne povedané ideálny.

Keď som spomenul revolúciu v kádri, mám samozrejme na mysli aj revolúciu v rozmýšľaní a celkovom náhľade na The Reds.

Časy, kedy sme sa mohli utešovať tým, že sme klub s najvyšším počtom anglických titulov sú preč, pre mňa našťastie, lebo počúvať dookola tie isté alibizmy vedenia podporené číro-čírou demagógiou (tá bola pred časom akýmsi folklórom oficiálnych správ) klubového webu, bolo minimálne únavné.

Však Paul Tomkins by vedel hodiny a hodiny rozprávať o tom, ako sa aj na tragický zápas dá pozrieť cez že vraj optiku najúspešnejšieho tímu galaxie.

Futbal je masová zábava. Dokáže ľuďom meniť plány, niektorí si dokonca podľa rozpisu zápasov svojho tímu zadeľujú voľný čas.

Futbal je droga a keďže je človek tvorom bažiacim po vnútornej spokojnosti, musí ho tých 22 upotených futbalistov herne upútať a zabávať.

Liverpool síce spotený bol, o tom niet pochýb, v ostatných 15 rokoch ale skôr nezabával ako áno.

OK, boli tu nejaké výstrelky, aj Houllierovi s Benítezom sa podarilo pár zápasov, ktoré nás zdvíhali zo stoličiek, celkový obraz LFC, ktorý proste nudí sa však nezmenil. Skôr sa upevňoval ...... a potom prišiel Roy Hodgson. Nepodarená anglická kópia jeho nepodarených predchodcov.

Na svete je množstvo spáčov a či chceme alebo nie, tím z Anfieldu posledných 20 rokov nebol výnimkou. Proste spal. Alebo presnejšie zaspal dobu.

Bavíme sa teraz v globálnom kontexte, nie v kontexte zisku Pohára UEFA v 2001, či Ligy majstrov v 2005.

Práve skončené prestupové obdobie nám ukázalo, že nielen, že je čas sa zobudiť, ale aj z tej pohodlne mäkkej postele vstať a začať makať.

Aj preto sa 21 prestupov v januári 2011 a ďalších 36 teraz v lete berie s uľavujúcim výdychom: Konečneee!!!

Konečne sa veci pohli, konečne je tu zmena škrupulózneho myslenia, konečne je utešovanie pekne položené bokom hlavnej línie.

Súčasný šéf exekutívy Comolli a manažér Dalglish sa počas posledných mesiacov riadne zapotili. Z francúzskeho, neskôr španielskeho či následne hodgsonovského LFC je razom LFC britský.

Kašľať ale na národnosť hráčov, dôležité je, že je Liverpool narozdiel od predošlých rokov konkurencieschopný, navyše mladý tím, ktorý má perspektívu, z ktorého ide energia a The Reds navyše majú Kennyho, ktorý ten potenciál zo svojich zverencov proste vyžmýkať vie.

Príliš ružové, idealistické, pekné? Nie, príliš reálne a to teší.

Tak teda do práce. Je jej pred nami ešte strašne veľa.

Nie, aktuálne nepíšem scenár pre nejakú argentínsku telenovelu, ani som nestrávil chvíľu s naspeedovanou Jankou Hospodárovou. To sa len úprimne teším z toho, čo aktuálne v Liverpoole vidím.

Pozor však, kto bude už teraz hovoriť o žiarivej budúcnosti, nech si dá poriadne zaucho, prípadne sa legitimizuje ako člen komančskej strany Slovenska či tej českomoravskej, inak mu a vlastne ani vtedy, odpustené nebude. No a ten, kto sa nechá uniesť okolnosťami až tak, že bude kecať o tohtosezónnom titule, nech si radšej dá denne dve dávky jódových tabletiek a zapije ich 2-týždňovým mliekom - najlepšie teplým, lebo je zrejmé, že to už s ním ďalej nejde. OK, toľko nevinná rada pre všetkých FIFAmanažéristov.

Áno, pokojne ešte mohlo prísť krídlo, ten Lucas ako DM mi tiež stále nesedí (aj keď proti Boltonu hral ako keby sa niekde medzi obranou a zálohou narodil), ale 11 hráčov z wishlistu out?!! Asi by som mal začať navštevovať stávkové kancelárie. :) Aktuálne teda väčšia než veľká spokojnosť. Možno to napokon klapať nebude, ale sympatická snaha niečo zmeniť tu je. Ozaj a toho Maxiho nejako spoločne strpíme..

... pár zaujímavostí

 • Obe (jediné) dve prestupové obdobia pod FSG boli o tom, že sa v každom prípade jeden top hráč rozhodol, že v doslova v hodine 12-tej pláchne do Chelsea. Mr. Loyalty Torresa majúceho plnú hubu kecov o pol roka nasleduje charakter z Portugalska Meireles. Čo z úst vypustí tento Pyrenejčan?
 • Obe (jediné) dve prestupové obdobia pod FSG boli aj o tom, že do tímu prišiel jeden problémový hráč. Andy Carroll si túto povesť priniesol z Newcastlu aj s nálepkou najdrahší hráč liverpoolskej histórie, Craig Bellamy prišiel z Man City, aby po 4 rokoch opätovne obliekol dres klubu z mesta The Beatles
 • 57. To je súhrnné číslo prestupov, ktoré uzrelo svet po nástupe FSG. Žiadny Degen, Poulsen, Ngog, Jovanovič, Konchesky, El Zhar, Insúa a pod. LFC vyčistil aj rezervu, lebo sa vzmáha aj juniorský futbal
 • Henderson, Adam, Downing, Doni, Enrique, Caoates, Bellamy. To je sedem letných príchodov do áčka, ktoré ešte dopĺňa 15-ročný írsky talent a 18-ročný Bijev
 • Odhaduje sa, že Liverpool minul od januára na posily okolo 150 mil. libier. Revolúcia niečo stojí. Aj Rafalúcia niečo stála a to aj napriek tomu, že bola slepou uličkou. Počkajme si teda, ako sa vyvinie éra FSG
 • Po odchode Cola do Lille je LFC bez hráča s číslom 10
 • Šesť hráčov odišlo počas tohto leta hosťovať. Z významnejších mien sú to Joe Cole a Aquilani

 

Aktualizováno Čtvrtek, 01 Září 2011 12:26
 

Přidat komentář

LFCWAY.COM si vyhradzuje právo mazať všetky komentáre, či ich časti, ktoré porušujú pravidlá slušného správania sa. Buďme teda ľudia a podľa toho sa aj správajme :)

Ako si vložiť fotku (avatar) k nicku?


Vlož za pomoci BBCodes do komentárov viac smajlíkov - klikni na návod


Bezpečnostní kód
Obnovit

ŠTATISTIKY 2014/15 (po zápase s Man City 2:1)

GÓLY
10 Gerrard, Sterling 5 Lallana, Coutinho 4 Balotelli, J. Henderson
ASISTENCIE
11 Sterling 10 J. Henderson 7 Coutinho 4 Lallana
ZÁPASY (všetky súťaže)
40 Mignolet 38 J. Henderson, Coutinho 37 Škrtel 35 Sterling 33 Gerrard, Moreno
POČET MINÚT (všetky súťaže)
3643 Mignolet 3286 J. Henderson 3190 Škrtel 3085 Sterling 2832 Coutinho 2787 Moreno 2612 Gerrard 2540 Moreno
BODOVANIE HRÁČOV (na základe reviews, všetky súťaže)
27 Sterling, Coutinho 20 J. Henderson 17 Škrtel 13 Mignolet 8 Gerrard... -8 G. Johnson - 10 J. Enrique -18 Marković, -24 Lovren
HRÁČ ZÁPASU (všetky súťaže)
7 Sterling, Gerrard 5 Coutinho 4 Mignolet 3 J. Henderson, Emre Can
ŽLTÉ KARTY (všetky súťaže)
9 Gerrard 8 Škrtel 5 Lucas Leiva, J. Henderson, Balotelli, Moreno, Lovren 4 - Coutinho, Emre Can
ČERVENÉ KARTY (všetky súťaže)
1 Marković, Borini
HODNOTENIE (posledných 10 zápasov, škála 1 až 5, na hodnotenie na základe reviews)
2, 4, 2, 3, 2, 2, 3, 2, 2, 3 = priemer 2,5
FORMA (posledných 10 zápasov)
V P V V V V R V V R
ZRANENIA
10.3. Flanagan (koleno) 12.3. Gerrard (sval), J. Enrique (noha), Br. Jones (noha) 22.3. Lucas Leiva (triesla), 1.4. Ibe (koleno)

Krátke správy

Lloyd Jones putuje do IV. ligy

19-ročný stredný obranca U21 Lloyd Jones bude mesiac hosťovať v štvrtoligoom Accringtone Stanley. Pre urasteného stopéra je to už druhá krátkodobá hosťovačka v tejto sezóne začiatkom roka 2015 pôsobil takisto v tíme z League Two Cheltenhame.

 
Poznáme zostavy All Stars Game

Charitatívny zápas hviezd, v ktorom sa 29.3. na Anfielde proti sebe postavia výbery Stevena Gerrarda a Jamieho Carraghera, už pozná zostavy. Pozrite si video.

 
Liverpool pozná dátum odvety FA Cupu s Blackburnom

8.4. je dátum, ktorý si fanúšikovia The Reds istotne dobre zapamätajú.

Od 20.45 sa totiž v Ewood Parku hrá opakovaný zápas štvrťfinále najstaršej pohárovej súťaže sveta.Víťaz tohto duelu sa v boji o finále postaví proti Aston Ville.

 
LFC sa v FA Cupe môže s Arsenalom stretnúť až v prípadnom finále

Víťaz štvrťfinále FA Cupu LFC vs Blackburn sa v semifinále predstaví v Birminghame, kde sa stretne s Aston Villou. Rozhodol o tom žreb.

Istým teda je, že The Reds sa v aktuálnej edícii najstaršej futbalovej súťaže sveta s obhajcom Arsenalom stretnú najskôr vo finále. Najprv ale treba zvládnuť opakovaný duel s Rovers a potom aj ten proti Villans.

 
Wilson zariadil výhru v miniderby

Famózny obrat LFC U21 dokonal v 3. minúte nadstaveného času derby s Evertonom parádnou strelou spoza 16-ky Harry Wilson. Ofenzívny futbalista prišiel na ihrisko v 64. minúte a bol aj pri vyrovnávajúcom góle The Reds, ktorý po jeho priamom kope strelil v 73. minúte Cleary, írsky mladík v deň zápasu (9.3.) oslavujúci 19. narodeniny.

V dueli sa na prvých 45 minút predstavil aj Mamadou Sakho, ktorý ho bral ako dobrý dôvod na naberanie kondície a zápasovej praxe po zranení. Späť bol po čase aj Jack Dunn, v minulej sezóne najlepší strelec U21. Derby mohlo vidieť aj červenú kartu, resp. Jordan Williams, ktorý v závere duelu nešetrne sklzom zašiel do protihráča.

LFC sa týmto víťazstvom bodovo dotiahol na lídra Barclays Under 21 Premier League Division 1 Man Utd, má ale rovnako ako Tottenham o zápas menej.

LFC - Everton 2:1

góly: Cleary, H. Wilson

zostava: Vigouroux - J. Williams, L. Jones, M. Sakho (46. B. Smith), Maguire, O´Hanlon (32. Cleary), Stewart, Branagan, Dunn (64. H. Wilson), Canós, J. Sinclair

 
Chce niekto ísť na Liverpool FC Players’ Awards 2015?

Máme možnosť zakúpenia lístkov na Liverpool FC Players’ Awards 2015, oficiálny galavečer usporadúvaný klubom je aj o fanúšikoch, ak je tu teda niekto, kto by sa rád tejto "party" zúčastnil, nech sa ozve tu v diskusii, alebo potom na [email protected]

 

Liverpool FC

názov: LIVERPOOL FC
založený: 15.3. 1892
klubové farby: červená
prezývky: The Reds, LFC, Merseysiders

káder 14/15, stiahni: foto v plnom rozlíšení
majiteľ: Fenway Sports Group (USA)
štadión: Anfield (45.276 divákov)
úspechy: 18x majster Anglicka, 5x Liga majstrov (PEM), 3x Európska liga (Pohár UEFA), 7x FA Cup, 8x League Cup, 15x Community Shield, 3x Európsky Superpohár

Infobox

►►® LFCWAY_COM (v prevádzke od októbra 2008)
►► preklady, vlastné články, blogy, glosy, A-team, Akadémia, previews, zápasové komentáre, špeciály, rozhovory s fans, Fantasy League, lístky na zápasy, grafika, štatistiky, hráči na hosťovaniach, súpiska A-team, súpiska Akadémia, rozpis zápasov a výsledky A-teamu, rozpis zápasov a výsledky U21, rozpis zápasov a výsledky U18, vaša ideálna zostava, tipy redakcie, fanzone, komix, história LFC, chorály, videosekcia
►► lfcway.com_chat: porozprávajte sa s ďalšími fans The Reds
►► redakčný_tím
►► lfcway.com_VIDEO: naše videá

 


►► Chceš nám pomôcť s aktualizáciou webu?
►► Máš nápady, ktoré by ho mohli skvalitniť?
Staň sa súčasťou redakcie LFCWAY.COM !!!
►► Hľadáš priestor, kde by si si mohol oddýchnuť od bulváru a špekulácií a prečítať si aj niečo iné?
►► Chceš vymeniť banner či umiestniť reklamu u nás?
Kontaktuj nás na a [email protected]

 


pre fans baseballu

bazénová chemie

fórum pre tipérov

Sportuj.com

Posledné komentáre

 • tak ak ma 35 tyzdenne tak potom je tych 130 co pyta raz vela zaskuzi si viac aj ... čítaj viac
  napísal saty7
 • Lucas je zly priklad,tam je to jedno,ci je pred,alebo po zraneni,ale velmi dobry... čítaj viac
  napísal trapy
 • Môj názor je, že Raheema si treba každopádne udržat, ano, hoci aj za také prachy... čítaj viac
  napísal Rob Roy
 • Hendo odmietol 80tis./week,ale to bolo este na jesen.Novinari,co sa nezmozu na n... čítaj viac
  napísal trapy
 • na takychto informaciach je zavse kopec nepravdy .. v zasade by som ale pri konr... čítaj viac
  napísal kwopor
 • btw cital som nieco ze aj henderson odmietol novu zmluvu kvoli platu co je natom... čítaj viac
  napísal saty7
 • rozhodne by som ho nenechal pytat si kolko sa mu zaziada nemam presne info otom ... čítaj viac
  napísal saty7
 • lenze bod c. 5 nehrozi .. LFC ma (nielen za tie rodgersove) posledne roky (tak 2... čítaj viac
  napísal kwopor
 • Budem uprimny,a s trapym sme sa o tom nie raz bavili.Za mna,ked nechce podpisat ... čítaj viac
  napísal anfieldroad77