ČESKO - SLOVENSKÝ WEB FANS LIVERPOOL FC, FUTBALOVÉHO TEAMU PREMIER LEAGUE

neprihlásený užívateľ

Academy news

Všetky info o mládeži LFC >> KLIK

Zápasy - program

PL 14/15 (V) - Swansea 16.3. 21:00, PREVIEW >>
FA 14/15 (D) - Blackburn 8.3. 17:00, PREVIEW >> 0:0
PL 14/15 (D) - Burnley 4.3. 21:00, PREVIEW >> 2:0
PL 14/15 (D) - Man City 1.3. 13:00, PREVIEW >> 2:1
EL 14/15 (V) - Beşiktaş 26.2. 19:00, PREVIEW >> 0:1, 4:5pen
::rozpis a výsledky 14/15
::ako a kde pozerať LFC
::stats hráčov 14/15

Tabuľka Premier League

DÔLEŽITÉ INFO:

Pomôž lfcway.com a staň sa redaktorom vyprofilovaného webu o Liverpool FC. Baví ťa písať, robiť grafiku, videá? Kontaktuj nás na [email protected]
Liverpool FC - LFCWAY.com > Fans zone > Blog > Lucas a jeho přínos pro LFC v letech 2011-2013
Lucas a jeho přínos pro LFC v letech 2011-2013
Napsal uživatel arek    Středa, 13 Březen 2013 17:48

Je možné, že lfcway.com jednou oslaví padesátileté narozeniny, v tu dobu předpokládám bude fotbal a jeho pojetí zas o kus dál. Pokud někdo v budoucnu fotbal nezakáže, budou se zde na stránkách lfcway.com bavit o fotbale a LFC nové generace fans, kteří možná teď ještě nejsou na světě.

Naskytne se jim tak možnost ve velmi zajímavém a bohatém archivu seznámit s jednotlivými sezonami, hráči apod., stejně tak, jako se zde nyní dozvídáme o např. o kapitánech, kteří vedli do bojů před padesáti lety. V následujících řádcích bych se chtěl pokusit o analýzu působení hráče s číslem 21 v rozmezí let 2011-2013.

Hráč sezony + cena 20 milionů liber + top tackler Premir League = Lucas

V polovině roku 2011 Lucas získává ocenění Player Of The Season, na oficiálním webu vyhrál s přehledem cenu Standart Chartered pro nejlepšího hráče uplynulého ročníku se 40% hlasy, tedy 129 744 hlasů. Steven Gerrard tehdy prohlásil: "On byl naším nejlepším hráčem."

Zajímavostí konce sezony 2010/2011 je i fakt, že Lucas Leiva opanoval přední příčku v počtu soubojů v nejen v rámci Premier League, ale také Serie A, Primera Division a Bundesligy.

Ještě než přišel ke kormidlu LFC King Kenny, se jeho předchůdce Roy Hodgson vyjádřil, že:"pokud někdo přijde, nabídne za něj 20 milionů liber a on bude chtít jít, tak to budeme zvažovat.“

Lucas zůstal v Liverpoolu, pod Kennym si vybojoval základní sestavu a stal se neodmyslitelnou součástí LFC.

Kenny tehdy v jednom z rozhovorů naznačil, že by si Lucas zasloužil song, netrvalo dlouho a Lucas si mohl načechravát duši, když fans začali zpívat o tom, že ho milují (we love him). "Asi to nebude hráč, který bude střílet tolik gólů, ale může to být hráč, u kterého jako u prvního akce soupeře skončí a u něj ta naše akce začne". Prohlásil Kenny a naznačil roli Lucase.

Jeho úkolem je mezihra, která skýtá množství přihrávek. Pointou je rychlá výměna míče, když je spoluhráč v úzkých přiběhne Lucas, vymění si přihrávky, to je podstatné pro mezihru. Tím se vytváří prostor pro naběhnutí spoluhráče, či pro vytvoření přihrávky.

Býválý hráč Reds Xabi Alonso prohlásil, že:“Tato role je v moderním fotbale nezbytná a Lucas jí ovládá skvěle.“

LFC před a po zranění Lucase v sezoně 2011

Na podzim se Lucas zranil v zápase na Stamford Bridge. Jamie Carragher tehdy podpořil svého spoluhráče a vyjádřil se, že:“v posledních 18 měsících byl podle mého názoru nejlepším naším hráčem. Letos byl tak dobrý, jak nikdo. Není sporu, že nám bude hrozně chybět.“

V sezoně 2011/2012 vyhrál nejvíc soubojů Moussa Dembélé, konkrétně 86. Lucas za třetinu sezony vyhrál 54 soubojů, kdyby odehrál celou sezonu ve stejném tempu vyhrál by podle propočtů neuvěřitelných 136 soubojů.

Když byl Lucas na hřišti, tak ze středu pole směrovalo pouhých 13% střel soupeře. Ve zbytku sezony, kdy Lucas absentoval, činil poměr střel ze středu pole 69%. Což svědčí o pozitivním vlivu Lucase na bránění střel ze středních vzdáleností. Když byl Lucas na hřišti tak LFC obdržel gól v průměru v 99 minutě. V případě bez Lucase jsme inkasovali v průměru v 86 minutě.

(zdroj: Liverpool FC 2011/12 In Stats: The Good, The Bad And The Ugly)

Statistické srovnání s konkurencí Lucase v sezoně 2011/2012

V sezoně 2011/2012 Lucas zaznamenal úspěch i při porovnání s hráči z jiných týmů PL. Nutno podotknout, že údaje u Lucase odpovídají pouze třetině odehraných zápasů, přesto však v některých ohledech dominuje nad svými kolegy, co se postu týče.

Nejlepší procentuální úspěšnost v sezoně zaznamenal Obi Mikel 83%. Absolvoval 36 soubojů, z nichž 30 vyhrál. Na druhém místě se umístil Mikel Arteta s 82% úspěšností v 79 soubojích, z nichž vyhrál 59. Třetí místo obsadil Lucas s 76%ní úspěšností v soubojích. Absolvoval jich 68, z nichž vyšel jako vítěz v 52 případech.

Na dalších pozicích skončili Scott Parker 107 soubojů, 76 vyhrál, úspěšnost 71%. Lucaso atakoval soupeře v průměru každých 15 minut, což mu zajistilo prvenství ve srovnání s jeho konkurencí. Sandro 17 minut, Diamé 19, Parker 23, Song 29, Arteta34 Mikel 36.

Lucas byl také nejčastějším adresátem přihrávky spoluhráčů, což potvrzuje hypotézu o Lucasově úloze ve smyslu mezihry. V průměru každé 4 minuty nahrává svým spoluhráčům. Parker 6, Mikel 6, Arteta 6, Song 6. Lucas ovládl i statistiku procentuální četnosti dotyků s míčem.

Hodnocení vybraných duelů z podzimní části sezony 2011/2012, autorem je Oliver:

Arsenal – LFC 0:2

Lucas (7,5) - Mal prsty aj v druhom našom góle, s rozvahou prihrával, čo sa mi páčilo.

LFC – Bolton 3:1

Lucas (7,5) - Takmer bezchybný výkon. V defenzíve skvelý, jeho def. zákroky boli naoko pekné a hlavne dobre načasované.

Stoke – LFC 1:0

Lucas (6) - V prvom polčase ukázal aj pekné prihrávky aj pár skazených, ale tie chyby neboli až také časté ako u Adama. V defenzíve viac - menej dobre. Vytvoril aj pekné prihrávky, ktoré mali oči

LFC – Wolves 2:1

Lucas (6) - v defenzíve bol o dosť lepší ako jeho parťák Adam. Napr. dobre zblokoval strelu pri štandardke súpera (mali ich pred 16 - kou požehnane), či nás zachránil na konci zápasu pri chybe Kuyta (razom mohla byť zo zápasu tragédia). V defenzíve ponúkol aj pekné zákroky. V ofenzíve pekne našiel Carrolla, ktorý postupoval po ľavom kraji a odcentroval na Suáreza... Mal aj celkom peknú strelu, po prihrávke Carrolla.

Everton FC – LFC 0:2

Lucas (7) – Pekný výkon, sústredený a tých defenzivných zákrokov tam mal dosť pekných.

Lucasův úspěšný comeback a jeho pozitivní vliv na výsledky v sezoně 2012/2013

Lucas zažil vlastně dva comebacky v právě probíhající sezoně. První nebyl moc šťastný. Hned na úvod sezony se zranil v domácím utkání se City a absentoval až do listopadu. V prosinci 2012 se vrátil na Anfield a byl u vítězství 1:0 nad Southamptonem. Rodgers o Lucasovi po jeho návratu řekl:

“Myslím, že dnes bol výborný. V tréningu ukázal veľký progres a ja som cítil, že ho musím postaviť do základu. On je ďalším kamienkom do mozaiky systému, ktorý sa pokúšame hrať a dnes ste videli aký je rozdiel vo výkone tímu ak hrá. Jeho hra znamená pre mužstvo určitú stabiltu, vždy vie čo s loptou a to je mimoriadne dôležité. Podal výborný výkon a bolo skvelé ho vidieť späť. Je to dôležitý hráč pre nás s fantastickým futbalovým myslením.“

Po utkání prohlásil kapitán Steven Gerrard, že: “Lucasův návrat mi bezesporu pomohl, mám teď více volnosti a můžu se více soustředit na útočení.“ Je pravdou, že v měsíci prosinci se Steven rozstřílel a tým se v tabulce posunul k místům zajišťující LM. V předchozích 14 střetnutích bez Lucase LFC vstřelil v lize 18 branek. Od Lucasovo návratu dokázal LFC nasázet soupeřům ve 14 ti zápasech branek 35 branek.

Od této chvíle LFC začal být v jednotlivých zápasech vždy lepším týmem a projevilo se to i na výsledcích a zlepšené obraně.

Co se týče bodů, byl zaznamenán ve stejných obdobích nárůst takřka dvojnásobný. Ve 12ti zápasech bez Lucase jsme získali 15 bodů. V 18ti zápasech s Lucasem jsme získali 30 bodů.

Lucasův přínos ve vybraných utkáních po zranění v roce 2013

V roce 2013 byl Lucas součástí prohraného zápasu s United. Lucas o půlce střídal, zaznamenal však 5 soubojů, z nichž 4 vyhrál, což bylo ale jediné pozitivum, které mu lze přičíst v tomto zápase k dobru.

V domácím utkání proti Norwichi, který Reds rozdrtily v poměru 5:0 Lucas tradičně patřil k nejúspěšnějším tacklerům zápasu. Asistoval u zvýšení vedení na 2:0.

Lfcway.com review z tohoto zápasu s ohledem na Lucase:

31. min - Lucas zastavil brejk súpera.

36. min - Lucasovu prihrávku tiesnený Sturridge pustil, Suárez tak šiel sám na bránu a poľahky zvýšil na 2:0.

52. min - Lucas ukážkovo vzadu.

58. min - Lucas 2x dobre vzadu.

69. min - Dvojité striedanie Rodgersa. Z hry Lucas a Sturridge.

Rubrika Potěšili: Pár účinných defenzívnych zákrokov predviedol aj kritizovaný Lucas. Za to určite palec hore, takisto ako aj za gólovú prihrávku.

Hodnocení dle whoscored 8,06.

Stejným rozdílem si doma Reds poradili i se Swansea, tedy 5:0.

Lfcway.com review z tohoto zápasu s ohledem na Lucase:

7. min - Lucasov dobrý pressing.

8. min - Lucasov čistý sklz

37. min - Lucas výborným sklzom zabránil brejku súpera.

48. min - Lucas dostal kopačkou do tváre, je ok.

72. min - Dole Lucas, hore Allen.

Rubrika Potěšili: V pohode zahral aj Lucas.

Hodnocení dle whoscored - 7,7

V zápase na půdě Wiganu jsme zvítězili 4:0, Lucas byl tradičně nejlepším tacklerem zápasu, měl nejvíc dotyků s míčem a nejpřesnější přihrávky z celého týmu. Hodnocení dle whoscored 7,56

V remízovém zápase na Emirates Stadium byl úspěšný v 7 soubojích, prohrál pouze jediný. Navíc si připsal gólovou asistenci.

Lfcway.com review z tohoto zápasu s ohledem na Lucase:

5. min - Lucas na Suáreza, ten sa pošmykol, ale loptu zobral G. Johnson, potiahol po ľavej strane až do 16-ky a skvelým centrom vyzval Sturridga v 5-ke ku gólovému zakončeniu.

11. min - Lucas dobre čítal hru, lopta Suárezovi, ktorý z polovice ihriska parádnym pasom poslal do šance Sturridga.

39. min - Lucas zastavil brejk.

Hodnocení dle whoscored 7,32

V remízovém zápase se City byl nejlepším tacklerem zápasu – 4 vítězné, 1 prohraný. Dle komentátorů BBC:“ vyřadil svou poziční hrou Silvu a eliminoval tak jednu ze silných zbraní Citizens.“

Barry přihrál 57krát, s úspěšností 84%. Lucas přihrál 62krát, s úspěšností 92%.

Ve vítězném zápase proti Spurs 3:2. V závěru zápasu vynikající poziční hrou Lucas dostal pod tlak Defoea, který v nouzi volil zpětnou přihrávku, čehož využil Luis a následně Stevie, potažmo celý LFC. Co se týče soubojů Lucas prohrál v minisouboji s Parkerm 6:7. Oba shodně vyhráli 3 z nich.

V Lucasův prospěch v jejich minisouboji hraje podstatnou roli dle mého soudu právě situace, kdy byl Lucas v útočné fázi strůjcem vyvinutí tlaku na soupeře z čehož pramenila chyba soupeře a následné vedení LFC v zápase. Lucas přihrál v zápase 57krát s úspěšností 79%. Oproti tomu Parker přihrál 76krát, ovšem s nižší úspěšností a to 69%.

Ve výše uvedených zápasech Lucas své konkurenty na postu defenzivního záložníka ve většině případech porazil a to se projevilo v konečném důsledku i na výsledcích. Chtěl bych podotknout, že vždy hráči po zranění trvá než se dostane do své předchozí formy. Lucas v předešlé sezoně naznačil, že může být příslibem pro budoucnost LFC i mnozí, kteří o něm pochybovali, zbystřili po jeho výkonech těsně před zraněním. Nyní se zdá, že se Lucas stává platným členem LFC a i přes nepříjemné zranění se dokázal vrátit a odvádět pro LFC cennou práci, za což si zaslouží od fanoušků úctu.

Aktualizováno Čtvrtek, 14 Březen 2013 07:17
 

Přidat komentář

LFCWAY.COM si vyhradzuje právo mazať všetky komentáre, či ich časti, ktoré porušujú pravidlá slušného správania sa. Buďme teda ľudia a podľa toho sa aj správajme :)

Ako si vložiť fotku (avatar) k nicku?


Vlož za pomoci BBCodes do komentárov viac smajlíkov - klikni na návod


Bezpečnostní kód
Obnovit

ŠTATISTIKY 2014/15 (po zápase s Man City 2:1)

GÓLY
10 Gerrard, Sterling 5 Lallana, Coutinho 4 Balotelli, J. Henderson
ASISTENCIE
11 Sterling 10 J. Henderson 7 Coutinho 4 Lallana
ZÁPASY (všetky súťaže)
40 Mignolet 38 J. Henderson, Coutinho 37 Škrtel 35 Sterling 33 Gerrard, Moreno
POČET MINÚT (všetky súťaže)
3643 Mignolet 3286 J. Henderson 3190 Škrtel 3085 Sterling 2832 Coutinho 2787 Moreno 2612 Gerrard 2540 Moreno
BODOVANIE HRÁČOV (na základe reviews, všetky súťaže)
27 Sterling, Coutinho 20 J. Henderson 17 Škrtel 13 Mignolet 8 Gerrard... -8 G. Johnson - 10 J. Enrique -18 Marković, -24 Lovren
HRÁČ ZÁPASU (všetky súťaže)
7 Sterling, Gerrard 5 Coutinho 4 Mignolet 3 J. Henderson, Emre Can
ŽLTÉ KARTY (všetky súťaže)
9 Gerrard 8 Škrtel 5 Lucas Leiva, J. Henderson, Balotelli, Moreno, Lovren 4 - Coutinho, Emre Can
ČERVENÉ KARTY (všetky súťaže)
1 Marković, Borini
HODNOTENIE (posledných 10 zápasov, škála 1 až 5, na hodnotenie na základe reviews)
2, 4, 2, 3, 2, 2, 3, 2, 2, 3 = priemer 2,5
FORMA (posledných 10 zápasov)
V P V V V V R V V R
ZRANENIA
10.3. Flanagan (koleno) 12.3. Gerrard (sval), J. Enrique (noha), Br. Jones (noha) 22.3. Lucas Leiva (triesla), 1.4. Ibe (koleno)

Krátke správy

Lloyd Jones putuje do IV. ligy

19-ročný stredný obranca U21 Lloyd Jones bude mesiac hosťovať v štvrtoligoom Accringtone Stanley. Pre urasteného stopéra je to už druhá krátkodobá hosťovačka v tejto sezóne začiatkom roka 2015 pôsobil takisto v tíme z League Two Cheltenhame.

 
Poznáme zostavy All Stars Game

Charitatívny zápas hviezd, v ktorom sa 29.3. na Anfielde proti sebe postavia výbery Stevena Gerrarda a Jamieho Carraghera, už pozná zostavy. Pozrite si video.

 
Liverpool pozná dátum odvety FA Cupu s Blackburnom

8.4. je dátum, ktorý si fanúšikovia The Reds istotne dobre zapamätajú.

Od 20.45 sa totiž v Ewood Parku hrá opakovaný zápas štvrťfinále najstaršej pohárovej súťaže sveta.Víťaz tohto duelu sa v boji o finále postaví proti Aston Ville.

 
LFC sa v FA Cupe môže s Arsenalom stretnúť až v prípadnom finále

Víťaz štvrťfinále FA Cupu LFC vs Blackburn sa v semifinále predstaví v Birminghame, kde sa stretne s Aston Villou. Rozhodol o tom žreb.

Istým teda je, že The Reds sa v aktuálnej edícii najstaršej futbalovej súťaže sveta s obhajcom Arsenalom stretnú najskôr vo finále. Najprv ale treba zvládnuť opakovaný duel s Rovers a potom aj ten proti Villans.

 
Wilson zariadil výhru v miniderby

Famózny obrat LFC U21 dokonal v 3. minúte nadstaveného času derby s Evertonom parádnou strelou spoza 16-ky Harry Wilson. Ofenzívny futbalista prišiel na ihrisko v 64. minúte a bol aj pri vyrovnávajúcom góle The Reds, ktorý po jeho priamom kope strelil v 73. minúte Cleary, írsky mladík v deň zápasu (9.3.) oslavujúci 19. narodeniny.

V dueli sa na prvých 45 minút predstavil aj Mamadou Sakho, ktorý ho bral ako dobrý dôvod na naberanie kondície a zápasovej praxe po zranení. Späť bol po čase aj Jack Dunn, v minulej sezóne najlepší strelec U21. Derby mohlo vidieť aj červenú kartu, resp. Jordan Williams, ktorý v závere duelu nešetrne sklzom zašiel do protihráča.

LFC sa týmto víťazstvom bodovo dotiahol na lídra Barclays Under 21 Premier League Division 1 Man Utd, má ale rovnako ako Tottenham o zápas menej.

LFC - Everton 2:1

góly: Cleary, H. Wilson

zostava: Vigouroux - J. Williams, L. Jones, M. Sakho (46. B. Smith), Maguire, O´Hanlon (32. Cleary), Stewart, Branagan, Dunn (64. H. Wilson), Canós, J. Sinclair

 
Chce niekto ísť na Liverpool FC Players’ Awards 2015?

Máme možnosť zakúpenia lístkov na Liverpool FC Players’ Awards 2015, oficiálny galavečer usporadúvaný klubom je aj o fanúšikoch, ak je tu teda niekto, kto by sa rád tejto "party" zúčastnil, nech sa ozve tu v diskusii, alebo potom na [email protected]

 

Liverpool FC

názov: LIVERPOOL FC
založený: 15.3. 1892
klubové farby: červená
prezývky: The Reds, LFC, Merseysiders

káder 14/15, stiahni: foto v plnom rozlíšení
majiteľ: Fenway Sports Group (USA)
štadión: Anfield (45.276 divákov)
úspechy: 18x majster Anglicka, 5x Liga majstrov (PEM), 3x Európska liga (Pohár UEFA), 7x FA Cup, 8x League Cup, 15x Community Shield, 3x Európsky Superpohár

Infobox

►►® LFCWAY_COM (v prevádzke od októbra 2008)
►► preklady, vlastné články, blogy, glosy, A-team, Akadémia, previews, zápasové komentáre, špeciály, rozhovory s fans, Fantasy League, lístky na zápasy, grafika, štatistiky, hráči na hosťovaniach, súpiska A-team, súpiska Akadémia, rozpis zápasov a výsledky A-teamu, rozpis zápasov a výsledky U21, rozpis zápasov a výsledky U18, vaša ideálna zostava, tipy redakcie, fanzone, komix, história LFC, chorály, videosekcia
►► lfcway.com_chat: porozprávajte sa s ďalšími fans The Reds
►► redakčný_tím
►► lfcway.com_VIDEO: naše videá

 


►► Chceš nám pomôcť s aktualizáciou webu?
►► Máš nápady, ktoré by ho mohli skvalitniť?
Staň sa súčasťou redakcie LFCWAY.COM !!!
►► Hľadáš priestor, kde by si si mohol oddýchnuť od bulváru a špekulácií a prečítať si aj niečo iné?
►► Chceš vymeniť banner či umiestniť reklamu u nás?
Kontaktuj nás na a [email protected]

 


pre fans baseballu

bazénová chemie

fórum pre tipérov

Sportuj.com

Posledné komentáre

 • Vy jste mě ale špatně pochopili :-D :-D hodnotil jsem jen zápasy s Burnley a S´t... čítaj viac
  napísal Xabi18
 • tak ak ma 35 tyzdenne tak potom je tych 130 co pyta raz vela zaskuzi si viac aj ... čítaj viac
  napísal saty7
 • Lucas je zly priklad,tam je to jedno,ci je pred,alebo po zraneni,ale velmi dobry... čítaj viac
  napísal trapy
 • Môj názor je, že Raheema si treba každopádne udržat, ano, hoci aj za také prachy... čítaj viac
  napísal Rob Roy
 • Hendo odmietol 80tis./week,ale to bolo este na jesen.Novinari,co sa nezmozu na n... čítaj viac
  napísal trapy
 • na takychto informaciach je zavse kopec nepravdy .. v zasade by som ale pri konr... čítaj viac
  napísal kwopor
 • btw cital som nieco ze aj henderson odmietol novu zmluvu kvoli platu co je natom... čítaj viac
  napísal saty7
 • rozhodne by som ho nenechal pytat si kolko sa mu zaziada nemam presne info otom ... čítaj viac
  napísal saty7
 • lenze bod c. 5 nehrozi .. LFC ma (nielen za tie rodgersove) posledne roky (tak 2... čítaj viac
  napísal kwopor