NEBULVÁRNY WEB FANS LIVERPOOL FC, TEAMU PREMIER LEAGUE

neprihlásený užívateľ

Zápasy

Premier League  (V) - Swansea, 5.11. 16:00, PREVIEW >>
Premier League  (V) - WBA, 29.10. 18:30, PREVIEW >>2:0
Carling Cup (V) - Stoke, 26.10. 20:45, PREVIEW >> 2:1
Premier League (D) - Norwich, 22.10. 18:30, PREVIEW >> 1:1
Priateľský (V) - Rangers, 18.10. 20:30, PREVIEW >> 0:1
Rozpis a výsledky 2011/12 Súpiska/Stats 2011/12 >>

Tabuľka

DÔLEŽITÉ INFO:

>>> LFCWAY.COM má už tri roky. Stále sme jediný nebulvárny web v CZ/SK internetovom priestore venujúcom sa Premier League >>> Dirk Kuyt je už len jeden presný zásah od dosiahnutia méty 50 gólov v Premier League >>> Steven Gerrard dal na Anfielde už 50 ligových gólov >>> Kto všetko hrá za mládežnícke výbery LFC. Pozrite si zostavy rezervy, 18-ky a 16-ky >>> Komplet profily liverpoolskych hráčov - kto vlastne za LFC hrá >>> Pozrite si pár grafických návrhov na tému Liverpool FC
Bezpečnostní agentura
Zjistěte aktuální
výsledky fotbalu

Nové společnosti na prodej
Lucas Leiva - jeden veľký otáznik
blog
Napsal uživatel Ol!ver    Pátek, 28 Říjen 2011 18:11

Tento príspevok píšem preto, lebo o Lucasovi môžeme nájsť rôzne názory, niektoré bližšie k objektivite, niektoré menej blízko. No ja vám môžem zaručiť, že ja sa snažím na výkony hráčov pozerať objektívne.

Takže sa teraz posnažím zhodnotiť výkony Lucasa Leivu za túto sezónu. Ešte pred tým spomeniem jeden faktor, kt. ovplyvňuje názory ľudí – štatistiky. Lucas „vlastní“ najdôležitejší post na ihrisku, bez stredu poľa nefunguje ani obrana, ani útok.

Áno štatistiky ukazujú, že Lucas Leiva podstupuje najviac súbojov zo všetkých hráčov PL(?), to je jedno. Lenže v týchto súbojoch býva často / miestami neskoro, podbieha centrované lopty súpera, je nevýbušný – pomalý – z čoho vyplýva to, že býva v osobných súbojoch neskoro a často / miestami ich prehráva... Keď nie sú vedľa neho omnoho kvalitnejší spoluhráči ako on, tak je veľký problém, lebo Lucas to svojou kvalitou v strede poľa málokedy vytrhne.

Čo sa týka úspešnosti prihrávok. Áno má ich úspešné, dokonca sa v nich zlepšil a miestami dá aj peknú prihrávku dopredu, ale väčšinou / miestami dáva prihrávky na 3 – 4 metre, dozadu alebo do strany, často / miestami týmito prihrávkami (hl. tými, kt. sú od Lucasa myslené ako „ofenzívne“) zašíva spoluhráčov, kt. tú loptu stratia. Taktiež, obľubuje prihrávky dozadu, preto taká veľká percentuálna úspešnosť prihrávok.

Čo sa týka zlepšenia. Áno zlepšil sa vo všetkých dovednostiach, ale nie natoľko aby hral v takom klube základnú zostavu, s takými AMBÍCIAMI ako je LFC, nemá na to, aby hral v takomto klube základ. Pod Kennym sa zlepšil, podpriemerné výkony vylepšil na priemerné = niekedy nadpriemerné, miestami podpriemerné, niekedy priemerné = proste priemer.

Hodnotenia z jednotlivých zápasov tejto sezóny, v kt. Lucas hral.

Liverpool FC - Sunderland AFC 1:1.

Lucas (5,5) - Prvý polčas výborný výkon, ukážkový pressing - mal z neho šancu, veril si na strelu, ale nič z toho nebolo... Druhý polčas, neviem čím to bolo, nemal kondičku? Neviem, ale hral fakt zle. Strácal lopty, kazil prihrávky. Výkon dvoch polčasov, nielen uňho, ale aj u jeho kolegu zo stredu zálohy (Adam).

Arsenal FC - Liverpool FC 0:2

Lucas (6) - Druhú polovicu prvého polčasu som ho mal chuť vyfackať. Nestíhal, fauloval a spolu s Adamom (proste celý stred poľa nefungoval) im obranná činnosť nefungovala. Ostatnú pasáž zápasu celkom dobre, stále nie som z jeho výkonov "odvarený". Mal prsty aj v druhom našom góle, s rozvahou prihrával, čo sa mi páčilo.

Liverpool FC - Bolton Wanderers 3:1

Lucas (7,5) - Takmer bezchybný výkon. V defenzíve skvelý, jeho def. zákroky boli naoko pekné a hlavne dobre načasované. Vypichol by som aj jednu chybu, našťastie sme na ňunedoplatili. Po jeho strate lopty v strede poľa (prvý polčas) prišiel center na hosťujúceho Petrova, ten vystrelil, ale nedal... Ešte jeden raz podskočil loptu, inak veľmi dobrý výkon

Stoke City - Liverpool FC 1:0

Lucas (6) - V prvom polčase ukázal aj pekné prihrávky aj pár skazených, ale tie chyby neboli až také časté ako u Adama. V defenzíve viac - menej dobre. Vytvoril aj pekné prihrávky, ktoré mali oči. Takému Downingovi dal minimálne 2 x do behu...

Tottenham Hotspur - Liverpool FC 4:0

Lucas (5) - Pozične slabší, ale čo mal robiť, že? Uvidíme, čo ukážú dalšie zápasy, ale ten sľubovaný a pomerne dosť diskutovaný nadpriemer z pohľadu Lucasa zatiaľ nevidím. Ale tento zápas mu nedávam za vinu...

Brighton & Hove Albion FC – Liverpool FC 1:2

Lucas (5,5) - V prvej polovici prvého polčasu ukázal spolu so Spearingom pekný pressing. Inak nič moc, na konci zápasu ani nestíhal / nevládal - dostal ŽK (možno to bolo únavou). Prihrávky nedôrazné a celý stred poľa bol dosť netvorivý...

Liverpool FC - Wolverhampton Wanderers 2:1

Lucas (6) - Miestami mierne nestíhal. Sfauloval hráča pred našou 16 - kou, bola z toho SŠ súpera. Dostal aj ŽK, ale najmä a čo je hlavné, v defenzíve bol o dosť lepší ako jeho parťák Adam. Napr. dobre zblokoval strelu pri štandardke súpera (mali ich pred 16 - kou požehnane), či nás zachránil na konci zápasu pri chybe Kuyta (razom mohla byť zo zápasu tragédia). V defenzíve ponúkol aj pekné zákroky. V ofenzíve pekne našiel Carrolla, ktorý postupoval po ľavom kraji a odcentroval na Suáreza... Mal aj celkom peknú strelu, po prihrávke Carrolla.

Everton FC - Liverpool FC 0:2

Lucas (7) - Pekný výkon, sústredený a tých defenzívnych zákrokov tam mal dosť pekných. Len, aj keď bol Adam dole, stále si Toffees vyprodukovali strely zo stredu. Občas sa ho dá ľahko obehnúť a následne je stred poľa voľný, ale na to je momentálne väčší "majster" Adam. Celkovo sa mi ten náš stred nepáči, aj napriek výhre.

Liverpool FC - Manchester United 1:1

Lucas (4) - Najhorší osobný výkon Lucasa v tejto sezóne. Strácal lopty, fauloval, bol pomalý v osobných súbojoch, nestíhal vôbec, rozohrávka zlá. Rozhodne prevládajú negatíva z jeho výkonu. Zaslúžene bol vystriedaný.

Stoke City FC – Liverpool FC 1:2

Z toho zápasu som nerobil hodnotenie, lebo som nemal čas, ale napíšem svoj názor na Lucasa a zhodnotím jeho výkon.

Lucas (5) – V prvom polčase podbehol tri lopty. V druhom tiež robil chyby, v súbojoch bol miestami neskoro, ale aby som nespomínal len to zlé. Dvakrát ukázal aj pekný pressing (v tom sa pomerne dosťzlepšil) a parkrát urobil pekné defenzívne zákroky – napr. spolu s Coatesom. No, znovu prevládajú z jeho výkonu skôr negatívne pocity.


Priemer jeho známok (urobených mnou) je 5,75.

PS1: Pozrite sa na výsledky LFC .

PS2: Futbal je jednoduchá hra, stačí ju pochopiť.

 

Aktualizováno Pátek, 28 Říjen 2011 18:18
 

Přidat komentář

LFCWAY.COM si vyhradzuje právo mazať všetky komentáre, či ich časti, ktoré porušujú pravidlá slušného správania sa. Buďme teda ľudia a podľa toho sa aj správajme :)

Ako si vložiť fotku (avatar) k nicku?


Bezpečnostní kód
Obnovit

Joomla SEO powered by JoomSEF

Zamerané na The Reds

Všetky fotky


Štatistiky 2011/12

GÓLY
7 - Suárez 3 - Carroll 2 - Adam 1 - Maxi, Henderson, Škrtel, Bellamy, Kuyt, Gerrard
ZÁPASY
13 - Suárez, Reina 12 - Henderson 11 - Carrargher, Adam, Downing, Lucas, Carroll 10 Škrtel, Kuyt, Enrique
POČET MINÚT NA IHRISKU
1170 - Reina 986 - Suárez 955 - Lucas 945 - Carragher 900 Enrique 892 - Adam 878 - Downing 782 - Henderson 759 - Škrtel 727 - Carroll 567 - Agger 566 - Kelly
HRÁČ ZÁPASU
6 - Suárez 2 - Škrtel 1 - Enrique, Carroll, Carragher, Gerrard, Downing
ŽLTÉ KARTY
5 - Lucas 2 - Carragher, Henderson Adam, Suárez, Carroll 1 - Kuyt, Škrtel, Adam, Coates, Spearing, Kelly
ČERVENÉ KARTY
1 - Adam, Škrtel
FORMA (posledných 10 zápasov, V - víťazstvo, R - remíza, P - prehra)
V, V, R, R, V, V, V, P, P, V
VÝKONY (známkovanie ako v škole od 1 do 5)
2, 3, 3, 3, 2, 3, 3, 5, 3, 1 (priemer 2,72)

NARODENINY
ZRANENIA
25.11. (23) - J. Spearing
5.11. - J. Robinson, členok
8.12. (17) - R. Sterling 5.11. - J. Carragher, lýtko
10.12. (26) - Ch. Adam 12.11. - S. Gerrard, členok
12.12. (27) - D. Agger -
15.12. (27) - M. Škrtel -
27.12 (20) - D. Wilson -

Na tento týždeň

>> LFC - Swansea, 11. kolo PL, sobota 5.11. o 16.00
>> WBA - LFC 0:2, sťahuj: 1. polčas, 2. polčas
>> Grafika a LFC - pozrite si pár grafických spracovaní

Krátke správy

Suárez má šancu na Zlatú loptu

Magazín France Football zverejnil užšiu nomináciu hráčov, z ktorých jeden získa Zlatú loptu, prestížne ocenenie, ktoré sa na základe ankety dáva každoročne najlepšiemu z nich. Vo výbere je sedem Španielov, fans LFC však skôr zaujíma to, že sa do neho dostal aj Luis Suárez, futbalista, ktorý sa stal najlepším strelcom aj hráčom Copa América 2011, ktorý aj s Uruguajom vyhral. Vo všeobecnosti sa však za najväčšieho favorita pokladá barcelonský Messi a určite by to prekvapilo mnohých, keby ocenenie nezískal.


 
Rezerva porazila Bolton 3:1

Po bezgólovom I. polčase videli diváci v tom druhom hneď štyri. Na potešenie fans LFC tri do siete Boltonu, o ktoré sa postarali najprv parádne z priameho kopu Suso, potom po nezištnej uličke Ngooa 9. gólom v sezóne Morgan a v závere po Morganovej skvostnej prihrávke aj Sterling. Hlavný rozhodca duelu ešte našim odoprel dve jasné penalty, Wanderers boli nebezpečnejší len v rozmedzí 75. až 85. minúty. V dueli sa predstavila aj trojica áčakrov Hansen, Wilson a Flanagan. Zostava: Hansen - Flanagan, Smith, Wisdom, Wilson - Coady, Ngoo, Roberts, Suso (Roddan 85), Sterling - Morgan.


 
Gerrard si proti Swansea nezahrá

Infekcia v členku, ktorá aktuálne trápia kapitána Stevena Gerrarda ho s určitosťou vyraďuje z víkendového duelu proti Swansea aj z toho, kt. v ďalšom týždni odohrá anglická reprezentácia. Stevemu aktuálne vyčistili ranu, aby sa infekcia nešírila a nohu má v sadre.


 

Súpiska


brankári

25 Reina 1 Jones
32 Doni


obrancovia

37 Škrtel 2 G. Johnson
22 D. Wilson 23 Carragher
3 Enrique 6 Aurélio
34 Kelly 5 Agger
38 Flanagan 49 Robinson
16 Coates


stredopoliari

14 Henderson 20 Spearing
21 Lucas 8 Gerrard (C)
26 Adam 19 Downing
11 Maxi


útočníci

9 Carroll 7 Suárez
39 Bellamy 18 Kuyt

súpiska rezervy, U18, U16

Liverpool FC

názov: LIVERPOOL FC
založený: 15.3. 1892
klubové farby: červená
prezývky: The Reds, LFC, Merseysiders
majiteľ: Fenway Sports Group (USA)
štadión: Anfield Road (45.276 divákov)
úspechy: 18x majster Anglicka, 5x Liga majstrov (PEM), 3x Európska liga (Pohár UEFA), 7x FA Cup, 7x League Cup, 15x Community Shield, 3x Európsky Superpohár


Infobox

>> Chceš pomôcť nášmu webu?

Staň sa súčasťou redakcie LFCWAY.COM !!!

>> Hľadáš priestor, kde by si si mohol oddýchnuť od bulváru a špekulácií a prečítať si aj niečo iné?
>> Chceš vymeniť banner či umiestniť reklamu u nás?

Kontaktuj nás naPromo LFCWAY.com


LFCWAY.COM - jediný nebulvárny web v cz/sk internetovom priestore zameranom na anglickú Premier League


pre fans baseballu

bazénová chemie

Hanspaulská liga

fórum pre tipérov

vaša reklama


Posledné komentáre

 • no, to sa uz kazdopadne nedoz... čítaj viac
  napísal kwopor
 • to ano, daří se mu v řecku, čí... čítaj viac
  napísal ardno01
 • ardno, zaujimavy pokus :) ktov... čítaj viac
  napísal kwopor
 • toto stalo za to :thumbsup: 1l... čítaj viac
  napísal johnysheek
 • přesně tak :thumbsup: čítaj viac
  napísal ardno01
 • :))))))))))))) :thumbsup: čítaj viac
  napísal Ol!ver
 • :lol: :lol: :lol: v poslednom ... čítaj viac
  napísal anfieldroad77
 • diskusa sa nam tu riadne stens... čítaj viac
  napísal kwopor
 • ted jsi opravdu dokázal, že t... čítaj viac
  napísal ardno01
 • tato debata nema zmysel,on si ... čítaj viac
  napísal anfieldroad77