NEBULVÁRNY WEB FANS LIVERPOOL FC, TEAMU PREMIER LEAGUE

neprihlásený užívateľ

Zápasy

Premier League  (D) - Chelsea, 8.5. 21:00, PREVIEW >>
FA Cup (N)  - Chelsea, 5.5. 18:15, PREVIEW >> 1:2
Premier League  (D)  - Fulham, 1.5. 20:45, PREVIEW >> 0:1
Premier League  (V)  - Norwich, 28.4. 18:30, PREVIEW >> 3:0
Premier League  (D)  - WBA, 22.4. 17:00, PREVIEW >> 0:1
Rozpis a výsledky 2011/12 Súpiska/Stats 2011/12 >>

Tabuľka

DÔLEŽITÉ INFO:

 
>>> Staň sa redaktorom lfcway.com. Napíš na [email protected] a pomôž s jediným nebulvárnym česko -slovenským webom o LFC >>> V dolnej časti lfcway.com (štatistiky, zaujímavosti, grafika) je najnovšie umiestnený slider, ktorý obsahuje položky "Štatistiky 11/12", "Narodeniny/Zranenia" a "Video týždňa". Buďte teda v obraze a majte vedomosť aj v tejto oblasti >>> Zimné prestupy 2011/12. Kto si to namieril do LFC? Kto naopak z neho odišiel? Prečítajte si súhrn overených transfer info týkjajúcich sa januára 2011. >>> Hľadáme niekoho, kto by nám pomohol s lfcway.com. 1./ niekoho na preklady anglických článkov, 2./ niekoho na robenie wallpapers, či videí. Záujemcovia, píšte na [email protected] >>> Nový seriál lfcway.com, kde hrá prím abeceda. Stačí len kliknúť a čítať. Zaujímavé info prídu okamžite na rad. >>> Buďte v obraze, čo The Reds práve čaká, či čo stojí za prečítanie si, kde si stiahnuť zápasy LFC. Viditeľný farebný (zelená, žltá, modrá, ružová) box nachádzajúci sa pod glosou vám poslúži ako program najbližších zápasov áčka, rezervy či 18-ky a tiež ako výber toho najzaujímavejšieho, čo sa dostalo na stránky lfcway.com >>> Kto všetko hrá za mládežnícke výbery LFC. Pozrite si zostavy rezervy, 18-ky a 16-ky >>> Komplet profily liverpoolskych hráčov - kto vlastne za LFC hrá >>> Pozrite si pár grafických návrhov na tému Liverpool FC
Liverpool FC - LFCWAY.com > Rubriky > Fans zone > Blog > Luis Suárez kráča sám
Luis Suárez kráča sám
Napsal uživatel David Martinez    Úterý, 14 Únor 2012 00:26

"Na konci búrky je zlatá obloha," spieva sa v You´ll Never Walk Alone, ukázalo sa, že kompetentní LFC už na ňu ďalej nevydržali čakať a tak sa pobrali skratkou. A tú im paradoxne ponúkol až Luis Suárez. Ako obeť.

"Sme veľmi sklamaní, že Luis nepodal Patricovi Evrovi pred zápasom ruku. Hráč nám vopred povedal, že tak urobí, ale napokon sa rozhodol inak," vyhlásil výkonný riaditeľ Ian Ayre a dodal: "Nezhodil len seba, ale sklamal aj Kennyho Dalglisha, spoluhráčov a vlastne celý Liverpool FC. Je úplne zrejmé, že správanie Luisa Suáreza je neakceptovateľné."

"Luis sa za svoje správanie ospravedlnil, čo bol správny krok. Treba povedať, že každý z nás sa musí chovať zodpovedne a tak dúfame, že teraz chápe, čo sa očakáva od každého, kto reprezentuje značku Liverpool Football Club," dopĺňa Ayre svoje vyhlásenie, ktoré sa pri pohľade na post, aký zastáva, dá brať ako vyhlásenie samotného LFC.

Ian Ayre, Tom Werner, John Henry a FSG napokon podľahli tlaku. Rozhodli, že už toho bolo dosť, že meno Liverpool FC už ďalej neslobodno namáčať do bahna. V prípade, kedy médiá rozpútali kvôli podaniu-nepodaniu ruky doslova búrku, sa rozhodli, že sa kompletne otočia k niekomu, koho predošlé mesiace podporovali.

Liverpool sa vybral do Manchestru pokorne s klobúkom v ruke, aby supov z Football Association poprosil o milosť. Prepáčte, nič z toho, čo urobil nebolo dobré, ospravedlňujeme sa, len nás už toľko nebuchnátujte!

Napr. taký celý twitter sa zhodol, že LFC konečne urobil správnu vec. Konečne sa v tejto škaredej záležitosti posunul ďalej. Vo veľkých plátkoch sa novinári predbiehali v moralistických článkoch typu: "Ja som vám to hovoril". Darebák Luis Suárez poškodil meno klubu a teraz dal pred svojim letným neodvratným odchodom do pohybu všetky kolesá. Každý je oveľa šťastnejší.

Vynímajúc fanúšikov, ktorí permanentne stáli za Lusiom a samozrejme a to úplne nezpochybniteľne, vynímajúc aj jeho samotného. Ospravedlnenie, ktoré sme si mohli prečítať na oficiálnom webe určite nevychádzalo z neho. Očakával som, že sa proste neospravedlní a vlastne som aj chcel, aby tak neurobil.

Pravdaže, Suárez mohol celú záležitosť spochybniť, ale neurobil tak. Bola to jeho voľba (?). Prečo by mal potriasť Evrovou rukou, keď proste nechcel? Veril / verí, že jeho reputácia bola nespravodlivo poznačená tým, že Evra jednoducho klamal. Odmietol takémuto človeku podať ruku a odmietol do hry vložiť svoje meno. Vie, že klamstvá, ktoré Evra vyriekol nemajú s ním nič spoločné. Nie je to však len o podaní rúk.

Suárezov hlavný problém je ten, že nikto z klubu, ani mainstreamových médií neposkytol na vec svoj pohľad. Hráč aj LFC o príčinách, prečo kritizovali (spochybňovali) verdikt FA pri kauze Evra vs Suárez, mlčali. Nikto v klube sa nepostavil a neprišiel s tým, prečo je vyšetrovanie FA vlastne nesúrodé, prečo s ním nesúhlasí.

Liverpool Football Club síce za Suárezom stál, ale robil to pre bežného človeka z ulice, ktorý sa o prípad zaujímal, nanajvýš mätúcim spôsobom. Nebudem opakovať dôvody, prečo je verdikt FA len obyčajným výsmechom. Faktom skôr je, že väčšina ľudí dostala 20. decembra 2011 do rúk informácie o niekom, kto je vinný, niekoho, kto bol extrémnym spôsobom označený za rasistu. Bez dostatočného vysvetlenia.

Suárez sa razom dostal do stredobodu pozornosti tých, ktorí proste veria, že stoja nad zákonom, stal sa stredobodom doslova až megalomanskej nenávisti, pretože jednoducho odmietol závery troch mužov v kravatách (nezávislá komisia, kt. poverila FA, pozn.), ktorí ho uznali vinným z rasizmu.

Najprv som sa snažil cez celú situáciu sa už konečne preniesť. Dostala ma však aféra s podávaním rúk. Nemôžem si proste pomôcť. To, čo mi na tomto celom vadí najviac, je neznalosť ľudí, pokiaľ ide o celú situáciu. Väčšina z nich komentujúc situáciu na twitteri či facebooku vedia o kauze asi toľko, čo ja o teórii strún. Vedia len to, že najprv ho FA uznala vinným, potom ho LFC bránil, aby napokon nepodal ruku tomu, koho údajne rasisticky napadol.

Alex Ferguson vhodil po zápase s mancs do hry pár pokryteckých slov a naraz sa zdalo, že všetci v Anglicku sú na jednej strane presvedčení o tom, že Suárez je špina. V New York Times dokonca odznela požiadavka, aby majiteľ LFC John Henry situáciu riešil.

Šéf Player Footbal Associatinon Gordon Taylor vyhlásil, že ho zo Suáreza rozbolel žalúdok, politik, novinár a komentátor v jednom George Galloway dokonca požadoval, aby Uruguajčana vyhostili z krajiny. Niet nad starý dobrý hon na čarodejnice.

V okamihu, kedy Suárez odmietol Evrovi podať ruku sme vedeli, že celkom isto príde, resp, prichádza reakcia LFC. Ja som pravdupovediac čakal, že nepríde. Chcel som, aby len rozpálili zbrane, aby sa karty vyložili na stôl. Stáť za tým, čomu veríte nie je nikdy jednoduché, obzvlášť vtedy, keď proti vám ide celý svet, ja som však chcel len, aby Liverpool vstúpil do hry, aby sa ohradil voči Fergusonovým komentárom a klamstvám.

Stačilo len prísť s vyhlásením, tlačovkou, správou, čímkoľvek, čo by vysvetlilo, prečo za Lusom stojíme. Nech verejnosť vie, prečo odmietame verdikt FA a prečo Kenny Dalglish Suáreza podporoval. Nikto v Liverpoole neveril, že je Suárez vinný, ale nikto ani nepoznal, prečo by mal byť. Stačí sa pozrieť na twitter a tam tým, čo to tvrdia povedať, nech ukážu dôkaz. Stavím sa, že ho neposkytnú.

Liverpool mal na výber dve možnosti. Buď to celé Suárezovi pripísať ako vinu a za to ho aj verejne kritizovať, alebo potom stáť za ním a pokúsiť sa očistiť jeho meno a to aj vtedy, keby sa mal predierať cez to všetko bahno, ktoré sa naň zo všetkých strán valí.

Bohužiaľ, The Reds si vybrali jednoduchšiu cestu, hodili svojho hráča vlkom a to len preto, aby alibisticky očistili klubové meno. Majitelia vlastnia celosvetovo známu značku, ktorá utrpela ujmu, na základe ktorej môže prerobiť veľké peniaze. Toto rozhodnutie má ukončiť tento cirkus. Chápem to, ale z morálneho hľadiska nikdy neodpustím.

Exitujú dôvody, prečo pri bránení Suáreza zašiel klub až tak ďaleko, ale namiesto toho, aby ich všetkým jednoznačne predostrel, sa radšej rozhodol, že sa tentoraz za Suáreza nepostaví. Ak LFC odvážne bez ohľadu na okolie (kauza Suárez vs Evra, trest na 8 zápasov, pozn.) stál za svojím zamestnancom, tak by po aktuálnej búrke valiacej sa na Suáreza zo všetkých strán, mal byť k sebe aspoň úprimný.

Aspoň je nám, fanúšikom The Reds teraz úplne jasné, že LFC sa bude namiesto ochrany svojich najlepších hráčov a mena radšej zúfalo snažiť vyhovieť právam a potrebám nepriateľov, resp. ich utíšiť. Po tejto skúsenosti musí YNWA v ušiach Suáreza znieť ako poriadne ironická hymna.

Aktualizováno Úterý, 14 Únor 2012 02:50
 

Přidat komentář

LFCWAY.COM si vyhradzuje právo mazať všetky komentáre, či ich časti, ktoré porušujú pravidlá slušného správania sa. Buďme teda ľudia a podľa toho sa aj správajme :)

Ako si vložiť fotku (avatar) k nicku?


Vlož za pomoci BBCodes do komentárov viac smajlíkov - klikni na návod


Bezpečnostní kód
Obnovit


Zamerané na The Reds

Všetky fotky


GÓLY
14 - Suárez 9 - Bellamy, Carroll 8 - Gerrard 6 - Maxi 5 - Kuyt 4 - Škrtel 2 - Adam, Downing 1 - Henderson, G. Johnson, Shelvey, Coates
ZÁPASY
43 - Reina, Henderson, Carroll 41 - Downing 40 - Enrique, Škrtel 39 - Kuyt 36 - Suárez 35 - Adam 34 - Bellamy 30 - Agger 29 - Carragher 27 - Gerrard 25 - G. Johnson 23 - Spearing 18 - Kelly
POČET MINÚT
3893 - Reina 3489 - Škrtel 3469 - Enrique 3098 - Henderson 2854 - Downing 2902 - Suárez 2621 - Adam 2602 - Carroll 2406 - Agger 2148 - Carragher 2187 - Kuyt 2162 - G. Johnson 1875 - Spearing 1618 - Bellamy 1411 - Kelly
HRÁČ ZÁPASU
11 - Suárez 6 - Bellamy, Škrtel 4 - Downing 3 - Gerrard, Agger 2 - Lucas, Enrique, Henderson 1 - Carroll, Carragher, G. Johnson, Kuyt, Spearing
ŽLTÉ KARTY
6 - Lucas, Bellamy 5 - Adam, Henderson, Agger 4 - Carroll, Suárez, Škrtel 3 - Carragher, Kuyt 2 - Enrique, G. Johnson, Kelly, Flanagan, Shelvey
ČERVENÉ KARTY
1 - Adam, Škrtel, Spearing, Reina, Doni
FORMA (posledných 10 zápasov)
P, V, V, R, P, P, P, V, V, P
ZNÁMKOVANIE (posledných 10 zápasov)
3, 3, 3, 4, 4, 5, 5, 2, 2, 5 (3,6)
NARODENINY
ZRANENIA
9.4. (18) B. Smith 15.4. G. Johnson, sval
13.4. (21) D. Amoo 25.4. M. Kelly, noha
21.4. (18) A. Morgan 25.4. D. Agger, rebro
27.4. (22) M. Kelly 20.5. Ch. Adam, koleno
6.5. (22) P. Gulácsi
20.5. Lucas L., koleno
9.5. (19) A. Wisdom
-


odporúčame

Pred 23 rokmi tragicky zahynulo 96 fans LFC. Česť ich pamiatke. čítaj viac

TV PROGRAM


>> SO 5.5. o 18.15 h, FA Cup, finále: Chelsea - LFC
>> UT 8.5. o 21.00 h, PL: LFC - Chelsea
>> NE 13.5. o 16.00 h, PL: Swansea - LFC
>> SO 21.7. o 22.00 h, príprava: Toronto - LFC

KDE POZERAŤ LFC?


>> TV. V každom preview nájdeš, kt. TV duel vysielajú.
>> Internet. Pred a počas zápasov sleduj "Match centre" (box s chatom)
>> Nájdeš v ňom linky na streamové prenosy.
>> Nutnosť nainštalovať si programy (sopcast, vhodný aj TVU a pod.)
>> Ak treba, odblokuj si firewall, pripojenie min. 3 MB/s. - viac info

 


ZAUJÍMAVÉ ČÍTANIE


>> Biografia G. Abletta: Bezmocnosť a hrôza. To bolo Hillsborough 1989
>> Čo sa nikdy nestalo - 10. časť: New Anfield
>> Nový seriál. Kde skončili predaní hráči. Začíname sezónou 04/05.
>> Žiadna YNWA! Luis Suárez kráča sám
>> Cesta Suáreze na vrchol
>> Grafika a LFC - pozrite si pár grafic. návrhov

SŤAHUJ - DOWNLOAD


>> LFC - Everton (2:1): ťahaj
>> LFC - Stoke (2:1): I. polčas, II. polčas
>> LFC - Everton (3:0): ťahaj
>> Sunderland - LFC (1:0): I. polčas, II. polčas
>> LFC - Arsenal (1:2): ťahaj
>> Cardiff - LFC (2:2 pp, 2:3 na 11m): ťahaj
>> Wallpapers a grafické návrhy na tému Liverpool FC

Krátke správy

Rezerva pred sezónou proti Chestru

Chester FC bude v rámci letnej prípravy súperom rezervy The Reds. Duel sa odohrá 25. 7. na Exacta Stadium a domáci veria, že hráči liverpoolskeho áčka, ktorí naskočia do prípravy neskôr (napr. kvôli ME), sa v Chestri predstavia. Zo strany LFC to ale skôr bude o rezervnom tíme, ktorý vedie Španiel Borrell.

 
Rezerva odohrá v Írsku prípravný duel

Rezerva LFC si pri príležitosti 75. výročia od založenia Limerick FC zahrá v pondelok 14. 5. 2012 na pôde tohto írskeho druholigistu.

 
Kelly má 22 rokov

Martin Kelly oslávil v piatok 27.4. svoje 22. narodeniny. Liverpoolsky odchovanec odohral doposiaľ za prvý tím The Reds 45 zápasov a strelil jeden gól. Gratulujeme.

Súpiska


brankári
25 Reina 1 Jones
32 Doni
obrancovia
37 Škrtel 2 G. Johnson
22 D. Wilson 23 Carragher
3 Enrique 6 Aurélio
34 Kelly 5 Agger
38 Flanagan 49 Robinson
16 Coates
stredopoliari
14 Henderson 20 Spearing
21 Lucas 8 Gerrard (C)
26 Adam 19 Downing
11 Maxi 33
Shelvey
útočníci
9 Carroll 7 Suárez
39 Bellamy 18 Kuyt

súpiska rezervy, U18, U16

Liverpool FC

názov: LIVERPOOL FC
založený: 15.3. 1892
klubové farby: červená
prezývky: The Reds, LFC, Merseysiders
zostava 11/12, stiahni: 1024x768, 1280x800, 1280x1024, 1440x900
majiteľ: Fenway Sports Group (USA)
štadión: Anfield (45.276 divákov)
úspechy: 18x majster Anglicka, 5x Liga majstrov (PEM), 3x Európska liga (Pohár UEFA), 7x FA Cup, 8x League Cup, 15x Community Shield, 3x Európsky Superpohár

Infobox

>> Chceš pomôcť nášmu webu?
Staň sa súčasťou redakcie LFCWAY.COM !!!

>> Hľadáš priestor, kde by si si mohol oddýchnuť od bulváru a špekulácií a prečítať si aj niečo iné?

>> Chceš vymeniť banner či umiestniť reklamu u nás?
Kontaktuj nás na aPromo LFCWAY.com


pre fans baseballu

bazénová chemie

fórum pre tipérov

Posledné komentáre

Bezpečnostní agentura
Zjistěte aktuální
výsledky fotbalu

Sportovní potřeby pro fotbal a florbal
live soccer streaming
Euro 2012 Odds