ČESKO - SLOVENSKÝ WEB FANS LIVERPOOL FC, FUTBALOVÉHO TEAMU PREMIER LEAGUE

neprihlásený užívateľ

Academy news

Všetky info o mládeži LFC >> KLIK

Zápasy - program

PL 14/15 (V) - Swansea 16.3. 21:00, PREVIEW >>
FA 14/15 (D) - Blackburn 8.3. 17:00, PREVIEW >> 0:0
PL 14/15 (D) - Burnley 4.3. 21:00, PREVIEW >> 2:0
PL 14/15 (D) - Man City 1.3. 13:00, PREVIEW >> 2:1
EL 14/15 (V) - Beşiktaş 26.2. 19:00, PREVIEW >> 0:1, 4:5pen
::rozpis a výsledky 14/15
::ako a kde pozerať LFC
::stats hráčov 14/15

Tabuľka Premier League

DÔLEŽITÉ INFO:

Pomôž lfcway.com a staň sa redaktorom vyprofilovaného webu o Liverpool FC. Baví ťa písať, robiť grafiku, videá? Kontaktuj nás na [email protected]
Liverpool FC - LFCWAY.com > Fans zone > Blog > Okénko do blízké budoucnosti no. 1
Okénko do blízké budoucnosti no. 1
Napsal uživatel Kosta (R22)    Sobota, 07 Květen 2011 10:09

Po delší odmlce Vám přináším další díl mého pohledu na události, týkající se LFC. Tentokrát se budou týkat letních přestupů a mého názoru na ně.

Nejprve se Vám chci omluvit, že po první vydání Kosta's View (dále KV) byla delší pauza. Byla způsobená mojí časovou zaneprázdněností, ale věřím, že situace bude v následujících týdnech/měsících lepší a já budu moci tento blog vydávat častěji.

Ale teď už k tématu aktuálního KV. Každému je jasné, že v Liverpoolu bude velice rušné léto a nynější kádr konečně čekají razantní obměny. Spekuluje se až o 22 hráčských změnách, to už není jen obměna, ale pořádné zemětřesení! Ale ruku na srdce - takovéto zemětřesení je přesně to, co současný LFC potřebuje. Nemusíte být fotbalový expert, abyste poznali, že v současném kádru je až příliš mnoho hráčů, kteří v ambiciózním týmu nemají co pohledávat.

Začneme nejdříve od pozice gólmana. Pepe Reina je bez debat jasná jednička. Po tom, co se před pár měsíci nechal slyšet, že chce do klubu co hraje o trofeje, se situace otočila a Pepe si uvědomil, že v takovém klubu právě je. Z jeho posledních vyjádření je jasné, že počítá se setrvání v LFC, přinejmenším pro následující sezonu.

Nemyslím si, že je až tak podstatné, kdo bude dělat dvojku a trojku, ale podle filozofie nových majitelů, kteří chtějí vychovávat mladé talenty a dávat jim šance + bereme-li v úvahu, že na lavičce je (a bude!) Kenny, tak bych si vsadil, že pozici dvojky zastane Peter Gulasci a také na to, že dostane svou šanci v FA Cupu a Carling Cupu.

Pozici třetího gólmana zastane nejspíš někdo z dalších mladíků. Nemyslím si, že je zde velká pravděpodobnost, že u nás zůstane Brad Jones. Už jen z toho důvodu, že není nejmladší a pokud se zraní Pepe, bude lepší dát šanci a možnost získat zkušenosti někomu z mladíků.

Na pozici gólmana tedy očekávám odchod Brada Jonese a možná příchod nějakého mladého talentovaného gólmana.

V obraně už je situace o něco složitější.

Na pravém beku máme nyní hned několik možností. Martin Kelly svoji šanci chytl pořádně za pačesy a svými výkony uchvátil snad každého, poté však přišlo nepříjemné zranění a šanci dostal další mladík - John Flanagan. Přiznám se, že jsem toho o Flannovi moc nevěděl, ale svými výkony mě překvapil, nastoupil proti těžkým soupeřům, vedl si dobře a byl spolehlivý.

Dalším z hráčů, kteří mohou zastat pozici pravého beka je Glen Johnson. Číslo jedna v anglické repre na tento post se musel, po skvělých Kellyho výkonech, přesunout na pozici levého beka, kde LFC tlačila bota a nutno dodat, že si tam vede více než dobře, a to i co se týče obranné činnosti.

Příchod pravého beka tedy potřeba není, na tuto pozici je pro mě jasná jednička Martin Kelly, v případě jeho absence ho může zaskočit Flanno. Jen doufám, že už nikdy neuvidím hrát na tomto postu Carru. Také je potřeba zmínit Philippa Degena a Stephena Darbyho, tedy hráče, kteří jsou nyní na hostování.

Zatímco u Degena se snad všichni fanoušci shodnou, že je jeden velký omyl, že nám takový hráč vůbec patří, u Darbyho se názory budou nejspíše rozcházet. Musím přiznat, že já jsem mezi těmi, kteří by Darbyho prodali. Pár šancí již dostal a nikterak mě neuchvátil, bude mu již 23 let a od hráče v tomto věku očekávám mnohem lepší výkony. Nevěřím, že u nás má budoucnost a že by se spokojil s místem na tribuně nebo v rezervě, jelikož neočekávám, že by se dostal byť jen na lavičku prvního týmu. Pro naše i jeho dobro, by měl LFC opustit.

Na druhé straně, na postu levého obránce, jsme v sezoně měli velké trable. Prostřídalo se tam hned několik hráčů - Paul Konchesky, Fábio Aurelio, Glen Johnson, Jack Robinson, zaskočit museli i Danny Wilson a Daniel Agger, nedávno i Jonjo Shelvey a v zápase s Newcastlem i John Flanagan. Myslím, že se shodneme na tom, že nejlépe si svou práci odvedl Glen Johnson. Příchod Paula Koncheskyho byl totální Hodgsonův úlet, u Aurelia je zase štěstí, že je placený od počtu odehraných utkání.

Jack Robinson si svůj debut v této sezoně odbyl proti Arsenalu, byl pod velký tlakem, ale myslím, že proti Walcottovi si nevedl vůbec špatně a určitě je zajímavým příslibem do budoucna. Je však jasné, že post levého beka potřebujeme posílit. Jsem rád, ale to platí celkově a nejen o tomto postu, že ve spekulacích kdo přijde do LFC se již objevují jména kvalitních, řekl bych nadprůměrných až top hráčů, což dříve takováto situace nebyla.

Zároveň sdílím názor, že po takových hráčích půjdeme, už jen proto, že věřím v Kennyho a on ví jak kvalitní hráč má být, aby mohl oblékat dres LFC a stejně tak jsem doposud nadšený z práce Commoliho. Kdybych měl jmenovat konkrétně, tak nejčastěji se s příchodem na tento post skloňuje jména Josého Enriqueho z Newcastlu, Fabia Coentraa z Benficy a Alyho Cissokha z Lyonu. Nejvíce by se mi líbil asi příchod Coentraa, ale kterýkoliv z těchto tří obránců by byl pro náš klub přínosem. Ani jeden z nich nebude zrovna levný, ale věřím, že tentokrát peníze nebudou zas až tak velký problém.

Shrneme-li si pozice levého a pravého obránce, tak dle mého názoru by se klub měl zbavit (a pravděpodobně zbaví) těchto hráčů: Paul Konchesky, Emiliano Insua, Philipp Degen, Stephen Darby. Tito hráči na to nemají a myslím, že jejich odchod je takřka jistý. Osobně bych se zbavil i Aurelia, ale zároveň jeho odchod nevidím jako pravděpodobný - spíše bude zahřívat lavičku.

Na závěr tohoto vydání KV se podíváme blíže na stopery. V současnosti máme na soupisce Jamieho Carraghera, Martina Škrtela, Daniela Aggera, Dannyho Wilsona a Sotiriose Kyrgiakose. Výkony v prvních dvou se pod Kennym rapidně zvýšili, nyní působí sehraně a kompaktně a oba v dresu LFC uvidíme i v příští sezoně.

Třetí jmenovaný, Daniel Agger, je kapitola sama o sobě. Hráč je to kvalitní, nejtechničtější z našich stoperů, nejsilnější s míčem u nohy, s nejlepší rozehrávkou a pro svůj styl také velmi oblíbený u fanoušků. U Aggera je ale jeden velký problém - je neskutečně náchylný ke zraněním. A proto vyvstává otázka, opravdu potřebujeme hráče, který půl sezony či více promarodí? Ač jsem jeho velkým fanouškem, myslím, že pro klub by bylo lepší koupit místo něho někoho jiného.

Co se týče Dannyho Wilsona, jeho výkony nebyli na takové úrovni, jaké jsem čekal, že budou. Na jeho obranu bych ale podotkl, že když nastoupil, tak to často bylo na pozici levého beka. Bylo by žádoucí mu dát v příští sezoně více šancí na pozici stopera, i kdyby to mělo být jen v některém z domácích pohárů či v Evropské Lize (pokud se tam samozřejmě dostaneme). Pořád jsem toho názoru, že je velký talent a že ho u nás čeká velká budoucnost.

Poslední stoperem v týmu je Soto Kyrgiakos. Vládce vzdušného prostoru, ale neohrabané kopyto ve hře na zemi. Zde, podobně jako v případě Degena se asi všichni shodneme na tom, že pro klub je do další sezony naprosto nepotřebný. Z toho vyplývá, že minimálně jednoho stopera se zbavíme a těžko říct, jaké plány má s Aggerem Kenny.

Každopádně jeden kvalitní stoper je potřeba a spekuluje se o Garym Cahillovi, jehož příchod by byl fantastický, ale nevidím to moc reálně, dále se objevují také jména jako 19letý talentovaný Angličan Phil Jones z Blackburnu či lyonský mladík Dejan Lovren.

Bude zajímavé sledovat, kteří hráč nakonec přijdou a odejdou. Tento pohled je jen jakási prognóza jak by to v létě mohlo vypadat. Jedno je však jisté - Commoli a spol budou mít velmi rušné léto. V příštím vydání KV se podíváme blíže na zálohu a útok.

 

Aktualizováno Sobota, 07 Květen 2011 10:29
 

Přidat komentář

LFCWAY.COM si vyhradzuje právo mazať všetky komentáre, či ich časti, ktoré porušujú pravidlá slušného správania sa. Buďme teda ľudia a podľa toho sa aj správajme :)

Ako si vložiť fotku (avatar) k nicku?


Vlož za pomoci BBCodes do komentárov viac smajlíkov - klikni na návod


Bezpečnostní kód
Obnovit

ŠTATISTIKY 2014/15 (po zápase s Man City 2:1)

GÓLY
10 Gerrard, Sterling 5 Lallana, Coutinho 4 Balotelli, J. Henderson
ASISTENCIE
11 Sterling 10 J. Henderson 7 Coutinho 4 Lallana
ZÁPASY (všetky súťaže)
40 Mignolet 38 J. Henderson, Coutinho 37 Škrtel 35 Sterling 33 Gerrard, Moreno
POČET MINÚT (všetky súťaže)
3643 Mignolet 3286 J. Henderson 3190 Škrtel 3085 Sterling 2832 Coutinho 2787 Moreno 2612 Gerrard 2540 Moreno
BODOVANIE HRÁČOV (na základe reviews, všetky súťaže)
27 Sterling, Coutinho 20 J. Henderson 17 Škrtel 13 Mignolet 8 Gerrard... -8 G. Johnson - 10 J. Enrique -18 Marković, -24 Lovren
HRÁČ ZÁPASU (všetky súťaže)
7 Sterling, Gerrard 5 Coutinho 4 Mignolet 3 J. Henderson, Emre Can
ŽLTÉ KARTY (všetky súťaže)
9 Gerrard 8 Škrtel 5 Lucas Leiva, J. Henderson, Balotelli, Moreno, Lovren 4 - Coutinho, Emre Can
ČERVENÉ KARTY (všetky súťaže)
1 Marković, Borini
HODNOTENIE (posledných 10 zápasov, škála 1 až 5, na hodnotenie na základe reviews)
2, 4, 2, 3, 2, 2, 3, 2, 2, 3 = priemer 2,5
FORMA (posledných 10 zápasov)
V P V V V V R V V R
ZRANENIA
10.3. Flanagan (koleno) 12.3. Gerrard (sval), J. Enrique (noha), Br. Jones (noha) 22.3. Lucas Leiva (triesla), 1.4. Ibe (koleno)

Krátke správy

Lloyd Jones putuje do IV. ligy

19-ročný stredný obranca U21 Lloyd Jones bude mesiac hosťovať v štvrtoligoom Accringtone Stanley. Pre urasteného stopéra je to už druhá krátkodobá hosťovačka v tejto sezóne začiatkom roka 2015 pôsobil takisto v tíme z League Two Cheltenhame.

 
Poznáme zostavy All Stars Game

Charitatívny zápas hviezd, v ktorom sa 29.3. na Anfielde proti sebe postavia výbery Stevena Gerrarda a Jamieho Carraghera, už pozná zostavy. Pozrite si video.

 
Liverpool pozná dátum odvety FA Cupu s Blackburnom

8.4. je dátum, ktorý si fanúšikovia The Reds istotne dobre zapamätajú.

Od 20.45 sa totiž v Ewood Parku hrá opakovaný zápas štvrťfinále najstaršej pohárovej súťaže sveta.Víťaz tohto duelu sa v boji o finále postaví proti Aston Ville.

 
LFC sa v FA Cupe môže s Arsenalom stretnúť až v prípadnom finále

Víťaz štvrťfinále FA Cupu LFC vs Blackburn sa v semifinále predstaví v Birminghame, kde sa stretne s Aston Villou. Rozhodol o tom žreb.

Istým teda je, že The Reds sa v aktuálnej edícii najstaršej futbalovej súťaže sveta s obhajcom Arsenalom stretnú najskôr vo finále. Najprv ale treba zvládnuť opakovaný duel s Rovers a potom aj ten proti Villans.

 
Wilson zariadil výhru v miniderby

Famózny obrat LFC U21 dokonal v 3. minúte nadstaveného času derby s Evertonom parádnou strelou spoza 16-ky Harry Wilson. Ofenzívny futbalista prišiel na ihrisko v 64. minúte a bol aj pri vyrovnávajúcom góle The Reds, ktorý po jeho priamom kope strelil v 73. minúte Cleary, írsky mladík v deň zápasu (9.3.) oslavujúci 19. narodeniny.

V dueli sa na prvých 45 minút predstavil aj Mamadou Sakho, ktorý ho bral ako dobrý dôvod na naberanie kondície a zápasovej praxe po zranení. Späť bol po čase aj Jack Dunn, v minulej sezóne najlepší strelec U21. Derby mohlo vidieť aj červenú kartu, resp. Jordan Williams, ktorý v závere duelu nešetrne sklzom zašiel do protihráča.

LFC sa týmto víťazstvom bodovo dotiahol na lídra Barclays Under 21 Premier League Division 1 Man Utd, má ale rovnako ako Tottenham o zápas menej.

LFC - Everton 2:1

góly: Cleary, H. Wilson

zostava: Vigouroux - J. Williams, L. Jones, M. Sakho (46. B. Smith), Maguire, O´Hanlon (32. Cleary), Stewart, Branagan, Dunn (64. H. Wilson), Canós, J. Sinclair

 
Chce niekto ísť na Liverpool FC Players’ Awards 2015?

Máme možnosť zakúpenia lístkov na Liverpool FC Players’ Awards 2015, oficiálny galavečer usporadúvaný klubom je aj o fanúšikoch, ak je tu teda niekto, kto by sa rád tejto "party" zúčastnil, nech sa ozve tu v diskusii, alebo potom na [email protected]

 

Liverpool FC

názov: LIVERPOOL FC
založený: 15.3. 1892
klubové farby: červená
prezývky: The Reds, LFC, Merseysiders

káder 14/15, stiahni: foto v plnom rozlíšení
majiteľ: Fenway Sports Group (USA)
štadión: Anfield (45.276 divákov)
úspechy: 18x majster Anglicka, 5x Liga majstrov (PEM), 3x Európska liga (Pohár UEFA), 7x FA Cup, 8x League Cup, 15x Community Shield, 3x Európsky Superpohár

Infobox

►►® LFCWAY_COM (v prevádzke od októbra 2008)
►► preklady, vlastné články, blogy, glosy, A-team, Akadémia, previews, zápasové komentáre, špeciály, rozhovory s fans, Fantasy League, lístky na zápasy, grafika, štatistiky, hráči na hosťovaniach, súpiska A-team, súpiska Akadémia, rozpis zápasov a výsledky A-teamu, rozpis zápasov a výsledky U21, rozpis zápasov a výsledky U18, vaša ideálna zostava, tipy redakcie, fanzone, komix, história LFC, chorály, videosekcia
►► lfcway.com_chat: porozprávajte sa s ďalšími fans The Reds
►► redakčný_tím
►► lfcway.com_VIDEO: naše videá

 


►► Chceš nám pomôcť s aktualizáciou webu?
►► Máš nápady, ktoré by ho mohli skvalitniť?
Staň sa súčasťou redakcie LFCWAY.COM !!!
►► Hľadáš priestor, kde by si si mohol oddýchnuť od bulváru a špekulácií a prečítať si aj niečo iné?
►► Chceš vymeniť banner či umiestniť reklamu u nás?
Kontaktuj nás na a [email protected]

 


pre fans baseballu

bazénová chemie

fórum pre tipérov

Sportuj.com

Posledné komentáre

 • tady musí dojít jednoznačně ke kompromisu. Nevím jaký plat má Coutinho,ale tito ... čítaj viac
  napísal cristiano.K.
 • Coutinho podpisal pred nedavnom zmluvu na nieco vyssie ako 80k/w libier... Sterl... čítaj viac
  napísal Jamie23
 • Vy jste mě ale špatně pochopili :-D :-D hodnotil jsem jen zápasy s Burnley a S´t... čítaj viac
  napísal Xabi18
 • tak ak ma 35 tyzdenne tak potom je tych 130 co pyta raz vela zaskuzi si viac aj ... čítaj viac
  napísal saty7
 • Lucas je zly priklad,tam je to jedno,ci je pred,alebo po zraneni,ale velmi dobry... čítaj viac
  napísal trapy
 • Môj názor je, že Raheema si treba každopádne udržat, ano, hoci aj za také prachy... čítaj viac
  napísal Rob Roy
 • Hendo odmietol 80tis./week,ale to bolo este na jesen.Novinari,co sa nezmozu na n... čítaj viac
  napísal trapy
 • na takychto informaciach je zavse kopec nepravdy .. v zasade by som ale pri konr... čítaj viac
  napísal kwopor
 • btw cital som nieco ze aj henderson odmietol novu zmluvu kvoli platu co je natom... čítaj viac
  napísal saty7