ČESKO - SLOVENSKÝ WEB FANS LIVERPOOL FC, FUTBALOVÉHO TEAMU PREMIER LEAGUE

neprihlásený užívateľ

Academy news

Všetky info o mládeži LFC >> KLIK

Zápasy - program

PL 14/15 (V) - Swansea 16.3. 21:00, PREVIEW >>
FA 14/15 (D) - Blackburn 8.3. 17:00, PREVIEW >> 0:0
PL 14/15 (D) - Burnley 4.3. 21:00, PREVIEW >> 2:0
PL 14/15 (D) - Man City 1.3. 13:00, PREVIEW >> 2:1
EL 14/15 (V) - Beşiktaş 26.2. 19:00, PREVIEW >> 0:1, 4:5pen
::rozpis a výsledky 14/15
::ako a kde pozerať LFC
::stats hráčov 14/15

Tabuľka Premier League

DÔLEŽITÉ INFO:

Pomôž lfcway.com a staň sa redaktorom vyprofilovaného webu o Liverpool FC. Baví ťa písať, robiť grafiku, videá? Kontaktuj nás na [email protected]
Liverpool FC - LFCWAY.com > Fans zone > Blog > Pán Hodgson, poprosím, nevyhovárať sa
Pán Hodgson, poprosím, nevyhovárať sa
Napsal uživatel kwopor    Středa, 15 Prosinec 2010 12:41

Mnohí kričia: "Roy out!!", situácia je ale taká, že Roy je stále in. LFC prežíva ťažké obdobie, možno ťažšie, ako si mnohí mysleli. A zatiaľ nevidno, že by sa to malo zmeniť.

"Toto nie je môj tím, tím, ktorý som si zložil," znie parafráza obranných slov Roya Hodgsona, ktorými sa snaží obhájiť trápne výkony a výsledky, ktoré, aj keď sa to môže zdať inak, už nesú jeho rukopis a to aj vtedy, keď v skutočnosti, síce výrazne lepšou angličtinou, ale stále verne kopíruje Španiela Beníteza, po ktorom v lete funkciu manažéra 18-násobného majstra Anglicka preberal.

Pri vypočutí si Hodgsonových slov mu mnohí dajú za pravdu. Veď nový manažér potrebuje čas. Na to, aby sa zžil s kolektívom, na to, aby spoznal mentalitu a návyky hráčov, na to, aby im vštepil svoju futbalovú filozofiu. V tomto konkrétnom prípade je to prípad skúseného manažéra s 30-ročnou praxou, škoda, že stále len s nálepkou priemerný.

Ostatne taký je aj súčasný káder, jeho rozpoloženie, ktorý mu nechal jeho predchodca, čo je ďalší z argumentov tých, ktorý nestoja na strane častokrát emotívnych výkrikov: "Roy out!!" No a aby som situáciu popísal, čo najobjektívnejšie, musím ešte doplniť, že 63-ročný chlapík prišiel do klubu v čase, kedy to bol jeden veľký bordel.

Roy prišiel v ťažkej dobe, to ale ospravedlňuje len veľmi mierne 

Klub síce finalizoval proces predaja, nevedelo sa však, či sa súdy radšej nepridajú na stranu predošlých majiteľov Gilletta jr. s Hicksom, zavážil aj fakt, aké hráčske tipy Benítez do kabíny priviedol, či ten, že Hodgson nemal kvôli MS káder na letnú prípravu pokope, resp. to, že sa výraznejšie nemohol obracať na prestupovom trhu, je tiež niečo, čo stojí v opozite jeho predčasného odvolania.

Celkom presvedčivé argumenty, čo poviete? Prečo však mnohých z nás už trpezlivosť prešla? Dokonca aj tých, ktorí jej doposiaľ mali doslova na rozdávanie. Odpoveď je jednoduchá. Beníteza už bolo dosť. Tak ako bolo pred rokmi dosť Houlliera.

No a keď Hodgson ani len nenaznačil, že môže The Reds kvalitatívne čo i len o milimeter posunúť, dokonca prestal pressovať, čo nás všetkých len utvrdilo, že z dovtedy nudného prejavu LFC sa stane ešte aj ustráchaný (aj s tímami ako Northampton, Blackpool, Sunderland, Wigan a pod.!!), trpezlivosť proste došla.

Prečo ale tí, čo roky dávali Benítezovi čas, stratili pri aktuálnom manažérovi trpezlivosť tak skoro, veď aj Španiel bol v prvej sezóne v PL výrazne biedny? Aj na toto sa dá odpoveď pomerne jednoducho. Nech už má fanclub Raafa Rafaela členov koľko len chce, nech už sa mnoho fans doposiaľ nedokázalo naplno vyrovnať s jeho odchodom, aj tí jeho najväčší prisluhovači si tam niekde vzadu uvedomili, že toho, čo ponúkal ješitný egomaniak z Madridu už bolo dosť. A keďže Hodgson len kopíruje túto cestu, ktorou slušne povedané hnevá a ponúka len zúfalosť a frustráciu, je na tom tak ako je. Jedným slovom biedne.

A tak sa čoraz častejšie ozývajú hlasy hovoriace o tom, že v rámci novej éry LFC je bývalý šéf lavičky Fulhamu len akýmsi doplňujúcim momentom, niekým, kto sa hneď ako noví majitelia (NESV) pochopia, ako veci fungujú, bude musieť zbaliť a ísť kade ľahšie. Sranda, že doposiaľ zo strany Henryho aj Wernera, či Comolliho, prípadne Ayra počúvame len pravý opak. Majitelia aj správna rada stoja za Hodgsonom, odvolávať sa aj napriek prianiu množstva priaznivcov nebude a to aj napriek tomu, že sa hlava NESV John Henry nechala počuť, že také výkony, ako napr. tím predviedol v Newcastli sú neospravedlniteľné.

Nie je to Hodgsonov tím, no a? 

Stále teda platí, že toto nie je Hodgsonov tím, zmeniť to môže januárový prestupový termín, ktorý ho pred avizovanou letnou revolučnou obmenou kádra má ako tak priblížiť k Royovej predstave. Samozrejme vtedy, keď sa na ňom LFC bude správať aktívne, čo je zasa v rozpore so slovami prezidenta LFC Toma Wernera: "Je to naše prvé prestupové obdobie, naozaj nevieme, čo sa udeje."

Vrátim sa ale k téme. To, že Royov letný podpis Koncheskeho, či prinajmenšom zvláštne odchody talentov Németha a Dalla Valleho, vyzerajú v tomto smere priam odstrašujúco, je potom iná vec.

Mne však Hodgsonovo vyhlásenie, o tom, že toto nie je nám postavený tím, príde ako číry alibizmus, pretože ma nikto nepresvedčí, že tím s takými individualitami ako sú Gerrard, Torres, Reina, Johnson, skvelým organizátorom Carragherom a pod. nemôže hrať pohľadnejšie a efektívnejšie. Aby Hodgonove slová neboli len slabou výhovorkou na súčasný stav, nemohol by som vyššie pochybovať o Angličanovej kompetentnosti.

Veď nikto nechce, aby sme zo dňa na deň porážali každého 3:0. Chceme len viditeľné zlepšenie. Najprv malé, potom väčšie. Rečí už bolo za tie roky dosť, aj keď priznávam, že sa mi páči, keď tento skúsený manažér z času na čas prizná, že výkon nebol dobrý. To v porovnaní s Benítezom jediný posun, to ale nestačí.

Myslím si, že dobrý manažér si s takým kádrom ako LFC má musí poradiť rozhodne lepšie, alebo prinajmenšom aspoň naznačiť akési zlepšenie. Nedobrý sa potom len vyhovára a robí to, čo Hodgson, prípadne to posunie ešte do roviny Rafael Benítez, ktorému Mourinho zanechal v Interi káder najlepšieho európskeho tímu a ten namiesto toho, aby citlivo pokračoval v Portugalčanovej práci, sa rozhodol, že je potrebná zmena. A tak je razom zo suveréna Serie A tím, ktorý sa musí reálne báť o to, že si zahrá Ligu majstrov, ktorú okrem iného obhajuje.

Čert nám bol dlžný týchto 15 rokov manažérskeho diletantizmu, ktorý nanešťastie  pokračuje aj na pozícii majiteľa. A tak len čakajme a ako som už viackrát hovoril, zvykajme si na to, že The Reds sú priemerný tím. Možno to je tá revolúcia, po ktorej sme mnohí volali, len nám nejako ušiel smer.

Aktualizováno Středa, 15 Prosinec 2010 14:15
 

Přidat komentář

LFCWAY.COM si vyhradzuje právo mazať všetky komentáre, či ich časti, ktoré porušujú pravidlá slušného správania sa. Buďme teda ľudia a podľa toho sa aj správajme :)

Ako si vložiť fotku (avatar) k nicku?


Vlož za pomoci BBCodes do komentárov viac smajlíkov - klikni na návod


Bezpečnostní kód
Obnovit

ŠTATISTIKY 2014/15 (po zápase s Man City 2:1)

GÓLY
10 Gerrard, Sterling 5 Lallana, Coutinho 4 Balotelli, J. Henderson
ASISTENCIE
11 Sterling 10 J. Henderson 7 Coutinho 4 Lallana
ZÁPASY (všetky súťaže)
40 Mignolet 38 J. Henderson, Coutinho 37 Škrtel 35 Sterling 33 Gerrard, Moreno
POČET MINÚT (všetky súťaže)
3643 Mignolet 3286 J. Henderson 3190 Škrtel 3085 Sterling 2832 Coutinho 2787 Moreno 2612 Gerrard 2540 Moreno
BODOVANIE HRÁČOV (na základe reviews, všetky súťaže)
27 Sterling, Coutinho 20 J. Henderson 17 Škrtel 13 Mignolet 8 Gerrard... -8 G. Johnson - 10 J. Enrique -18 Marković, -24 Lovren
HRÁČ ZÁPASU (všetky súťaže)
7 Sterling, Gerrard 5 Coutinho 4 Mignolet 3 J. Henderson, Emre Can
ŽLTÉ KARTY (všetky súťaže)
9 Gerrard 8 Škrtel 5 Lucas Leiva, J. Henderson, Balotelli, Moreno, Lovren 4 - Coutinho, Emre Can
ČERVENÉ KARTY (všetky súťaže)
1 Marković, Borini
HODNOTENIE (posledných 10 zápasov, škála 1 až 5, na hodnotenie na základe reviews)
2, 4, 2, 3, 2, 2, 3, 2, 2, 3 = priemer 2,5
FORMA (posledných 10 zápasov)
V P V V V V R V V R
ZRANENIA
10.3. Flanagan (koleno) 12.3. Gerrard (sval), J. Enrique (noha), Br. Jones (noha) 22.3. Lucas Leiva (triesla), 1.4. Ibe (koleno)

Krátke správy

Lloyd Jones putuje do IV. ligy

19-ročný stredný obranca U21 Lloyd Jones bude mesiac hosťovať v štvrtoligoom Accringtone Stanley. Pre urasteného stopéra je to už druhá krátkodobá hosťovačka v tejto sezóne začiatkom roka 2015 pôsobil takisto v tíme z League Two Cheltenhame.

 
Poznáme zostavy All Stars Game

Charitatívny zápas hviezd, v ktorom sa 29.3. na Anfielde proti sebe postavia výbery Stevena Gerrarda a Jamieho Carraghera, už pozná zostavy. Pozrite si video.

 
Liverpool pozná dátum odvety FA Cupu s Blackburnom

8.4. je dátum, ktorý si fanúšikovia The Reds istotne dobre zapamätajú.

Od 20.45 sa totiž v Ewood Parku hrá opakovaný zápas štvrťfinále najstaršej pohárovej súťaže sveta.Víťaz tohto duelu sa v boji o finále postaví proti Aston Ville.

 
LFC sa v FA Cupe môže s Arsenalom stretnúť až v prípadnom finále

Víťaz štvrťfinále FA Cupu LFC vs Blackburn sa v semifinále predstaví v Birminghame, kde sa stretne s Aston Villou. Rozhodol o tom žreb.

Istým teda je, že The Reds sa v aktuálnej edícii najstaršej futbalovej súťaže sveta s obhajcom Arsenalom stretnú najskôr vo finále. Najprv ale treba zvládnuť opakovaný duel s Rovers a potom aj ten proti Villans.

 
Wilson zariadil výhru v miniderby

Famózny obrat LFC U21 dokonal v 3. minúte nadstaveného času derby s Evertonom parádnou strelou spoza 16-ky Harry Wilson. Ofenzívny futbalista prišiel na ihrisko v 64. minúte a bol aj pri vyrovnávajúcom góle The Reds, ktorý po jeho priamom kope strelil v 73. minúte Cleary, írsky mladík v deň zápasu (9.3.) oslavujúci 19. narodeniny.

V dueli sa na prvých 45 minút predstavil aj Mamadou Sakho, ktorý ho bral ako dobrý dôvod na naberanie kondície a zápasovej praxe po zranení. Späť bol po čase aj Jack Dunn, v minulej sezóne najlepší strelec U21. Derby mohlo vidieť aj červenú kartu, resp. Jordan Williams, ktorý v závere duelu nešetrne sklzom zašiel do protihráča.

LFC sa týmto víťazstvom bodovo dotiahol na lídra Barclays Under 21 Premier League Division 1 Man Utd, má ale rovnako ako Tottenham o zápas menej.

LFC - Everton 2:1

góly: Cleary, H. Wilson

zostava: Vigouroux - J. Williams, L. Jones, M. Sakho (46. B. Smith), Maguire, O´Hanlon (32. Cleary), Stewart, Branagan, Dunn (64. H. Wilson), Canós, J. Sinclair

 
Chce niekto ísť na Liverpool FC Players’ Awards 2015?

Máme možnosť zakúpenia lístkov na Liverpool FC Players’ Awards 2015, oficiálny galavečer usporadúvaný klubom je aj o fanúšikoch, ak je tu teda niekto, kto by sa rád tejto "party" zúčastnil, nech sa ozve tu v diskusii, alebo potom na [email protected]

 

Liverpool FC

názov: LIVERPOOL FC
založený: 15.3. 1892
klubové farby: červená
prezývky: The Reds, LFC, Merseysiders

káder 14/15, stiahni: foto v plnom rozlíšení
majiteľ: Fenway Sports Group (USA)
štadión: Anfield (45.276 divákov)
úspechy: 18x majster Anglicka, 5x Liga majstrov (PEM), 3x Európska liga (Pohár UEFA), 7x FA Cup, 8x League Cup, 15x Community Shield, 3x Európsky Superpohár

Infobox

►►® LFCWAY_COM (v prevádzke od októbra 2008)
►► preklady, vlastné články, blogy, glosy, A-team, Akadémia, previews, zápasové komentáre, špeciály, rozhovory s fans, Fantasy League, lístky na zápasy, grafika, štatistiky, hráči na hosťovaniach, súpiska A-team, súpiska Akadémia, rozpis zápasov a výsledky A-teamu, rozpis zápasov a výsledky U21, rozpis zápasov a výsledky U18, vaša ideálna zostava, tipy redakcie, fanzone, komix, história LFC, chorály, videosekcia
►► lfcway.com_chat: porozprávajte sa s ďalšími fans The Reds
►► redakčný_tím
►► lfcway.com_VIDEO: naše videá

 


►► Chceš nám pomôcť s aktualizáciou webu?
►► Máš nápady, ktoré by ho mohli skvalitniť?
Staň sa súčasťou redakcie LFCWAY.COM !!!
►► Hľadáš priestor, kde by si si mohol oddýchnuť od bulváru a špekulácií a prečítať si aj niečo iné?
►► Chceš vymeniť banner či umiestniť reklamu u nás?
Kontaktuj nás na a [email protected]

 


pre fans baseballu

bazénová chemie

fórum pre tipérov

Sportuj.com

Posledné komentáre

 • Coutinho podpisal pred nedavnom zmluvu na nieco vyssie ako 80k/w libier... Sterl... čítaj viac
  napísal Jamie23
 • Vy jste mě ale špatně pochopili :-D :-D hodnotil jsem jen zápasy s Burnley a S´t... čítaj viac
  napísal Xabi18
 • tak ak ma 35 tyzdenne tak potom je tych 130 co pyta raz vela zaskuzi si viac aj ... čítaj viac
  napísal saty7
 • Lucas je zly priklad,tam je to jedno,ci je pred,alebo po zraneni,ale velmi dobry... čítaj viac
  napísal trapy
 • Môj názor je, že Raheema si treba každopádne udržat, ano, hoci aj za také prachy... čítaj viac
  napísal Rob Roy
 • Hendo odmietol 80tis./week,ale to bolo este na jesen.Novinari,co sa nezmozu na n... čítaj viac
  napísal trapy
 • na takychto informaciach je zavse kopec nepravdy .. v zasade by som ale pri konr... čítaj viac
  napísal kwopor
 • btw cital som nieco ze aj henderson odmietol novu zmluvu kvoli platu co je natom... čítaj viac
  napísal saty7
 • rozhodne by som ho nenechal pytat si kolko sa mu zaziada nemam presne info otom ... čítaj viac
  napísal saty7